REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2014.05.20 09:13 | aktualizacja: 2014.05.19 18:22

Jest decyzja dotycząca dofinansowania przebudowy "schetynówek"

Władze Biłgoraja zostały oficjalnie poinformowane o otrzymaniu środków zewnętrznych na przebudowę czterech ulic w mieście. Na remont ulic: Włosiankarskiej, Polnej, Zielonej i Parkowej otrzymamy 50% wartości zadania.
Jest decyzja dotycząca dofinansowania przebudowy "schetynówek"

Według listy rankingowej wniosków o dofinansowanie biłgorajska inwestycja, obejmująca przebudowę ul. Zielonej, Polnej, Parkowej i Włosiankarskiej, znalazła się na 14. miejscu, czyli niegwarantującym otrzymania dofinansowania. Mimo, to na początku lutego br. ogłoszony został przetarg na wyłonienie wykonawcy remontu czterech ulic, znajdujących się w osiedlu Różnówka w Biłgoraju. Nie było sensu prowadzenia remontów cząstkowych, ze względu na bardzo złą jakość nawierzchni dróg. Po zakończeniu postępowania przetargowego, wykonawca wszedł na plac budowy.

Pośpiech ten wynikał z faktu, iż wymienione drogi są remontowane w ramach programu tzw. schetynówek, co oznacza, że inwestycja musi zostać rozpoczęta i ukończona w danym roku kalendarzowym.

Dziś już wiemy, że Biłgoraj otrzyma środki zewnętrzne.

Jak informuje w rozmowie z portalem bilgorajska.pl wiceburmistrz Biłgoraja Michał Dec wojewoda lubelski oficjalnie zatwierdził listę rankingową, przyznającą środki na realizację zadania polegającego na remoncie czterech biłgorajskich ulic. Miejska inwestycja otrzymała dofinansowanie w wysokości 50% wartości zadania. Na wkład własny złoża się samorządy miasta i powiatu biłgorajskiego.

Zadanie obejmuje m.in. wykonanie warstwy wyrównawczo - profilującej z betonu asfaltowego, wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego, wymianę krawężników, przebudowę chodników, zatok i parkingów, przebudowę zjazdów, odwodnienie ulic, uzupełnienie i wymiana oznakowania pionowego i poziomego. Regulację studzienek kanalizacyjnych, telekomunikacyjnych, zasuw wodociągowych i gazowych istniejących w obrębie pasów drogowych.

red.
red. dodany 20 maja 2014
 
Odsłon: 3413

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (9)

~ Noel
  0
No a potem to już ulica Nowakowskiego powstanie. Hurrrrra!
~ p2
  0
Jak się pojawi 10 m chodnika to będziecie sobie dawać nagrody i medale a 18 km to wstyd i byle g... się nie zachwycajcie
~ magry
  0
wuj z twoją niepodległością jak barany dalej za ku---mi głosują - najlepszy przykład to ten mąciwoda od kaczora z zamościa, stara baba z biszczy albo łysy z brukseli co już każde partie zaliczył a jest jedynką w na liście - koryto zobowiązuje. ale ty baranie nic nie pojmiesz - masz wypłate więc żryj z koryta jak inni.
~ do -putina
Oceniano 3 razy  -1
Widać w Polsce ma się dobrze powodzić kombinatorom i politycznym lizusom , a inni niech harują za 1400zł albo niech zdychają ,czy ktoś słyszał żeby Niemiec Niemca wykorzystywał albo Szwed Szweda?Dopóki tu będą rządzić 60 czy 70 latkowie to nic się nie zmieni,czy dzieci karierowiczów
~ putin
Oceniano 6 razy  0
To jedź pan tam na wieczne wakacje na socjalu i nie zawracaj głowy. Co tu porównywać historyczne imperia do kraju, które w ciągu ostatnich 220 lat było niepodległe raz przez 20 lat i teraz przez 25 lat.
~ um
Oceniano 2 razy  0
W Anglii cz Niemczech czarnuch ma 5 dzieci żonę i żyją wszyscy z socjalu i ma mieszkanie i pieniądze a u nas 70lat po wojnie i ciągle bieda i wykorzystywanie niewolników i nawet jak ktoś haruje 300lat to jak z wypłaty na mieszkanie uzbiera przy zarobkach 1400
~ putin
Oceniano 7 razy  +3
Masz Pan wyprany mózg przez komunistów. Chcesz Pan coś mieć, to weź się do roboty a nie tylko czekaj aż inni się na ciebie złożą. A jak nie to jedź pan do niemca i tam pan narzekaj że każe pracować i nic nie daje za darmo. Za komuny było super, nie było bezrobocia i państwo opiekowało się towarzyszami
~ Aldona
Oceniano 5 razy  -1
Dlaczego znowu noe ma ścieżki rowerowej?
~ um
Oceniano 7 razy  -3
A co z mieszkaniami dla bezrobotnych i wykorzystywanymi w zakładach niewolniczych?Za 400lat uzbierają na dwa pokoje?
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w niedzielę, godzina 15:56 Obsza
Ślubne inspiracje w Obszy
W niedzielne popołudnie 26 marca w powiecie biłgorajskim odbyły się targi ślubne. Wydarzenie zorganizowano w Pensjonacie Roztocze w Obszy. Można było obejrzeć piękne stroje, poznać muzyków, czy zapoznać się z ofertą cukierników, czy firm florystycznych.
w czwartek, godzina 14:01 Biłgoraj
Zakończono poszukiwania 22-latka
w środę, godzina 09:06 Biłgoraj
Szukają strażaków
25 marca 2023 Frampol
Tancerze z całej Polski zjechali do Frampola
W sobotni poranek 25 marca w hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego we Frampolu rozpoczął się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego TOP-ART 2023. W tanecznej rywalizacji wzięli udział tancerze z 43 szkół i klubów zrzeszonych w Polskim Towarzystwie Tanecznym.
dzisiaj, 09:14 Biłgoraj
Uczniowie ONZ w Izraelu i Jordanii
w czwartek, godzina 17:55 Majdan Sopocki
Tragiczny finał poszukiwań. Nie żyje mieszkaniec powiatu [AKTUALIZACJA]
w piątek, godzina 08:06 Biłgoraj
44 rodziny będą miały nowe lokum
Miasto jest o krok bliżej budowy dwóch nowych bloków mieszkalnych, które mają stanąć przy ul. Matrasia w Biłgoraju. - Łączna kwota finansowania zwrotnego oraz bezzwrotnego uzyskanego z instytucji zewnętrznych wyniosła 20 783 920, 75 zł - przekazał podczas marcowej sesji Rady Miasta burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan.
w piątek, godzina 20:43 Lipiny Dolne
Przedstawiciele Fundacji ECPU Polska ujęli mieszkańca powiatu
dzisiaj, 08:06 Gliny
Przedświąteczne porządki w Glinach
23 marca 2023 Biłgoraj
Dyskutowali o przebudowie trasy nr 858
Kilkadziesiąt osób wzięło udział w konsultacjach dotyczących planowanej przebudowy trasy wojewódzkiej nr 858, od granicy województwa do al. Jana Pawła II w Biłgoraju. Spotkanie odbyło się w czwartkowe popołudnie 23 marca, w siedzibie Starostwa Powiatowego.
w piątek, godzina 10:00 Józefów
Samochód i wyposażenie garażu zniszczone w pożarze
w poniedziałek, godzina 12:48 Biłgoraj
Koniec akcji poszukiwawczej
24 marca 2023 Biłgoraj
Całonocna wędrówka w poszukiwaniu nadziei
W piątkowy wieczór 24 marca, po raz kolejny wyruszyła Ekstremalna Droga Krzyżowa. Tym razem wydarzenie zorganizowano pod hasłem "Idę, bo szukam nadziei". EDK wystartowała także z biłgorajskiego sanktuarium pw. św. Marii Magdaleny
w poniedziałek, godzina 19:27 Sól
Wypadek w Soli. Trzy osoby trafiły do szpitala [AKTUALIZACJA]
25 marca 2023 Biłgoraj
Policja zakończyła poszukiwania nastolatka
we wtorek, godzina 15:56 Lubelszczyzna
Kolejne miliony zł na budowę dróg przyznane. Kto i ile dostał?
W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie odbyło się spotkanie, podczas którego zostały podpisane umowy na realizację zadań do dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w 2023 r. W wydarzeniu udział wzięli: wojewoda lubelski Lech Sprawka oraz wicewojewodowie Robert Gmitruczuk i Bolesław Gzik. Umowy podpisały 52 samorządy (11 powiatów; 41 gmin). Samorządowcy odebrali też symboliczne czeki.
w czwartek, godzina 08:47 Komodzianka
Palił się dom jednorodzinny
w piątek, godzina 10:44 Biłgoraj
Co? Gdzie? Kiedy?
17 marca 2023 Potok Górny
Tragiczny finał poszukiwań
W czwartek 16 marca policja otrzymała zgłoszenie dotyczące zaginięcia 68-letniego mężczyzny. Zdarzenie miało miejsce na terenie gminy Potok Górny. Poszukiwania zakończyły się po godzinie, odnaleziono ciało mężczyzny.
w czwartek, godzina 12:56 Biłgoraj
Biłgoraj stał się stolicą tańca
22 marca 2023 Biłgoraj
Policja poszukuje zaginionego 14-latka
w środę, godzina 12:48 Turobin
Kolejna próba. Tym razem Turobin zostanie miastem?
Pod koniec ubiegłego roku gmina Turobin przeprowadziła konsultacje społeczne dotyczące przywrócenia praw miejskich miejscowości Turobin. Wyniki jasno pokazały, że mieszkańcy popierają ten pomysł. Wójt gminy zapowiedział złożenie wniosku do wojewody lubelskiego w tej sprawie.
we wtorek, godzina 07:25 Zastawie
Drugi przetarg na remont drogi wojewódzkiej
w czwartek, godzina 08:12 Biłgoraj
Do Lublina pojedziemy pociągiem. PKP ogłosiło przetarg z programu Kolej+
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika