REKLAMA
Pełna wersja
POWIAT Biłgoraj
2017.05.30 12:19 | aktualizacja: 2017.05.30 12:27

Tokarska, Borowiec, Olszówka - oświadczenia majątkowe posłów z powiatu

Do końca kwietnia był czas na złożenie oświadczeń majątkowych. Posłowie reprezentujący powiat biłgorajski wywiązali się z tego obowiązku i już możemy zaprezentować naszym czytelnikom stan posiadania parlamentarzystów - Genowefy Tokarskiej, Agaty Borowiec oraz Piotra Olszówki.
Tokarska, Borowiec, Olszówka - oświadczenia majątkowe posłów z powiatu

Genowefa Tokarska (ur. 5 sierpnia 1949r. w Biszczy) - środki pieniężne zgromadzone w walucie polskiej to 35 tys. zł. Nie ma oszczędności w innych walutach. W swoim oświadczeniu majątkowym napisała, że we współwłasności małżeńskiej posiada dom o powierzchni 260 m2, którego wartość oszacowała na 250 tys. zł. Posłanka ma też gospodarstwo rolne o powierzchni 7,49 ha, na terenie którego posiada plantację czarnej porzeczki o powierzchni 4,7 ha. Wartość gospodarstwa, zabudowanego budynkami składowo - garażowymi została oszacowana na 220 tys. zł. Przychód z tego tytułu to 20 tys. 300 zł., w tym dopłaty to 4,8 tys. zł, dochód to 0 zł. Inne dochody parlamentarzystki to: uposażenie poselskie - 132,7 tys. zł, dieta parlamentarna - 29,6 tys. zł, emerytura z ZUS - 50,4 tys. zł, a wynagrodzenie męża to 138,9 tys. zł. Genowefa Tokarska posiada samochód osobowy marki Volkswagen Plus 1,9 z 2008r. oraz ciągnik Kubota z 2015r., nie podała jednak ich dokładnej wartości. Jeśli chodzi o zobowiązana pieniężne to posłanka ma wraz z dziećmi kredyt mieszkaniowy w wysokości 253,6 tys. zł.

Agata Borowiec (ur. 13 czerwca 1987r. w Biłgoraju) - posiada środki pieniężne zgromadzone w walucie polskiej w wysokości 95 tys. zł. Jest także właścicielką mieszkania o powierzchni 52,5m2, którego wartość to 170 tys. zł. Nie posiada gospodarstwa rolnego, ma za to działkę o powierzchni 1 ha, a jej wartość oszacowana została na 100 tys. zł. W ubiegłym roku z tytułu wykonywania mandatu posła na Sejm RP otrzymała dietę w wysokości 30,5 tys. zł brutto, uposażenie poselskie wyniosło 129,2 tys. zł. W oświadczeniu majątkowym wykazała też, że otrzymała kwoty wypłacone z tytułu postępowania sądowego rozpoczętego w kwietniu 2015r. za zaległy urlop i nagrody z poprzedniego zakładu pracy, jest to kwota 121,5 tys. zł. Posłanka ma samochód marki Honda Civic z 2016r., którego wartość to 72 tys. zł. Ma też zobowiązania finansowe, w tym kredyt budowlano - hipoteczny na zakup mieszkania w wysokości 94 tys. zł oraz kredyt gotówkowy w wysokości prawie 31 tys. zł.

Piotr Olszówka (ur. 16 czerwca 1981r. w Biłgoraju) - ma 45 tys. zł oszczędności, nie posiada środków zgromadzonych w innych walutach. Poseł napisał, że posiada dom o powierzchni 139m2, którego wartość to 485,9 tys. zł i jest to współwłasność małżeńska. Piotr Olszówka nie posiada gospodarstwa rolnego. Jest za to współwłaścicielem (6/24) domu o powierzchni 144m2 i budynku gospodarczego o powierzchni 66,5m2, usytuowanych na gruncie o powierzchni 1 522m2. Wartość udziału oszacowano na 11 tys. zł. Z tytułu uposażenia poselskiego otrzymał w ubiegłym roku 129,2 tys. zł, dieta to 30,5 tys. zł. Nie miał innych dochodów. Jest w posiadaniu dwóch samochodów: marki BMW E60 z 2006r. o wartości 32 tys. zł i maki Volkswagen Golf z 1995r., którego wartość to 1 tys. zł. Poseł wziął kredyt hipoteczny na budowę domu w wysokości 388 tys. zł, do spłaty pozostało 370 tys. zł.

Oświadczenia majątkowe posłów złożone na początek bieżącej kadencji znajdą Państwo pod adresem - Oświadczenia majątkowe posłów z powiatu.

red.
red. dodany 30 maja 2017
 
Odsłon: 11822

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (29)

Najwyżej oceniane komentarze
~ A.
Oceniano 67 razy  +61
Gdzie wszystkie działki Borowiec? Gdzie spawalnia? Dlaczego nagle zniknęło tyle działek??? Popatrzcie na jej wcześniejsze oświadczenia co stało się z działkami za milion? Nie widać aby wzbogaciła się ze sprzedaży tych działek.
~ Z-U-Ski
Oceniano 63 razy  +57
A.BOROWIEC kompletnie się nie nadaje na posłankę. Zadufana w sobie i egoistyczna dziewczyna.
Agata ma nadmiernie wysoką samoocenę oraz mniemanie o sobie. Jest wyniosła i towarzyszy jej zazwyczaj agresja do OLSZÓWKI. Wyniosłość spowodowana wysokimi osiągnięciami we własnym życiu i przy okazji niszczy w niepowodzenia innych uważając siebie, że trzeba jej sie kłaniać.
Straszny typ człowieka i bardzo niebezpieczne jak dla niej jak spadnie z ---pierestału---
~ SAD
Oceniano 59 razy  +51
OLSZÓWKA oddaj prawo jazdy i podaj sie do dymisji
Wszystkie komentarze
~ wrrrrrrrr
Oceniano 6 razy  +2
a gdzie samoloty Olszowki P)) byly Posel P,SZ tez lubil latac ale tylko z jesionki;)nawet jak bylo lato to i tak w Jesionce byl;)
PiS ma poecha do poslow jak nie babiarz to aferzysta , a ta piekna tez mataczy: babka kiepska widac sie trzyma , byc poslem to dodaje skrzydel;)
~ hahaha
Oceniano 2 razy  +2
Czyli wartość domu wraz z budynkiem gospodarczo garażowym to 4x11000
~ ryś
Oceniano 5 razy  +5
"Piotr Olszówka nie posiada gospodarstwa rolnego. Jest za to współwłaścicielem (6/24) domu o powierzchni 144m2"
Hm...Panie pośle 6/24 to 1/4 lub .....ćwiartka.
~ zniesmaczona
Oceniano 14 razy  +10
Niech Olszówka lepiej się tłumaczy z afery z prawem jazdy- dlaczego nie zajął stanowiska w tej sprawie? Borowiec może być jaka chce, nie interesuje mnie to, ale żeby reprezentował nas człowiek z takimi brudami za paznokciami i z kryminałem w tle? To żenujące.
~ z dystansu
Oceniano 3 razy  +3
Na pewno apanaże parlamentarzystów są za wysokie, gdyby mieli 50 procent, tego co teraz, to wystarczy. Skandal, jak traktuje się emerytów, grosze w ramach rewaloryzacji,hańba taki rząd, który sobie ogromnych nagród nie żałuje, a przeciętny polski emeryt coraz częściej umiera przedwcześnie, bo go nie stać na leczenie. Pewnie władzy o to chodzi, żeby jak najszybciej i jak najwięcej emerytów skończyło żywot, wtedy zaoszczędzą na wypłatach świadczeń. Jest na świecie tylko jedna sprawiedliwość, że wszyscy trafią do piachu, niestety niektórzy mają szanse na lesze leczenie.
~ obiektywnie
Oceniano 14 razy  -4
Panie posłanki górą, zarówno Pani Tokarska jak i obecnie Pani Agata Borowiec postarały się o znaczące środki finansowe na rzecz biłgorajskiego rejonu. Obie elokwentne i nie skompromitowane niemoralnym zachowaniem. Z litości nie wypowiem się o "obciachach" niektórych panów posłów. Uważam, że poseł nie może być "burakiem", powinien być wykształcony, kulturalny, inteligentny, kulturalny a nie chamski, umieć się stosownie ubrać i mądrze wypowiadać, oraz nie wikłać się w seksafery. Pozdrowienia dla pań posłanek.
~ Leonard
Oceniano 12 razy  +4
Gienka poszła w politykę, no i nieźle się urządziła. Co do jej wartości merytorycznej, to jest słabiuteńka. Wszędzie się pcha, a jak zacznie coś mówić, to sensu nie widać.
~ Celina
Oceniano 9 razy  +3
Tokarska to niezła zawodniczka. Nie potrafię jej polubić, działa mi na nerwy.
~ bezsens
Oceniano 14 razy  +10
w dobie współczesnych czasów poseł to przestarzałe stanowisko i powinno być zlikwidowane nic nie robią w większości czasu są nie obecni jest ich sto razy za dużo a co do czego to albo nie wiedzą albo nie pamiętają darmozjady społeczne każdy z nas mógł by głosować za lub przeciw ustawom przez internet a wówczas ich pensje i dietki zatkały by dziurę budżetową PIS chce zmiany konstytucji to niech zacznie od likwidacji przestarzałych i nie sprawnych organów politycznych
~ Ja
Oceniano 9 razy  +9
Ale bzdury podaja.
~ as
Oceniano 7 razy  +1
Temat dla https://bilgorajska.pl/dlaczego radni Biłgoraja nie odpowiadają na maile?
~ gerwazy
Oceniano 14 razy  +14
121,5 tys za zaległe urlopy ile tych urlopów musiałoby być ?
~ bo i tak za 250 byś ich okradł
Oceniano 3 razy  -1
i ci co plusy stawiają też by ich okradli
gratulacje dla mądrego tajemniczego złodzieja i jego wspólników
~ Jojo
Oceniano 6 razy  +6
Słabe oszczędności,pewnie cała kasa poszła na kawior !
~ xx
Oceniano 3 razy  -1
Nie wiedziałem że "SAD" umie pisać.
~ NowaBiłgorajska
Oceniano 34 razy  +28
NIE GŁOSUJEMY JUŻ WIĘCEJ NA AGATĘ BOROWIEC
~ Z-U-Ski
Oceniano 63 razy  +57
A.BOROWIEC kompletnie się nie nadaje na posłankę. Zadufana w sobie i egoistyczna dziewczyna.
Agata ma nadmiernie wysoką samoocenę oraz mniemanie o sobie. Jest wyniosła i towarzyszy jej zazwyczaj agresja do OLSZÓWKI. Wyniosłość spowodowana wysokimi osiągnięciami we własnym życiu i przy okazji niszczy w niepowodzenia innych uważając siebie, że trzeba jej sie kłaniać.
Straszny typ człowieka i bardzo niebezpieczne jak dla niej jak spadnie z ---pierestału---
~ j 64
Oceniano 18 razy  +8
LIST OTWARTY
Szanowny Panie Prezydencie!
Szanuję Pańską pozycję, szanuję Pańskie wykształcenie. Jest Pan ekspertem od prawa krajowego i międzynarodowego, jest Pan także współobywatelem wszystkich Polaków, których część wybrała Pana na Prezydenta Państwa.
Wzrastał Pan w dobrej sytuacji materialnej i przychylnej atmosferze duchowej. Ot, jak wspaniały kwiat, dojrzewał Pan w cieplarnianych, wygodnych warunkach.
W ten sposób odcięto Pana od życia przeciętnego człowieka. I chociaż chylę czoła przed elokwentnymi teoriami wyznawanej przez Pana ideologii, całkowicie jednak nie zgadzam się z nią.
Opowiem Panu historię młodego człowieka. Żył gdzieś w biedzie polskiego chłopa na kresach wschodnich. Nagle wioskę napadali sowieci i wywieźli go daleko, na Syberię. W międzyczasie wioska wraz z całym krajem padły ofiarą Niemców. Ci zaś skłócili się z Sowietami.
Pracował ciężko, jak niewolnik w kopalni. Tęsknił, wylewał łzy za ojcowizną i za utraconą ojczyzną. Śnił o kochającej żonie i maleńkim dziecku, które pozostawił w domu. Serce mu pękało.
Kiedyś dotarła do niego wieść, że jego ciemiężcy gromadzą takich jak on, by wspólnie wyswobodzić jego ojczyznę i by mógł powrócić do swych ukochanych. Zgłosił się na ochotnika.
Czołgał się w błocie, pośród świstających kul, w przerwach z tęsknotą śpiewał: „czy stąd niedaleko już, do grających wierzb, malowanych wzgórz? Strzelał i strzelano do niego, a kulom się nie kłaniał….
Po tej morderczej zawierusze powrócił do swoich Zastał ich żywych. Zabrał się do ciężkiej pracy!
Kilkadziesiąt lat później nazwał Pan jego potomków, potomkami zdrajcy!
Jakby zapomniał Pan, Panie Prezydencie o tym, że nowy porządek w Europie po II wojnie światowej był wynikiem umowy pomiędzy zwycięskimi mocarstwami!
Oskarża Pan biedaków, którzy przeszli przez piekło o zdradę oraz o przekazanie jej w genach jego potomkom.
Wiele Pan wie, ale życia to Pan nie poznał!
Na koniec, jako kapłan, bo jako kapłan piszę te słowa, dodam: żeby być chrześcijaninem, trzeba najpierw mieć ludzką naturę, trzeba być człowiekiem. Bóg bowiem nie niszczy natury leczy ją uświęca.
Pańska teza o zdrajcach zakłada brak poczucia człowieczeństwa! Czyżby łaska Boża spadła na niepłodną glebę?
Zapewniam Pana, że ta ideologia jest nie ludzka więc i nie jest chrześcijańska. Wiem, że tymi słowami niczego nie osiągnę.
Stanę jednak wobec mego Pana z czystym sumieniem.
ksiądz Stanisław Walczak
~ A.
Oceniano 67 razy  +61
Gdzie wszystkie działki Borowiec? Gdzie spawalnia? Dlaczego nagle zniknęło tyle działek??? Popatrzcie na jej wcześniejsze oświadczenia co stało się z działkami za milion? Nie widać aby wzbogaciła się ze sprzedaży tych działek.
~ SAD
Oceniano 59 razy  +51
OLSZÓWKA oddaj prawo jazdy i podaj sie do dymisji
~ j 64
Oceniano 7 razy  -1
Kto rzadzi Polska ?„W większości krajów Unii, np. w Niemczech szczepienia są dobrowolne. W trzech krajach obowiązkowe są tylko jedna, dwie lub trzy szczepionki, ale podawane dzieciom o wiele starszym, co jest znaczniej mniej ryzykowne. W Polsce obowiązkowe są 24 szczepionki. Przymus szczepień to relikt poprzedniego ustroju, dziś wykorzystywany przez wielkie koncerny producentów szczepionek które pielęgnują myślowy bezład krajów postkomunistycznych”, alarmuje w rozmowie z tygodnikiem „W Sieci Justyną Sochą, lider Stowarzyszenia „Stop NOP”.
~ nbhg
Oceniano 49 razy  +21
Jeśli dom tokarskiej jest warty 220tyś tak jak ona napisała w oświadczeniu to ja go chętnie odkupię a nawet zapłacę 250tyś!
~ j 64
Oceniano 4 razy  +2
Co robi pis
Koncerny farmaceutyczne rządzą polskim rynkiem medycznym aż 24 przymusowe szczepienia!
~ `-`
Oceniano 6 razy  0
tyle zarabiają nic nie kupili w banku nie trzymają oficjalnie tyle jest a to że może za te pieniądze dzieci kupiły mieszkanie to nie jest ich więc jest ok
a w sejfie lepiej trzymać niż w banku
dużo ludzi jest zawistnych i jakby mieli oficjalnie milion oszczędności to ''ludzie odwróciliby się od nich''
~ PoszecieGlipoty
Oceniano 16 razy  -6
Najpierw uaktualnijcie sobie informacje. Olszówka nie posiada już golfa. A po drugie co to kogo obchodzi kto co ma? Może niech redakcja się pochwali jakie ma oświadczenie majątkowe?
~ Omar
Oceniano 44 razy  +18
Do Poseł Tokarskiej - troje ludzi na utrzymaniu, dochodu około 300 tys zł i oszczędności w gotówce tylko 35 tys zł... nie wiem czy się śmiać, czy płakać nad taką głupotą!!! Czy ci ludzie mają odrobinę honoru i wstydu?
~ kot parszywy
Oceniano 12 razy  +10
Jedzą za darmo polski chleb.
~ Adam
Oceniano 12 razy  +10
Po co piszecie takie głupoty ??? Te wartości są z księżyca wzięte niech ktoś kupi działkę 1 h za 100tyś zł czy dom to są jakieś śmieszne ceny .
~ fhg
Oceniano 19 razy  +17
I to jest głowa na karku . Można brać emeryturę i w sejmie dorabiać . Naśladujcie babkę , takich przykładów nam trzeba
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
29 lipca 2022 Biłgoraj
Zmiany kadrowe w biłgorajskiej straży
Lubelski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Grzegorz Alinowski z dniem 1 sierpnia 2022 r. powierzył pełnienie obowiązków komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju bryg. Dariuszowi Gęborysowi.
3 sierpnia 2022 Andrzejówka
Poszukiwania 17-latki zakończone
dzisiaj, 09:19 Józefów
BeeActive Race 2022
29 lipca 2022 Biłgoraj
Zmarł Bogdan Zwoliński
W piątek 29 lipca otrzymaliśmy wiadomość o śmierci Bogdana Zwolińskiego, wieloletniego komendanta Straży Miejskiej w Biłgoraju.
w niedzielę, godzina 12:01 Luchów Górny
Śmiertelny wypadek z udziałem pieszego
we wtorek, godzina 09:27 Wola Różaniecka
Peugeot załadowany nielegalnym tytoniem
31 lipca 2022 Księżpol
W Księżpolu odkryto kapsułę czasu sprzed 170 lat
W pierwszej połowie lipca w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Księżpolu dokonano cennego odkrycia. W trakcie prac remontowych w prezbiterium odkryto kapsułę czasu.
we wtorek, godzina 12:43 Biłgoraj
Drifty, koncerty i pokaz laserów na pożegnanie starego autodromu
w poniedziałek, godzina 10:34 Biłgoraj
Mieszkaniec Biłgoraja odzyskał gotówkę
1 sierpnia 2022 Biłgoraj
Biłgorajanie uczcili powstańców
1 sierpnia 1944 roku wybuchło Powstanie Warszawskie. Słabo uzbrojone oddziały powstańcze prowadziły samotną walkę z przeważającymi siłami niemieckimi, zakończoną kapitulacją po 63 dniach. W 78. rocznicę tych wydarzeń hołd bohaterom oddali mieszkańcy Biłgoraja i okolic.
dzisiaj, 08:14 Tarnogród
"Pamiętnik z powstania warszawskiego" w interpretacji Dominiki Ostałowskiej
we wtorek, godzina 07:23 Biłgoraj
Spotkają się w Parku Nowakowskiego i na placu zabaw. Po co?
3 sierpnia 2022 Tarnogród
Zabytki archeologiczne w tarnogrodzkim parku
W centrum Tarnogrodu realizowany jest ostatni etap projektu pn. "Rewitalizacja w Gminie Tarnogród" polegającego na przebudowie Parku Miejskiego. W trakcie prac remontowych odkryte zostały zabytki archeologiczne.
w piątek, godzina 18:49 Biłgoraj
Znalezione pieniądze czekają na właściciela
we wtorek, godzina 10:42 Biłgoraj
Co z dodatkiem węglowym? Można już składać wnioski?
w poniedziałek, godzina 10:16 Biłgoraj
Uciekł z miejsca zdarzenia. Już został doprowadzony do prokuratury
Do tragicznego wypadku doszło w nocy z piątku na sobotę w Luchowie Górnym. Kierujący mercedesem najechał na leżącego na jezdni 36-latka. 23-letni kierujący w niedzielę został doprowadzony do prokuratury. Postawiono mu zarzut nieudzielenia pomocy.
w sobotę, godzina 19:43 Potok Górny
Bitwa na regionalne smaki
w niedzielę, godzina 21:28 Górecko Kościelne
Brathanki gwiazdą 25. Festiwalu Maryjnego w Górecku [WYNIKI]
dzisiaj, 08:29 Biłgoraj
Strażnik poszukiwany
Jeszcze do przyszłego tygodnia można składać dokumenty w konkursie ogłoszonym przez burmistrza Biłgoraja na stanowisko strażnika miejskiego. Ile można zarobić i jakie są wymagania?
w niedzielę, godzina 13:35 Biłgoraj
Miłośnicy biegania i jazdy na rowerze wystartowali w biłgorajskim duathlonie [WYNIKI]
w piątek, godzina 11:40 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika Biłgoraj