Koncert był zwieńczeniem projektu, który zakładał wydanie książki o muzykach ludowych Roztocza Gorajskiego oraz płyty z muzyką śpiewaków i grajków tworzących na przestrzeni ostatnich lat. Płyta zawiera 47 utworów m.in. takich osób jak Anna Malec, Walentyna Pikul, Męski Zespół śpiewaczy Branwiacy, Kapela Bornego z Podzamcza, Orkiestra Dęta z Goraja, Janina Pydo, Eugenia Czajka, Bronisław Bida i Wojciech Paszko i wielu, wielu innych. Książka jest leksykonem postaci z 22 miejscowości.
Podczas koncertu zaprezentowali się twórcy opisani w publikacji oraz zespoły gościnne. Wystąpiły wokalistki: Janina Pydo, Eugenia Czajka oraz Walentyna Pikul a także zespoły: Jarzębina z Kocudzy, Branwiacy z Branwii, Gminna Orkiestra Dęta z gminy Goraj, Gminna Orkiestra Dęta z Zaburza, Hosznianki, Kapela "Swoje Chłopy" oraz Zespół Wokalny Działający przy GOK.
Koncert odbył się w ramach projektu pn." Dajcie stołka cisowego. Dokumentacja i popularyzacja muzyki tradycyjnej Roztocza Gorajskiego" dofinansowanego z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Dziedzictwo Kulturowe 2016 Kultura ludowa i tradycyjna.
Realizatorem projektu jest Gminny Ośrodek Kultury w Goraju przy współpracy z Towarzystwem dla Natury i Człowieka z Lublina oraz Wydawnictwem In Crudo.
GOK dziękuje za pomoc w realizacji publikacji - udzielanie informacji i udostępnianie zdjęć takim osobom jak: Katarzyna Bugała, Stefania Chorzępa, Eugenia i Jan Czajkowie, Zygmunt Czajka, Józef Czerw, Krystyna Głowala, Henryk Jargieło, Jadwiga i Adam Kiszczakowie, Florianna Kiszczak, Bolesław Korgul, Stanisław Kosik, Jan Kowal, Natalia Kowal, Stanisłąw Kowal, Irena Krawiec, Władysława Kubina, Krzysztof Łupina, Marian Małyszek, Władysław Małyszek, Józef Miazga, Monika Momot-Flis, Mariusz Nawrocki, Grażyna Omiotek, Walentyna Pikul, Janina Pydo, Janina Radomska, Aleksander i Zofia Sawowie, Bernadetta Smerdel, Kami lSmerdel, Danuta Swatowska, Sławomir Wasil, Henryka i Józef Widzowie, Roman Żuk oraz ich rodziny i współdomownicy.
Redaktor publikacji jest Krzysztof Gorczyca.
~ za drogo | 0
za dwadzieści
|