REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2016.05.02 19:52 | aktualizacja: 2016.05.02 20:12

Trwają obchody 400-lecia objawień św. Marii Magdaleny

W parafii pw. Marii Magdaleny trwają obchody 400-lecia objawień. W pielgrzymce do biłgorajskiej parafii przyjechała dziś rodzina Radia Maryja, a msza była transmitowana przez Telewizję Trwam.
Trwają obchody 400-lecia objawień św. Marii Magdaleny

Uroczystości rozpoczęły się dziś po południu. Najpierw, w sali Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Papieża Jana Pawła II, spotkały się Biura i Koła Przyjaciół Radia Maryja z ojcem z RM. - Jest to jedyna święta, której objawienia nastąpiły w Polsce, mamy czym się szczycić i musimy o tym pamiętać. Niech ta wiadomość idzie w świat. Pierwsze objawienie było w 1603 roku. Był słyszany głos dzwonów objawiła się święta Maria Magdalena pastuszkom z Soli, w 1615 roku kolejny raz, wtedy objawiła się bartnikowi. Po tym zdarzeniu nastąpił szereg cudów, które opisane są w tablicach św. Marii Magdaleny, które są w tej chwili w kapliczce przy ul. Tarnogrodzkiej. Zachęcam wszystkich do jej odwiedzenia i napicia się wody z cudownego źródełka - mówi Stanisław Schodziński, współorganizator obchodów.

Zgromadzeni w kościele obejrzeli montaż słowno-muzyczny pt. "Łaska spłynęła na nas… o cudach za wstawiennictwem św. Marii Magdaleny" w wykonaniu młodzieży KLO. Następnie proboszcz parafii ks. Witold Batycki przywitał zgromadzonych gości i w kilku zdaniach przypomniał historię parafii. - Znajdujemy się w szczególnym miejscu. Jak czytamy w kronikach, miejscu które zostało wybrane i upodobane przez samego Boga. W 1615 roku, a więc 400 lat od tych zdarzeń obchodziliśmy w ubiegłym roku, pewien mieszkaniec Soli usłyszał orędzie, aby oddawać tu chwałę Bogu i Marii Magdalenie. Wówczas zarządca Soli, z mieszkańcami, postawił w tym miejscu krzyż. A żyjący w pobliżu pustelnik Wojciech postawił kaplicę. 1624 roku zostali na to niezwykłe miejsce sprowadzeni, przez ordynata Zamojskiego, zakonnicy z Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych zwanych franciszkanami. Oni opiekowali się kaplicą. Po powstaniu styczniowych wielu z nich musiało opuścić klasztor. Kult naszej patronki, potwierdzony znakami, początkowo związany był więc z mała kapliczką i kamienną studnia z cudowną wodą. Cuda za wstawiennictwem św. Marii Magdaleny są udokumentowane na tablicach tam umieszczonych - podkreślił proboszcz Batycki.

Uczestnicy obchodów 400 -lecia objawień uczestniczyli także w mszy św. w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i Telewizji Trwam pod przewodnictwem ks. bpa prof. dr. hab. Jana Śrutwy, z udziałem pocztów sztandarowych i delegacji. Msza była na żywo transmitowana przez Telewizję Trwam. Na godzinę 21.30 zaplanowano natomiast "Rozmowy niedokończone" na temat 400-lecia objawień św. Marii Magdaleny z udziałem ks. prof. Tadeusza Guza, dziekana ks. kan. Witolda Batyckiego, Mariana Kurzyny i Stanisława Schodzińskiego, które będą transmitowane przez Radio Maryja.

Red.
Red. dodany 2 maja 2016
 
Odsłon: 9356

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (18)

Najwyżej oceniane komentarze
~ Witt
Oceniano 16 razy  +12
Ta woda to chyba cudowna nie jest. Stach Schodek przed wyborami samorządowymi codziennie wypijał szklaneczkę i gusła odprawiał a głosów potrzebnych do załapania się na kolejną kadencję do rady powiatu nie otrzymał. Poległ też całkowicie przy kandydowaniu na burmistrza. Mimo tego, że w wyborach obstawiał dwa samorządowe korytka to klapa była całkowita. Kurzyna też poległ jak i Stach. Pozostało im teraz tylko radio Maryja i jak tej wody wypiją kilkaset litrów to może w następnej kadencji cud jakiś będzie i na samorządowym stołku się usiędzie.
Wszystkie komentarze
~ lobo
Oceniano 1 raz  +1
schodek nabija akumulatory od jago który juz wiekowy i trochę zelżył,klika razy mial podać wspołpracowników ze SB ale strachota go odstraszyła,staś schodek wpycha się i jak kamery to wodę rozdaje,stań na codzień i dawaj to ja też przyjdę i inni nie graj pod publikę po to może działa na ciebie a inni na to sie nie nabiorą.Buduj drogi nie działaj iluzorycznie ,szeliga też się z cibie śmieje chociaż z niego jest wiecej cyrku,obaj są tam gdzie dużo publiki a na wzajem sie nie znoszą,a gdzie dekalog panowie.
~ lobo
Oceniano 1 raz  +1
schodek nic nie wniosłes ,jeżdziłeś c 4 4 lata ,gdzie jeżdziłeś,co załatwiłeś,ile kilometrow przejechałeś przez 4 lata,ponad 120.000 km nic nie załatwiłeś,tylko dęby pielgrzymki,witanie pielgrzymek słuzbowym samochodem w dąbrowicy.staszowie,itp,a pieszo z pątnikami nie można było razem iść witać można by było sie co chwila.
~ xyz
  0
Rydzyk na telekonferencji pozdrawiał BIAŁOGARD lol
~ :)
Oceniano 6 razy  0
Stopnie zgodne są ze stopniami jakie otrzymali panowie będąc w wojsku - wiadomo, dla mało bystrych, odpowiednik ułański.
~ Marian
Oceniano 7 razy  +3
Schodziński myśli że ludzie są głupi i go wybiorą? Nie głosujcie już na niego.
~ COSSINI
Oceniano 4 razy  +4
Dzielny akowiec ps "Płyta" trzyma zawsze reke w kieszeni, bez znaczenia w czyjej, to taki odruch bezwarunkowy u takich typów. Ale za to ma tupet jakiego cały Rejon AK nie ma!
~ seba
Oceniano 5 razy  -1
To są tzw. słoneczniki. Kapral ze sznurem oficerskim. Pozdrawiam.
~ qqq
Oceniano 6 razy  +2
Co to są za ułani z Biszczy? W ogóle mogą oni nosić odznaczenia i stopnie wojskowe czy to są po prostu przebierańcy?
~ seba
Oceniano 6 razy  +4
On gra w bilarda kieszonkowego. Pozdrawiam.
~ Marian
Oceniano 7 razy  +5
Olszówka gruby na twarzy jak bąk. Słyszałem że koledzy już go opuścili bo szybko poznali się na nim. Zrobili go posłem a później wielu z nich oszukał.
~ AGA
Oceniano 8 razy  +6
płyta ksiązek z ręką w kieszeni. Czy do urzędu na zebraniach też ma ręke w kieszeni? a szacunek dla Najwyższego
~ Jan
Oceniano 8 razy  +2
To do Stacha Schodka
Lis i kozioł
Już był w ogródku, już witał się z gąską
Kiedy skok robiąc-wpadł w beczkę wkopaną
Gdzie wodę zbierano;
Ani pomyśleć o wyskoczeniu.
Chociaż wody nie było i nawet nie grząsko;
Studnia na półczwarte łokcia,
Za wysokie progi na lisie nogi;
Zrąb był tak gładki, nigdzie nie wścibić paznokcia.
Postaw się w tego lisa położeniu!
Inny zwierz pewnie załamałby łapy
I bił się w chrapy,
Wołając gromu, ażeby go dobił:
Nasz lis takich głupstw nie robił;
Wie, że rozpaczać jest to zło przydawać do zła.
Zawsze maca wkoło zrębu,
A patrzy w górę;jakoż wkrótce ujrzał kozła
Stojącego tuż nad zrębem
I patrzącego z ciekawością w studnię.
Lis wnet spóścił pysk na dno udając, że pije;
Cmoka mocno, głośno chłepce
I tak sam do siebie szepce:
,,Oto mi woda, takiej nie piłem jak żyję!
Smak lodu a czysta cudnie.
Chce mi się całemu spłukać,
Ale mi jej szkoda zbrukać.
Szkoda
Bo cóż też to za woda!"
Kozioł, który tam właśnie przyszedł wody szukać:
Ej!-krzyknął z góry-Ej, ty ryży kudła,
Wara od źródła!"
I hop w dół. Lis mu na kark, a z karku na rogi,
A z rogów na zrąb i w nogi- do Starostwa.
A za nim Kolekcjoner płyt w szmateksie, Bywalec salonów rozpusty, itd itd.
~ Kola
Oceniano 9 razy  +3
Maria Magdalena wniosła ogromny wkład ! W powstanie chrześcijaństwa ! O czym piszą zaginione Ewangelie !
~ i PiotruS
Oceniano 5 razy  -1
I PiotruS, ale właściwie postać Marii Magdaleny do niego pasuje
~ j23
Oceniano 7 razy  +1
A człowiek z 5 kolumny pisał smsy podczas mszy św.Sprawdźcie na zdjęciach.
~ e
Oceniano 3 razy  +3
a gdzie giermek posła;D;D;D;D;D
~ Hrabia
Oceniano 10 razy  +8
Schodek nigdzie się już nie załapie. I tak za dużo lat był w powiecie. Zgubiła go pazerność startowania na dwa stanowiska.
~ Witt
Oceniano 16 razy  +12
Ta woda to chyba cudowna nie jest. Stach Schodek przed wyborami samorządowymi codziennie wypijał szklaneczkę i gusła odprawiał a głosów potrzebnych do załapania się na kolejną kadencję do rady powiatu nie otrzymał. Poległ też całkowicie przy kandydowaniu na burmistrza. Mimo tego, że w wyborach obstawiał dwa samorządowe korytka to klapa była całkowita. Kurzyna też poległ jak i Stach. Pozostało im teraz tylko radio Maryja i jak tej wody wypiją kilkaset litrów to może w następnej kadencji cud jakiś będzie i na samorządowym stołku się usiędzie.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
21 lutego 2024 Biłgoraj
Burmistrz nagrodził sportowców, artystów i społeczników [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W środę 21 lutego zorganizowano Podsumowanie roku w kulturze, sporcie i działalności społecznej. Wydarzenie odbyło się w Biłgorajskim Centrum Kultury. Burmistrz miasta nagrodził najlepszych sportowców, trenerów i działaczy sportowych, ale też artystów, twórców i animatorów kultury.
dzisiaj, 08:54 Nadrzecze
Zderzenie trzech pojazdów podczas wyprzedzania
w niedzielę, godzina 13:19 Biłgoraj
Kilkaset osób stanęło na starcie Biegu Pamięci Żołnierzy Niezłomnych [NOWE ZDJĘCIA]
22 lutego 2024 Powiat
Orlen będzie szukać gazu w powiecie
W marcu na terenie powiatu biłgorajskiego mają rozpocząć się prace geofizyczne, które mają na celu zbadanie struktur geologicznych związanych z występowaniem złóż węglowodorów. Badania na zlecenie Grupy ORLEN przeprowadzi Geofizyka Toruń S.A.
dzisiaj, 08:17 Majdan Stary
Muzyk z Majdanu chce wydać płytę patriotyczną. Trwa zbiórka
24 lutego 2024 Obsza
Akcyza do zwrotu
w niedzielę, godzina 16:56 Biłgoraj
Kampania już widoczna na ulicach miasta
Jutro, czyli 4 marca mija termin rejestracji list kandydatów na radnych do rad powiatu, gmin, czy miast. Wiele osób już ogłosiło swój start, uśmiechając się z plakatów, które zostały rozwieszone przy głównych ulicach. Kampania się rozkręca i nie trwa już wyłącznie w internecie.
w niedzielę, godzina 08:57 Powiat
7 miejscowości bez prądu
dzisiaj, 07:53 Józefów
Konkurs wielkanocny ogłoszony
25 lutego 2024 Długi Kąt
Śmiertelny wypadek na drodze wojewódzkiej [AKTUALIZACJA]
W niedzielny wieczór 25 lutego na drodze wojewódzkiej nr 853 doszło do potrącenia pieszego. Mimo podjętej reanimacji nie udało się uratować poszkodowanej osoby.
w sobotę, godzina 10:35 Biłgoraj
"Medyk" zaprosił na Dzień Kobiet [NOWE ZDJĘCIA]
w piątek, godzina 10:36 Harasiuki
Biłgorajanka zapłaci 2,5 tys. zł za zbyt szybką jazdę
w piątek, godzina 08:33 Biłgoraj
Jarosław Lipiec zastępcą dyrektora lubelskiego oddziału ARiMR
W czwartek 29 lutego, radny Rady Powiatu i dotychczasowy pracownik biłgorajskiego biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Jarosław Lipiec odebrał powołanie na stanowisko zastępcy dyrektora lubelskiego oddziału największej agencji płatniczej w Polsce.
w środę, godzina 17:18 Biłgoraj
Sekretarz przechodzi na emeryturę. Pożegnali go pracownicy Urzędu Miasta
24 lutego 2024 Biłgoraj
Wilki w okolicy Biłgoraja
w piątek, godzina 15:25 Biłgoraj
Biłgoraj w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
W piątek 1 marca, z udziałem przedstawicieli władz państwowych i samorządowych, kombatantów, młodzieży szkolnej oraz mieszkańców Biłgoraja, odbyły się obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
w sobotę, godzina 11:05 Lubelszczyzna
Finał Miss Polonia Województwa Lubelskiego już jutro. O koronę powalczą także mieszkanki powiatu
we wtorek, godzina 15:37 Majdan Stary
Pożegnanie wieloletniej dyrektor
25 lutego 2024 Gmina Biłgoraj
Gmina szuka trzech dyrektorów
Urząd Gminy w Biłgoraju ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów Szkół Podstawowych w Dereźni Solskiej, Hedwiżynie i Korytkowie Dużym. Jakie wymagania muszą spełnić osoby, które pokierują placówkami?
w piątek, godzina 13:42 Biłgoraj
Kierująca suzuki wymusiła pierwszeństwo, trafiła do szpitala
we wtorek, godzina 13:34 Biłgoraj
Jest praca w Urzędzie Miasta
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika