REKLAMA
Pełna wersja
POWIAT
2015.10.05 11:44 | aktualizacja: 2015.10.05 11:55

Dla Biłgoraja mniej na "schetynówki"

Powiat razem z samorządami finansują po połowie wkład własny do programu tzw. schetynówek. Podczas ostatniej sesji radni zabezpieczyli połowę wkładu przy wspólnym wniosku z gminą Potok Górny i 425 tys. zł z ponad 3 mln zł wkładu własnego na drogi powiatowe w Biłgoraju.
Dla Biłgoraja mniej na "schetynówki"

Samorząd powiatu, wraz z samorządami miasta Biłgoraj oraz gminy Potok Górny, złoży wnioski do Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2020. W tym celu Rada Powiatu podjęła dwie uchwały w sprawie zabezpieczenia środków własnych na realizację projektów. W gminie Potok Górny zaplanowany jest do przebudowy 14-kilometrowy odcinek Harasiuki-Naklik. Kosztorys inwestycyjny określił wartość inwestycji na 6 mln złotych. - Na tę inwestycję, do programu tzw. schetynowek, musimy mieć zabezpieczone środki własne. Ze strony powiatu to 1,5 mln zł. - mówił zebranym starosta Marian Tokarski. Gmina Potok Górny wniesie swoją część wkładu własnego w tej samej wysokości.

Druga podjęta przez radnych uchwała także dotyczyła tego programu: przebudowy, wspólnie z samorządem miejskim, ulic w Biłgoraju: Bohaterów Monte Cassino, Długiej, Generała Komorowskiego, Bolesława Prusa, Bankowej. Całość inwestycji została wyceniona na 6,2 mln zł, jednak wkładem własnym samorządy nie dzielą się po równo. Miasto przeznacza 2,77 mln zł, natomiast powiat 425 tys. zł. - Dlatego, że przy konstruowaniu wniosku na budowę obwodnicy zachodniej Biłgoraja, powiat zabezpieczył kwotę 5 mln złotych. Teraz rozliczamy się z miastem i ujmujemy te nasze środki, które nie zostały wykorzystane do tego projektu - wyjaśniał starosta Tokarski.

Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2020 jest kontynuacją Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Procedury ogłaszania i naboru wniosków na realizację zadań przeznaczonych do wykonania w 2016 r. będą trwały od 1 do 30 października 2015 r.

RED.
RED. dodany 5 października 2015
 
Odsłon: 3633

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (6)

~ PiS
Oceniano 5 razy  -3
Liderem PiS w powiecie biłgorajskim jest Piotr Olszówka. Wszyscy głosują na Piotra Olszówka numer 8 na liście PiS. Głosujmy na swoich kandydatów.
~ fgyt
Oceniano 5 razy  +5
A gdzie nasi parlamentarzyści , szczególnie z PO i PSL
~ .
Oceniano 2 razy  +2
~ mieszkaniec powiatu
Oceniano 3 razy  +3
Tokarski teraz będzie rozdawał nagrody nauczycielom więc nie ma co się dziwić. Natomiast dziwię się czemu w tej sprawie nie interweniuje Borowiec, Tokarska, Olszówka i inni tak bijący się na banerach o miejsce przy korytku w sejmie??
~ fff
Oceniano 4 razy  +4
Będzie.
Na schetynówki każdy powiat może złożyć 2 wnioski na drgoi powiatowe i będą to te wspomniane w artykule. Każda gmina może złożyć jeden wniosek na drogę gminną i w przypadku Biłgoraja będzie to właśnie Nowakowskiego.
Lista projektów, które otrzymają dofinansowanie będzie znana pewnie gdzieś na przłomie roku. W ostatnich latach była publikowana 16-17 grudnia, ale wtedy terminem skłądania wniosków był wrzesnień, a teraz jest październik, więc możliwe, że lista będzie dopiero gdzieś w styczniu.
~ mieszkaniec ulicy nowakowskiego
Oceniano 1 raz  +1
A co z projektem budowy ulicy Nowakowskiego? Został wydany ZRID. Czy miasto będzie składać wnioski na schetynówki w tym roku na wspomnianą ulicę. Kiedy ewentualnie będzie lista projektów, które otrzymają dofinansowanie.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w niedzielę, godzina 20:07 Biłgoraj
31. finał WOŚP w Biłgoraju
W niedzielę 29 stycznia zorganizowano 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak każdego roku WOŚP gra w Biłgoraju. Na ulicach miasta można było spotkać wolontariuszy, a koncert finałowy odbył się w Biłgorajskim Centrum Kultury.
dzisiaj, 13:30 Biłgoraj
Gorąca dyskusja w sprawie DPS-ów
w piątek, godzina 09:47 Region
Na Roztoczu powstanie ścieżka w koronach drzew
w niedzielę, godzina 00:18 Biłgoraj
Studniówka uczniów RCEZ [NOWE ZDJĘCIA]
Na symboliczne sto dni przed najważniejszym egzaminem w życiu, na swoim pierwszym prawdziwym balu bawili się uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej. Studniówka została zorganizowana w sobotę 28 stycznia, w hotelu Janów, w Borownicy.
we wtorek, godzina 16:28 Biłgoraj
Strażacy przeszli na emeryturę, w tym rzecznik KP PSP
we wtorek, godzina 09:07 Radzięcin
Chciał uniknąć zderzenia z sarną, wylądował w rowie
19 stycznia 2023 Biłgoraj
Mieszkaniec powiatu zatrzymany na Podkarpaciu
Jak potwierdza policja z Lubaczowa, do zatrzymania mieszkańca powiatu biłgorajskiego doszło w nocy z 16 na 17 stycznia, na terenie województwa podkarpackiego, w powiecie lubaczowskim. Prokuratura Rejonowa wszczęła śledztwo w kierunku art. 197 par. 1 kk. Mężczyzna po przesłuchaniu został zwolniony bez postawienia zarzutów.
we wtorek, godzina 09:03 Kozaki
Czołówka w Kozakach
w poniedziałek, godzina 12:47 Biłgoraj
"Dzień i noc" wraca do Biłgoraja
w czwartek, godzina 07:53 Biłgoraj
Zmarł ks. Jan Maksim, były proboszcz parafii pw. św. Marii Magdaleny
W wieku 80 lat zmarł ks. kan. Jan Maksim, były proboszcz parafii pw. św. Marii Magdaleny, uhonorowany tytułem "Zasłużony dla miasta Biłgoraja". Odszedł w środę 25 stycznia.
dzisiaj, 07:50 Bukowina
"Niech kolęda serca budzi"
25 stycznia 2023 Goraj
Szkoła na sprzedaż
19 stycznia 2023 Biłgoraj
Będą grupowe zwolnienia w powiecie?
Na koniec listopada ubiegłego roku Powiatowy Urząd Pracy zanotował 1,5% wzrost bezrobocia w powiecie. Wyniosło ono 6%. Czy wzrośnie jeszcze bardziej ze względu na zwolnienia grupowe? Biłgorajskie firmy planują podjęcie takich kroków?
w poniedziałek, godzina 11:57 Gmina Biłgoraj
2 pożary w gminie Biłgoraj
dzisiaj, 07:21 Biłgoraj
Strażacy z OSP RWiE mają nowe ubrania
w czwartek, godzina 08:08 Biłgoraj
Nowe oznakowanie w okolicach jednego z głównych skrzyżowań?
Z taką propozycja, by ustawić nowe znaki w okolicy skrzyżowania ul. Boh. Monte Cassino z ul. Komorowskiego wystąpił radny Rady Miasta Biłgoraja Tomasz Bednarz, który uznał, że poprawi to bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pieszych. O jakie zmiany chodzi?
dzisiaj, 07:53 Biłgoraj
Ruszył nabór wniosków o 500+ na kolejny okres świadczeniowy
w poniedziałek, godzina 08:18 Gromada
Gminne kolędowanie w Gromadzie
we wtorek, godzina 19:15 Biłgoraj
Opłatek "Solidarności"
We wtorkowe popołudnie 31 stycznia, członkowie i działacze NSZZ "Solidarność" spotkali się, by podzielić się opłatkiem i złożyć życzenia. Wśród gości byli posłanka Beata Strzałka i przewodniczący Zarządy Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ Solidarność Marian Król.
w niedzielę, godzina 12:00 Biłgoraj
Track Day dla WOŚP
we wtorek, godzina 10:22 Biłgoraj
Kolejne oszustwo na pracownika banku. 24-latek stracił kilka tys. zł
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika