REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2017.02.02 18:03

Nowy starosta, nowa pensja

Od stycznia powiat biłgorajski ma nowego starostę. Na dzisiejszej sesji Rady Powiatu ustalono jego miesięczne wynagrodzenie, które jest o ponad 1000 zł wyższe od wynagrodzenia jego poprzednika.
Nowy starosta, nowa pensja

10 stycznia Rada Powiatu wybrała nowego starostę. Został nim Kazimierz Paterak, dotychczasowy przewodniczący rady. Pisaliśmy o tym w artykule Mamy nowego starostę. Wybory były konsekwencją rezygnacji ze stanowiska dotychczasowego włodarza powiatu Mariana Tokarskiego.

Skoro jest nowy starosta należało ustalić jego miesięczne wynagrodzenie. Rada Powiatu zajęła się tym na dzisiejszej sesji, w czwartek 2 lutego. Przewodniczący rady przedstawił projekt uchwały, która zakładała ustalenie pensji na wysokości 12054 zł brutto. Kwota ta jest wyższa o ponad 1000 zł od miesięcznego wynagrodzenia jego poprzednika Mariana Tokarskiego. - Uchwała to była omawiana na posiedzeniach komisji stałych i przez nie opiniowana pozytywnie. Na składowe miesięcznego wynagrodzenia wchodzą: wynagrodzenie zasadnicze 6000 zł, dodatek funkcyjny 2100 zł, dodatek specjalny (od 20 do 40% wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego) 2754 zł, dodatek stażowy (maksymalnie 20% do wynagrodzenia zasadniczego) 1200 zł. Razem 12054 zł brutto - wyjaśniał radnym przewodniczący Piotr Majcher.

Podwyżka pensji dla nowego starosty nie spodobała się radnym opozycji, o czym poinformowali radę. - Skąd wzrost pensji dla pana starosty i to na początek jego pracy? Wzrost o ponad 1000 zł nie jest małą kwotą, gdzie na naszym terenie zarobki nie są powalające. Przypomnę, że za jego poprzednika padła propozycja podwyżki pensji dla starosty, ale Marian Tokarski odmówił jej przyjęcia. Myślę, że pan Paterak pójdzie w ślady swojego poprzednika i nie przyjmie tej podwyżki - powiedział przewodniczący Klubu Radnych PiS w Radzie Powiatu Henryk Paska.

Nowy starosta nie wypowiedział się w tej kwestii, a jedynie wstrzymał się od głosu podczas głosowania nad uchwałą dotyczącą podwyżki jego pensji. W rezultacie uchwała weszła w życie 13 głosami za, 6 przeciw i 1 wstrzymującym się.

Red.
Red. dodany 2 lutego 2017
 
Odsłon: 8714

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (33)

Najwyżej oceniane komentarze
~ pielegniarka
Oceniano 42 razy  +42
Pielęgniarka w szpitalu z nocami zarobi całe 2 tys. A starosta 12 tys. W sejmie mocno twierdził że nie ma wpływu na pracę szpitala ani jego nadzór. Przecież to KOMPROMITACJA takie słowa. To ustawowy obowiazek powiatu i starosty !!!! Biłgorajanie muszą jeździć do innych szpitali bo tutaj strach się leczyć.
~ Andrzej
Oceniano 43 razy  +39
Pogonić PSL i PO i SLD . Rosłan tez dostał podwyżkę. Oni nie maja wstydu. Paterak a co on zrobił ze takie pieniądze? Jak uważacie że trzeba ich zmienić dajcie ZA . Dość tego. Niech idą zarabiać 2 tysiące jak inni ludzie.
~ vw
Oceniano 38 razy  +30
Te 1000 zł radni mogą mu dać ze swoich wypłat , ale oni dają kasę podatników to co ich obchodzi szmal publiczny , ze swoich nie płacą. A czemu tak mało ?Dajcie mu 100000 i tak ze swoich nie płacicie
Wszystkie komentarze
~ sdx
Oceniano 2 razy  0
dobra zmiana
~ as
  0
Nie nauczyli czytania ze zrozumieniem?
~ 52
Oceniano 6 razy  +6
Ruskie powiedzenie jest, ruki Bóg dał żeby brały .Widać PSL pasi to powiedzenie i w praktyce chętnie je stosują
~ podatnik
  0
I tu się mylisz, skoro Tobie to wystarczy, to siedź dalej w dresie
~ Wyborca
Oceniano 14 razy  +12
Sprawdziło się w tym przypadku przysłowie-,, Po złym panie jeszcze gorszy nastanie" Tokarski to przynajmniej miał gest i zrzekł się podwyżki. Ten samorządowy darmozjad jeszcze niczym się nie wykazał, opłatków kilograma nie spożył, wstęg nie naprzycinał, skrzynki wódy z radnymi nie wypił a już załatwił sobie podwyżkę. A to dopiero początek. Jak zasmakuje w dobrobycie i darmowej forsie zagrabionej podatnikom to co kwartał będzie chciał podwyżki bo się ,,napracow"
~ marek
Oceniano 8 razy  +8
Ten człowiek nie jest wart takich pieniedzy!! Ludzie kto go wogóle wybrał !! był kiedyś wójtem Obszy nic tam nie zrobił!!.
~ Observer
Oceniano 3 razy  +3
Albowiem bracia powiadam Wam bilet PKS-u z Osuch jest droższy niż z Biszczy. Koszty dojazdu dla nowego starosty wzrosły więc podwyżka słuszna. Powierzmy go miłosierdziu radnych. Amen!
~ imi
Oceniano 5 razy  +5
Czyli, ja rozumiem podstawowym zadaniem rady powiatu jest ustalenie pensji starosty a owego jego pobieranie. No fajnie.
A co po za tym? Ja bym chciał przeczytać co nowy starosta zamierza zmienić, a co poprawić w funkcjonowaniu powiatu. I nie chodzi o sam urząd, ale jednostki zarządzane przez urząd. Czy starosta ma wizję rozwoju regionu? Czy tylko będzie pobierał 12 tysi. Dla mnie to może zarabiać i 15 tys aby tylko efekty pracy były widoczne i co najmniej dobre.
~ laka
Oceniano 3 razy  +3
Ale radnych ludzie, zgadzam się, z tymi wyborami to były niezłe jaja, gdyby PSL nie było na liście jaki jedynka, to wynik też by był inny. Jak tą partię kochają ludzie widać po wyborach do sejmu.
Czeka ją taki los jak SLD, Samoobronę, UW i tym podobne.
~ dziadek
Oceniano 6 razy  +6
Tyle że starostę wybierają sami radni bezradni. Chyba pora na rewolucję jak na ukrainie
~ Ula
Oceniano 5 razy  +5
Krajowe przecież poszły w górę...więc jak nam to i im ;-)tylko jakoś tak na moim pasku niby za mało w stosunku do tego co piszą w artykule...chyba porozmawiam z pracodawcą.
~ asdfasdf
Oceniano 9 razy  +7
Wstydu nie mają. Ale wszystko zmieni się po następnych wyborach, bo te były, że tak powiem grzecznie trochę dziwne, bo przypomnę że było prawie 18% głosów nieważnych. Ostatnia kadencja to trzeba się jeszcze nachapać.
~ PSL
Oceniano 6 razy  +6
PSL - pieniądze służą ludziom - tylko trzeba na to najpierw zapracować, moim zdaniem owszem tak, ale najpierw pokarzcie wyniki pracy tego pana!!!
~ seba
Oceniano 9 razy  +9
Przecież on nie pracuje jeszcze miesiąca czasu czym się tak wykazał w pracy? - Sodoma i Gomora. Pozdrawiam.
~ qra
Oceniano 3 razy  +3
jak zostanie wprowadzona kara śmierci to dopiero będą się działy cuda niewidy
a strajku już więcej nie będzie
jedyną grupą społeczną która nic nie może ugrać to są robole więc kto będzie patrzył na nich
budżetówka czyli urzędnicy policja straż pożarna wojsko
mają jak pan starosta według ustawy
lekarze przedsiębiorcy mają prawo pisane pod siebie bo mają swoje lobby czyli legalnie zapłacą za przepisy dla samych siebie
nikt tego porządku świata nie będzie zmieniał bo wtedy zapanuje bałagan
jak Bush na początku lat 90 mówił właśnie o "New World Order" to właśnie wtedy się zaczęło
~ Adam
Oceniano 13 razy  +13
To się nuż w kieszeni sam otwiera co te pasożyty na pieniądzach ludzi się pasą ,PASOŻYTY!!!!!!!!!!!!!!
~ ted
Oceniano 9 razy  +7
Tak wybraliście tak macie
~ as
Oceniano 7 razy  +7
Łojojoj rewolucja,powstanie,wyjdźmy na ulice,dzien sznura a prawda jest tak że GUNWO zrobicie oprócz krzyku w internecie i zaplusowania komentarza.Golili,golą i golić was beda a wy nawet nie piśniecie bo tak sie dzieje od 89 roku z tą tylko różnicą że teraz możecie wyjechać do szwaba zbierać buraki.
Nic sie tu nie zmieni a bedzie jeszcze gorzej,uchodźcy wu szwaba maja wieksze zasiłki niz wy tu wypłaty ale wszystko jest ok bo panstwo kosi was przy wypłatach jakies 80 procent po to miedzy innymi żeby takiemu staroscie dac 10 tysiecy wypłaty.Dopóki mata na piwo i kiełbache tyłka nie ruszyta i bedzie dalej żebrakami we własnym państwie.
~ ***
Oceniano 5 razy  +3
Osobiscie znam tati dom gdzie 2 osoby utrzymuja sie za niecale 900 zl.A zoladki maja takie same.
~ Jarosław Kaczyński
Oceniano 9 razy  +7
A Paska to co by zrobił jakby go wybrali na starostę? Za 3 tys pracowałby? Nie, też by brał 12 tysiaki!!!
~ Ax
Oceniano 13 razy  +3
Dobrze, że jest opozycja i jeden radny Paska co głos potrafi zabrać i głowy w piasek nie chowa. Kiedy obecny Starosta Paterak zdołał się wykazać aby na podwyżkę zapracował.
~ podatnik
Oceniano 15 razy  +11
Ludzie wyjdźmy w końcu na ulice, to Suweren powinien ustalać pensje urzędasom. Przestańmy się dawać oszukiwać. To wszystko z NASZYCH PODATKÓW, za które można kupić dziecku kosmetyki, odzież albo zabawki
~ jan
Oceniano 16 razy  +16
Partia Szubrawców Ludowych tak ma. Żreć całą mordą dopóki koryto w zasięgu ryja. To są bękarty sowieckich sołdatów spłodzeni w czasie przemarszu tej dziczy przez terytorium Rzeczpospolitej. Jeszcze niczego nie dokonał, niczym się nie wykazał a podwyżka już o całe 1000 zł. To jego pretorianie dali mu podwyżkę i oczekują, że on zrobi miejsce i da etaty ich żonom, córkom i zięciom. Trzeba teraz czekać jak Paterak wyskoczy z propozycją,żeby radnym podnieść diety do 2500 zł miesięcznie. I tak radny nawet jak sesji w miesiącu nie ma i w starostwie się nie pojawia / oprócz wizyty w sprawie etatu dla żony /córki, zięcia/ to i tak dietę weźmie. Było tak, że jak radna powiatowa wyjechała do pracy do Niemiec to i tak starostwo przelewało jej dietę na konto. To jest już normalny burdel i złodziejstwo w biały dzień. Ja mam nadzieję, że pojawi się drugi Jakub Szela i zrobi z tymi powiatami porządek. Wśród mieszkańców panuje opinia, że z tymi złodziejami w białych kołnierzykach należy postępować jak z koniokradami na Dzikim Zachodzie. Kara była wymierzana natychmiastowo, potrzebny był tylko sznur i sędzia pokoju. No i trumna z nieheblowanych desek.
~ pielegniarka
Oceniano 42 razy  +42
Pielęgniarka w szpitalu z nocami zarobi całe 2 tys. A starosta 12 tys. W sejmie mocno twierdził że nie ma wpływu na pracę szpitala ani jego nadzór. Przecież to KOMPROMITACJA takie słowa. To ustawowy obowiazek powiatu i starosty !!!! Biłgorajanie muszą jeździć do innych szpitali bo tutaj strach się leczyć.
~ Czerepach
Oceniano 9 razy  +9
A jemu co na tym zdjęciu , słabo czy co? tyle wody ma nastawiali
~ 2l
Oceniano 12 razy  +10
Może jakaś organizacja zrobi protesty pod UM , Gminą , Starostwem , przeciw takim wypłatom dla włodarzy i to za co?Za chodzenie do kościoła i stanie pod pomnikami?Taka praca .leżeli ludzie nie będą protestować to oni będą darli ile się da ,a jeszcze premie , dodatki , kierowca na posyłki, sekretarka do robienia kawy ,wycieczki na koszt podatnika. Ludzie zróbcie coś bo to się nigdy nie skończy
~ Panie ziom
Oceniano 6 razy  +6
A co Pan myśli ,że białe kołnierzyki to tanie są?A wie Pan ile kosztuje np. proszek do prania itp. Starosta przecież nie może chodzić w gumiakach.
~ Andrzej
Oceniano 43 razy  +39
Pogonić PSL i PO i SLD . Rosłan tez dostał podwyżkę. Oni nie maja wstydu. Paterak a co on zrobił ze takie pieniądze? Jak uważacie że trzeba ich zmienić dajcie ZA . Dość tego. Niech idą zarabiać 2 tysiące jak inni ludzie.
~ takie jest prawo jak się idzie do kogoś w gości
Oceniano 7 razy  +5
jak dają to trzeba brać
jeść i pić
jak dawali to mogli dać full wypas czyli 12 525 zł
może powiat nie zbankrutuje
~ formaldehyd
Oceniano 14 razy  +10
Słabo mi się zrobiło..
To trochę tak jakbym wyrzucił wypłatę w błoto. Takie uczucie.
~ ziom
Oceniano 17 razy  +15
Pasożyty sobie podnoszą wypłaty a sprzątacza ,panie z internatu i basenu w budowlance zarabia 1500zł na rękę i od kilku lat nie było podwyżek płac a ta szkoła podlega pod starostwo. Dla darmozjadów w białych kołnierzykach są zawsze pieniądze.
~ Edek
Oceniano 8 razy  +4
Pasożyty z ZUSu, Sanepidu i reszta zatruwaczy normalnego życia. Na stronie poniżej można zgłaszać najgorszych pasożytów. Lista będzie podana w mediach. Teraz czas zacząć telepać portkami pasożyty(urzędnicy) Biłgorajskie. http://www.niepokonani2012.pl/?page_id=53
~ vw
Oceniano 38 razy  +30
Te 1000 zł radni mogą mu dać ze swoich wypłat , ale oni dają kasę podatników to co ich obchodzi szmal publiczny , ze swoich nie płacą. A czemu tak mało ?Dajcie mu 100000 i tak ze swoich nie płacicie
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
3 lipca 2024 Biłgoraj
Rodzinna tragedia w Biłgoraju. Nie żyje kobieta
W środowe popołudnie w Biłgoraju doszło do rodzinnej tragedii. W jednym z domów ujawniono zwłoki kobiety. Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracują policjanci.
w piątek, godzina 11:36 Józefów
Wilki w józefowskich lasach
w niedzielę, godzina 08:34 Józefów
Gmina stawia na fotowoltaikę z magazynami energii
3 lipca 2024 Zagumnie
W gminie Biłgoraj doszło do zabójstwa?
Biłgorajscy policjanci prowadzą czynności w związku z podejrzeniem zabójstwa i usiłowania zabójstwa, do którego miało dojść na terenie gminy Biłgoraj. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Biłgoraju, a na miejscu trwają działania śledcze.
w niedzielę, godzina 18:20 Biszcza
Dzień Miodu i Pieroga 2024
w niedzielę, godzina 08:55 Biłgoraj
Wielki festyn charytatywny w Biłgoraju
5 lipca 2024 Biłgoraj
Śledczy podali szczegóły tragicznych wydarzeń w Biłgoraju
W środę 3 lipca w jednym z domów przy ulicy Kościuszki w Biłgoraju ujawniono zwłoki 57-letniej mieszkanki miasta. Prokuratura podała szczegóły tragedii.
w niedzielę, godzina 11:30 Biłgoraj
Garażówka cieszy się popularnością
w sobotę, godzina 08:52 Potok Górny
Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego przechodzi na emeryturę
we wtorek, godzina 10:33 Powiat
Znamy wyniki matur. Jak wypadli nasi uczniowie?
Wraz z końcem maja zakończył się też maturalny maraton. Uczniowie ostatnich klas szkół średnich właśnie poznali wyniki swojej pracy. Dane przekazała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie.
w piątek, godzina 11:04 Biłgoraj
Zderzenie trzech pojazdów na ulicy Sikorskiego [AKTUALIZACJA]
we wtorek, godzina 09:41 Biszcza
Wielkie święto miodu i pieroga nad zalewem
w niedzielę, godzina 21:56 Region
Przedstawiciele powiatu na odsłonięciu pomnika w Domostawie
W niedzielę 14 lipca w Domostawie odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika upamiętniającego ofiary rzezi wołyńskiej. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz powiatu biłgorajskiego, m.in. prezydium Rady Powiatu.
w sobotę, godzina 12:04 Powiat
Podwójny alert dla powiatu
w czwartek, godzina 08:01 Biłgoraj
Tak wygląda postęp prac przy budowie największego toru wyścigowego w regionie
w sobotę, godzina 11:20 Józefów
Nowa siedziba nadleśnictwa coraz bliżej
Leśnicy z Józefowa doczekają się nowej siedziby. W ostatnich dniach czerwca ogłoszono przetarg na budowę budynku administracyjnego Nadleśnictwa Józefów wraz z towarzyszącą infrastrukturą.
w piątek, godzina 12:20 Huta Turobińska
Łoś nie przeżył zderzenia z autem
w sobotę, godzina 19:01 Obsza
Konkurs kulinarny na granicy województw
8 lipca 2024 Biłgoraj
Nowe bloki w Biłgoraju. Wybrano wykonawcę inwestycji
Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. rozstrzygnęło przetarg na budowę bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Inwestycja powstanie przy ulicy Ks. Stanisława Matrasia w Biłgoraju.
8 lipca 2024 Potok Górny
KGW z powiatu na podium
w piątek, godzina 09:11 Biłgoraj
Przetarg na nowe miejsce rekreacji
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika