REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2017.04.27 22:41

Zebranie Rady Osiedla Nadstawna

Brak miejsc parkingowych, niebezpieczne skrzyżowaniu ul. Lubelskiej z ul. Nadstawną i zakłócanie spokoju przez auta jeżdżące z nadmierną prędkością to główne problemy, z jakimi borykają się mieszkańcy osiedla Nadstawa. Wszystkie te tematy poruszyli podczas zebrania sprawozdawczego rady osiedla. Spotkanie mieszkańców z władzami miasta odbyło się w czwartkowy wieczór, 27 kwietnia.
Zebranie Rady Osiedla Nadstawna

- Działalność rady osiedla oparta jest na zgłaszanych wnioskach i uwagach przez mieszkańców osiedla. Wypracowane na posiedzeniach rady stanowiska trafiają do władz miasta. A ich realizacja przedstawia się następująco: w ubiegłym rou położono nową nawierzchnię na drodze wewnętrznej przy blokach nr 12, 24, 26, 28 i 30, w ramach zadania przebudowany został też chodnik, wykonano również 26 miejsc parkingowych, wykonano też oświetlenie terenu poprzez wymianę słupów oświetleniowych z oprawami typu LED z linią zasilającą. Wartość zadania wyniosła ponad 200 tys. zł. Położono też nową nawierzchnię wzdłuż bloków 34, gdzie zrobiono też chodniki i parkingi - mówiła rozpoczynając zebranie Rady Osiedla Nadstawna przewodnicząca rady Krystyna Różaniecka. Podkreśliła też, że w ostatnim czasie wybudowana została platforma dla osób niepełnosprawnych przy Szkole Podstawowej Nr 5, któej koszt to ok. 17 tys. zł.

Ponadto wykonano chodnika i schody przy bloku nr 62, zły stan techniczny zagrażał bezpieczeństwu. Na prośbę mieszkańców usunięto kontener na odzież używaną, znajdujący się przy ul. "Wacek" Wasilewskiej, zamontowano lampę oświetleniową na korcie tenisowym, ustawione zostały też nowe kosze na śmieci.

Krystyna Różaniecka przypomniała także, że to właśnie na terenie osiedla Nadstawna powstanie nowoczesny plac zabaw i siłownia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Obiekt będzie wykonany jeszcze w tym roku, ze środków przeznaczonych na realizację budżetu obywatelskiego. Przewodnicząca zaprezentowała zebranym urządzenia, jakie zostaną zainstalowane na terenie obiektu.

Wyjaśniła też, że już w najbliższym czasie wzdłuż ul. Nadstawnej dokonane zostaną nasadzenia krzewów na wszystkich pasach zieleni. - Chcemy, żeby nasza ulica była kolorowa, a w ten sposób zlikwiduje się zniszczone przez parkowanie aut trawniki. Pozytywnie o pomyśle rady osiedla wypowiedzieli się burmistrz, jak również dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych. W związku z tym projektem zakupiliśmy już w 2016r. 250 sztuk krzewów niskopiennych. Mamy już opracowany projekt rewitalizacji ul. Nadstawnej - mówiła przewodnicząca Różaniecka.

Podczas dyskusji mieszkańcy osiedla podnieśli kilka problemów, jednym z częściej powtarzających się był brak miejsc parkingowych. Obecny na spotkaniu wiceburmistrz Biłgoraja Michał Dec wyjaśniał, że wiele w tym temacie zrobić się nie da, gdyż jest to osiedle na terenie którego jest spora ilość bloków, a miejsc na wykonanie parkingów brakuje. Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada" Aleksander Bełżek zapewnił, że spółdzielnia postara się przy przebudowie dróg wewnętrznych wykonać więcej miejsc postojowych, ale o szczegółach pomysłu powie podczas walnego zebrania, które zaplanowane jest na 8 maja.

Inną ważną dla mieszkańców kwestią było skrzyżowanie ulic Nadstawnej i Lubelskiej, miejsce to spędza sen z powiek kierowcom poruszającym się po mieście w godzinach szczytu. Obecni na spotkaniu podnosili też problem parkujących wzdłuż ul. Nadstawnej, tuż przy tym skrzyżowaniu, aut, ograniczających widoczność. Wiceburmistrz odpowiadał, że problemem już zajął się Zarząd Dróg Powiatowych, gdyż od 1 stycznia obie drogi są w zarządzie ZDP. W najbliższym czasie dokonany zostanie pomiar ruchu i podjęta będzie decyzja co do najlepszych rozwiązań. Być może postanie w tym miejscu małe rondo.

Mieszkańcy prosili także służby mundurowe o zwracanie uwagi na samochody poruszające się ze zbyt dużą prędkością. Dowodem na szaleńczą jazdę są połamane słupki, uszkodzone znaki, które regularnie można obserwować na głównych ulicach miasta. Pytali też o możliwość zainstalowania radarów lub podjęcia innych działań, mogących ukrócić takie zachowania.

Michał Dec wyjaśnił, że miasto nie ma możliwości ustawienia radaru na własną rękę. Przedstawiciel biłgorajskich rowerzystów podpowiedział, że jest za to możliwość fizycznego uspokojenia ruchu np. poprzez wykonanie wzniesień. Takie propozycje będą rozważane.

Dotychczas nie odbyło się zebranie sprawozdawcze Rady Osiedla Rapy. Najprawdopodobniej mieszkańcy tego terenu nie będą mieli okazji spotkać się z władzami miasta. Nie został bowiem ustalony termin tegorocznego spotkania.

red.
red. dodany 27 kwietnia 2017
 
Odsłon: 4451

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (10)

~ .
Oceniano 1 raz  +1
No to co za problem. Idź do prezesa spółdzielni mieszkaniowej i zaproponuj takie rozwiąznie. Spółdzielnia kupi działkę, zrobi parking i będzie o.k.
~ ted
Oceniano 2 razy  +2
Jak niema miejsc parkingowych, wystarczy trochę popatrzeć i pomyśleć.Chodzę często obok garaży przy przepompowni ścieków. Jest dość spora działka gdzie notabene pobliscy mieszkańcy zrobili wysypisko śmieci.Przecież można tą działkę kupić tylko i zrobić parking z prawdziwego zdarzenia, tylko trochę inicjatywy a nie gadać i gadać samo się nie zrobi.
~ imho
Oceniano 4 razy  +4
Taka sytuacja z wczoraj. Jadę sobie przepisowe 40km/godz. ulicą Nadstawną w kierunku Kościuszki. Oczywiście ruch spory, samochody, rowery, dużo ludzi na chodnikach głównie dzieci bo godz ok 14. Na wysokości ulicy Paderewskiego zdecydowanie zwalniam widząc zbliżające się osoby do przejścia przy skrzyżowaniu z ulica Apteczną, z ulic tych też dojeżdżają do Nadstawnej inne samochody. I w tym miejscu wyprzedza mnie bordowe Audi 80, bezpośrednio przed przejściem. Jeśli ja zbliżając się do przejścia dla pieszych gotowy do zatrzymania w razie konieczności aby umożliwić przejście pieszym przez jezdnię jestem wyprzedzany przez jakiegoś szympansa za kierownicą, to stwierdzić, że na tej ulicy jest niebezpiecznie to mało. Kierowca Audi nie dość, że popełnił szereg wykroczeń, to w realny sposób stworzył realne zagrożenie dla innych użytkowników drogi. Na tej ulicy jest cholernie niebezpieczne, a codziennie na utratę zdrowia lub nawet życia narażani są mieszkańcy osiedla, ale też dzieci które chodzą do szkoły przekraczając ulice Nadstawną. Do takich scen dochodzi codziennie. Samorząd nie postawi tu fotoradaru bo nie ma takiej mocy prawnej, bo w naszym kraju rządzą piraci drogowi, którzy taką ustawę przeforsowali w sejmie (na czele z min Adamczykiem i jego kolegą Szmitem, który nomen omen dwa razy miał odbierane uprawnienia PJ za przekroczenie prędkości). Nie można też wymagać od policji, aby na każdej ulicy co 200 metrów stał policjant, bo to nie realne. Ale można ten problem rozwiązać bardzo szybko, tanio i co najważniejsze 100% skutecznie, na zawsze. Ale żeby to zrobić to trzeba woli politycznej i mieć odrobinę odwagi, aby przeciwstawić się właśnie takim szympansom za kółkiem. Bo komu mają te ulice służyć normalnym i stosującym się do prawa użytkownikom czy tym kilku procentom wariatów? A rozwiązania są gotowe wystarczy poczytać fachową literaturę przyjrzeć się jak to się robi w cywilizowanym świecie.
~ to prawda
Oceniano 3 razy  +3
To prawda, że na Nadstawnej jest niebezpiecznie, duży ruch od rana do wieczora i nadmierna prędkość.
~ nadstawna
Oceniano 2 razy  +2
Wymienimy ich na ciebie
~ NADSTAWNA
Oceniano 4 razy  0
A CO TEN MURA ZROBIŁ DLA OSIEDLA NADSTAWNA CZEMU SIE NIE POCHWALIŁ NIEWIELE RÓWNIEŻ ZR4OBIŁA PANI SOCHOWA - PAMIĘTAJCIE NA PRZYSZŁY ROK WYBORY !!! OBOJE DO WYMIANY KONIECZNIE!!
~ co on podejrzany
Oceniano 1 raz  +1
Na tym piątym zdjęciu ko. stu ,.biec wygląda niepokojaco tak jak gdyby był poszukiwany litem gończym albo co był winien ,taka bojażń nie wiadomo z jakiego powodu a może jest powód?
~ zsd
Oceniano 5 razy  +5
na Cegielnianej gnojówka też sobie urządza tor wyścigowy, aż dojdzie do nieszczęścia widać trzeba czekać na reakcję policji
~ Kto to pisze
Oceniano 3 razy  +3
~ sna
Oceniano 8 razy  -2
najlepiej dla ormowców i s-beków zrobić dla osiedla nadstawna strefę ciszy od 6,00 -6,00 . im wszystko przeszkadza.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
dzisiaj, 16:02 Biłgoraj
Niszczenie i zasłanianie plakatów wyborczych. Wszystkie chwyty dozwolone?
Wybory parlamentarne odbędą się dokładnie za 23 dni. To ostatni chwile na przekonanie do siebie wyborców. A kandydaci robią to na różne sposoby. Niestety dochodzi też do sytuacji, które wykraczają poza dobre obyczaje, ale i przepisy prawa. Sami kandydaci informują o przypadkach niszczenia, czy zasłaniania plakatów wyborczych.
dzisiaj, 10:21 Biłgoraj
Miała prawie 2 promile. Twierdziła, że wypiła tylko jedno piwo
14 września 2023 Biłgoraj
"Wydrapał" 200 tys. zł
10 września 2023 Lipiny Górne-Borowina
100-lecie Lasów Państwowych. Uroczystości w Lipinach
W tym roku Lasy Państwowe świętują 100-lecie istnienia. Z tej okazji odbywają się uroczystości, mające na celu podkreślenie wagi wydarzenia. W niedzielę 10 września świętowano w powiecie biłgorajskim.
we wtorek, godzina 19:22 Biłgoraj
Zbiórka na sprowadzenie ciała
dzisiaj, 10:58 Biłgoraj
Bezpłatne treningi na terenie OSiR
dzisiaj, 15:46 Biłgoraj
Promesy wręczone. Do powiatu trafiły miliony zł
W czwartkowe popołudnie 21 września, w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju odbędzie się wręczenie promes z Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych edycja VI skierowana do samorządów, w których działały PGR-y.
w środę, godzina 07:50 Lekkoatletyka
RCEZ na 3. miejscu w kraju
w piątek, godzina 09:48 Biłgoraj
Zmiana organizacji ruchu w Biłgoraju. Sypią się mandaty
w środę, godzina 16:09 Biłgoraj
"Jedynka" ma nowy sztandar
20 września to wyjątkowy dzień dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju. W związku z beatyfikacją patrona, kardynała Stefana Wyszyńskiego, tego dnia odbyła się uroczystość nadania placówce nowego sztandaru.
w sobotę, godzina 09:04 Biłgoraj
Koncert przy fontannie. Zagrają młodzi muzycy z Biłgoraja
w niedzielę, godzina 08:43 Lubelszczyzna
Pociągi pojadą z Biłgoraja do Lublina - podpisano umowę na projekt linii
w poniedziałek, godzina 08:31 Region
Utrudnienia na DK nr 74 za Frampolem
Kierowcy podróżujący "krajówką" za Frampolem muszą przygotować się na utrudnienia. Rozpoczęły się prace związane z budową pierwszej w regionie drogi w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic.
we wtorek, godzina 15:40 Biłgoraj
Marcin Daniec wystąpi w Biłgoraju [NOWY TERMIN]
w środę, godzina 12:22 Wola Dereźniańska
Wielkie sprzątanie już w sobotę
w poniedziałek, godzina 16:41 Powiat
Miliony na renowację kościołów w powiecie
W poniedziałek 18 września, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyło się spotkanie dla przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego z terenu powiatu biłgorajskiego oraz beneficjentów dotacji, którzy otrzymali dofinansowanie w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Łącznie do naszego powiatu trafią środki w wysokości ponad 13 mln zł.
w środę, godzina 09:23 Biłgoraj
Będą zbierać baterie na ulicach Biłgoraja
8 września 2023 Biłgoraj
11 nauczycieli odebrało awanse zawodowe
w niedzielę, godzina 20:54 Biłgoraj
Koncert przy fontannie przyciągnął prawdziwe tłumy
W niedzielny wieczór 17 września grupa biłgorajskich muzyków zaprosiła na nietypowe wydarzenie. Zaproponowano koncert przy fontannie na placu Wolności. "Alejki" wypełniły się publicznością.
dzisiaj, 10:16 Osuchy
Dwie historyczne rocznice w Osuchach
w piątek, godzina 20:22 Olszanka
53-letni mężczyzna zmarł przygnieciony przez ciągnik
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika