REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2014.03.14 08:20 | aktualizacja: 2014.03.11 16:50

Nowe schetynówki bez ścieżek rowerowych

O możliwości przebudowy czterech ulic w Biłgoraju: Włosiankarskiej, Polnej, Zielonej i Parkowej bilgorajska.pl informowała na początku lutego w artykule pt. Będą kolejne schetynówki. W związku z planami remontu pojawił się pomysł wykonania ścieżek rowerowych przy tych drogach. Niestety pomysł nie doczeka się realizacji. Dlaczego?
Nowe schetynówki bez ścieżek rowerowych

Najprawdopodobniej uda się pozyskać środki zewnętrzne na przebudowę czterech ulic w osiedlu Różnówka. Będzie to wspólny projekt samorządu miasta i powiatu biłgorajskiego. Ogłoszono już przetarg na wyłonienie wykonawcy zadania. W projekcie nie ma jednak mowy o wykonaniu ścieżek rowerowych wzdłuż remontowanych dróg. Temat ten poruszono podczas lutowej sesji Rady Miasta.

- W planach jest modernizacja ulic Włosiankarska, Zielona, Polna i Parkowa. W związku z tym, że są to główne ulice w osiedlu Różnówka, łączące osiedle z obwodnicą południową, która ma posiadać ścieżkę rowerową na całej długości wnoszę o uwzględnienie w projekcie wykonania ścieżek rowerowych w ulicy Polnej i Włosiankarskiej, jeśli się uda to także w ulicy Zielonej - interpelował radny Mirosław Lipiński. Dodał, że korzystając z modernizacji dróg powstałaby potrzebna infrastruktura rowerowa w tej części miasta.

- Interpelacja ta została złożona dużo za późno. Do realizacji inwestycji w ul. Włosiankarskiej, Polnej, Parkowej i Zielonej przygotowywaliśmy się już w roku ubiegłym - odpowiedział burmistrz Janusz Rosłan. Są to ulice powiatowe, dlatego pewne warunki związane z realizacją inwestycji narzucane są przez Zarząd Dróg Powiatowych. To właśnie ZDP wykonał uproszczoną dokumentację, natomiast miasto Biłgoraj dokłada się do wykonania zadania, udzielając pomocy finansowej, nie mając wpływu na uwzględnienie wykonania np. ścieżek rowerowych.

- Realizacja takiego zadania wymagałaby poniesienia znacznych kosztów wykupu gruntów. Zarząd Dróg Powiatowych nie dysponuje gruntem umożliwiającym wybudowanie ścieżek rowerowych przy tych ulicach - tłumaczył dalej burmistrz Rosłan.

Wniosek o dofinansowanie inwestycji został już złożony, obecnie znajduje się on na 14. miejscu listy rankingowej, w związku z czym nie ma mowy o zmianach projektu technicznego.

red.
red. dodany 14 marca 2014
 
Odsłon: 3833

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (18)

~ TR
Oceniano 4 razy  +2
szeliga zaczyna kampanie wyborczą, sam sobie pisze komentarze,ŻAŁOSNE
rowerzysta1
Oceniano 1 raz  +1
Jestem za tym pomysłem Masy Krytycznej 3 razy w tygodniu ale początek powinien być o 15 aby zablokować najbardziej ruchliwe ulice takie jak chociażby Krzeszowska i Kosciuszki
~ 2 Mieszkaniec
Oceniano 3 razy  +1
Co Szeliga piszesz za siebie? Co ty zrobiłeś dla naszego miasta? Zrób najpierw porządek w swej rodzinie.
~ TR
Oceniano 5 razy  +3
Pan Szeliga to niech pierwsze zadba o porządek w swoim życiu prywatnym.
~ Mieszkaniec
Oceniano 6 razy  -2
Pan SZELIGA jak zostanie BURMISTRZEM to zrobi porządek w mieście i zadba też o rowerzystów! BIŁGORAJ potrzebuje MŁODEGO BURMISTRZA BO to MIASTO z PERSPEKTYWAMI NA PRZYSZŁOŚĆ!
~ propozycja
Oceniano 4 razy  +2
proponuję masę krytyczną o 15:30 na pewno szybko pójdzie
~ dzwonek
Oceniano 6 razy  +6
Tak naprawdę wszystko się da. Wystarczy trochę woli. U mnie w słowniku nie ma słowa nie da się. Ale jeśli ze wszystkiego robi się politykę no to jest jak jest. Ludzie wybierajcie na radnych burmistrzów ludzi z jajem co chcą zrobić coś dla miasta i ludzi , a nie tylko się nachapać.
~ lbl.pl
Oceniano 5 razy  +5
Za niezrobienie ścieżki przy Kościuszki wszystkie osoby odpowiedzialne powinny zostać ukarane.
Zaczyna się wiosna i rowerów coraz więcej i teraz średnia prędkość na Kościuszki to 20kmh, a zobaczycie jak już prawdziwa wiosna będzie a później lato i tych rowerów będzie dużo więcej, to będzie praktycznie blokada na Kościuszki, wszyscy będą jechać w kolumnie w jednym tempie.
Jak jeszcze jedzie jakiś ktoś młodszy wysportowany to nie ma takiego problemu bo jedzie te 25-30kmh i nie blokuje zbytnio ruchu, ale jak jakaś babinka jedzie 10kmh to już się zator robi.
Już lepiej było nie robić tych lewoskrętów tylko w obu kierunkach pasy dla rowerów na jezdni po 1 m szerokości.
~ dzwonek
Oceniano 7 razy  +5
Burmistrza, że remontując główną ulice w mieście zapomniał o tak istotnej rzeczy jaką jest droga rowerowa w nowoczesnym mieście, do którego cały czas przecież rzekomo dąży.
~ Marian
Oceniano 10 razy  +6
Masę Krytyczną zrobimy Rosłonowi w dniu wyborów
~ MasaFan
Oceniano 6 razy  0
Maseeee, maseeee krytyczną koniecznie zróbcie, najlepiej 3x w tygodniu w związku z tym i nie po południu z rana i koniecznie czwartek
~ Zosiedla
Oceniano 6 razy  +4
Radny Lipiński aktywnie działa i zabiega o swoje osiedle. Interpelował w sprawie ścieżek na Kościuszki, tutaj też działa, szkoda, że Burmistrz nie pomyślał o tym o co zabiega radny.
~ aza
Oceniano 8 razy  +6
wzdłuż Kościuszki też bez ścieżek..za to rowerów na chodnikach więcej niż pieszych..kogo pozwać jak jakaś babina na mnie wjedzie?
~ Do wpisu Kazik
Oceniano 5 razy  +1
Nie wiesz o co chodzi, nie znasz się, a zabierasz głos. Pan Lipiński zgłaszał potrzebę wykonania tej ścieżki rok temu. Przy okazji poprzedniej edycji schetynówek. Teraz tylko ja powtórzył.
~ Kazik
Oceniano 8 razy  -4
Lipiński nie pomyślał o ścieżkach wcześniej? Nie głosuje na niego.
~ kierowca
Oceniano 10 razy  -4
Pokaż mi gdzie są ścieżki rowerowe przy głównych ulicach w miastach?Przepisy zabraniają w takich sytuacjach jak u nas w mieście,musi być odpowiednia szerokość jezdni.Jak nie wiem i się nie znak nie zabieram głosu.Prawda?
~ niezgadzam_się
Oceniano 9 razy  +5
a co z um nie orientują się że przy każdej drodze nowej czy remontowanej powinna być zaplanowana ścieżka? już kościuszki jest super że rowerzyści się plączą pod kołami i przez miasto się jedzie 20 na godzine kordonem. Jakbyś miał kupić samochód to kupujesz bez klimy abs i.t.p??
~ mieszkaniec
Oceniano 13 razy  -1
Ty Lipiński jak zwykle zaspałeś,gdzie ty byłeś jak planowano remonty na osiedlu dróg.Teraz to ty się pocałuj w d,,,,,!
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w niedzielę, godzina 20:07 Biłgoraj
31. finał WOŚP w Biłgoraju
W niedzielę 29 stycznia zorganizowano 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak każdego roku WOŚP gra w Biłgoraju. Na ulicach miasta można było spotkać wolontariuszy, a koncert finałowy odbył się w Biłgorajskim Centrum Kultury.
dzisiaj, 07:41 Frampol
Gminny Koncert Kolęd we Frampolu
dzisiaj, 07:12 Biłgoraj
Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia
w niedzielę, godzina 00:18 Biłgoraj
Studniówka uczniów RCEZ [NOWE ZDJĘCIA]
Na symboliczne sto dni przed najważniejszym egzaminem w życiu, na swoim pierwszym prawdziwym balu bawili się uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej. Studniówka została zorganizowana w sobotę 28 stycznia, w hotelu Janów, w Borownicy.
27 stycznia 2023 Region
Na Roztoczu powstanie ścieżka w koronach drzew
w czwartek, godzina 10:52 Zawada
Potrącenie na trasie Biłgoraj-Zamość. Nie żyje 63-latka
19 stycznia 2023 Biłgoraj
Mieszkaniec powiatu zatrzymany na Podkarpaciu
Jak potwierdza policja z Lubaczowa, do zatrzymania mieszkańca powiatu biłgorajskiego doszło w nocy z 16 na 17 stycznia, na terenie województwa podkarpackiego, w powiecie lubaczowskim. Prokuratura Rejonowa wszczęła śledztwo w kierunku art. 197 par. 1 kk. Mężczyzna po przesłuchaniu został zwolniony bez postawienia zarzutów.
we wtorek, godzina 16:28 Biłgoraj
Strażacy przeszli na emeryturę, w tym rzecznik KP PSP
w czwartek, godzina 11:42 Biłgoraj
W Urzędzie Miasta polała się krew
19 stycznia 2023 Biłgoraj
Będą grupowe zwolnienia w powiecie?
Na koniec listopada ubiegłego roku Powiatowy Urząd Pracy zanotował 1,5% wzrost bezrobocia w powiecie. Wyniosło ono 6%. Czy wzrośnie jeszcze bardziej ze względu na zwolnienia grupowe? Biłgorajskie firmy planują podjęcie takich kroków?
w czwartek, godzina 09:20 Tarnogród
Spotkanie z posłanką w Tarnogrodzie
25 stycznia 2023 Goraj
Szkoła na sprzedaż
26 stycznia 2023 Biłgoraj
Zmarł ks. Jan Maksim, były proboszcz parafii pw. św. Marii Magdaleny
W wieku 80 lat zmarł ks. kan. Jan Maksim, były proboszcz parafii pw. św. Marii Magdaleny, uhonorowany tytułem "Zasłużony dla miasta Biłgoraja". Odszedł w środę 25 stycznia.
w czwartek, godzina 07:09 Tarnogród
31. finał WOŚP w Tarnogrodzie
we wtorek, godzina 09:07 Radzięcin
Chciał uniknąć zderzenia z sarną, wylądował w rowie
26 stycznia 2023 Biłgoraj
Nowe oznakowanie w okolicach jednego z głównych skrzyżowań?
Z taką propozycja, by ustawić nowe znaki w okolicy skrzyżowania ul. Boh. Monte Cassino z ul. Komorowskiego wystąpił radny Rady Miasta Biłgoraja Tomasz Bednarz, który uznał, że poprawi to bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pieszych. O jakie zmiany chodzi?
we wtorek, godzina 19:15 Biłgoraj
Opłatek "Solidarności"
w środę, godzina 13:30 Biłgoraj
Gorąca dyskusja w sprawie DPS-ów
w czwartek, godzina 08:18 Biłgoraj
Sylwia wyruszyła na konkurs Miss Charm
Pochodząca z Biłgoraja Sylwia Bober jest w drodze do Wietnamu, gdzie będzie reprezentować Polskę w międzynarodowym konkursie piękności.
we wtorek, godzina 09:03 Kozaki
Czołówka w Kozakach
w poniedziałek, godzina 12:47 Biłgoraj
"Dzień i noc" wraca do Biłgoraja
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika