REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Wycinka drzew przy głównych ulicach
2012.01.30 09:21 | aktualizacja: 2012.01.31 13:37

Znikające drzewa

Część z naszych czytelników zastanawia się co się stało z wielkimi starymi drzewami, które jeszcze do ubiegłego tygodnia rosły przy głównych drogach, m.in. wzdłuż ul. Zamojskiej. Bilgorajska.pl postanowiła to sprawdzić i już możemy poinformować, że drzewa zostały wycięte ze względu na planowaną przebudowę głównych ulic miasta.
Znikające drzewa

O tym, że otrzymaliśmy dofinansowanie na remont ul. Zamojskiej, Kościuszki i Tarnogrodzkiej pisaliśmy kilka miesięcy temu. Właśnie rozpoczęły się przygotowania do tej inwestycji, a rozpoczęły się od wycinki drzew, które rosły w miejscach, gdzie będą trwały prace budowlane.

- Drzewa wycinane są na podstawie ZRID-u, czyli zezwolenia na realizację inwestycji drogowej. Kolidują one ze strukturą konkretnego odcinka drogi. Podczas prac projektowych uznano, że drzewa te będą utrudniały pieszym przejście chodnikiem, w związku z czym musiały zostać wycięte - powiedział w rozmowie z bilgorajska.pl Michał Żmijan, kierownik Obwodu drogowego ZDW w Biłgoraju.

A dlaczego drzewa zostały usunięte właśnie teraz? - Musiały one być wycięte do końca lutego, dokładnie do 29 lutego, ponieważ tak nakazuje ustawa o ochronie przyrody. Potem byłoby to zabronione ze względu na fakt, że od marca rozpoczyna się okres lęgowy ptaków - wyjaśnił Zbigniew Chwiejczak, specjalista z Zarząd Dróg Wojewódzkich Rejon Dróg Wojewódzkich W Zamościu.

Na terenach podlegających Obwodowi drogowemu w Biłgoraju do wycięcia przeznaczonych zostało 199 drzew, w tym przy drodze nr. 835 zniknie ich 34, natomiast przy trasie nr. 858 - 50, wzdłuż drogi nr. 863 nie zobaczymy 85 drzew. Na terenie całego obwodu zamojskiego wycinka obejmie prawie tysiąc drzew, dokładnie 917. Na te działania oczywiście uzyskane zostały wszelkie niezbędne pozwolenia, jak również decyzje środowiskowe. Pozwolenie musiał również wydać burmistrz miasta.

Wycinka rozpoczęła się w ubiegłym tygodniu. ZDW czekał, aż nabywcy dokonają wpłat za zakupione drzewa. Zostały one sprzedane "na pniu" z obowiązkiem wycięcia, oznacza to, że drzewa znalazły swoich nabywców jeszcze zanim zostały ścięte, a każdy z nowych właścicieli zmuszony był do zabrania swojej własności w określonym terminie oraz uprzątnięcia pasa drogowego. - Nabywcy są nam już znani, otrzymali szczegóły organizacji ruchu i mogli przystąpić do pracy. Są to zaufane osoby, do tej pory nie było żadnych wypadków związanych z wycinką drzew - dodał Chwiejczak.

red.
red. dodany 30 stycznia 2012
 
Odsłon: 20029

Wideo

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (15)

~ sna
Oceniano 2 razy  0
głupie pitolenie o betonowej pustyni - jak miasto oblegają z każdej strony lasy i parki i nawet dzikie zarośla . To tylko wieś mająca dużo czasu podnosi głos w tej sprawie ,bo z przyzwyczajenia na taki widok,który widywał z okna przed przeprowadzką dobija jego psycho.
~ a
Oceniano 11 razy  -3
Ci którzy wydali pozwolenie na wycięcie drzew to kryminaliści. Powinni zostać osądzeni i ponieść konsekwencję swoich decyzji. Przez tyle lat drzewa nie utrudniały ruchu pieszym i nagle wszystkim przeszkadzają? SK***YSYNY
~ mb
Oceniano 5 razy  -3
Proponuję przechadzkę w rejonie Piłsudskiego i Cegielnianej w celu zobaczenia pomysłowości Spółdzielni mieszkaniowej Łada - wynajęła lub ma na etacie "solidnego fachowca";) Poucinał wierzchołki drzewom. Ewentualnie dodatkowo też gałęzie tak że pozostawały kikuty. Totalna bezmyślność. Najlepiej nastawiać garaży i po problemie.
~ .
Oceniano 8 razy  0
Powstanie betonowa pustynia.Zieleń jest ozdobą miasta.
~ do;weda
Oceniano 4 razy  0
już w historii powojennej kraju odbudowywano w czynie ze zniszczeń Warszawę.I co jest?
Drakkar
Oceniano 6 razy  -2
Brawo,brawo,brawo wielkie brawo poszerzamy,ulepszamy,ułatwiamy bo możemy zrobić coś by żyło się lepiej wielkie szanowanie.
Będziemy chodzili lepiej jeździli,szybciej i bardziej komfortowo się poruszali tak aby szybciej żyć i w pośpiechu kolejny nekrolog zobaczyć cieszymy się i klaskamy jacy to postępowi jesteśmy.Świat się zmienia szybko i bez zastanowienia nad tym co nas kiedyś spotka.Ale ty chłopie chcesz zmienić swój status bez patrzenia na następne pokolenia,masz gdzieś że pozmieniają zabiorą pozbawią,masz gdzieś tych co od niedawna są na tym świecie,masz gdzieś przekazywanie szacunku dla życia.Gdzieś miedzy jednym a drugim ktoś mówi NIE ktoś kto chce oddychać,ktoś kto chce pokazać swoim dzieciom podczas spaceru urok tego miasta,ktoś kto lubi zieleń tego miasta,ktoś kto lubi śpiew ptaków w mieście...
Wiem ciebie to nie interesuje bo ważny jest PIENIADZ i to kto na tym zarobi.Wiedz że kiedyś się obudzisz w betonowej dzungli złudzeń z prawem do oddechu swojego egoizmu.
Za to co mi robisz czeka cie proch i zapomnienie.
Zauważyłes go juz ? Tak on tam stoi i czeka na twój kolejny ruch.Nie zapomnij o tych którzy nie podzielają twojego chorego naprawiania świata...
Chciałbym cie kiedyś zobaczyć jak w swojej hipokryzji zrywem pojednanych z przyrodą sadzisz to z czym tak kiedyś walczyłeś...
~ weda
Oceniano 5 razy  +1
Dobrego samopoczucia życzę Panie ~ Bezrobotny robotnik drogowy z Biłgoraja, radzę wyjść na spacer zamiast siedzieć przy klawiaturze, tyle autostrad do zbudowania, a ty nie masz roboty, dziwne, może w czynie społecznym, co o tym sądzisz ?
~ Bezrobotny robotnik drogowy z Biłgoraja
Oceniano 5 razy  +5
Mam pytanie do Pani - Pana o pseudominie "weda": Czy 2 mln osób bezrobotnych zarejestrowanych w powiatowych urzędach pracy oraz prawdopodobnie tyle samo bez przedmiotowej rejestracji - to lenie ?
Natomiast Pani - Panie "o matko", każdy człowiek by stwierdził, że wydana recenzja dotycząca moich wpisów świadczy o poziomie intelektualno - kulturalnym jej autorki lub jego autora.
~ weda
Oceniano 6 razy  0
A ja popieram robotnika drogowego bo mądry facet jest
To czemu bezrobotny, widocznie leń
~ Lula
Oceniano 4 razy  +2
A ja popieram robotnika drogowego bo mądry facet jest.
~ o matko
Oceniano 10 razy  +2
niby taki .... Bezrobotny robotnik drogowy z Biłgoraja ... a pier....oli jakby miał prace hheheh.......ale po co i tak już od tygodni mało kogo obchodzą
twoje kretyńskie komentarze
~ maniek
Oceniano 10 razy  -4
te zdjęcia to chyba ze swojego domu pan Kita robił i to z piętra budynku
~ Genowefa von Bździuch
Oceniano 8 razy  -2
Czujni mieszkańcy CZUWAJ ! Trzeba było być czujnym jak mi kradli kołpaki z samochodu.Co się stało z drzewami ? ...no przecież nie zjedzone.
~ teresa
Oceniano 12 razy  +2
Zamiast drzew ścieżkę rowerową zrobic przez miasto !!!
~ Bezrobotny robotnik drogowy z Biłgoraja
Oceniano 14 razy  +8
Jest pierwszy zwiastun - wycinka i wywożenie drzew - że faktycznie zostaną wyremontowane 3 ulice w Biłgoraju. To, w sposób znaczący poprawi "komfort" jazdy samochodem po Biłgoraju oraz chodzenia pieszych po chodnikach i na przejściach przez ulice.Być może, że na wiosnę trochę robotników drogowych dostanie pracę przy realizacji tej inwestycji, w tym - może i ja. Należy nadmienić, że w trakcie remontu ulic będą utrudnienia dla wszystkich.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w piątek, godzina 16:49 Tarnogród
Napad na kantor w Tarnogrodzie
Nieznany mężczyzna sterroryzował kobietę pracującą w kantorze, ukradł pieniądze i uciekł. Teraz poszukuje go policja. Do tego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie 1 grudnia, w Tarnogrodzie.
w sobotę, godzina 11:38 Biłgoraj
Psy zginęły w pożarze
w sobotę, godzina 08:41 Józefów
Nowa atrakcja stanęła na rynku
w piątek, godzina 14:12 Biłgoraj
Arion nadal będzie prowadzić biłgorajski szpital?
W piątek 1 grudnia, na stronie Starostwa Powiatowego w Biłgoraju pojawiła się informacja dotycząca działań realizowanych przez Zarząd Powiatu w zakresie zapewnienia mieszkańcom dostępu do szpitalnej opieki zdrowotnej. Starosta wyjaśnił też jakie są możliwości wypowiedzenia umowy dzierżawy zawartej pomiędzy powiatem a spółką Arion. Okazuje się, że zamierzone cele wcale nie muszą zostać zrealizowane.
w sobotę, godzina 09:03 Księżpol
Społeczność szkoły pożegnała wieloletnią dyrektor
w sobotę, godzina 22:18 Biłgoraj
Legenda kick-boxingu w Biłgoraju
w czwartek, godzina 19:37 Biłgoraj
Biłgoraj na podium
Ogłoszono wyniki VII edycji Rankingu Gmin Lubelszczyzny. W zestawieniu miasto Biłgoraj zajęło odpowiednio 2. miejsce w kategorii "Gminy miejskie" oraz 1. miejsce w kategorii "Gmina - lider powiatu biłgorajskiego".
w piątek, godzina 10:16 Region
Tragiczny wypadek w regionie. Zginęły 2 osoby, mieszkaniec powiatu trafił do szpitala
w piątek, godzina 09:03 Tarnogród
Andrzejki klubów seniora
22 listopada 2023 Powiat
Maszt w centrum Biłgoraja. Nie było sprzeciwu?
W centrum Biłgoraja powstaje instalacja radiokomunikacyjna BT 12925 Biłgoraj Różnówka wraz z infrastrukturą towarzyszącą wieży typu BOT-H2/54 dla operatora Towerlink Poland Sp. z o.o. Pozwolenie na budowę wydało Starostwo Powiatowe. Nie było żadnych sprzeciwów wobec wykonania inwestycji?
w sobotę, godzina 10:15 Biłgoraj
Nowe miejsce dla młodych na mapie Biłgoraja
w sobotę, godzina 16:52 Biłgoraj
Mikołajki w "Czwórce"
20 listopada 2023 Biłgoraj
Umowa na chodnik i ścieżkę rowerową podpisana... mimo protestów
Umowa na budowę chodnika i ścieżki w ciągu ul. Bagiennej w Biłgoraju została podpisana. Poinformował o tym samorząd powiatu biłgorajskiego. Inwestycja powstanie więc pomimo protestów ze strony części mieszkańców, który walczyli, by chodnik wybudować po drugiej stronie ulicy. Większość jednak popierała wykonanie inwestycji, tłumacząc to względami bezpieczeństwa.
23 listopada 2023 Józefów
Leśnicy będą mieć nowa siedzibę
we wtorek, godzina 17:14 Wola Duża
Zderzenie pojazdów na DW nr 858 [AKTUALIZACJA]
w sobotę, godzina 10:54 Lubelszczyzna
Jaka jest sytuacja na drogach Lubelszczyzny?
Od rana obserwujemy intensywne opady śniegu, a to oznacza, że warunki do jazdy nie należą do najlepszych. W całym województwie na drogach pracuje sprzęt, który ma za zadanie ułatwić podróżowanie. Wszystkie drogi są przejezdne?
w środę, godzina 07:46 Biłgoraj
Biłgorajskie zapiekanki w Krakowie
w sobotę, godzina 09:54 Powiat
Będzie sypać mocniej
w piątek, godzina 08:34 Szarajówka
Znalezisko sprzed 4 tys. lat w powiecie
Tym razem do zamojskiej delegatury WUOZ Lublin trafiły znaleziska dwóch zabytków archeologicznych: siekierki krzemiennej z Szarajówki oraz fragmentu toporka kamiennego z Dereźni Solskiej. Oba zabytki archeologiczne były konsultowane z prof. dr hab. Jerzym Liberą z Instytutu Archeologii UMCS w Lublinie, w celu określenia ich chronologii, typologii i przynależności kulturowej.
w piątek, godzina 14:33 Powiat
Ostrzeżenie drugiego stopnia dla powiatu
w czwartek, godzina 08:25 Biłgoraj
Nastolatek potrącony na przejeździe dla rowerów
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika