REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Biłgoraj
2017.10.03 11:12 | aktualizacja: 2017.10.03 11:23

WORD w Biłgoraju ma kłopoty?

Biłgorajski oddział WORD funkcjonuje w mieście od kwietnia br. O bieżącą kondycję ośrodka pytał podczas wrześniowej sesji Rady Powiatu radny Zenon Iskra. Starosta wyjaśnił, że władze ośrodka starały się o zwolnienie z opłat za wynajem pomieszczeń, argumentując to kiepską sytuacją oddziału terenowego. Jaka decyzja została podjęta?
WORD w Biłgoraju ma kłopoty?

Oddział Terenowy w Biłgoraju Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu został oficjalnie uruchomiony na początku kwietnia br. Relację z tej uroczystości znajdą Państwo pod adresem Ośrodek ruchu drogowego otwarty. Odbyły się pierwsze egzaminy.

Ośrodek funkcjonuje przy ul. Motorowej, na terenie autodromu. Od początku jego istnienia stało się jasne, że było zapotrzebowanie społeczne na tego typu instytucję. Już pierwszego dnia odbyły się egzaminy teoretyczne i praktyczne na prawo jazdy.

W połowie maja sprawdzaliśmy poziom zdawalności. Okazało się, że jest wyjątkowo dobrze, więcej na ten temat znajdą Państwo w artykule pt. Zdawalność wyższa niż w Zamościu.

Temat powrócił podczas wrześniowej sesji Rady Powiatu. O obecną kondycję oddziału pytał starostę radny Zenon Iskra. - Wg mnie kondycja WORDu wygląda dobrze, wg władz ośrodka nie dobrze. Nie mam informacji dotyczących kosztów miesięcznych funkcjonowania ośrodka. Natomiast mogę powiedzieć, że nie tak dawno dyrekcja WORD w Zamościu zwróciła się do mnie z wnioskiem o całkowite zwolnienie z opłat z tytułu korzystania z pomieszczeń na terenie autodromu, tłumacząc, że na dzień dzisiejszy ośrodek terenowy w Biłgoraju przynosi im straty w wysokości 65 tys. zł - mówił starosta Kazimierz Paterak, dodając, że wg niego problem polega na podejściu do kosztów funkcjonowania.

Gospodarz powiatu wyjaśnił, że zaproponował, by władze WORD w Zamościu złożyły wniosek o przesunięcie rat płatności do końca roku, jeżeli do tego czasu sytuacja się nie poprawi to Zarząd Powiatu przeanalizuje sytuację i podejmie decyzję dotyczącą ewentualnych zaległości w spłacie zobowiązań.

Druga strona uznała, że korzystniejsze dla niej będzie podpisanie aneksu do umowy zawartej z RCEZ (zarządcą obiektu) i taki wniosek trafił już do dyrektora Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej. Zarząd przedstawił negatywne stanowisko dotyczące zwolnienia z opłat.

W ciągu minionych miesięcy w Biłgoraju teoretyczne egzaminy na prawo jazdy zdawało 1081 osób, natomiast 1242 osoby zapisały się na egzamin praktyczny, 37 osób nie przystąpiło do niego. Wpływy od zdających wyniosły za ten okres 211 tys. 181 zł. Średnio było 10 egzaminów praktycznych dziennie.

Średnie przychody miesięczne to ponad 35 tys. zł. Zatrudniona jest jedna osoba, druga jest na stażu. - Wydaje się więc, że Zamość do Biłgoraja nie dokłada - podsumował starosta. O dalszych losach OT WORD w Biłgoraju będziemy informować.

red.
red. dodany 3 października 2017
 
Odsłon: 25921

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (10)

Najwyżej oceniane komentarze
~ Jan
Oceniano 37 razy  +31
Zamość się połapał, że dochody spadły bo zdawających w Zamościu ubyło. I szukają dziury w całym. Chcą doprowadzić do tego, żeby w Biłgoraju nie było ośrodka i wróciło stare....
Wszystkie komentarze
~ szelige
Oceniano 9 razy  +7
Tokarski i Rosłan trzymają w ukladzie Klechę,ma 71 lat i dyrektor,w 2012 roku przeszedł na emeryturę , i Tokarski ponownie zawarł z nim umowę i emerytura i umowa o pracę i rada miasta,zastepcy dyrektora z układu z biszczy Mazurek prezes PSL,spotkania z młodzieżą przed wyborami w szkole ,podpisy wyborcze,zasłużony miasta b-j ,pytają ludzie czym , chyba wzajemnym układem ,bo kto normalny rozwiązuje umowę i ponownie zawiązuje,podobnie było z B.Obszanska w oxfort na przemysłowej,też pracowała ponad 5 lat i brała emeryturę i feta lecia szkoły,gdzie bez korepetycji ani rusz,a szkoła to publiczna,rzekomo najlepiej przygotowuje ale przy wydatnej pomocy rodziców.Wydaje się ,że warto było odejść przy 65 latach i oszczędzić sobie honoru i powagi.
~ obserwator
Oceniano 2 razy  +2
Jejku jejku... Zapomniał wół jak cieleciem był. Mnie też nieraz się spieszy, lecz nie wyobrażam sobie, aby w jakikolwiek sposób poganiać jadącą przede mną elkę. Nie trąbię, nie wyprzedzam, nie poganiam, bo zdaję sobię sprawę że tam kilka metrów przede mną siedzi kursant, który dopiero "łapie" samochód. Życzę więcej tolerancji
~ @@@
Oceniano 3 razy  -1
Powiedz bratu, żeby PKS przejął naukę jazdy. Zawodowy hejterze
~ Eleonora
Oceniano 9 razy  -7
A nie można zatrudnić kogoś nieodpłatnie?
~ prawda jest taka
Oceniano 14 razy  +10
większość hetmańcow co nie zdali egzaminu w hetmanowie przyjeżdża do biłgoraja zdawać a co za tym idzie w hetmanowie spadają zyski za powtórzone egzaminy i to jest problem
~ Iczynskie hetmany
Oceniano 25 razy  +9
chcą zdyskredytować Biłgoraj bo w iczynie kasa się nie zgadza zamojskie hetmany zawsze zrobią wszystko żeby zdyskredytować Biłgoraj , a nawet biłgorajscy egzaminatorzy potrafili przysłużyć hetmańcom.
~ Jan
Oceniano 37 razy  +31
Zamość się połapał, że dochody spadły bo zdawających w Zamościu ubyło. I szukają dziury w całym. Chcą doprowadzić do tego, żeby w Biłgoraju nie było ośrodka i wróciło stare....
~ j 64
Oceniano 14 razy  +4
Mial byc WORD w LOK i bylby spokuj Teraz zaczynaja aie klopoty ?Zamosc traci przyszlych kierowcow wiec tworzy problemy Pwinien byc LOK
~ qqqqqq
Oceniano 29 razy  -5
Potrzebny ten ośrodek jak wrzód na D. Jeżdżą po mieście tylko te melepety 15 hm/h i korkują proste krzyżówki... zda to egzamin w tej mieścince a potem zostawiają auta na rogatkach Lublina i do autobusu...
~ xcv
Oceniano 12 razy  -4
Taka władza jacy wyborcy
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
dzisiaj, 16:02 Biłgoraj
Niszczenie i zasłanianie plakatów wyborczych. Wszystkie chwyty dozwolone?
Wybory parlamentarne odbędą się dokładnie za 23 dni. To ostatni chwile na przekonanie do siebie wyborców. A kandydaci robią to na różne sposoby. Niestety dochodzi też do sytuacji, które wykraczają poza dobre obyczaje, ale i przepisy prawa. Sami kandydaci informują o przypadkach niszczenia, czy zasłaniania plakatów wyborczych.
dzisiaj, 10:21 Biłgoraj
Miała prawie 2 promile. Twierdziła, że wypiła tylko jedno piwo
14 września 2023 Biłgoraj
"Wydrapał" 200 tys. zł
10 września 2023 Lipiny Górne-Borowina
100-lecie Lasów Państwowych. Uroczystości w Lipinach
W tym roku Lasy Państwowe świętują 100-lecie istnienia. Z tej okazji odbywają się uroczystości, mające na celu podkreślenie wagi wydarzenia. W niedzielę 10 września świętowano w powiecie biłgorajskim.
we wtorek, godzina 19:22 Biłgoraj
Zbiórka na sprowadzenie ciała
dzisiaj, 10:58 Biłgoraj
Bezpłatne treningi na terenie OSiR
dzisiaj, 15:46 Biłgoraj
Promesy wręczone. Do powiatu trafiły miliony zł
W czwartkowe popołudnie 21 września, w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju odbędzie się wręczenie promes z Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych edycja VI skierowana do samorządów, w których działały PGR-y.
w środę, godzina 07:50 Lekkoatletyka
RCEZ na 3. miejscu w kraju
w piątek, godzina 09:48 Biłgoraj
Zmiana organizacji ruchu w Biłgoraju. Sypią się mandaty
w środę, godzina 16:09 Biłgoraj
"Jedynka" ma nowy sztandar
20 września to wyjątkowy dzień dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju. W związku z beatyfikacją patrona, kardynała Stefana Wyszyńskiego, tego dnia odbyła się uroczystość nadania placówce nowego sztandaru.
w sobotę, godzina 09:04 Biłgoraj
Koncert przy fontannie. Zagrają młodzi muzycy z Biłgoraja
w niedzielę, godzina 08:43 Lubelszczyzna
Pociągi pojadą z Biłgoraja do Lublina - podpisano umowę na projekt linii
w poniedziałek, godzina 08:31 Region
Utrudnienia na DK nr 74 za Frampolem
Kierowcy podróżujący "krajówką" za Frampolem muszą przygotować się na utrudnienia. Rozpoczęły się prace związane z budową pierwszej w regionie drogi w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic.
w środę, godzina 12:22 Wola Dereźniańska
Wielkie sprzątanie już w sobotę
we wtorek, godzina 15:40 Biłgoraj
Marcin Daniec wystąpi w Biłgoraju [NOWY TERMIN]
w poniedziałek, godzina 16:41 Powiat
Miliony na renowację kościołów w powiecie
W poniedziałek 18 września, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyło się spotkanie dla przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego z terenu powiatu biłgorajskiego oraz beneficjentów dotacji, którzy otrzymali dofinansowanie w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Łącznie do naszego powiatu trafią środki w wysokości ponad 13 mln zł.
w środę, godzina 09:23 Biłgoraj
Będą zbierać baterie na ulicach Biłgoraja
8 września 2023 Biłgoraj
11 nauczycieli odebrało awanse zawodowe
w niedzielę, godzina 20:54 Biłgoraj
Koncert przy fontannie przyciągnął prawdziwe tłumy
W niedzielny wieczór 17 września grupa biłgorajskich muzyków zaprosiła na nietypowe wydarzenie. Zaproponowano koncert przy fontannie na placu Wolności. "Alejki" wypełniły się publicznością.
dzisiaj, 10:16 Osuchy
Dwie historyczne rocznice w Osuchach
w piątek, godzina 20:22 Olszanka
53-letni mężczyzna zmarł przygnieciony przez ciągnik
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika