REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2017.04.07 13:16 | aktualizacja: 2017.04.07 14:13

Ośrodek ruchu drogowego otwarty. Odbyły się pierwsze egzaminy

Starania o uruchomienie w Biłgoraju ośrodka ruchu drogowego, umożliwiającego zdawanie egzaminów teoretycznych i praktyczny na prawo jazdy trwały wiele lat. Plany udało się zrealizować. W piątek, 7 kwietnia, oficjalnie otwarty został Oddział Terenowy w Biłgoraju Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu. Tego dnia odbyły się też pierwsze egzaminy.
Ośrodek ruchu drogowego otwarty. Odbyły się pierwsze egzaminy

Oddział Terenowy w Biłgoraju Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu funkcjonuje przy ul. Motorowej, na terenie autodromu. Dziś odbyło się uroczyste otwarcie jednostki. - Zainteresowanie władz samorządowych i lokalnej społeczności było olbrzymie. Należy podkreślić władze Starostwa Powiatowego za bardzo duże zaangażowanie ze swej strony i wkład finansowy w realizację przygotowania obiektów. Przy tym nie sposób pominąć władz samorządowych województwa lubelskiego, Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych oraz firm Hewlett Packard, Netia, Orange Polska, Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej i WORD w Zamościu. Wspólnym wysiłkiem i zaangażowaniem powstał Oddział Terenowy w Biłgoraju. Spełniły się tym samym nadzieje, oczekiwania i marzenia nas wszystkich, a szczególnie lokalnej społeczności - mówił Janusz Szatkowski, dyrektor WORD w Zamościu.

W piątkową uroczystość współorganizował starostwa powiatu biłgorajskiego Kazimierz Paterak. Udział w wydarzeniu wzięli także: poseł do Parlamentu Europejskiego Krzysztof Hetman, przedstawiciel marszałka województwa dyrektor Departamentu Polityki Transportowej i Drogownictwa Urzędu Marszałkowskiego Michał Zdun, wicestarosta Jarosław Piskorski, burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan, jego zastępca Michał Dec, wójt gminy Biłgoraj Wiesław Różyński, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Biłgoraju Marek Kanar oraz dyrektorzy WORD w Białej Podlaskiej, Chełmie i Lublinie. Nie zabrakło ks. dziekana Jerzego Kołtuna.

Historię starań o utworzenie ośrodka ruchu w Biłgoraju przedstawił starosta powiatu Kazimierz Paterak. - Starania rozpoczęły się już w 2007r. i zainicjował je zarząd na czele z nieżyjącym już starostą Markiem Onyszkiewiczem. Pomysł nie został wówczas zrealizowany ze względów proceduralnych. W 2015r. ówczesny zarząd i starosta Marian Tokarski, wspólnie z burmistrzem Januszem Rosłanem i burmistrzem Michałem Decem do tematu powrócili, zwracają się do zarządu województwa z wnioskiem o uruchomienie takiej jednostki. We wrześniu 2015r. Sejmik Województwa Lubelskiego podjął uchwałę umożliwiającą uruchomienie filii ośrodka w Biłgoraju. Początkowo rozważana była inna lokalizacja, ostatecznie wybrano teren autodromu. Od tego czasu minęło zaledwie kilka miesięcy i dziś mamy finał działań, a zarazem początek funkcjonowania ośrodka - opowiadał starosta Kazimierz Paterak.

Jerzy Buczko, dyrektor RCEZ wskazał zakres prac adaptacyjnych na autodromie, które wykonano, by przystosować obiekt do wymogów oddziału WORD. - Wymieniono podłogi, wymalowano sale, wymieniono okna i drzwi. Dodatkowo odświeżono elewacje częściowo elewację zewnętrzną. Nasza szkoła z racji kierunków kształcenia wpisuje się w działalność WORD. Uczniowie składają u nas egzaminy z przygotowania do pełnienia roli kierowcy m.in. pojazdów samochodowych - podkreślił dyrektor.

O przygotowaniach do otwarcia WORD w Biłgoraju mogą państwo przeczytać w artykule pt. Oddział WORD na Autodromie. Będzie remont pomieszczeń. O tym, że jeszcze wiosną pierwsi chętni będą mogli zdawać egzaminy na prawo jazdy w Biłgoraju pisaliśmy już na początku lutego w artykule pt. Egzaminy na prawo jazdy w Biłgoraju już wiosną.

Słowa uznania za podjęcie starań skierował do uczestników uroczystości marszałek województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski. - Z przyjemnością obserwowałem dotychczasowe działania podejmowane przez wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego, działające na terenie województwa. Dzisiejsza uroczystość jest świadectwem nieustannego rozwoju tych jednostek, a jednocześnie niezwykle ważnym momentem dla wszystkich mieszkańców powiatu biłgorajskiego. Otwarcie tego oddziału oznacza dla nich szybszy dostęp do wiedzy z zakresu ruchu drogowego, zdobycia kwalifikacji i uzyskania uprawnień kierowcy - napisał.

- Oddział terenowy spełniać będzie funkcje do przeprowadzania egzaminów państwowych, egzaminy teoretyczne będą przeprowadzane w specjalnie do tego przystosowanej i wyposażonej wpięć komputerów sali, natomiast egzaminy praktyczne przeprowadzane będą na placu manewrowym i na ulicach Biłgoraja - podkreślił Janusz Szatkowski.

Zgodnie z zapowiedziami w piątek, 7 kwietnia, odbyły się pierwsze egzaminy. Niestety nie wszyscy pomyślnie je przeszli. Jedna osoba nie poradziła sobie z wyzwaniem. Zapisy na egzaminy na prawo jazdy na kategorie: AM, A1, A2, A, B1 oaz B prowadzone są codziennie w godzinach od 7:30 do 15.30.

red.
red. dodany 7 kwietnia 2017
 
Odsłon: 20753

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (30)

Najwyżej oceniane komentarze
~ MotoPsyho
Oceniano 15 razy  +15
Żal,smutek i bezsilność,chlubna historia toru kartingowego jest deptana kawałek po kawałku bo włodarze starej daty według własnego widzimisię są na nie a kilku niemądrych ludzi wybudowało się obok i są zdziwieni hałasem.
Kto nie widzi potencjału tego miejsca w obecnych czasach jest po prostu niegospodarny.
Nie myślcie mieszkańcy że na tor chcą tylko dzieciaki z okolicy co hałasują starymi złomami,poważne firmy czy organizatorzy dużych imprez przez lata byli zbywani aż odeszli od tematu.
Każdy skrawek asfaltu jest rozchwytywany w tym kraju na imprezy motoryzacyjne,a tu najlepiej zaorać bo nie umiemy nie chcemy i tłumaczyć się też nie będziemy.
Kto jeździ leksusem? Bo za starego kartingowca to jest mi po prostu wstyd.Na szczęście ma nerwicę i już siwieje więc może ucichnie zanim asfalt zaorają.
~ mieszkaniec
Oceniano 20 razy  +14
Tor przeszkadza temu co ma pseudo warsztat i tej co jezdzi leksusem,a to co nie wiedzieli jak dom stawiali księciunie że tor tam jest????????????
Wszystkie komentarze
~ Plomba
Oceniano 1 raz  +1
znam tego egzaminatora... nie należy do przyjemnych
~ taki jeden
Oceniano 6 razy  +6
No to towarzystwo buraczane dopięło swego i sprowadziło egzaminy na ziemię pszenno-buraczaną. Jak czytam ten zestaw to same zielone buraki. Brakowało co prawda jeszcze trochę sadzonki chociażby Giani z mężem, Cesia M. i jeszcze wielu innych. Oni jednak mieli inne zajęcie - posprzatać oborę.
~ XXI
Oceniano 9 razy  +1
Dla pieszych i rowerzystów to akurat na plus, bo może zwiększona ilość eLek ucywilizuje choć trochę Kościuszki, czego to nie chcieli zrobić miejscy urzędnicy i zrobili z niej drogę tranzytową, zamiast typowo śródmiejskiej jaka powinna być.
~ as
Oceniano 5 razy  -5
~ kupa
Oceniano 11 razy  +9
a na cholerę tam klecha? Już żadne otwarcie nie może się odbyć bez czarnej stonki? Za darmo tam przyjechał, czy dostał w kieszeń za "faty"? Kiedy ci ludzie się obudzą?
~ MotoPsyho
Oceniano 15 razy  +15
Żal,smutek i bezsilność,chlubna historia toru kartingowego jest deptana kawałek po kawałku bo włodarze starej daty według własnego widzimisię są na nie a kilku niemądrych ludzi wybudowało się obok i są zdziwieni hałasem.
Kto nie widzi potencjału tego miejsca w obecnych czasach jest po prostu niegospodarny.
Nie myślcie mieszkańcy że na tor chcą tylko dzieciaki z okolicy co hałasują starymi złomami,poważne firmy czy organizatorzy dużych imprez przez lata byli zbywani aż odeszli od tematu.
Każdy skrawek asfaltu jest rozchwytywany w tym kraju na imprezy motoryzacyjne,a tu najlepiej zaorać bo nie umiemy nie chcemy i tłumaczyć się też nie będziemy.
Kto jeździ leksusem? Bo za starego kartingowca to jest mi po prostu wstyd.Na szczęście ma nerwicę i już siwieje więc może ucichnie zanim asfalt zaorają.
~ as
Oceniano 5 razy  +1
Lubelskie jednym z najbiedniejszych regionów w unii
https://wolnemedia.net/cztery-regiony-polski-wsrod-najbiedniejszych-w-ue/
tnijta kolejno wstenge
~ Messi
Oceniano 11 razy  +1
Super i nareszcie egzaminy w Biłgoraju http://www.sportbiznes.com.pl
~ ...
Oceniano 8 razy  0
Oddział Terenowy w Biłgoraju Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu...
~ Ja
Oceniano 9 razy  +1
A dużo osób na otwarcie zdało?
~ sezon przedwyborczy otwarty
Oceniano 15 razy  +1
To ten autodrom w tym roku wybudowali,bo wstęgę to chyba już ktoś dawno temu przeciął.Że ten ksiądz daje się wciągać w coś takiego.
~ Humor
Oceniano 13 razy  +3
Należało by jeszcze zaprosić Pawlaka Burego i chociażby Sawickiego.
~ as
Oceniano 5 razy  -1
~ Adela K.
Oceniano 14 razy  +4
Szlach ta się bawi za nasze pieniądze, system się zmienia, a pewne rzeczy pozostają stałe.
~ Jeff
Oceniano 14 razy  +6
Parodia z przecinaniem wstęgi to jak z filmu Miś Barei. Dalej władze nie przystosowały się do panujących czasów.
A Autodrom to żal patrzeć jak gnije jedyny tor po prawej stronie wisły.
Najlepiej barierki na długiej prostej i po sprawie.
Następnym etapem tylko czekać jak całkiem zrównają Autodrom z ziemią i powstanie osiedle jak w Lublinie :/ a później żal że młodzież ćwiczy drifty na ulicach !!!
~ to zasponsoruj
Oceniano 8 razy  0
WORD z prawdziwego zdarzenia
ten co nie ma nic zawsze narzeka że dookoła dziadostwo
~ w...
Oceniano 11 razy  +1
W momencie jak to piszę to "xxx" miał cztery plusy i jeden minus ( zapewne Twój). A pod Twoim komentarzem było tylko czerwono. Jaki z tego wniosek? Kto jest bardziej b...n?
~ as
Oceniano 6 razy  0
Szkoła jest utrzymywana z pieniędzy podatników.Nikt nie mówi żeby zrobić z tego Las Vegas.Jednak podstawowe prace konserwatorskie powinny być wykonane.Przekładając to na finanse lepiej wydać 10 tys na malowanie czy 100 tys na wymianę dachu?Takie zaniedbanie to brak odpowiedzialności za powierzone mienie i narażanie budżetu na niepotrzebne wydatki no ale przecież to nie z ich kieszeni.
Podobnież z syfem z komina taki dym świadczy o nieprawidłowym spalaniu węgla a co za tym idzie marnowaniem opału bo to co wylatuje z komina można spalić przekształcając to na ciepło równocześnie oszczędzając pieniądze.
Nie wspomnę o tym że autodrom był przez lata zapomniany ze zmarnowanym potencjałem tego miejsca.
~ to teraz Biłgoraj
Oceniano 23 razy  +3
będzie blokowany nie przez rowerzystów ale przez E-lki pałętające się po mieście teraz to już tylko poruszanie piechotą będzie bezpieczne tylko czy napewno
~ klsk
Oceniano 6 razy  0
No zapomniałem ze to przeciez ma byc ładnie wszedzie ,zaczyna sie od podworka przecież co sąsiad powie na to ze nie mam ułozonej kostki pod domem za 70 tysi , pomysli ze jestem biedny i gorszy tam ma sie zdawac egzaminy po to zeby otrzymac prawo jazdy a nie wypoczywac jak w spa......
~ Kolesie
Oceniano 13 razy  +1
Żmijan ten wywalony z ARMiR już dostał tam pracę dlaczego nie piszą o tym portale? Ten Żmijan brat tego z PO.
~ 214
Oceniano 19 razy  +11
Więcej ich nie było do tej wstęgi?No tak jak sekretarze PZPR i jeszcze kler się dołożył a naród dalej na takich tyra
~ mieszkaniec
Oceniano 20 razy  +14
Tor przeszkadza temu co ma pseudo warsztat i tej co jezdzi leksusem,a to co nie wiedzieli jak dom stawiali księciunie że tor tam jest????????????
~ as
Oceniano 13 razy  +5
Piękna wizytówka.Brudne budynki i zaniedbany dach jak w jakimś PGR-ze.Ale lepiej było klimatyzację za 380 tys w starostwie założyć niż zadbać o ten autodrom.No i ten syf z komin.Czy to aby nie jeden z nauczycieli warsztatowych krzyczał o smogu w Biłgoraju?Nie musicie malować trawy ale o budynki to należałoby zadbać.
https://bilgorajska.pl/aktualnosc,13742,0,0,0,Osrodek-ruchu-drogowego-otwarty-Odbyly-sie-pierwsze-egzaminy.html?galeria=lb#/zdjecie-artykul-13742-012.jpg
~ Biłgorajak
Oceniano 11 razy  -7
ale baran z Ciebie co ma piernik do wiatraka- spadaj!!
~ xxx
Oceniano 16 razy  +2
To nie wygląda jak word tylko komunistyczne baraki ;(
~ Jan
Oceniano 16 razy  +6
Ksiądz to nie pomylił parafii? To nie teren jego parafii autodrom. Rosłan przywiózł go ze sobą?
~ mimi
Oceniano 8 razy  +4
zostaiwli miejsce dla olszówki ale go jarek nie puścił :P xD
~ Boguś m3
Oceniano 8 razy  +4
I jak sie pytam !!!!!!Co z tym torem ?
~ ss
Oceniano 14 razy  +10
Tam jeszcze z dwóch by wlazło do cięcia wstęgi.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
21 września 2023 Biłgoraj
Niszczenie i zasłanianie plakatów wyborczych. Wszystkie chwyty dozwolone?
Wybory parlamentarne odbędą się dokładnie za 23 dni. To ostatni chwile na przekonanie do siebie wyborców. A kandydaci robią to na różne sposoby. Niestety dochodzi też do sytuacji, które wykraczają poza dobre obyczaje, ale i przepisy prawa. Sami kandydaci informują o przypadkach niszczenia, czy zasłaniania plakatów wyborczych.
dzisiaj, 11:16 Biłgoraj
Oszukany przy zakupie pelletu
dzisiaj, 09:03 Powiat
Powstaną chodniki, ciągi piesze i ścieżki rowerowe
w piątek, godzina 22:40 Biłgoraj
To już 35 lat. Rozpoczęły się tegoroczne SzPŚiPA
W piątek 22 września ruszyły kolejne, 35. już Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorska. Sala widowiskowa Biłgorajskiego Centrum Kultury wypełniona była po brzegi. Na kolejny koncert zapraszamy już jutro.
14 września 2023 Biłgoraj
"Wydrapał" 200 tys. zł
we wtorek, godzina 11:57 Biłgoraj
Areszt dla 21-latka za posiadanie znacznych ilości narkotyków
dzisiaj, 11:12 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
W najbliższych dniach na mieszkańców powiatu biłgorajskiego czeka wiele wydarzeń. Od konferencji poświęconej wsparciu dzieci i młodzieży w kryzysie psychicznym, przez piknik historyczny w Brodziakach, po mobilne koncerty Orkiestry Dętej z Goraja wraz uczniami. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.
w środę, godzina 14:29 Biłgoraj
Obraz Knappa zawisł na ścianie Urzędu Miasta
dzisiaj, 08:16 Dereźnia Solska
Remiza zamieniła się w salę teatralną
w środę, godzina 08:17 Region
Ta droga po przebudowie odciąży DW nr 835
We wtorek 26 września podpisano umowę na przebudowę drogi krajowej nr 74 na odcinku między Gorajcem a Szczebrzeszynem. Remont blisko 9 km drogi pochłonie 119 mln zł. Przebudowa tego odcinka, wraz z planowaną budową obwodnicy Gorajca, pozwoli odciążyć drogę wojewódzką nr 835 na odcinku między Frampolem a Biłgorajem.
w środę, godzina 16:03 Biłgoraj
W muzeum można oglądać wystawę poświęconą słynnemu artyście z Biłgoraja
w poniedziałek, godzina 12:13 Biłgoraj
Konkurs na dyrektora OIK rozstrzygnięty
dzisiaj, 10:04 Biłgoraj
Są wyniki naboru wniosków w ramach programu "Inwestycje w oświacie". Kto i ile dostał?
Ministerstwo Edukacji Narodowej właśnie ogłosiło wyniki naboru wniosków w ramach programu "Inwestycje w oświacie". Dotacje zostaną udzielone na finansowanie lub dofinansowanie kosztów realizacji inwestycji związanych z: budową obiektu, dostosowaniem obiektu lub zakupem wyposażenia. Pieniądze trafią też do Biłgoraja.
we wtorek, godzina 11:58 Biłgoraj
Będą utrudnienia na ulicach Biłgoraja
w sobotę, godzina 17:20 Dereźnia
Kartoflaki u Dereźnianek
w środę, godzina 15:23 Biłgoraj
Pilne! Sanepid przekazał informacje o jakości wody
Sanepid wydał komunikat dotyczący przydatności wody do spożycia pochodzącej z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia Okrągłe - Korczów (gmina Biłgoraj). Wykryto w niej bakterie z grupy coli.
w środę, godzina 07:54 Biłgoraj
1,3 mln zł na przebudowę zabytkowego mostu w Biłgoraju
we wtorek, godzina 08:08 Biłgoraj
Wiemy, kto będzie liczyć głosy
w piątek, godzina 14:29 Biłgoraj
Poszukiwania 31-latka zakończone
Komenda Powiatowa Policji w Biłgoraju prowadziła poszukiwania zaginionego mieszkańca Biłgoraja. Osoby mogące posiadać informacje na temat miejsca pobytu mężczyzny proszone są o powiadomienie Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju osobiście lub pod numerem telefonu 47 815 20 10. Informacje można przekazać dzwoniąc na numer alarmowy 997/112 lub kontaktując się z najbliższą jednostką policji, także anonimowo.
w niedzielę, godzina 10:23 Biłgoraj
W rezerwacie Obary powstanie punkt widokowy?
we wtorek, godzina 09:04 Biłgoraj
Uwaga mieszkańcy bloków! To próba oszustwa
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika