REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Wycinka drzew przy głównych ulicach
2012.01.30 09:21 | aktualizacja: 2012.01.31 13:37

Znikające drzewa

Część z naszych czytelników zastanawia się co się stało z wielkimi starymi drzewami, które jeszcze do ubiegłego tygodnia rosły przy głównych drogach, m.in. wzdłuż ul. Zamojskiej. Bilgorajska.pl postanowiła to sprawdzić i już możemy poinformować, że drzewa zostały wycięte ze względu na planowaną przebudowę głównych ulic miasta.
Znikające drzewa

O tym, że otrzymaliśmy dofinansowanie na remont ul. Zamojskiej, Kościuszki i Tarnogrodzkiej pisaliśmy kilka miesięcy temu. Właśnie rozpoczęły się przygotowania do tej inwestycji, a rozpoczęły się od wycinki drzew, które rosły w miejscach, gdzie będą trwały prace budowlane.

- Drzewa wycinane są na podstawie ZRID-u, czyli zezwolenia na realizację inwestycji drogowej. Kolidują one ze strukturą konkretnego odcinka drogi. Podczas prac projektowych uznano, że drzewa te będą utrudniały pieszym przejście chodnikiem, w związku z czym musiały zostać wycięte - powiedział w rozmowie z bilgorajska.pl Michał Żmijan, kierownik Obwodu drogowego ZDW w Biłgoraju.

A dlaczego drzewa zostały usunięte właśnie teraz? - Musiały one być wycięte do końca lutego, dokładnie do 29 lutego, ponieważ tak nakazuje ustawa o ochronie przyrody. Potem byłoby to zabronione ze względu na fakt, że od marca rozpoczyna się okres lęgowy ptaków - wyjaśnił Zbigniew Chwiejczak, specjalista z Zarząd Dróg Wojewódzkich Rejon Dróg Wojewódzkich W Zamościu.

Na terenach podlegających Obwodowi drogowemu w Biłgoraju do wycięcia przeznaczonych zostało 199 drzew, w tym przy drodze nr. 835 zniknie ich 34, natomiast przy trasie nr. 858 - 50, wzdłuż drogi nr. 863 nie zobaczymy 85 drzew. Na terenie całego obwodu zamojskiego wycinka obejmie prawie tysiąc drzew, dokładnie 917. Na te działania oczywiście uzyskane zostały wszelkie niezbędne pozwolenia, jak również decyzje środowiskowe. Pozwolenie musiał również wydać burmistrz miasta.

Wycinka rozpoczęła się w ubiegłym tygodniu. ZDW czekał, aż nabywcy dokonają wpłat za zakupione drzewa. Zostały one sprzedane "na pniu" z obowiązkiem wycięcia, oznacza to, że drzewa znalazły swoich nabywców jeszcze zanim zostały ścięte, a każdy z nowych właścicieli zmuszony był do zabrania swojej własności w określonym terminie oraz uprzątnięcia pasa drogowego. - Nabywcy są nam już znani, otrzymali szczegóły organizacji ruchu i mogli przystąpić do pracy. Są to zaufane osoby, do tej pory nie było żadnych wypadków związanych z wycinką drzew - dodał Chwiejczak.

red.
red. dodany 30 stycznia 2012
 
Odsłon: 20371

Wideo

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (15)

~ sna
Oceniano 2 razy  0
głupie pitolenie o betonowej pustyni - jak miasto oblegają z każdej strony lasy i parki i nawet dzikie zarośla . To tylko wieś mająca dużo czasu podnosi głos w tej sprawie ,bo z przyzwyczajenia na taki widok,który widywał z okna przed przeprowadzką dobija jego psycho.
~ a
Oceniano 11 razy  -3
Ci którzy wydali pozwolenie na wycięcie drzew to kryminaliści. Powinni zostać osądzeni i ponieść konsekwencję swoich decyzji. Przez tyle lat drzewa nie utrudniały ruchu pieszym i nagle wszystkim przeszkadzają? SK***YSYNY
~ mb
Oceniano 5 razy  -3
Proponuję przechadzkę w rejonie Piłsudskiego i Cegielnianej w celu zobaczenia pomysłowości Spółdzielni mieszkaniowej Łada - wynajęła lub ma na etacie "solidnego fachowca";) Poucinał wierzchołki drzewom. Ewentualnie dodatkowo też gałęzie tak że pozostawały kikuty. Totalna bezmyślność. Najlepiej nastawiać garaży i po problemie.
~ .
Oceniano 8 razy  0
Powstanie betonowa pustynia.Zieleń jest ozdobą miasta.
~ do;weda
Oceniano 4 razy  0
już w historii powojennej kraju odbudowywano w czynie ze zniszczeń Warszawę.I co jest?
Drakkar
Oceniano 6 razy  -2
Brawo,brawo,brawo wielkie brawo poszerzamy,ulepszamy,ułatwiamy bo możemy zrobić coś by żyło się lepiej wielkie szanowanie.
Będziemy chodzili lepiej jeździli,szybciej i bardziej komfortowo się poruszali tak aby szybciej żyć i w pośpiechu kolejny nekrolog zobaczyć cieszymy się i klaskamy jacy to postępowi jesteśmy.Świat się zmienia szybko i bez zastanowienia nad tym co nas kiedyś spotka.Ale ty chłopie chcesz zmienić swój status bez patrzenia na następne pokolenia,masz gdzieś że pozmieniają zabiorą pozbawią,masz gdzieś tych co od niedawna są na tym świecie,masz gdzieś przekazywanie szacunku dla życia.Gdzieś miedzy jednym a drugim ktoś mówi NIE ktoś kto chce oddychać,ktoś kto chce pokazać swoim dzieciom podczas spaceru urok tego miasta,ktoś kto lubi zieleń tego miasta,ktoś kto lubi śpiew ptaków w mieście...
Wiem ciebie to nie interesuje bo ważny jest PIENIADZ i to kto na tym zarobi.Wiedz że kiedyś się obudzisz w betonowej dzungli złudzeń z prawem do oddechu swojego egoizmu.
Za to co mi robisz czeka cie proch i zapomnienie.
Zauważyłes go juz ? Tak on tam stoi i czeka na twój kolejny ruch.Nie zapomnij o tych którzy nie podzielają twojego chorego naprawiania świata...
Chciałbym cie kiedyś zobaczyć jak w swojej hipokryzji zrywem pojednanych z przyrodą sadzisz to z czym tak kiedyś walczyłeś...
~ weda
Oceniano 5 razy  +1
Dobrego samopoczucia życzę Panie ~ Bezrobotny robotnik drogowy z Biłgoraja, radzę wyjść na spacer zamiast siedzieć przy klawiaturze, tyle autostrad do zbudowania, a ty nie masz roboty, dziwne, może w czynie społecznym, co o tym sądzisz ?
~ Bezrobotny robotnik drogowy z Biłgoraja
Oceniano 5 razy  +5
Mam pytanie do Pani - Pana o pseudominie "weda": Czy 2 mln osób bezrobotnych zarejestrowanych w powiatowych urzędach pracy oraz prawdopodobnie tyle samo bez przedmiotowej rejestracji - to lenie ?
Natomiast Pani - Panie "o matko", każdy człowiek by stwierdził, że wydana recenzja dotycząca moich wpisów świadczy o poziomie intelektualno - kulturalnym jej autorki lub jego autora.
~ weda
Oceniano 6 razy  0
A ja popieram robotnika drogowego bo mądry facet jest
To czemu bezrobotny, widocznie leń
~ Lula
Oceniano 4 razy  +2
A ja popieram robotnika drogowego bo mądry facet jest.
~ o matko
Oceniano 10 razy  +2
niby taki .... Bezrobotny robotnik drogowy z Biłgoraja ... a pier....oli jakby miał prace hheheh.......ale po co i tak już od tygodni mało kogo obchodzą
twoje kretyńskie komentarze
~ maniek
Oceniano 10 razy  -4
te zdjęcia to chyba ze swojego domu pan Kita robił i to z piętra budynku
~ Genowefa von Bździuch
Oceniano 8 razy  -2
Czujni mieszkańcy CZUWAJ ! Trzeba było być czujnym jak mi kradli kołpaki z samochodu.Co się stało z drzewami ? ...no przecież nie zjedzone.
~ teresa
Oceniano 12 razy  +2
Zamiast drzew ścieżkę rowerową zrobic przez miasto !!!
~ Bezrobotny robotnik drogowy z Biłgoraja
Oceniano 14 razy  +8
Jest pierwszy zwiastun - wycinka i wywożenie drzew - że faktycznie zostaną wyremontowane 3 ulice w Biłgoraju. To, w sposób znaczący poprawi "komfort" jazdy samochodem po Biłgoraju oraz chodzenia pieszych po chodnikach i na przejściach przez ulice.Być może, że na wiosnę trochę robotników drogowych dostanie pracę przy realizacji tej inwestycji, w tym - może i ja. Należy nadmienić, że w trakcie remontu ulic będą utrudnienia dla wszystkich.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
we wtorek, godzina 08:06 Panasówka
Spór o planowaną atrakcję turystyczną na Roztoczu
Roztoczański Park Narodowy planuje budowę wieży widokowej na Wzgórzu Polak w Panasówce. Projekt, który jest częścią szerszej rozbudowy bazy edukacyjno-turystycznej parku, budzi zarówno entuzjazm, jak i sprzeciw wśród lokalnej społeczności. Koszt całego przedsięwzięcia to 50 milionów złotych, z czego 16 milionów złotych przeznaczono na budowę samej wieży. Planowany termin zakończenia inwestycji to 2028 rok.
w niedzielę, godzina 14:20 Biłgoraj
Dziesięć miejscowości bez prądu, w tym Biłgoraj
w środę, godzina 13:20 Stary Lubliniec
Kierujący ciągnikiem poniesie konsekwencje
9 lipca 2024 Powiat
Znamy wyniki matur. Jak wypadli nasi uczniowie?
Wraz z końcem maja zakończył się też maturalny maraton. Uczniowie ostatnich klas szkół średnich właśnie poznali wyniki swojej pracy. Dane przekazała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie.
w sobotę, godzina 08:23 Wola Obszańska
Festyn na granicy województw
12 lipca 2024 Józefów
Wilki w józefowskich lasach
w piątek, godzina 18:04 Tarnowola
Zderzenie osobówek na drodze wojewódzkiej [AKTUALIZACJA]
W piątkowe popołudnie na drodze wojewódzkiej nr 853 miedzy Aleksandrowem a Józefowem doszło do zderzenia dwóch osobówek. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Podczas prowadzonych działań droga była zablokowana.
w niedzielę, godzina 19:15 Wola Obszańska
Zabawa na pograniczu Lubelszczyzny i Podkarpacia
w piątek, godzina 10:45 Harasiuki
121 km/h na liczniku w terenie zabudowanym
w czwartek, godzina 11:38 Biłgoraj
Milionerzy w powiecie
W 2023 roku w województwie lubelskim zmniejszyła się liczba osób deklarujących dochód powyżej miliona złotych. Liczba milionerów spadła o 87 osób, z 1357 w 2022 roku do 1270 w 2023 roku. Najwięcej milionerów wybrało deklarację PIT-36L (1119 osób), a popularny PIT-37 wybrało 75 milionerów. Ilu milionerów rozliczyło się w biłgorajskiej skarbówce?
w piątek, godzina 16:06 Józefów
Czerwona flaga nad zalewem
w niedzielę, godzina 18:31 Biłgoraj
Piknik parafialny w Biłgoraju
8 lipca 2024 Biłgoraj
Nowe bloki w Biłgoraju. Wybrano wykonawcę inwestycji
Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. rozstrzygnęło przetarg na budowę bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Inwestycja powstanie przy ulicy Ks. Stanisława Matrasia w Biłgoraju.
w sobotę, godzina 09:59 Biłgoraj
Mieszkaniec powiatu zatrzymany przez "łowców głów"
w piątek, godzina 12:33 Bukowina
Martyna Łuszczek wśród 50 najlepszych studentów na świecie
13 lipca 2024 Józefów
Nowa siedziba nadleśnictwa coraz bliżej
Leśnicy z Józefowa doczekają się nowej siedziby. W ostatnich dniach czerwca ogłoszono przetarg na budowę budynku administracyjnego Nadleśnictwa Józefów wraz z towarzyszącą infrastrukturą.
w niedzielę, godzina 09:12 Biłgoraj
Miejska ciepłownia wkracza w przyszłość
14 lipca 2024 Józefów
Gmina stawia na fotowoltaikę z magazynami energii
14 lipca 2024 Region
Przedstawiciele powiatu na odsłonięciu pomnika w Domostawie
W niedzielę 14 lipca w Domostawie odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika upamiętniającego ofiary rzezi wołyńskiej. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz powiatu biłgorajskiego, m.in. prezydium Rady Powiatu.
w czwartek, godzina 08:21 Frampol
Stan wodomierzy pod lupą ZGK
14 lipca 2024 Biszcza
Dzień Miodu i Pieroga 2024
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika