REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2015.04.02 11:58 | aktualizacja: 2015.04.02 15:53

"Noc konfesjonałów" po raz pierwszy w Biłgoraju

Biłgorajska parafia Św. Jerzego włącza się w ogólnopolską akcję "Nocy konfesjonałów". Dziś przez całą noc, tj. od godz. 21.37 do 6.00 rano, kapłani będą sprawować Sakrament Spowiedzi Świętej.
"Noc konfesjonałów" po raz pierwszy w Biłgoraju

Wielki Post to wyjątkowy okres w życiu Kościoła, to czas kiedy odprawiane są rekolekcje, czuwania, spowiedzi, nabożeństwa Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali i wreszcie święty czas Triduum Sacrum. Podobnie jak w ubiegłym roku kilkudziesięciu kapłanów w 161 parafiach w nocy z Wielkiego Czwartku na Wielki Piątek będzie sprawowało Sakrament Spowiedzi świętej. Dajac również wyraz gotowości do służby innym. Po raz pierwszy w akcję włacza się także diecezja zamojsko - lubaczowska, w tym biłgorajska parafia Św. Jerzego.

Plakaty informujące o akcji zostały rozwieszone nie tylko na słupach, ale także w biłgorajskich barach i lokalach.
- Akcja jest przede wszystkim skierowana do osób, które nie są blisko Kościoła na co dzień. W myśl działania Jezusa, który zostawił stado owiec i poszedł szukać tej jednej zagubionej. Oczywiście to także szansa na pojednanie z Chrystusem dla osób zapracowanych oraz powracających na święta z zagranicy - mówi w rozmowie z portalem bilgorajska.pl, ks. Leszek Boryło, koordynator akcji na terenie biłgorajskiej parafii.
Dyżury, po pół godziny, pełnić będzie 15 kapłanów. W zależności od zainteresowania mieszkańców, akcja będzie powtarzana także przed innymi świętami, być może w innych biłgorajskich parafiach.
Jak zaznacza ks. Boryło, nie chodzi o wzbudzenie poczucia winy, czy grzeszności, ale uświadomienie ludziom, że nie idą do spowiedzi księdza, ale do Pana Boga. - Spowiedź daje szansę poczucia bożej miłości i uzyskania spokoju duszy - dodaje kapłan.

Specjalnie do celów promocyjnych akcji powstał portal http://nockonfesjonalow.pl/który ma także pomóc w dobrym przygotowaniu do sakramentu spowiedzi. Każdy może tam znaleźć rachunek sumienia, również w formie do pobrania oraz w formie audiobooka do odsłuchania np. w drodze do pracy. Proponowana jest także aplikacja na smartphony i tablety zawierającą modlitewnik i rachunek sumienia.

Red.
Red. dodany 2 kwietnia 2015
 
Odsłon: 9491

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (31)

~ vghg
Oceniano 4 razy  0
Pewnie w dzień odstawiają prawdziwych katolików i wzory do naśladowania a przychodzą po nocy jak złodzieje a grzeszą i kradną w dzień , powinni ujawnić ich nazwiska i pokazać zdjęcia ,żeby chronić innych przed nimi zanim się nie zmienią
~ K
  0
Zgadzam się z Tobą. Ale spowiedź to pierwszy krok do nawrócenia.
~ y2k
Oceniano 4 razy  +2
Prymas Polski, kardynał Stefan
Wyszyński w dniu 22 maja 1957 roku w Ołtarzewie
tak przemówił do wyświęconych młodych
kapłanów: cyt `Kapłan to drugi Chrystus.
Otrzymaliście w tej chwili straszliwą władzę.
To jest władza nie tylko nad szatanem, nie tylko
nad znakami sakramentalnymi, ale przede wszystkim
nad samym Bogiem! Jesteście przecież spirituales
imperatores (duchami nakazującymi), a jako tacy
macie władzę rozkazywać nawet samemu Bogu. On
tego zapragnął. On tego od was chciał.
Będziecie mu rozkazywać, gdy na wasze słowa
zstępować będzie na ołtarze - Bóg żywy.....- jak widac ciemny lud to kupił .
~ ak
Oceniano 1 raz  +1
U tych oszczerczych śmieci pracowałeś i u tego kmiecia Chmiela ??? Jak ty mogłeś pracować w takiej urągowni Bogu ??
Poprzyczepiało się tam do ,,niego" kupę ludzkiego śmiecia co udają świadków Jehowy byle mieć kawałek pracy .A wyjątkowy tępak Chmiel wspiera tę bandę fałszywych wilczków otumaniony cymbał salomonowy pozwala i czynnie wspiera patologię i zaplecowość.
Napisz do mnie gg 9673525 a opisze ci jak te śmieci z Krzeszowskiej kłamliwie posługują się się śmieciami z Kościuszki 29.
~ ak
Oceniano 3 razy  +1
JA ci odpowiem jak wedle Biblii i słów pana Jezusa powinna zrobić teściowa i ty z nią i z każdym kto tobie zarzuca np kłamstwo ,zdradę czy inne urojone czyny .
Teściowa powinna przed pójściem do kapłana wpierw z tobą się pojednać czyli przeprosić a nawet wyjaśnić sprawę i wtedy zanieść Bogu czystą ofiarę .
Driga sprawa - / wcześniej ludziom tego nie robiłem i nie wymagałem a to wielki błąd / jeśli ktoś ci zarzuca coś np zona urojone zdrady to powinieneś zwrócić jej uwagę i dac upomnienie . W przypadku powtórzenia się stawiania tobie fałszywych zarzutów czyli no stała sie ponownie oszczerczynią podjąć radykalne środki /ja np zastosował bym separację.Choic tak szczerze to zostawił bym nawet miss świata niech ***** i zamienił ja sobie na nowszy model niezazdrosny i nie urojony . Ode mnie bo taka menda oszczercza wyrobi ci fałszywe opinie wśród znajomych i obcych o to ty będziesz winien w ich ciemnych zakutych łbach.
Po prostu po daniu drugiego upomnienia traktował bym jak pogankę i nie rozmawiał bym z nią do czasu ukorzenia się i przeproszenia mnie albo rozwód nawet za rojenie oszczerstw .Ja nie kłamię i wymagam tego a nie to spier.... każdemu kłamcy ,złodziejowi i długo by wyliczać ludzkie podłości. Oczywiście miała by zakaz wstępu itd.
Wiele problemów by zostało uniknięte jak by ludzi takich psich pokrojów było w ten sposób motywowane do naprawy swych haniebnych poczynań.
Komentujcie proszę .
~ ak
Oceniano 2 razy  0
wygwiazdkowali*** mi słowo d u p o w ł a z ó w a ja dodam,że bezwstydnych i z tupetami bo zdemaskowani a nawet zaszachowani ani myślą przeprowadzić rehabilitacji .
Czyli w podsumowaniu -mimo upływu wielu lkat ludzie śmieci dalej są śmieciami mimo wykształcenia i zdawało by się większej kultury.
~ wol
Oceniano 2 razy  +2
Czy rycerz któremu ksiądz darował grzechy w zamian za udział w wyprawie krzyżowej pójdzie do nieba?
~ ak
Oceniano 4 razy  0
do Ciebie ale i do sławetnej Krowiarki i jej przestępczych band też - i dziś jest ciemnota i zacofanie w którym tzw Święta Inkwizycja średniowieczna ich przerasta ,przerosła. A to mainowicie że tamci choć sprawiali konfrontacje a dzisiejsi ciemniacy bez konfrontacji zaplecowo załatwiają ofiary . Czyli kamienują rzucając kamienując w zastępstwie fałszywych świadków oskarżenia.
Świadkowie oskarżenia którzy nie chcieli pierwsi rzucać kamieniami w celu ukamienowania byli uznawani za fałszywych świadków i sami zostawali kamienowani na statusie fałszywych świadków. Kiedyś nie było art 233 kk tylko oszczercy dostawali takie kary w jakie wrabiali swoje ofiary. I cena za cenę no to tak jak opisałem.O fałszywych sądąch wtedy i obecnie skorumpowanych na usługach możnych nie wspomnę ale w Biłgoraju takie ścierwa sędziowskie i prokuratorskie są a to bandy ***** biznesmenom i fiszom z lokalnego świecznika.
Mam wyliczyć nazwiskami ???
~ 5j
Oceniano 2 razy  +2
1244 r. - Na soborze w Narbonne zdecydowano, aby przy skazywaniu heretyków nikogo nie oszczędzano. Ani mężów ze względu na ich żony, ani żon ze względu na męża, ani też rodziców ze względu na dzieci. "Wyrok nie powinien być łagodzony ze względu na chorobę czy podeszły wiek. Każdy wyrok powinien obejmować biczowanie".
1252 r. - W bulli "Ad extripanda" papież Innocenty IV przyrównał wszystkich chrześcijan-niekatolików do zbójców i zobowiązał władców do tego, by winnych heretyków zabijano w ciągu pięciu dni.
~ do-~ abc
Oceniano 4 razy  0
Błędem jest to ,że księża nie mówią na czym polega spowiedz i nawrócenie ,wybaczają w imię Boga każdemu jak leci a Bóg mówił usuńcie zło z pośród siebie, czemu nie nałożyli ekskomuniki na wszystkich posłów którzy głosowali za aborcją i lekarzy co to robią ?Albo jak można odpuścić mordercy co rodziny zabitego nie przeprosił?Mordercy odpuszczą a rozwodnikowi już nie?
~ do -K
Oceniano 2 razy  +2
Ciekawe czy się nawrócili bo jeżeli przyszli tylko dla swojego sumienia a potem znowu będą gnębić innych to ta spowiedz poszła na marne, Jezus mówił zawsze o nawróceniu i zmianie życia a księża o spowiedzi, nic spowiedz nie da jeżeli życia się nie zmieni
~ ja
Oceniano 6 razy  +6
Spowiedź uszna wprowadzona była w czasach średniowiecznych by księża mogli się dowiedzieć który chłop ich okrada. wcześniej była spowiedź ogólna i na forum w trakcie mszy każdy głośno mówił swoje grzechy.
~ K
Oceniano 7 razy  +3
Po ilości osób , którzy skorzystali wczoraj ze spowiedzi św. widać że była to baaardzo potrzebna inicjatywa. Słowa podziękowania dla organizatorów i wszystkich księży posługujących w konfesjonałach.
~ abc
Oceniano 1 raz  +1
Oczywiście powinno być "Świętokradzką" przepraszam
~ abc
Oceniano 3 razy  +3
Jesteś w błędzie. NIE ma ważnej spowiedzi bez postanowienia poprawy.Ale to to już sprawa spowiadającego a nie spowiednika. Jeżeli przystępuje do spowiedzi, prosi o rozgrzeszenie i postanawia poprawę. Jeżeli nie dotrzymuje danego przyrzeczenia tkwi nadal w grzechu i przyjmuje Komunię Św. Świękokracką tzn. tkwi nadal w grzechu.
~ 2em
Oceniano 4 razy  +4
Czemu księża na mszy nie powiedzieli żeby przed spowiedzią kto co ukradł ,żeby oddał kto zle zrobił niech naprawi winy i wtedy przyjdzie do spowiedzi, bo wychodzą jaja, morderczyni z Soli nie przeprosi rodziny zabitego pójdzie do spowiedzi i ksiądz jej odpuści, sędzina wyda krzywdzący wyrok nie poprawi go i też pójdzie do spowiedzi i jest ok, przepraszać nie musi, to wszystko jest obłudą jeden cyrk, po spowiedzi powinni się ludzie zmieniać a nie non stop tkwić w tym samym g...Nie o to Chodziło Jezusowi a o zmianę
~ hela
Oceniano 3 razy  +1
trzeba było się dowiedzieć od każdego przeciwko komu spiskuje i po czyjej stronie jest
to spowiednik króla niekiedy podejmował decyzję o wojnie
spowiedź kiedyś
dzisiaj facebook instagram i inne tego typu
ktoś powiedział sam Lenin, Stalin i inny dyktator
jak miałby ułatwione życie gdyby to było w ich czasach
widać z kim się zadajesz gdzie wyjeżdżasz co planujesz jakie masz zainteresowania
po co wszystkich przesłuchiwać wszystko jest w sieci
~ j2
Oceniano 3 razy  -1
Augustyn, święty i doktor Kościoła, nigdy się nie spowiadał. Co więcej, po swoim nawróceniu i przyjęciu chrztu, błagał Boga, by ten uchronił go od konieczności przystąpienia do sakramentu pokuty. A dobry Bóg wysłuchał Augustyna, gdyż miła Mu była taka modlitwa... Jak to możliwe, skoro dziś ideałem pobożności wydaje się być częsta, nawet cotygodniowa spowiedź?!Apostołowie też nie spowiadali tylko kazali wyznawać swoje grzechy Bogu i jest o tym w Biblii więc coś tu jest nie tak ,czyżby kontrola społeczeństwa?
~ 4f
Oceniano 4 razy  +2
Dlaczego w KK w sakramencie pokuty wierni muszą wyznawać grzechy księdzu. Chrystus nie wymagał tego od nikogo, a grzechy odpuszczał,łotr na krzyżu też nie opowiadał swoich grzechów i też mu Jezus odpuścił więc to jest wymysł księży tak jak cala spowiedz uszna bo wprowadzono ją w 1250 roku a wcześniej co ?Tamci katolicy poszli do piekła bo przed księżmi się nie spowiadali?Chrystus jeden nie zmienny to czemu oni zmieniają formy spowiedzi?Ja spowiadam się Bogu i Chrystusow.Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi: człowiek Jezus Chrystus" I list św. Pawła do Tymoteusza 2.5
~ s
Oceniano 13 razy  +1
Świetna inicjatywa!
~ PL
Oceniano 6 razy  -2
Teraz podobno jest spora kolejka więc polecam pójść w późniejszych godzinach.
~ 6k
Oceniano 6 razy  +2
Czemu nasi księża nie umieją uzdrawiać?Mają się za apostołów a przecież oni uzdrawiali
~ fyht
Oceniano 11 razy  +3
Moja teściowa zrobiła mi wiele zła i za nic nie przeprosiła , poszła do spowiedzi i ksiądz ją rozgrzeszył ,a ona nie zmieniła swojego postępowania bo i po co i po co ma mnie przepraszać jak ksiądz bez łaski mojej ją rozgrzesza ,księżą nie mówią ,żeby ludzie się zmieniali tylko żeby się spowiadali a po co komu spowiedz jak się nie zmienia?Gdzie tu sens?
~ hela
Oceniano 2 razy  -2
przecież reklamujesz stronę i nic więcej
~ a nie wystarczyłoby tak
Oceniano 4 razy  0
Zarobiłem ponad 12000 EURO w systemie http://www.bogaty-typy.pl SPort daje mi codzienną wygraną. Jestem Szczęśliwy
~ klej
Oceniano 1 raz  -1
to co piszesz nie jest logiczne
żeby w to grać trzeba być we Francji
chyba że we Francji tańsze życie jest to ok
~ ght
Oceniano 17 razy  +1
I odpuść nam nasze winy jako i my odpuszczamy, tak jest w modlitwie Ojcze nasz której nauczył Jezus.Z tego wniosek ,że każdy może odpuszczać ,a księża zawłaszczają sobie to prawo.W Niemczech USA Kanadzie jest spowiedż ogólna i też z niej korzystają katolicy ,to tam są inni niż w Polsce?
~ AmerykanskiJohny xD
Oceniano 10 razy  -6
w sumie to baranami jestescie Wy bo dalej tu gnijecie za 1400 netto
~ ziomal
Oceniano 16 razy  +10
Paweł ! My się też cieszymy że wyjechałeś jednego barana mniej w ojczyźnie!
~ Paweł
Oceniano 12 razy  -2
Wracam szczęśliwie z zagranicy do Frampola/ Zarobiłem ponad 12000 EURO w systemie Polaków z Londynu: http://www.bogaty-typy.pl SPort daje mi codzienną wygraną. Jestem Szczęśliwy/ Dobrze, że już od 2 lat nie pracuję w BRW/ Dobrze, że wyjechałem za granicę/
~ eol
Oceniano 12 razy  +4
Dobry pomysł !!!!
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
3 lipca 2024 Biłgoraj
Rodzinna tragedia w Biłgoraju. Nie żyje kobieta
W środowe popołudnie w Biłgoraju doszło do rodzinnej tragedii. W jednym z domów ujawniono zwłoki kobiety. Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracują policjanci.
w piątek, godzina 11:36 Józefów
Wilki w józefowskich lasach
w niedzielę, godzina 08:34 Józefów
Gmina stawia na fotowoltaikę z magazynami energii
3 lipca 2024 Zagumnie
W gminie Biłgoraj doszło do zabójstwa?
Biłgorajscy policjanci prowadzą czynności w związku z podejrzeniem zabójstwa i usiłowania zabójstwa, do którego miało dojść na terenie gminy Biłgoraj. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Biłgoraju, a na miejscu trwają działania śledcze.
w niedzielę, godzina 08:55 Biłgoraj
Wielki festyn charytatywny w Biłgoraju
w niedzielę, godzina 18:20 Biszcza
Dzień Miodu i Pieroga 2024
5 lipca 2024 Biłgoraj
Śledczy podali szczegóły tragicznych wydarzeń w Biłgoraju
W środę 3 lipca w jednym z domów przy ulicy Kościuszki w Biłgoraju ujawniono zwłoki 57-letniej mieszkanki miasta. Prokuratura podała szczegóły tragedii.
w niedzielę, godzina 11:30 Biłgoraj
Garażówka cieszy się popularnością
w sobotę, godzina 08:52 Potok Górny
Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego przechodzi na emeryturę
we wtorek, godzina 10:33 Powiat
Znamy wyniki matur. Jak wypadli nasi uczniowie?
Wraz z końcem maja zakończył się też maturalny maraton. Uczniowie ostatnich klas szkół średnich właśnie poznali wyniki swojej pracy. Dane przekazała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie.
w piątek, godzina 11:04 Biłgoraj
Zderzenie trzech pojazdów na ulicy Sikorskiego [AKTUALIZACJA]
we wtorek, godzina 09:41 Biszcza
Wielkie święto miodu i pieroga nad zalewem
w niedzielę, godzina 21:56 Region
Przedstawiciele powiatu na odsłonięciu pomnika w Domostawie
W niedzielę 14 lipca w Domostawie odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika upamiętniającego ofiary rzezi wołyńskiej. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz powiatu biłgorajskiego, m.in. prezydium Rady Powiatu.
w sobotę, godzina 12:04 Powiat
Podwójny alert dla powiatu
w czwartek, godzina 08:01 Biłgoraj
Tak wygląda postęp prac przy budowie największego toru wyścigowego w regionie
w sobotę, godzina 11:20 Józefów
Nowa siedziba nadleśnictwa coraz bliżej
Leśnicy z Józefowa doczekają się nowej siedziby. W ostatnich dniach czerwca ogłoszono przetarg na budowę budynku administracyjnego Nadleśnictwa Józefów wraz z towarzyszącą infrastrukturą.
w piątek, godzina 12:20 Huta Turobińska
Łoś nie przeżył zderzenia z autem
w sobotę, godzina 19:01 Obsza
Konkurs kulinarny na granicy województw
8 lipca 2024 Biłgoraj
Nowe bloki w Biłgoraju. Wybrano wykonawcę inwestycji
Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. rozstrzygnęło przetarg na budowę bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Inwestycja powstanie przy ulicy Ks. Stanisława Matrasia w Biłgoraju.
8 lipca 2024 Potok Górny
KGW z powiatu na podium
w piątek, godzina 09:11 Biłgoraj
Przetarg na nowe miejsce rekreacji
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika