REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2016.10.30 12:23 | aktualizacja: 2016.10.31 10:44

Za dużo wycinanych drzew w Biłgoraju!

Z takim protestem zgłosili się mieszkańcy miasta do władz. Pod apelem podpisało się 68 osób, w tym były burmistrz Stefan Oleszczak. - Więcej sadzimy niż wycinamy - uspokaja burmistrz Janusz Rosłan.
Za dużo wycinanych drzew w Biłgoraju!

W połowie października do urzędu miasta wpłynęło pismo, pod którym podpisało się 68 mieszkańców Biłgoraja. Zaniepokojeni zgłosili swój protest przeciw wycinaniu zdrowych drzew na terenie miasta.

- NIE dla wycinania i okaleczania drzew w Biłgoraju. My, mieszkańcy Biłgoraja protestujemy przeciwko wycinaniu dużych, zdrowych drzew w naszym mieście. Jesteśmy zbulwersowani tym, że niszczy się najcenniejszy skarb Biłgoraja, zamiast go chronić wszelkimi sposobami. Obawiamy się, że wkrótce zostaną ścięte następne drzewa (m. in. przy ul. Nadstawnej w sąsiedztwie sklepu Gazda i wzdłuż ulicy Poniatowskiego). Nie prosimy, a wręcz żądamy odstąpienia od tego procederu. Chcemy żyć w przyjaznym i zdrowym środowisku, a nie na betonowej pustyni - napisali mieszkańcy w proteście.

Władze miasta były dość zdziwione protestem, ponieważ nic im nie wiadomo o rzekomej wycince w podanej przez mieszkańców lokalizacji. Dodatkowo podkreślają, że w Biłgoraju jest o wiele więcej nasadzeń drzew niż jest ich wycinanych. - Każde wycięte przez nas drzewo jest bardzo dokładnie sprawdzane. Oczywiście nie mówimy teraz o roślinach, które muszą być usunięte podczas budowy drogi czy o drzewach rosnących w pasie drogowym. Wtedy zachodzi siła wyższa. Czasami drzewo z pozoru wyglądające na zdrowe (jest zielone) choruje od środka i należy go wyciąć, aby nie stwarzało zagrożenia dla osób i mienia - tłumaczy Jan Jamiński, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej i Inwestycji. Takie przypadki zdarzały się już w Parku Solidarności i Parku Saskim, gdy zdrowo wyglądające drzewo samo się przewracało.

Kierownik podkreśla, że w większości inwestycji drogowych w Biłgoraju pojawia się więcej drzew niż było wcześniej. - Na ulicy Kościuszki jest teraz więcej posadzonych drzew niż przed remontem. Są po prostu jeszcze małe i mniej widoczne. Poczekajmy dwa - trzy lata a efekty będą widoczne. Na Alei Jana Pawła przed remontem nie było prawie wcale drzew. Teraz jest sporo posadzonych. Posadziliśmy wiele drzew na obwodnicy południowej, na ulicy Tarnogrodzkiej, Poniatowskiego, Leśnej, Przemysłowej, Łąkowej, Wiejskiej - wylicza Jan Jamiński.

Kolejną przyczyną gdy władze decydują o ścięciu drzewa jest jego destrukcyjny wpływ na istniejącą infrastrukturę. Zdarza się bowiem, że drzewo puszcza korzenie, które wysadzają chodniki i drogi, niszczą instalacje znajdujące się w ziemi. We wszystkich jednak przypadkach tworzona jest dokładna dokumentacja wraz ze zdjęciami, która trafia do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska. To on podejmuje ostateczną decyzję.

25 października do Urzędu Miasta wpłynęło pismo od komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej Wiesława Krenta o treści: - W związku z zaistniałą w ostatnim czasie zwiększoną ilością interwencji jednostek ochrony przeciwpożarowej związanych z usuwaniem przewróconych na drogi drzew przez silny wiatr ponawiam prośbę (...) o dokonanie przeglądu i bieżącą pielęgnację drzewostanu(...). Ewentualne usunięcie drzew, które są w złym stanie pozwoli na uniknięcie tego typu niebezpiecznych zdarzeń - napisał komendant.

W najbliższym czasie burmistrz Janusz Rosłan udzieli mieszkańcom oficjalnej odpowiedzi. Jej treść opublikujemy na naszym portalu.

Red.
Red. dodany 30 października 2016
 
Odsłon: 6270

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (40)

Najwyżej oceniane komentarze
~ M.
Oceniano 40 razy  +16
Ale manipulacja. Że niby komendant straży napisał co innego niż mieszkańcy. Kto pisze te artykuły? Komendant napisał że miasto nie dba o drzewa. Nie napisał że drzew jest mniej. Tylko nie dba się o te starsze i powodują zagrożenie. Macie racje Rosłan do zmiany i Jamiński i cała ta ekipa. Trzeba nowych kierowników w mieście i przede wszystkim nowego burmistrza żeby rozwijać Biłgoraj.
~ pk
Oceniano 19 razy  +13
Pytanie do Burmistrza .Czy jest szansa na deptak wzdłuż brzegu Białej Łady ? Rzeka płynie przez dużą cześć miasta dość blisko centrum ,idealne miejsce na spędzenie wolnego czasu ,spacery w wolne dni tym bardziej że nie ma w Biłgoraju porządnego parku.Napiszcie ludzie co o tym myślicie? W upały nad rzeka jest chłodniej jest tam chyba też dość dużo drzew ,jakieś knajpki ,kawiarenki.
~ Stanisław
Oceniano 44 razy  +12
Ma racje burmistrz Oleszczak. Za niego miasto kwitło i rozwijało się. Ludzie mieli prace. Teraz Rosłan robi drogi bo wszystkie miasta robią ale zaniedbań rozwój miasta jako centrum życia nas mieszkańców. BRW odeszło, sklepy upadają bo marketów jest za dużo, IKEA nas ominęła. Trzeba zmienić Rosłana. Popatrzcie jak rozwijają się inne okoliczne miasta.
Wszystkie komentarze
~ Dorota
Oceniano 1 raz  -1
tak oczywiście Biłgoraj kwitł nawet powstał cmentarz pod Dąbrowicą to jest wielka zasługa p.Oleszczaka ciekawe czy zechce aby go tam pochowano
~ abc
Oceniano 2 razy  +2
Poczekaj chwilę, to zaraz biłgorajscy kierowcy Cię zachcą spalić za takie herezje.
Według nich każdy skrawek trawnika w centrum powinien zostać zamieniony w miejsce parkingowe.
Już przy okazji przebudowy Kościuszki byli tacy co krzyczeli, że sadzenie drzewek czy robienie trawników przy głównej ulicy to marnotrawstwo miejsca i lepiej przeznaczyć na parkingi,a na trawę czy drzewa to jest miejsce na łące czy w lesie, a nie w centrum miasta ;)
~ max
Oceniano 3 razy  +1
Popieram protest w stu procentach.To co się dzieje w Biłgoraju to barbarzyństwo.Oprócz drzew ubywa trawników, a przybywa betonowej kostki.
~ Agu
Oceniano 5 razy  +5
d9a-181 co Ci tak te drzewa przeszkadzają? Nie masz opału na zimę? A może to Ty stoisz za wycinką?
~ formaldehyd
Oceniano 6 razy  +2
Kliknij sobie w necie jakieś fotki miast z dalekiej północy np.Rosji gdzie nie ma drzew to może złapiesz czemu służy zieleń w mieście.
~ Dorota
Oceniano 3 razy  -1
Popieram z tym parkiem .Ale chcę jeszcze napisać że P.Oleszczak protestuje przeciwko wycinanym drzewom a na swojej posesji miał bardzo dużo drzew a gdzie one są.
~ Jan
Oceniano 11 razy  -1
Z Oleszczakiem jest coś nie tak? To chyba starość?
~ sna
Oceniano 11 razy  -5
Ci którzy tak pragną drzew niech się zorganizują w jakieś choćby koło ochrony zieleni i łożą na utrzymanie tych drzew i odciążą budżet miasta na niepotrzebne wydatki .A są potrzebniejsze wydatki niż fryzjerka drzew niczemu nie służąca.
~ Drakula
Oceniano 13 razy  -5
Niech te 68 osoby zamieszkają w lesie. A mieszkania dać potrzebujacym
~ bao
  0
Chyba raczej przekaźniki internetu radiowego.
~ Frampolak
Oceniano 11 razy  +9
Nie wiem czy ktoś pamięta jak były proboszcz parafii WNMP prałat Józef Flis ogołocił wszystkie przykościelne drzewa z gałęzi, zostawiając tylko kikuty.Bardzo szybko większość z nich pousychała,zaś te co jeszcze sterczą straszą swoim wyglądem.Wszystko podyktowane było chciwością i pazernością,bowiem mało kto wie,że pomimo protestów okolicznych mieszkańców w wieżach kościelnych zostały zainstalowane przekaźniki telefonii komórkowej,której przeszkadzały wspomniane drzewa.
~ złoty liść
Oceniano 11 razy  -1
potrzebne byłyby podpisy mieszkańców, że w razie uszkodzenia ciała i mienia przez spadajace gałęzie i konary, pozew o odszkodowanie nie będzie składany, cienia bedzie więcej, będziecie chodzić do apteki po witaminę D3 i to spożywać w dużych dawkach, żeby uzupełnić braki słońca
a dlaczego na swoich działkach likwidujecie duże liściaste drzewa i sadzicie tujki i krzaczki
~ Antoni
Oceniano 8 razy  +6
To, że są nowe nasadzenia to żaden argument. Jak można porównywać drzewo, które rosło 30 czy 40 lat (dawało cień, oczyszczało powietrze, zatrzymywało kurz, produkowało tlen, podnosiło estetykę miasta) z półtorametrowym kikutkiem, którym jest zastępowane. Teraz idzie się latem po rozprażonym betonie, zamiast w cieniu drzew. Od kilku lat trwa w Biłgoraju ich rzeź, a te, które jeszcze pozostały są okaleczane (nie przycinane). Czy naprawdę trzeba niszczyć drzewa, które zdobiły Biłgoraj przez tyle lat i zastępować je betonem? Zbyt łatwo i bezrefleksyjnie się to robi. Aż żal patrzeć jak z krajobrazu miasta znikają w ekspresowym tempie kolejne drzewa, a każdy wolny skrawek ziemi jest betonowany.
~ Antoni
Oceniano 7 razy  +7
to, że 68 osób podpisało się pod protestem, nie znaczy, że pozostali mieszkańcy się z tym nie zgadzają. ~sna musiałbyś zrobić referendum.
~ Barbarzyństwo
Oceniano 4 razy  +4
Wg mnie wycinka drzew w Biłgoraju jest uzasadniona. Natomiast ogałacanie koron drzew aż do 3-mertowego pnia jest barbarzyńskie. Tak robi np. Sp. Mieszk. Łada, z czym miasto wyraźnie sobie nie radzi, a powinno
~ sna
Oceniano 14 razy  -4
68 osób z prawie 30 tyś, miasta - i jeszcze mamy ich słuchać - o zgrozo.
~ Maja
Oceniano 6 razy  +2
Ja chciałam zwrócić uwagę na drzewa znajdujące się na Gorajskim cmentarzu.Po ostatniej wichurze gruby konar uszkodził nie tylko zwykłe pomniki ale również stuletnie ,zabytkowe nagrobki .Drzewa ,jak ludzie nie są wieczne . Kiedy drzewa zagrażają ludziom i mieniu należy je usunąć .
~ formaldehyd
Oceniano 7 razy  +7
Nie rozumiem dlaczego te drzewka przy Poniatowskiego są aż tak krótko strzyżone. Chociaż pół metra więcej tej koronki ( bo korona to nie jest ) a może nie zasłoniłyby tych 60 znaków drogowych...Co to za zieleń, taki badyl i kitka..
~ do =~ MA|REK
Oceniano 3 razy  +3
Morze i ty poznałeś Chrystusa , ja za to znam takich którzy by się go wyparli za wygodne życie , za pieniądze i władze i choćby anioł z nieba do nich przyszedł i mówił by im o Bogu , to by go nie posłuchali .I w Biblii pisze jak szatan pokazał Jezusowi wszystkie bogactwa świata i powiedział ,że to jest jego i da mu to za pokłon .Ilu ludzi mu ulega i woli szmal od Boga ?I w większości tak jest ,że szmal zmienia ludzi , stają się egoistyczni , bez zasad i sumienia stoją w kościołach z różańcami i przeklinają innych a ksiądz im błogosławi bo na tacę dużo dają a biedak wierzący jest tu na ziemi nikim i dla ludzi i kleru , jedyna nagroda to Bóg
~ w parku naprzeciwko
Oceniano 11 razy  -1
kościółka też powinni powycinać tylko wrony ma nich siedzą i srają a w czasie większego wiatru tylko gałęzie lecą
~ vG
Oceniano 8 razy  +2
Daj spokój, on nie zrozumie nawet najbardziej logicznych argumentów. Przecież jemu nie chodzi o drzewa, tylko o politykę. Rozumuje czarno-biało, tzn. według niego albo ktoś jest za Rosłanem, albo (cytuję) "liże mu d...". Nie umie pojąć, że można mieć głęboko gdzieś personalne rozgrywki. Drzewa to tylko przykrywka; gdyby Rosłan chciał zostawiać w mieście drzewa dzikie, to ave ja z pewnością byłby za ich przycinaniem lub usuwaniem.
~ MA|REK
Oceniano 11 razy  +5
A JA DZIŚ MOGĘ JUŻ UMRZEĆ TYLKO ŻE BY BÓG CHCIAŁ MNIE WZIĄĆ DO SIEBIE CZŁOWIEKU NIE WIESZ JAK BARDZO TAM JEST CUDOWNIE JAKĄ MA MOC DAR JEZUS JAK BYŚ WIEDZIAŁ TO BYŚ NIE CHCIAŁ ŻYĆ TU NA ZIEMI TAK DOKŁADNIE TO CO NAPISAŁEM JA NIE MIAŁEM KLINICZNEJ ŚMIERCI PRZYSZEDŁ MOMENT I ZOBACZYŁEM JEZUSA TWARZ ALE TO NIE BYŁO TO TAK ŻE MAŁO SIĘ NIE POSIKAŁEM W MAIKI ZE SZCZĘŚCIA BO ZOBACZYŁEM JEZUSA TO NIE BYŁO TAKIE WAŻNE WAŻNE TO BYŁO TO CO CZUŁEM W DANEJ CHWILI JAKI CZUŁEM DAR JEZUSA MOC PŁYNĄCA ŚWIATŁOŚĆ BICIE DARU JAK JA TO NAZYWAM TEN DAR WSIĄKAŁ WE MNIE TAK ŚWIATŁO WCHODZIŁO W MOJE CIAŁO JA TO WSZYSTKO CZUŁEM A PRZESŁANIE WŁASNIE JEST TAKIE ŻE TO DAR BOŻY BYŁ MI POKAZANY TAK DOKŁADNIE TO CO OPISUJĄ LUDZIE CZY UMIERAJĄCE I WRACAJĄCE DO ŻYCIA I CI CO ŚNIĄ TAK MAJĄ JEDNO CO SIĘ WSZĘDZIE POWTARZA TEN DAR ŚWIATŁO MOC BOGA KTÓRA UKAZUJE SIĘ ŻE JEST MIŁOŚĆ SPOKÓJ BRAK BÓLU I RADOŚĆ KIEDY TAKIE COŚ MIAŁEM ZACZĄŁEM SZUKAĆ WYTŁUMACZENIA I LUDZI ZNALAZŁEM PEŁNO OSÓB W POLSCE KTÓRZY OPOWIADAJĄ DOKŁADNIE TO SAMĄ WERSJĘ O TYM DARZE WŁAŚNIE O TYM CHCĘ NAPISAĆ JEZUS DAŁ POKAZAŁ MI TEN DAR I MAM O NIM MÓWIĆ TAK KOCHANI DOBRZE TO CZYTACIE ROZUMIECIE TAK JEZUS POKAZAŁ MI DAR ALE NIE MYŚLCIE ŻE ZNAM WSZYSTKO CZY NIE BO POKAZAŁ MI DAR MIŁOŚCI KTO POCZUJE TEN DAR NIGDY NIE ZAPRAGNIE NICZEGO TAK KOCHANI TO JEST NA PRAWDĘ ZOBACZCIE MÓWI O ŚWIETLE JA TEZ MÓWIĘ O TYM ŚWIETLE NAZWAŁEM TO DAREM BOŻYM ZOBACZCIE CO MÓWI KSIĄDZ TEN POOGLĄDAJCIE INNYCH LUDZI ONI TEŻ O TYM MÓWIĄ TE ŚWIATŁO TEN DAR MOC BOGA JEST TAK PIĘKNA I CUDOWNA ŻE SZOK JEST ONA WŁASNIE MOŻNA POWIEDZIEĆ ULECZY ZABLOKUJE NAM BUL ZŁOŚĆ I PŁACZ ZMARTWIENIA ICH JUŻ NIE BĘDZIESZ ODCZUWAĆ A ODCZUJESZ TAKĄ RADOŚĆ I SZCZĘŚCIE ŻE NIE MA TAKICH SŁÓW BYM MÓGŁ TO OPISAĆ TAK CHCĘ ZWRÓCIĆ UWAGĘ NA TEN DAR NA TE ŚWIATŁO GDZIE BIJE OD JEZUSA TO JEST WAŻNE KOCHANI BARDZO WAŻNE TO WŁAŚNIE JEST DLA DUSZ LUDZI BY DOSTALI DAR NAGRODĘ JEŚLI KTOŚ JEST NIE WIERZĄCY RADZĘ SIĘ NAWRÓCIĆ NIE WIESZ CO TRACISZ CZŁOWIEKU A CI CO WIERZĄ MI MACIE TAM ZYCIE PIĘKNE JEST CUDOWNIE JUŻ LEPIEJ NIE MOŻE BYĆ ZAUFAJCIE MI ŻE JESTEM ŚWIADKIEM ZAUFAJCIE JEZUSOWI BO TO JEZUS TO WSZYSTKO DAJE I NIE PISZĘ BY PISAĆ GŁUPOTY BO TEN DAR TO DOPIERO JEST PO ŚMIERCI CZYM WAM BYM TU UDOWODNIŁ NIE MAM CZYM SIĘ CHWALIĆ PISZĘ BO TO JEZUS MI POKAZAŁ I DAŁ ŻE BYM O TYM MÓWIŁ O DARZE TO CO CZUŁEM NA WŁASNEJ SKURZE DZIŚ WIEM ŻE TU NA TEJ STRONIE JEST PRAWDA BO JA JESTEM ŚWIADKIEM I WIEM ŻE NIE KŁAMIĄ NA STRONIE GDZIE INDZIEJ TEŻ POTWIERDZĘ PRAWDĘ POTWIERDZAM PRAWDĘ ŻE TO CO OPISUJĄ LUDZIE TO PRAWDA GDZIE DOSZŁO DO OBJAWIEŃ MARYJNYCH I CI LUDZIE CO WIDZIELI NIEBO FAKTYCZNIE MOGĘ POTWIERDZIĆ ŻE MÓWIĄ PRAWDĘ BO ZNAM PRAWDĘ I TYLKO PRAWDA SIĘ LICZY JESTEM CZŁOWIEKIEM HONORU I NIE KŁAMIE JEZUS I BÓG JEST GDY BĘDZIECIE UMIERAĆ I WIERZYC W BOGA NIE POWINNA BYĆ U WAS MINA SMUTNA BO TAM GDZIE IDZIECIE TO WIELKIE SZCZĘŚCIE WAS OGARNIE TEGO NIE BÓJCIE SIĘ WYPEŁNIAJCIE 10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH O BYŚCIE NIE POPEŁNIALI SAMOBÓJSTW I NIE ZABIJALI LUDZI BO TAK NIE TRAFICIE DO NIEBA LECZ DO PIEKŁA A TAM NIE MA TEGO DARU STRACICIE WSZYSTKO BĘDZIECIE TO ODCZUWAĆ TO CO NA ZIEMI TO WIELKIE CIERPIENIE JEST JAK NA CZŁOWIEKA BARDZO WIELKIE W CZYŚĆCU JEST MNIEJ CIERPIENIA ALE TEŻ NIE ODCZUJECIE TEGO DARU TAK JEST TYLKO NIEBO ZAPEWNIA TO O CZYM MÓWIĘ TAK KOCHANI NIE POPEŁNIAJCIE BŁĘDU RATUJCIE SIEBIE TU JUŻ NA ZIEMI I IDŹCIE DROGA BOGA I JEZUSA ON WAS PRZYJMIE I DA DAR TEN O KTÓRYM PISZE POCZYTAJCIE U MNIE POCZYTAJCIE U INNYCH O TYM SAMI SPRAWCIE TO JA WAS NIE OSZUKUJE BO NIE MAM PO CO TEGO ROBIĆ ALE SAM BYŁEM ŚWIADKIEM I SPRAWDZAŁEM CO INNI MÓWIĄ O TYM JEST PRAWDA W TYM NAWET ZWYKLI LUDZIE SIĘ WYPOWIADAJĄ ŻE PRZEŻYLI TAKI DAR TE ŚWIATŁO I MIŁOŚĆ PŁYNĄCA JAKO ŚWIATŁO TEŻ SZUKAŁEM TAKICH LUDZI CO JA I ZNALAZŁEM O TYM SAMYM PISALI POTWIERDZAM TEŻ ŻE NIE JESTEM SAM SĄ INNI
~ do-~ alfa omega
Oceniano 8 razy  +2
Gdyby był wybór ro dwa mil ludzi by nie wyjechało ,a jakie to firmy powstały wielkie w ostatnich 10 latach w Biłgoraju?Markety?Kto miał układy po czerwonym stole to się ustawił a teraz to h.. d.. i kamieni kupa + szczaw i śliwki,cwaniaku
~ do: ave ja:
Oceniano 14 razy  0
No i dobrze, ze tak jest.
Na dziko rosnące drzewa jest miejsce w lesie.
Na duże drzewa, ale pielęgnowane i podcinane jest miejsce w parkach i na skwerkach.
Przy ulicach i chodnikach jest miejsce na małe modelowane drzewka (przycinane tak, aby nie zasłaniać znaków i nie nie stanowić zagrożenia dla pieszych i aut).
Ciekawe czy byłbyś takim zwolennikiem dzikich, nieprzycinanych 100 letnich drzew przy chodniku jakby Ci w czasie wiatru taka 20 kilogramowa gałąź spadła na kark?
~ do: ave ja:
Oceniano 9 razy  -1
No i dobrze, ze tak jest.
Na dziko rosnące drzewa jest miejsce w lesie.
Na duże drzewa, ale pielęgnowane i podcinane jest miejsce w parkach i na skwerkach.
Przy ulicach i chodnikach jest miejsce na małe modelowane drzewka (przycinane tak, aby nie zasłaniać znaków i nie nie stanowić zagrożenia dla pieszych i aut).
Ciekawe czy byłbyś takim zwolennikiem dzikich, nieprzycinanych 100 letnich drzew przy chodniku jakby Ci w czasie wiatru taka 20 kilogramowa gałąź spadła na kark?
~ pk
Oceniano 19 razy  +13
Pytanie do Burmistrza .Czy jest szansa na deptak wzdłuż brzegu Białej Łady ? Rzeka płynie przez dużą cześć miasta dość blisko centrum ,idealne miejsce na spędzenie wolnego czasu ,spacery w wolne dni tym bardziej że nie ma w Biłgoraju porządnego parku.Napiszcie ludzie co o tym myślicie? W upały nad rzeka jest chłodniej jest tam chyba też dość dużo drzew ,jakieś knajpki ,kawiarenki.
~ spokojnie
Oceniano 10 razy  0
byliście już na cmentarzach ? posprzątaliście groby bliskich ?
spokoju i zadumy
~ ave ja
Oceniano 8 razy  +4
nigdy nie beda takie jak byly ,ze wzgledu na to ,ze beda czesto podcinane czyli karlolwate , a ty tak nie liz d...y roslanowi
~ dama i wieśniaczka
Oceniano 7 razy  +3
wszystko powycinać zrównać z ziemią bo ja tak chcę
jeszcze kilkanaście lat temu u tych co najwięcej krzyczą że im wszystko przeszkadza gnojówka płynęła przez środek podwórka a teraz nie idzie żyć
~ vG
Oceniano 12 razy  0
"Na ulicy Kościuszki jest teraz więcej posadzonych drzew niż przed remontem. Są po prostu jeszcze małe i mniej widoczne." Niektórzy mają problem z czytaniem ze zrozumieniem. Cóż, czasami myślę, że przed wpuszczeniem do internetu powinny być przeprowadzane obowiązkowe testy z języka polskiego.
~ ave ja
Oceniano 12 razy  0
to co wtprawia sie zdrzewami w Bilgoraju to kuriozum, glowna ulica wyglada jakbym do Lubartowa wjechal ,czy to taki klimat kaze Birmistrzowi wycinac drzewa , pozbawiajac nas naturalnego filtra . on kocha jak widac swiat z betonu , ktorym sie obudowal w magistracie , Precz z Roslanem czas na zmiany ...
~ logan
Oceniano 8 razy  0
pachnie mi tu socjalizmem.Roslan ma zalatwic wszystkim prace jak w kolchozie.Ja pracuje poza Bilgorajem,dlatego ze mam takie kwalifikacje,lepiej mi placa ale do burmistrza nie mam pretensji.To jest kapitalizm,pokaz co umiesz,jakie masz wyksztalcenie to ci zaplaca.Czasy gdy ktos na pile lub frezarce zarabial krocie juz minely,na calym swiecie jest tak samo!
~ eko
Oceniano 13 razy  +3
a kto będzie odpowiadał jak spadnie konar starego drzewa na przechodnia lub na samochód, czy nie wiecie co robią firmy odszkodowawcze ?? warto się zainteresować !
sadzić młode drzewa i nie narażać ludzi na niebezpieczeństwo, niektóre drzewa nachylone i uszkodzone,całe nad jezdnią ( np. na Nadstawnej) coraz więcej ekstremalnych wichur i o nieszczęście nie trudno, nikt na pewno nie chce wycinać drzew tak tylko dla „widzimisię lecz dla bezpieczeństwa, przecież można hodować stare duże drzewa na prywatnych działkach,
warto zebrać dane osobowe tych z podpisanego listu i wówczas obciążyć odpowiedzialnością w razie zdarzenia, to może będzie inne spojrzenie na sprawę
~ alfa omega
Oceniano 10 razy  +2
Jacy niewolnicy, każdy ma wybór to raz.
Dwa weź załóż firmę i zatrudnij na PEŁNY etat choć dwóch pracowników którym zapłać tak jakby im sie marzyło.
Rusz chociaż małym palcem, bo od pisania durnych komentarzy nic się nie zmieni.
~ Śmieszny protest
Oceniano 17 razy  +1
Jeśli chodzi o drzewa na ul. Nadstawnej naprzeciw sklepu Gazda, to te drzewa są niebezpieczne, chore w środku, niszczą ogrodzenie, chodnik i ulice a poza tym są za duże jak na miasto. Protestującym chodzi tylko o to, że nie będą mieli już cienia w bloku, a jak zabije kogoś to drzewo czy gałąź to nieważne! Najważniejszy jest cień!
~ lohan
Oceniano 6 razy  0
mea culpa-nie da sie kupic trzeba poprawnie napisac
~ logan
Oceniano 6 razy  0
w szpitalu psychiatrycznym w Radecznicy doskonale sprawdza sie terapia,w trakcie ktorej juz po tygodniu mozna choremu wytlumaczyc,ze za jednego dolara,nawet w Egipcie nie da kupic sie samochodu,nie mowiac juz o lotniskowcach Mistral.Moze trzeba zaprosic pewnego ministra?
~ M.
Oceniano 40 razy  +16
Ale manipulacja. Że niby komendant straży napisał co innego niż mieszkańcy. Kto pisze te artykuły? Komendant napisał że miasto nie dba o drzewa. Nie napisał że drzew jest mniej. Tylko nie dba się o te starsze i powodują zagrożenie. Macie racje Rosłan do zmiany i Jamiński i cała ta ekipa. Trzeba nowych kierowników w mieście i przede wszystkim nowego burmistrza żeby rozwijać Biłgoraj.
~ Stanisław
Oceniano 44 razy  +12
Ma racje burmistrz Oleszczak. Za niego miasto kwitło i rozwijało się. Ludzie mieli prace. Teraz Rosłan robi drogi bo wszystkie miasta robią ale zaniedbań rozwój miasta jako centrum życia nas mieszkańców. BRW odeszło, sklepy upadają bo marketów jest za dużo, IKEA nas ominęła. Trzeba zmienić Rosłana. Popatrzcie jak rozwijają się inne okoliczne miasta.
~ mnjk
Oceniano 18 razy  +10
Wy się zainteresujcie jak niewolnicy są wykorzystywani w zakładach niewolniczych jak tyrają za grosze w jakimś modelu .pol-skone czy brw.Za co ci ludzie zrobią święta i co do garnka włożą , a nie ciągle zastępcze tematy , to drzewka , to ksiądz poświęcił drogę i non stop jakieś ***** a o istotnych tematach cisza
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
6 maja 2024 Biłgoraj
Jest nowy Zarząd Powiatu
W poniedziałek 6 maja poznaliśmy nazwisko gospodarza powiatu biłgorajskiego. Podczas pierwszej w tej kadencji sesji radni wybrali również zastępcę starosty oraz członków zarządu.
5 maja 2024 Tereszpol
Zatwierdzono cenę za wywóz i utylizację osadów z przydomowych oczyszczalni
dzisiaj, 08:52 Powiat
Niebezpieczna pogoda w powiecie
6 maja 2024 Biłgoraj
Poznaliśmy przewodniczącego Rady Miasta Biłgoraja
Do Rady Miasta Biłgoraj wybrano 21 radnych, reprezentujących trzy komitety wyborcze. Podczas inauguracyjnej sesji Rady Miasta, która odbyła się w poniedziałek 6 maja, wybrano prezydium rady, czyli przewodniczącego i jego zastępców.
11 maja 2024 Biłgoraj
Zarząd Powiatu podzielił się władzą
dzisiaj, 08:27 Karate
Karatecy na podium
5 maja 2024 Sokołówka
Potrójny jubileusz jednostek OSP
W niedzielę 5 maja w Sokołówce odbyły się uroczystości jubileuszowe z okazji 100-lecia jednostek OSP Radzięcin, Sokołówka i Wola Radzięcka, połączone z obchodami Gminnego Dnia Strażaka. W święcie uczestniczyli druhowie strażacy z całej gminy Frampol, mieszkańcy oraz liczni zaproszeni goście.
w czwartek, godzina 15:47 Biłgoraj
Jest program Dni Biłgoraja
w sobotę, godzina 11:25 Biłgoraj
Mieszkanka powiatu biłgorajskiego poszkodowana w wypadku karetki
8 maja 2024 Biłgoraj
Oficjalne otwarcie nowego basenu
Za kilka godzin, dokładnie od godz. 16.00, będzie można korzystać z nowej części basenu w Biłgoraju. Uroczyste otwarcie obiektu, z udziałem władz samorządowych, zorganizowano w środę 8 maja.
w czwartek, godzina 13:57 Gmina Biłgoraj
Edyta Sarzyńska zastępcą wójta gminy Biłgoraj
w sobotę, godzina 18:57 Biłgoraj
Biłgorajska odsłona Nocy Muzeów
6 maja 2024 Księżpol
Większość radnych nie przyszła na inauguracyjną sesję
W poniedziałek 6 maja miała się odbyć inauguracyjna sesja Rady Gminy Księżpol. Do posiedzenia jednak nie doszło. Na sesji nie pojawiła się większość radnych. To prawdopodobnie pierwszy taki przypadek w Polsce.
w piątek, godzina 16:33 Biłgoraj
Zlot food trucków w Biłgoraju
w czwartek, godzina 11:15 Biłgoraj
Mieszkanka Biłgoraja otrzymuje najniższą emeryturę w kraju
6 maja 2024 Biłgoraj
Wybrano prezydium Rady Powiatu
W poniedziałkowe przedpołudnie 6 maja odbyła się pierwsza w tej kadencji sesja Rady Powiatu w Biłgoraju. W programie obrad znalazł się wybór prezydium rady, czyli przewodniczącego oraz dwóch zastępców.
w piątek, godzina 09:35 Majdan Stary
Pożar stolarni. 38 strażaków w akcji
10 maja 2024 Potok Górny
Sensacyjne znalezisko z połowy 3 tysiąclecia przed naszą erą
w sobotę, godzina 09:16 Goraj
Nowy sekretarz wybrany
Zakończono procedurę wyboru kandydata na stanowisko sekretarza gminy Goraj. Kto obejmie to jedno z najważniejszych stanowisk w Urzędzie Miejskim w Goraju?
w środę, godzina 08:01 Rogale
Aneta przegrała walkę z chorobą
we wtorek, godzina 16:50 Korczów-Majdan Nowy
Dwie kolizje w ciągu kilkudziesięciu minut
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika