REKLAMA
Pełna wersja
POWIAT
2021.12.22 17:21 | aktualizacja: 2021.12.22 17:24

18 tys. zł brutto dla starosty. Andrzej Szarlip deklaruje przekazanie części pieniędzy

W środowe popołudnie 22 odbyła się sesja Rady Powiatu. Podczas obrad podwyższono wynagrodzenie dla gospodarza powiatu. Starosta zadeklarował, że część z przyznanych mu środków będzie przekazywać na cele charytatywne. Już ma pomysł kogo wesprzeć.
18 tys. zł brutto dla starosty. Andrzej Szarlip deklaruje przekazanie części pieniędzy

Uchwała w sprawie ustalenia wynagrodzenia starosty była częścią środowych obrad Rady Powiatu w Biłgoraju 22 grudnia. Radni przyjęli nowe zasady wynagrodzenia dla gospodarza powiatu, który od teraz będzie zarabiać ok. 18 tys. zł. brutto (kwota przed odliczeniem podatków i składek).

W uchwale czytamy: - Ustala się dla Pana Andrzeja Szarlipa starosty biłgorajskiego wynagrodzenie miesięczne, na które składa się :
1. Wynagrodzenie zasadnicze w kwocie 9. 500, - zł.
2. Dodatek funkcyjny w kwocie 3. 050, - zł.
3. Dodatek specjalny w wysokości 30 % łącznie kwoty wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjne go, w kwocie 3. 765, - zł.
4. Dodatek z a wieloletnią pracę w wysokości 18 % miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego, a z dniem 1 sierpnia 2022 r. - 19 % miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego, wzrastający w każdym roku o 1 % do 20 % po dwudziestu latach pracy.
5. Ponadto staroście przysługuj ą zgodnie z właściwymi przepisami nagroda jubileuszowe, dodatkowe wynagrodzenie roczne i odprawy.

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia, jednakże ustalone wysokości składników wynagrodzenia z mocy art. 18 ustawy z dnia 17 września 2021 r. o zmianie ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe mają zastosowanie do ustalania wysokości wynagrodzenia od dnia 1 sierpnia 2021 r.

- Dotychczas obowiązująca uchwała Nr II / 14 / 2018 Rady Powiatu w Biłgoraju z dnia 6 grudnia 2018 r. w sprawie wynagrodzenia starosty biłgorajskiego, opierała się na przepisach, które uległy nowelizacji - wyjaśnił Marian Kurzyna, przewodniczący Rady Powiatu i dodał, że nowelizacja znacznie zwiększyła pułap maksymalnego wynagrodzenia pracowników zatrudnionych w samorządzie na podstawie wyboru. Jednocześnie zmieniona ustawa o pracownikach samorządowych wprowadziła gwarantowane wynagrodzenie minimalne, które musi stanowić 80% maksymalnego poziomu wynagrodzenia, na które składają się odpowiednio dla starosty w powiecie od 60 000 do 120 000 mieszkańców
- kwota maksymalnego wynagrodzenia zasadniczego - 10. 430, - zł.
- kwota maksymalnego dodatku funkcyjnego - 3. 450, - zł.
- kwota dodatku specjalnego ( 30 % z sumy wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego ) - 4. 164 zł.

Do tych zmian odniósł się starosta.

- Jestem osobą publiczną i pobieram wynagrodzenie z podatków więc uważam, że informacja mieszkańcom się należy. Po podwyżce łączna kwota będzie to ok. 18 tys. brutto, od tego potrącane są oczywiście podatki. Chcę podziękować radnym za jednogłośne podjęcie uchwały. Jest to racjonalne podejście, bo nie jest to maksymalna kwota przewidziana przez ustawodawcę - powiedział Andrzej Szarlip i złożył deklarację.

- Minimalną kwotę przewidzianą przez ustawodawcę będę z tej podwyżki zostawiał dla siebie, natomiast różnicę pomiędzy tą kwotą o tą uchwaloną przez radę od stycznia będę przekazywać na cele charytatywne. Jestem już po rozmowach z przedstawicielami fundacji FLZB, w ramach której są organizowane stypendia dla uzdolnionej młodzieży - podsumował gospodarz powiatu.

red.
red. dodany 22 grudnia 2021
 
Odsłon: 5351

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (5)

JKlemens
Oceniano 3 razy  +3
Komuniści przy PiS-lamskich złodziejach to byli siermiężni biedacy. Co najwyżej to im kierowca przywiózł kilo kiełbasy i kilo salcesonu które to ,,dobra" załatwił im bez stania w kolejce znajomy prezes GS-u ale za te ,,dobra" musieli zapłacić. A taki Mejza-szubrawiec i cmentarna hiena to u nich mógłby robić za ciecia odgarniającego śnieg. W obecnym rządzie prawych i sprawiedliwych taki Mejza robi za wiceministra. Brat Szumowskiego otrzymał grant z budżetu około 300 milionów na badanie wirusa mimo tego, że nigdy wirusami się nie zajmował. Ot mamy złodziei, największych na świecie. Mamy i najdurniejszych wyborców co szumowiny postawili na czele państwa.
LBL
Oceniano 16 razy  +10
Burmistrz nie chciał podwyżki
Burmistrz miasta Biłgoraja Janusz Rosłan nie zgadzał się na kwotę proponowaną przez Radę Miasta. Wynosiła ona ponad 20 tys. zł brutto miesięcznie.
.
Starosta mógł wziąć najniższą jak Rosłan i nie musiał by "rozdawać" nadwyżki, no ale tak jest bardziej medialnie.
LBL
Oceniano 14 razy  +10
Rosłąn to lepiej załatwił. Po prostu poprosił o minimalną kwotę wynikającą z ustawy i nie musi się lansować rozdawaniem nadwyżki.
Drakkar
Oceniano 6 razy  0
Drakkar
Oceniano 4 razy  0
1.Cztery sposoby wydawania pieniędzy
https://tuudi.net/4-sposoby-wydawania-pieniedzy/
2.Zobacz,ile podatków i składek zabiera państwo miesięcznie
https://sprawdzpodatki.pl/
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
3 lipca 2024 Biłgoraj
Rodzinna tragedia w Biłgoraju. Nie żyje kobieta
W środowe popołudnie w Biłgoraju doszło do rodzinnej tragedii. W jednym z domów ujawniono zwłoki kobiety. Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracują policjanci.
w piątek, godzina 11:36 Józefów
Wilki w józefowskich lasach
w niedzielę, godzina 08:34 Józefów
Gmina stawia na fotowoltaikę z magazynami energii
3 lipca 2024 Zagumnie
W gminie Biłgoraj doszło do zabójstwa?
Biłgorajscy policjanci prowadzą czynności w związku z podejrzeniem zabójstwa i usiłowania zabójstwa, do którego miało dojść na terenie gminy Biłgoraj. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Biłgoraju, a na miejscu trwają działania śledcze.
w niedzielę, godzina 08:55 Biłgoraj
Wielki festyn charytatywny w Biłgoraju
w niedzielę, godzina 18:20 Biszcza
Dzień Miodu i Pieroga 2024
5 lipca 2024 Biłgoraj
Śledczy podali szczegóły tragicznych wydarzeń w Biłgoraju
W środę 3 lipca w jednym z domów przy ulicy Kościuszki w Biłgoraju ujawniono zwłoki 57-letniej mieszkanki miasta. Prokuratura podała szczegóły tragedii.
w niedzielę, godzina 11:30 Biłgoraj
Garażówka cieszy się popularnością
w sobotę, godzina 08:52 Potok Górny
Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego przechodzi na emeryturę
we wtorek, godzina 10:33 Powiat
Znamy wyniki matur. Jak wypadli nasi uczniowie?
Wraz z końcem maja zakończył się też maturalny maraton. Uczniowie ostatnich klas szkół średnich właśnie poznali wyniki swojej pracy. Dane przekazała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie.
w piątek, godzina 11:04 Biłgoraj
Zderzenie trzech pojazdów na ulicy Sikorskiego [AKTUALIZACJA]
we wtorek, godzina 09:41 Biszcza
Wielkie święto miodu i pieroga nad zalewem
w niedzielę, godzina 21:56 Region
Przedstawiciele powiatu na odsłonięciu pomnika w Domostawie
W niedzielę 14 lipca w Domostawie odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika upamiętniającego ofiary rzezi wołyńskiej. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz powiatu biłgorajskiego, m.in. prezydium Rady Powiatu.
w sobotę, godzina 12:04 Powiat
Podwójny alert dla powiatu
w czwartek, godzina 08:01 Biłgoraj
Tak wygląda postęp prac przy budowie największego toru wyścigowego w regionie
w sobotę, godzina 11:20 Józefów
Nowa siedziba nadleśnictwa coraz bliżej
Leśnicy z Józefowa doczekają się nowej siedziby. W ostatnich dniach czerwca ogłoszono przetarg na budowę budynku administracyjnego Nadleśnictwa Józefów wraz z towarzyszącą infrastrukturą.
w piątek, godzina 12:20 Huta Turobińska
Łoś nie przeżył zderzenia z autem
w sobotę, godzina 19:01 Obsza
Konkurs kulinarny na granicy województw
8 lipca 2024 Biłgoraj
Nowe bloki w Biłgoraju. Wybrano wykonawcę inwestycji
Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. rozstrzygnęło przetarg na budowę bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Inwestycja powstanie przy ulicy Ks. Stanisława Matrasia w Biłgoraju.
8 lipca 2024 Potok Górny
KGW z powiatu na podium
w piątek, godzina 09:11 Biłgoraj
Przetarg na nowe miejsce rekreacji
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika