REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2015.07.15 08:20 | aktualizacja: 2015.07.14 15:56

Bieżnia dostępna dla biegaczy

Zadania pn. "Przebudowa kompleksu lekkoatletycznego i boiska do piłki nożnej na terenie OSiR w Biłgoraju" rozpoczęło się na przełomie czerwca i lipca ubiegłego roku. Inwestycja jest już prawie gotowa. Można korzystać z bieżni, znajdującej się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Bieżnia dostępna dla biegaczy

Władze Biłgoraja w ubiegłym roku złożyły wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki o dofinansowanie do budowy stadionu i bieżni, znajdujących się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji. Na ten cel można było otrzymać maksymalnie do 1 mln zł. Właśnie taka dotacja została przyznana. Pisaliśmy o tym w artykule pt. Są pieniądze na stadion lekkoatletyczny.

Prace budowlane ruszyły na przełomie czerwca i lipca. Fotorelację z postępu prac mogą Państwo zobaczyć pod adresem Stadion i bieżnia nabierają ksztatłów.

Łączny koszt inwestycji to ok. 3,6 mln zł. W ramach zadania wykonano nowocześniejszą bieżnię pokrytą tartanem, czyli odpornym na ścieranie tworzywem poliuretanowym. Powstała sześciotorowa bieżnia oraz miejsca do rozgrywania konkurencji sportowych takich jak skok wzwyż, skok w dal, czy pchnięcie kulą. Częścią zadania było też boisko o wymiarach 64 x 103 m, z nawierzchnią z trawy naturalnej.

Mimo, iż nie został dokonany odbiór techniczny zadania można korzystać z bieżni. - Stadion ani bieżnia nie są jeszcze oddane do użytkowania, chociaż prace prawie są zakończone - informuje w rozmowie z portalem bilgorajska.pl wiceburmistrz Biłgoraja Michał Dec i dodaje, że dopiero po zakończeniu prac Polski Związek Lekkiej Atletyki może wydać odpowiednie atesty. - Uzyskanie takiego atestu jest po stronie wykonawcy, jest to zapisane w umowie - mówi dalej wiceburmistrz.

Zadanie zostanie zakończone pod koniec sierpnia. Jednak istnieje możliwość korzystania z bieżni w godzinach otwarcia Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Nie zamykamy obiektu, jeśli ktoś chce pobiegać w odpowiednim obuwiu to dopuszczamy taką możliwość, ważne, by nie uszkodzić nawierzchni. Jednak nie jest możliwe korzystanie z boiska, czekamy aż trawa odpowiednio się ukorzeni - podsumowuje Michał Dec.

red.
red. dodany 15 lipca 2015
 
Odsłon: 9542

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (10)

~ dyr
Oceniano 3 razy  +3
zmienił się dyrektor i odrazu bieżnia ukończona, a nie ciągnęła się ta budowa w nieskończoność
~ RM
Oceniano 3 razy  +3
Wybudowali czy wybudowały - "piszę tak, żeby być zrozumianym przez różne elektoraty" - bieżnię dla trojga lekkoatletów.
~ ss
Oceniano 3 razy  +3
Robi wrażenie ale za te trybuny powinien ktoś odpowiedzieć ani to ładnie ani przydatne :)
~ ghrthrt
Oceniano 5 razy  +5
Najwyższy czas inwestować w lekkoatletykę oni mają efekty a nie tylko piłka bo to sport masowy i potrzebne są głosy przy urnach, tak naprawdę to żadnego radnego nie obchodzi piłka są jeszcze inne dyscypliny
~ ghjk
Oceniano 3 razy  +1
Wszystko fajnie ale fotograf to był chyba bardzo leniwy, przyszedł zrobił zdjęcia z jednego miejsca i poszedł. Brakuję mi zdjęć z trybun albo z balkonu całokształtu boiska, żeby zobaczyć jak to naprawdę pięknie wygląda. Niestety to nie pierwsze takie zdjęcia w artykułach... Mam nadzieję że to się zmieni bo jest co pokazywać.
~ Arek
Oceniano 8 razy  -4
I na to poszły te miliony? To już lepiej trzeba było wybudować pełnowymiarowe boisko sztuczne do piłki nożnej, albo basen. To by ludzie korzystali. Kto będzie biegał w kółko na słońcu na stadionie? Dlatego inne mądre miasta nie budują takich drogich bieżni.
~ c
Oceniano 5 razy  +3
Na stronie OSIR w regulaminie korzystania z obiektów jest:
Kompleks OSiR czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 22.00, sobota od 8.00 do 18.00.
Pewnie na bieżnię da radę wejść trochę wcześniej, może o 6.30 jak pierwszy pracownik przyjdzie i otworzy bramę.
~ tyryry
Oceniano 3 razy  +3
A wie ktoś może, od której rano otwierana jest brama na OSIR? : >
~ f
Oceniano 5 razy  +5
A co z sektorem dla gości?
Co prawda w okręgówce raczej nie będzie potrzebny, bo Unia Hrubieszów awansowała do 4 ligi, ale może kiedyś Łada odbije się od dna i będzie grać w wyższej lidze z zespołami, których zorganizowane grupy kibiców jeżdżą na wyjazdy.
~ fajny stadion
Oceniano 8 razy  +8
Wygląda mega zaje.iście!!!!
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
6 czerwca 2024 Biłgoraj
Wyjątkowy jubileusz w Biłgoraju [NOWE ZDJĘCIA]
40 lat temu w Biłgoraju powstała pierwsza w Polsce Wioska Dziecięca SOS. Uroczyste obchody jubileuszu, z udziałem władz lokalnych, Zarządu SOS Wiosek Dziecięcych, a także obecnych i byłych pracowników i wychowanków, zorganizowano w czwartek 6 czerwca.
we wtorek, godzina 19:02 Lubelszczyzna
Ogrzewasz dom gazem? Sprawdź, jak otrzymać zwrot VAT
dzisiaj, 11:16 Biszcza
Dwudniowe manewry w powiecie
31 maja 2024 Aleksandrów
Śledczy prowadzą postępowanie ws. drukarni banerów wyborczych w Aleksandrowie
Z ustaleń Onetu wynika, że w październiku ubiegłego roku w garażu na terenie jednej z posesji w Aleksandrowie drukowano materiały wyborcze Marcina Romanowskiego. Obecnie miały tam być drukowane banery kandydatów PiS do Parlamentu Europejskiego. Postępowanie w tej sprawie prowadzi prokuratura w Zamościu. Śledczy podejrzewają, że mogło dojść do nielegalnego wspierania komitetu wyborczego z pominięciem oficjalnych źródeł finansowania.
dzisiaj, 11:46 Łukowa
Akcja pomocy dla 4-letniego Pawełka
w środę, godzina 08:06 Powiat
9 miejscowości bez prądu
dzisiaj, 21:13 Biłgoraj
Święto motoryzacji w Biłgoraju
Już w najbliższą niedzielę 16 czerwca w Biłgoraju będzie można podziwiać perełki motoryzacji. Wszystko za sprawą Biłgorajskiego Spotkania z Klasykiem, które odbędzie się na terenie OSiR.
dzisiaj, 09:08 Biłgoraj
I LO im. ONZ w czołówce w kraju
we wtorek, godzina 10:03 Obsza
Ostatni dzwonek na przekazanie stanu wodomierza
dzisiaj, 08:27 Biłgoraj
Sześciu chętnych na budowę nowoczesnego osiedla
W Biłgoraju wkrótce powstanie ekologiczne osiedle bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. właśnie zakończyło przyjmowanie ofert na realizację inwestycji.
we wtorek, godzina 14:25 Biłgoraj
W biłgorajskim muzeum można zwiedzać nową wystawę
w środę, godzina 07:53 Aleksandrów
Nowi sołtysi zainaugurowali kadencję
dzisiaj, 14:56 Lubelszczyzna
W regionie powstanie prawie 220 km dróg ekspresowych
Sieć tras ekspresowych w woj. lubelskim stale się zwiększa i liczy już ok. 230 km. GDDKiA realizuje kolejnych 13 odcinków dróg o łącznej długości niespełna 220 km.
2 czerwca 2024 Okrągłe
Turniej Wsi 2024 [NOWE ZDJĘCIA, WYNIKI]
w poniedziałek, godzina 12:17 Kraj
Oni zasiądą w Parlamencie Europejskim
w środę, godzina 15:40 Biłgoraj
To najlepsi sportowcy w powiecie [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W środę 12 czerwca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju zorganizowano Podsumowanie Roku Sportowego 2023/2024. Podczas wydarzenia najlepsi w sporcie szkolnym odebrali dyplomy i puchary. Uhonorowano także nauczycieli i działaczy.
6 czerwca 2024 Goraj
Oficjalne powitanie nowej sekretarz
we wtorek, godzina 09:32 Huta Turobińska
Samochód w rowie. Gdzie jest kierowca?
w poniedziałek, godzina 06:06 Powiat
Oficjalne wyniki głosowania w powiecie biłgorajskim
W niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego wzięło udział 29 636 mieszkańców powiatu biłgorajskiego, spośród 79 044 uprawnionych. Wyborcy oddali 29 462 ważne głosy. Największym poparciem wśród głosujących cieszyła się partia Jarosława Kaczyńskiego.
w niedzielę, godzina 11:09 Biłgoraj
Tak wyglądała czerwcowa garażówka [NOWE ZDJĘCIA]
w piątek, godzina 14:34 Biłgoraj
Zdarzenie drogowe na ul. Cegielnianej w Biłgoraju [AKTUALIZACJA]
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika