REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2016.05.02 19:52 | aktualizacja: 2016.05.02 20:12

Trwają obchody 400-lecia objawień św. Marii Magdaleny

W parafii pw. Marii Magdaleny trwają obchody 400-lecia objawień. W pielgrzymce do biłgorajskiej parafii przyjechała dziś rodzina Radia Maryja, a msza była transmitowana przez Telewizję Trwam.
Trwają obchody 400-lecia objawień św. Marii Magdaleny

Uroczystości rozpoczęły się dziś po południu. Najpierw, w sali Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Papieża Jana Pawła II, spotkały się Biura i Koła Przyjaciół Radia Maryja z ojcem z RM. - Jest to jedyna święta, której objawienia nastąpiły w Polsce, mamy czym się szczycić i musimy o tym pamiętać. Niech ta wiadomość idzie w świat. Pierwsze objawienie było w 1603 roku. Był słyszany głos dzwonów objawiła się święta Maria Magdalena pastuszkom z Soli, w 1615 roku kolejny raz, wtedy objawiła się bartnikowi. Po tym zdarzeniu nastąpił szereg cudów, które opisane są w tablicach św. Marii Magdaleny, które są w tej chwili w kapliczce przy ul. Tarnogrodzkiej. Zachęcam wszystkich do jej odwiedzenia i napicia się wody z cudownego źródełka - mówi Stanisław Schodziński, współorganizator obchodów.

Zgromadzeni w kościele obejrzeli montaż słowno-muzyczny pt. "Łaska spłynęła na nas… o cudach za wstawiennictwem św. Marii Magdaleny" w wykonaniu młodzieży KLO. Następnie proboszcz parafii ks. Witold Batycki przywitał zgromadzonych gości i w kilku zdaniach przypomniał historię parafii. - Znajdujemy się w szczególnym miejscu. Jak czytamy w kronikach, miejscu które zostało wybrane i upodobane przez samego Boga. W 1615 roku, a więc 400 lat od tych zdarzeń obchodziliśmy w ubiegłym roku, pewien mieszkaniec Soli usłyszał orędzie, aby oddawać tu chwałę Bogu i Marii Magdalenie. Wówczas zarządca Soli, z mieszkańcami, postawił w tym miejscu krzyż. A żyjący w pobliżu pustelnik Wojciech postawił kaplicę. 1624 roku zostali na to niezwykłe miejsce sprowadzeni, przez ordynata Zamojskiego, zakonnicy z Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych zwanych franciszkanami. Oni opiekowali się kaplicą. Po powstaniu styczniowych wielu z nich musiało opuścić klasztor. Kult naszej patronki, potwierdzony znakami, początkowo związany był więc z mała kapliczką i kamienną studnia z cudowną wodą. Cuda za wstawiennictwem św. Marii Magdaleny są udokumentowane na tablicach tam umieszczonych - podkreślił proboszcz Batycki.

Uczestnicy obchodów 400 -lecia objawień uczestniczyli także w mszy św. w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i Telewizji Trwam pod przewodnictwem ks. bpa prof. dr. hab. Jana Śrutwy, z udziałem pocztów sztandarowych i delegacji. Msza była na żywo transmitowana przez Telewizję Trwam. Na godzinę 21.30 zaplanowano natomiast "Rozmowy niedokończone" na temat 400-lecia objawień św. Marii Magdaleny z udziałem ks. prof. Tadeusza Guza, dziekana ks. kan. Witolda Batyckiego, Mariana Kurzyny i Stanisława Schodzińskiego, które będą transmitowane przez Radio Maryja.

Red.
Red. dodany 2 maja 2016
 
Odsłon: 8504

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (18)

Najwyżej oceniane komentarze
~ Witt
Oceniano 16 razy  +12
Ta woda to chyba cudowna nie jest. Stach Schodek przed wyborami samorządowymi codziennie wypijał szklaneczkę i gusła odprawiał a głosów potrzebnych do załapania się na kolejną kadencję do rady powiatu nie otrzymał. Poległ też całkowicie przy kandydowaniu na burmistrza. Mimo tego, że w wyborach obstawiał dwa samorządowe korytka to klapa była całkowita. Kurzyna też poległ jak i Stach. Pozostało im teraz tylko radio Maryja i jak tej wody wypiją kilkaset litrów to może w następnej kadencji cud jakiś będzie i na samorządowym stołku się usiędzie.
Wszystkie komentarze
~ lobo
Oceniano 1 raz  +1
schodek nabija akumulatory od jago który juz wiekowy i trochę zelżył,klika razy mial podać wspołpracowników ze SB ale strachota go odstraszyła,staś schodek wpycha się i jak kamery to wodę rozdaje,stań na codzień i dawaj to ja też przyjdę i inni nie graj pod publikę po to może działa na ciebie a inni na to sie nie nabiorą.Buduj drogi nie działaj iluzorycznie ,szeliga też się z cibie śmieje chociaż z niego jest wiecej cyrku,obaj są tam gdzie dużo publiki a na wzajem sie nie znoszą,a gdzie dekalog panowie.
~ lobo
Oceniano 1 raz  +1
schodek nic nie wniosłes ,jeżdziłeś c 4 4 lata ,gdzie jeżdziłeś,co załatwiłeś,ile kilometrow przejechałeś przez 4 lata,ponad 120.000 km nic nie załatwiłeś,tylko dęby pielgrzymki,witanie pielgrzymek słuzbowym samochodem w dąbrowicy.staszowie,itp,a pieszo z pątnikami nie można było razem iść witać można by było sie co chwila.
~ xyz
  0
Rydzyk na telekonferencji pozdrawiał BIAŁOGARD lol
~ :)
Oceniano 6 razy  0
Stopnie zgodne są ze stopniami jakie otrzymali panowie będąc w wojsku - wiadomo, dla mało bystrych, odpowiednik ułański.
~ Marian
Oceniano 7 razy  +3
Schodziński myśli że ludzie są głupi i go wybiorą? Nie głosujcie już na niego.
~ COSSINI
Oceniano 4 razy  +4
Dzielny akowiec ps "Płyta" trzyma zawsze reke w kieszeni, bez znaczenia w czyjej, to taki odruch bezwarunkowy u takich typów. Ale za to ma tupet jakiego cały Rejon AK nie ma!
~ seba
Oceniano 5 razy  -1
To są tzw. słoneczniki. Kapral ze sznurem oficerskim. Pozdrawiam.
~ qqq
Oceniano 6 razy  +2
Co to są za ułani z Biszczy? W ogóle mogą oni nosić odznaczenia i stopnie wojskowe czy to są po prostu przebierańcy?
~ seba
Oceniano 6 razy  +4
On gra w bilarda kieszonkowego. Pozdrawiam.
~ Marian
Oceniano 7 razy  +5
Olszówka gruby na twarzy jak bąk. Słyszałem że koledzy już go opuścili bo szybko poznali się na nim. Zrobili go posłem a później wielu z nich oszukał.
~ AGA
Oceniano 8 razy  +6
płyta ksiązek z ręką w kieszeni. Czy do urzędu na zebraniach też ma ręke w kieszeni? a szacunek dla Najwyższego
~ Jan
Oceniano 8 razy  +2
To do Stacha Schodka
Lis i kozioł
Już był w ogródku, już witał się z gąską
Kiedy skok robiąc-wpadł w beczkę wkopaną
Gdzie wodę zbierano;
Ani pomyśleć o wyskoczeniu.
Chociaż wody nie było i nawet nie grząsko;
Studnia na półczwarte łokcia,
Za wysokie progi na lisie nogi;
Zrąb był tak gładki, nigdzie nie wścibić paznokcia.
Postaw się w tego lisa położeniu!
Inny zwierz pewnie załamałby łapy
I bił się w chrapy,
Wołając gromu, ażeby go dobił:
Nasz lis takich głupstw nie robił;
Wie, że rozpaczać jest to zło przydawać do zła.
Zawsze maca wkoło zrębu,
A patrzy w górę;jakoż wkrótce ujrzał kozła
Stojącego tuż nad zrębem
I patrzącego z ciekawością w studnię.
Lis wnet spóścił pysk na dno udając, że pije;
Cmoka mocno, głośno chłepce
I tak sam do siebie szepce:
,,Oto mi woda, takiej nie piłem jak żyję!
Smak lodu a czysta cudnie.
Chce mi się całemu spłukać,
Ale mi jej szkoda zbrukać.
Szkoda
Bo cóż też to za woda!"
Kozioł, który tam właśnie przyszedł wody szukać:
Ej!-krzyknął z góry-Ej, ty ryży kudła,
Wara od źródła!"
I hop w dół. Lis mu na kark, a z karku na rogi,
A z rogów na zrąb i w nogi- do Starostwa.
A za nim Kolekcjoner płyt w szmateksie, Bywalec salonów rozpusty, itd itd.
~ Kola
Oceniano 9 razy  +3
Maria Magdalena wniosła ogromny wkład ! W powstanie chrześcijaństwa ! O czym piszą zaginione Ewangelie !
~ i PiotruS
Oceniano 5 razy  -1
I PiotruS, ale właściwie postać Marii Magdaleny do niego pasuje
~ j23
Oceniano 7 razy  +1
A człowiek z 5 kolumny pisał smsy podczas mszy św.Sprawdźcie na zdjęciach.
~ e
Oceniano 3 razy  +3
a gdzie giermek posła;D;D;D;D;D
~ Hrabia
Oceniano 10 razy  +8
Schodek nigdzie się już nie załapie. I tak za dużo lat był w powiecie. Zgubiła go pazerność startowania na dwa stanowiska.
~ Witt
Oceniano 16 razy  +12
Ta woda to chyba cudowna nie jest. Stach Schodek przed wyborami samorządowymi codziennie wypijał szklaneczkę i gusła odprawiał a głosów potrzebnych do załapania się na kolejną kadencję do rady powiatu nie otrzymał. Poległ też całkowicie przy kandydowaniu na burmistrza. Mimo tego, że w wyborach obstawiał dwa samorządowe korytka to klapa była całkowita. Kurzyna też poległ jak i Stach. Pozostało im teraz tylko radio Maryja i jak tej wody wypiją kilkaset litrów to może w następnej kadencji cud jakiś będzie i na samorządowym stołku się usiędzie.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
dzisiaj, 08:45 Biłgoraj
Znamy nazwiska radnych Młodzieżowej Rady Miasta
Burmistrz Biłgoraja ogłosił wyniki wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta w kadencji 2022-2024. W I kadencji w funkcję radnych pełnić będzie 18 uczniów biłgorajskich szkół.
dzisiaj, 09:55 Przymiarki
Samochód uderzył w przepust [AKTUALIZACJA]
w piątek, godzina 08:33 Sokołówka Kolonia
Pożar domu w gminie Frampol. 2 osoby trafiły do szpitala na obserwację [AKTUALIZACJA]
11 listopada 2022 Dereźnia
Patriotyczna biesiada w Dereźni [WYNIKI]
To już tradycja, że 11 listopada społeczność gminy Biłgoraj spotyka się podczas Jesiennej Biesiady Kulturalnej. Gospodarzem tegorocznej, XXV edycji wydarzenia była Dereźnia.
dzisiaj, 09:07 Biłgoraj
13-letni Miłosz w finale "Mam Talent!". Jego dziadkowie mieszkają w gminie Potok Górny
dzisiaj, 10:59 Lubelszczyzna
"Andrzejki" na drogach Lubelszczyzny
13 listopada 2022 Stary Bidaczów
25-lecie OSP Stary Bidaczów z udziałem wicepremiera
W niedzielę 13 listopada OSP Stary Bidaczów świętowała 25-lecie istnienia. Wydarzenie było okazją do przekazania druhom nowego samochodu ratowniczo-rozpoznawczego oraz zaprzysiężenia nowo powstałej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. W uroczystych obchodach uczestniczył wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
w czwartek, godzina 14:25 Lubelszczyzna
Ponad 40 zdarzeń drogowych w ciągu kilkunastu godzin
w czwartek, godzina 08:39 Długi Kąt
Zderzenie autobusu z ciężarówką
w niedzielę, godzina 10:59 Powiat
Ponad 500 zł na osobę w powiecie, 3,2 tys. w Biłgoraju
Czasopismo "Wspólnota" przygotowało ranking wykorzystania środków unijnych przez samorządy w latach 2014-2021. W czołówce wśród miast powiatowych znalazł się Biłgoraj. Jednak w naszym powiecie są gminy, które wydały więcej funduszy UE w przeliczeniu na mieszkańca. Szczegóły poniżej.
w czwartek, godzina 11:30 Lubelszczyzna
Komunikat drogowy na godz. 11. Najgorsza sytuacja m.in. w okolicach Biłgoraja
w środę, godzina 08:02 Biłgoraj
Przerwa w dostawie ciepła
15 listopada 2022 Lubelszczyzna
Wybuchy na Lubelszczyźnie. Associated Press mówi o rosyjskich rakietach
We wtorkowe popołudnie 15 listopada, na terenie Lubelszczyzny doszło do tragicznego zdarzenia. Zaledwie kilka km od granicy z Ukrainą zginęły dwie osoby. Agencja AP, powołująca się na źródła z amerykańskiego wywiadu podała, że na miejscowość Przewodów spadły dwie rosyjskie rakiety. Rząd nie zajął oficjalnego stanowiska. W trybie pilnym zwołano natomiast Komitet Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych.
dzisiaj, 08:14 Gmina Biłgoraj
Lali wosk w narodowym instytucie
14 listopada 2022 Hedwiżyn
Zderzenie dwóch aut w Hedwiżynie. Kierowca miał 1,5 promila [AKTUALIZACJA]
w czwartek, godzina 19:20 Biłgoraj
Święto honorowych krwiodawców [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W czwartkowe popołudnie 24 listopada, w siedzibie KP PSP w Biłgoraju zorganizowano spotkanie honorowych dawców krwi. Były podziękowania i odznaczenia dla najbardziej aktywnych. Organizatorem wydarzenia był biłgorajski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża.
w piątek, godzina 11:28 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
w poniedziałek, godzina 09:27 Księżpol
Od-Nowa ma już 5 lat. Huczny jubileusz w gminie Księżpol
w czwartek, godzina 11:17 Biłgoraj
Jest już nowy komendant straży pożarnej w Biłgoraju
Po wielu miesiącach przetasowań poznaliśmy w końcu nazwisko osoby, która pokieruje Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju. Dziś nowy szef odebrał nominację od komendanta wojewódzkiego.
w środę, godzina 15:36 Biłgoraj
Spadnie nawet 15 cm śniegu
w niedzielę, godzina 08:45 Kraj
Tańszy prąd pod warunkiem złożenia oświadczenia
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika