Zgodnie z tradycją największą, bo 34-osobową reprezentację miał Józefów. W peletonie było również 20 miłośników turystyki rowerowej z Lublina, a także rowerzyści z Zamościa, Warszawy, Tomaszowa Lubelskiego, Biłgoraja, Lubyczy Królewskiej, Szczebrzeszyna, Krasnegostawu, Kraśnika, Ożarowa Mazowieckiego, Połańca i wielu innych miejsc.
Trasa rajdu wiodła Wschodnim Szlakiem Rowerowym Green Velo, Centralnym Szlakiem Rowerowym Roztocza, Szlakiem Geoturystycznym Roztocza Środkowego oraz drogami rowerowymi Ziemi Józefowskiej na Roztoczu, do Florianki i na Wzgórze Polak.
Pierwszego dnia na 60 kilometrowej trasie rowerzyści podziwiali porośnięty sosnowymi lasami odcinek puszczański z Józefowa do Bukownicy, a między Tereszpolem i Sochami charakterystyczne dla Roztocza krajobrazy wzgórz ostańcowych.
- W Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym Roztoczańskiego Parku Narodowego uczestnicy wyprawy posilili się daniem regionalnym, po czym chętni zwiedzili okolicznościową wystawę. Początkowe 10 kilometrów drogi powrotnej ze Zwierzyńca do Józefowa wypełniało piękno roztoczańskiej przyrody, a Florianka z możliwością podejrzenia konika polskiego była dopełnieniem tego obrazu - relacjonują organizatorzy Robert Rabiega i Tadeusz Grabowski. Metę wyznaczyli przy wiacie obok Stanicy Wędkarskiej, gdzie wieczorem odbyło się wspólne ognisko i konkurs wiedzy o Roztoczu.
Trasa i program drugiego dnia rowerowej eskapady miały charakter nie tylko przyrodniczy, ale i patriotyczny. Rowerzyści jechali przez Puszczę Solską, w tym dwa rezerwaty przyrody "Czartowe Pole" i "Nad Tanwią", a także oddali hołd Powstańcom Styczniowym, którzy zginęli 2 maja 1863 roku w bitwie pod Kobylanką. O tym wydarzeniu oraz o walorach przyrodniczych, krajobrazowych i kulturowych Roztocza opowiadał komandor rajdu Tadeusz Grabowski.
Głównym organizatorem wyprawy był Roztoczański Park Narodowy w Zwierzyńcu, a tegoroczna majówka była jednym z elementów projektu "Poznanie i popularyzacja różnorodności biologicznej Roztocza - regionu pogranicza przyrodniczo-kulturowego", współfinansowanego z środków Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
Pomysłodawcy wyprawy dziękują uczestnikom za liczny udział, dyscyplinę, odpowiedzialność i wytrwałość, józefowskiej policji i nadleśnictwu za zapewnienie bezpiecznego przejazdu, a Marzenie i Piotrowi Wróblewskim z Radia Lublin za wierne relacjonowanie majówki w eterze.
FOT. organizatorzy