REKLAMA
Pełna wersja
KRAJ Nowo wybrani posłowie składają oświadczenia
2011.12.27 14:23 | aktualizacja: 2011.12.27 16:30

Tokarska i Szeliga - oświadczenia majątkowe

Nowo wybrani posłowie mają obowiązek na początku kadencji, złożyć w Sejmie, oświadczenia majątkowe. Publikujemy treść oświadczeń złożonych przez posłów wybranych z terenu Powiatu Biłgorajskiego.
Tokarska i Szeliga - oświadczenia majątkowe

Genowefa Tokarska
We współwłasności małżeńskiej posiada dom o powierzchni 260 m2, którego wartość oszacowała na 183 900 zł. Nie ma żadnych oszczędności pieniężnych.
Pani Poseł posiada, także we współwłasności małżeńskiej, gospodarstwo rolne zajmujące się czarną porzeczka o pow. 7,49 hektara i wartości 100 000 zł. Znajdują się na nim budynki składowo - garażowe. Z tytułu prowadzonego gospodarstwa osiągnęła przychód w wysokości 45 000 zł, a dochód 30 000 zł. Nie posiada udziałów w żadnych spółkach.
Dochody osiągnięte z tytułu zatrudnienia to:
pensja w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim 108 288 zł, emerytura ZUS 31 473,06 zł, z tytułu umowy o dzieło 7 000 zł.
Pani Poseł osiada auto Volkswagen Golf Plus 1,9 z 2008 roku, którego wartości nie oszacowała.
Genowefa Tokarska spłaca kredyt na rachunku oszczędnościowo - rozliczeniowym do kwoty 25 000 zł zaciągnięty w Banku Spółdzielczym w Biszczy.

Piotr Szeliga
Posiada 2 000 złotych i 400 euro oszczędności. Jest właścicielem mieszkania o powierzchni 43,2 m2, którego wartość oszacował na 150 000 zł. Z tytułu zatrudnienia w Szkole Podstawowej nr 1 w Biłgoraju poseł Szeliga uzyskał w okresie od stycznia 2011 do 24 października 2011 dochód w wysokości 22 298,66 zł. Do czasu wyboru na posła pobrał 9 606 zł diety radnego miasta Biłgoraj. Uzyskał także dochód w wysokości 94 zł i 36 groszy z działu specjalnego produkcji rolnej, jakim jest hodowla kotów rasowych.
Poseł Piotr Szeliga jeździ oplem astrą, rocznik 1999, którego wartość oszacował na 10 500 zł. Nie ma zaciągniętych zobowiązań finansowych.

red.
red. dodany 27 grudnia 2011
 
Odsłon: 25402

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (26)

Najwyżej oceniane komentarze
~ dlaczego zanizaja swoje majatki?
Oceniano 28 razy  +24
Dom 260 mkw za 183 900 zł 7,49 ha porzeczki za 100 000? Kpina!!!
dlaczego politycy zanizają wartość swoich majatków?
~ dtf
Oceniano 29 razy  +23
Ja pierniczę, ale oszuści, taką kasę we dwoje zarabiają (Tokarscy) i wszystko na bieżąco wydają, podejrzewam, że mają rozdzielność majątkową, ale to o niczym nie świadczy. Przy takich zarobkach brak oszczędności... kpina proszę państwa, kpina w żywe oczy!
~ Odezwa Do Radnych Rady Gminy Biłgoraj
Oceniano 21 razy  +19
CZYM UZASADNIĆ ,ŻE WYSOKOŚĆ WYNAGRODZENIA WOJEWODY LUBELSKIEGO JEST NIŻSZA OD WYNAGRODZENIA WÓJTA GMINY BIŁGORAJ, CZY WYSOKOŚĆ WYNAGRODZENIA POZOSTAŁYCH URZĘDNIKÓW JEST ZASADNA W TAK TRUDNEJ SYTUACJI W JAKIEJ ZNAJDUJE SIĘ NASZA GMINA?!
Wszystkie komentarze
~ Emeryt
Oceniano 6 razy  +6
Posłem na Sejm, powina być osoba młoda, która jest bardzo dobrze wykształcona, znająca ludzi z okręgu wyborczego i ich problemy, mająca doswiadczenie w działalności społecznej, a - nie emerytka pobierający bardzo wysoką emeryturę i prowadząca gospodarstwo rolne.Starzy rolnicy ustawieni życiowo i finansowo nigdy nie będą mieli tyle czasu i sił co młodzi bez dodatkowych obowiązków. Należy zauważyć, że jest stare przysłowie: "Jak sobie pościeliś tak się wyśpisz". O tym przysłowiu, przy wyborach, część mieszkańców powiatu biłgorajskiego zapomina.
~ solidarnosciowiec
Oceniano 3 razy  +3
no niestety wycena majatku pani Tokarskiej,wyceniaja po znajomosci,a co do wynagrodzenia to oni maja inne zoladki,i nie znaja biedy,bo jakby dal im te marna emereture.pani posel wstydz sie pani.
~ Paranoja
Oceniano 3 razy  +3
Symatycy i członkowie PSL z powiatu biłgorajskiego, głosujcie na emerytów z wysokimi świadczeniami, posiadających gospodarstwa rolne i wysokie wynagrodzenia z naszych podatków, a na pewno wasze dzieci i wnuki odczują to na własnej "skórze".
~ Sprawiedliwość w Polsce kapitalistycznej
Oceniano 4 razy  +4
Dzięki układom partyjnym, jedni pracują na 2 etatach i mają wysoką emeryturę, a drudzy nic - biedę.
~ max
Oceniano 7 razy  +7
W każdym razie za dom Pani wojewody, przepraszam już Pani poseł dam 185.000. Ktoś da więcej? Zobaczymy za ile faktycznie można go kupić.
~ max
Oceniano 6 razy  +6
Haha. Jeżeli przy takich dochodach niczego się nie dorobili to chyba nie potrafią wogóle zarządzać pieniędzmi. Aaaaaaa....może oni jednak wszystko dla kraju robią, albo biednym rozdają???
~ max
Oceniano 6 razy  +4
Te wszystkie oświadczenia majątkowe to jeden wielki cyrk. Zarówno obecni posłowie, jak i samorządowcy nie wykazują dosłownie niczego. A jeżeli już napiszą, że mają jakąś nieruchomość to jej cena jest tak zaniżona, że na rynku takich okazji poprostu nie ma. Nie wiem.... boją się, że ich ktoś okradnie, czy co? A chyba oświadczenia te trzeba podpisywać pod groźbą jakiejś odpowiedzialności. Ciekawe ilu posłów i samorządowców by man zostało jakby ktoś rzetelnie te ich bradnie posprawdzał.
~ SENIORKA
Oceniano 3 razy  +3
PANI POSEL,,,,,,,,NIECH PANI WYSTAWI TEN DOM NA SPRZEDAZ ,,,,CHETNIE GO KUPIMY Z RODZINA,,,I SPRZEDAMY BEDZIE KASA,,,,TYLE ZARABIAJA ??????? A CZLOWIEKOWI DADZA TE 800 ZL/MIESIAC I KAZA WYZYC ZA TO,,GDZIE TU SPRAWIEDLIWOSC,,ALE TO PRAWDA KTO BLIZEJ ZLOBU TEN NIE NARZEKA,TEZ TAK BYM CHCIALA DO TEJ MOJEJ EMERYTURKI DOROBIC, NA LEKI NIE WYSTARCZA,OBYDWOJE Z SYNEM CHORUJEMY , CIEKAWE CZY PANI POSEL BEDZIE PAMIETAC O NAS NIE TYLKO O BISZCZY,,,CO ONA ROBI Z TA KASA I TOKARSKI MA SPORO,,,,BOZE DLACZEGO TAK JEST ZE JEDEN MA WSZYSTKO A DRUGI NIC,
~ ada
Oceniano 4 razy  +4
gospodarstwo rolne zajmujace sie czarna porzeczka???co za kretyn to pisal???
~ ...
Oceniano 7 razy  -1
Pani Tokarska ma liczną rodzinę .Tyle sępów czeka na te kasiurę ,że szok !
A jak i na co kto wydaje kasę to wybacz kimkolwiek jesteś ale odpowiem Ci pytaniem na pytanie.
-czy lubisz jak Ci ktoś gmera palcem w d...i twierdzi że tam jest g... ?
To nie oburzał byś się gmeraniem ,grzebaniem i twierdzeniem w...
A poza tym nie wincie Panią Tokarską za system.
~ ćpun
Oceniano 5 razy  +5
pani poseł to zamiast tej porzeczki lepiej marychę pani posieje(niebawem będzie zalegalizowana)wreszcie stanie pani na nogi.
~ POSEL NIE DOCENIA SWOJEGO GNIAZDA
Oceniano 5 razy  +5
PANI POSEL : NIECH PANI WYSTAWI TO GOSPODARSTWO NA LICYTACJE MYSLE ZE CHETNIE KTOŚ KUPI ZA 2 X WYZSZ WARTOSC OD TEJ CO PANI PODALA
~ Betty
Oceniano 11 razy  +11
Nie powiem, chętnie kupiłabym dom 260m2 za 180 000 zł. Mam mnóstwo znajomych, którzy przy zarobkach 1300 - 1500 zł mają oszczędności. Te oświadczenia majątkowe to kpina z wyborców. Nie rozumiem w jakim celu je podają. Aby im współczuć, że mają kredyty? Bo już chyba nikt w to nie wierzy.
~ jk
Oceniano 7 razy  -1
Kogo normalnego to interesuje? Polacy uwielbiają zaglądać sąsiadom do domów i obcym do portfela. Po co? Oj nie daj Boże aby sąsiadowi powodziło się lepiej, wtedy już nie jest sąsiadem....
~ do. smiech na sali
Oceniano 6 razy  +4
.Biłgorajanie maja problem z własciwym rozumowaniem danych słów,i wypowiadaja bezmyslnie,np smiech na sali. nawet w teatrze obowiązuje własciwe zachowanie, a tu gdzie państwo jako kraj i wszelkie jego funkcje stoczono do przepaści śmiac sie zachciewa! A może wynagr. wojewody zostało przedstawione tylko z ,jednej karty wynagrodzen,
~ Endriu
Oceniano 9 razy  +3
Nie wiem czy nie bardziej by im się opłacało być uczciwym i nie walić takiej ściemy.
~ Biszcza
Oceniano 13 razy  +13
108 tys plus 31 tys plus 7 tys - razem jakieś 146 tys w 10 miesiecy?
i zero oszczędności? jakim cudem?
~ .
Oceniano 13 razy  -1
94 złote 36 groszy za kota?Rasowe są drogie, dachowce za darmo.
~ dlaczego zanizaja swoje majatki?
Oceniano 28 razy  +24
Dom 260 mkw za 183 900 zł 7,49 ha porzeczki za 100 000? Kpina!!!
dlaczego politycy zanizają wartość swoich majatków?
~ Smiech na sali
Oceniano 18 razy  +12
Wynagrodzenie wojewody - 108 288 zł, Teraz wiecie dlaczego wójt Wiesław nie został wojewodą hahaha
~ porównanie
Oceniano 10 razy  +8
Wynagrodzenie Sekretarza Gminy Biłgoraj
Teresy Różańskiej w 2010r - 106 156,34 zł
~ PORÓWNAJCIE
Oceniano 10 razy  +8

Wynagrodzenie Wójta Gminy Biłgoraj
Wiesława Różyńskiego w 2010 r - 141 968,97zł
~ Odezwa Do Radnych Rady Gminy Biłgoraj
Oceniano 21 razy  +19
CZYM UZASADNIĆ ,ŻE WYSOKOŚĆ WYNAGRODZENIA WOJEWODY LUBELSKIEGO JEST NIŻSZA OD WYNAGRODZENIA WÓJTA GMINY BIŁGORAJ, CZY WYSOKOŚĆ WYNAGRODZENIA POZOSTAŁYCH URZĘDNIKÓW JEST ZASADNA W TAK TRUDNEJ SYTUACJI W JAKIEJ ZNAJDUJE SIĘ NASZA GMINA?!
~ dtf
Oceniano 29 razy  +23
Ja pierniczę, ale oszuści, taką kasę we dwoje zarabiają (Tokarscy) i wszystko na bieżąco wydają, podejrzewam, że mają rozdzielność majątkową, ale to o niczym nie świadczy. Przy takich zarobkach brak oszczędności... kpina proszę państwa, kpina w żywe oczy!
~ Do Smirnoffa
Oceniano 9 razy  -1
Do czego ten przytyk?Tak ci żal .... rozpiera?A moze P.Poseł ukrył emeryturę lub rentę?To ci dopiero problem!Panie Pośle niech Pan zgadnie co zazdrosnicy jeszcze wymysla.Biedaki.Szkoda ich!
~ Smirnoff
Oceniano 12 razy  0
"Nie ma zaciągniętych zobowiązań finansowych."
Oficjalnie może i tak...
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
29 lipca 2022 Biłgoraj
Zmiany kadrowe w biłgorajskiej straży
Lubelski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Grzegorz Alinowski z dniem 1 sierpnia 2022 r. powierzył pełnienie obowiązków komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju bryg. Dariuszowi Gęborysowi.
dzisiaj, 10:06 Biłgoraj
Wysyp gwiazd w Biłgoraju
3 sierpnia 2022 Andrzejówka
Poszukiwania 17-latki zakończone
29 lipca 2022 Biłgoraj
Zmarł Bogdan Zwoliński
W piątek 29 lipca otrzymaliśmy wiadomość o śmierci Bogdana Zwolińskiego, wieloletniego komendanta Straży Miejskiej w Biłgoraju.
dzisiaj, 09:19 Józefów
BeeActive Race 2022
w niedzielę, godzina 12:01 Luchów Górny
Śmiertelny wypadek z udziałem pieszego
31 lipca 2022 Księżpol
W Księżpolu odkryto kapsułę czasu sprzed 170 lat
W pierwszej połowie lipca w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Księżpolu dokonano cennego odkrycia. W trakcie prac remontowych w prezbiterium odkryto kapsułę czasu.
we wtorek, godzina 09:27 Wola Różaniecka
Peugeot załadowany nielegalnym tytoniem
we wtorek, godzina 12:43 Biłgoraj
Drifty, koncerty i pokaz laserów na pożegnanie starego autodromu
1 sierpnia 2022 Biłgoraj
Biłgorajanie uczcili powstańców
1 sierpnia 1944 roku wybuchło Powstanie Warszawskie. Słabo uzbrojone oddziały powstańcze prowadziły samotną walkę z przeważającymi siłami niemieckimi, zakończoną kapitulacją po 63 dniach. W 78. rocznicę tych wydarzeń hołd bohaterom oddali mieszkańcy Biłgoraja i okolic.
w poniedziałek, godzina 10:34 Biłgoraj
Mieszkaniec Biłgoraja odzyskał gotówkę
we wtorek, godzina 07:23 Biłgoraj
Spotkają się w Parku Nowakowskiego i na placu zabaw. Po co?
3 sierpnia 2022 Tarnogród
Zabytki archeologiczne w tarnogrodzkim parku
W centrum Tarnogrodu realizowany jest ostatni etap projektu pn. "Rewitalizacja w Gminie Tarnogród" polegającego na przebudowie Parku Miejskiego. W trakcie prac remontowych odkryte zostały zabytki archeologiczne.
w piątek, godzina 18:49 Biłgoraj
Znalezione pieniądze czekają na właściciela
dzisiaj, 08:14 Tarnogród
"Pamiętnik z powstania warszawskiego" w interpretacji Dominiki Ostałowskiej
w poniedziałek, godzina 10:16 Biłgoraj
Uciekł z miejsca zdarzenia. Już został doprowadzony do prokuratury
Do tragicznego wypadku doszło w nocy z piątku na sobotę w Luchowie Górnym. Kierujący mercedesem najechał na leżącego na jezdni 36-latka. 23-letni kierujący w niedzielę został doprowadzony do prokuratury. Postawiono mu zarzut nieudzielenia pomocy.
we wtorek, godzina 10:42 Biłgoraj
Co z dodatkiem węglowym? Można już składać wnioski?
w sobotę, godzina 19:43 Potok Górny
Bitwa na regionalne smaki
dzisiaj, 08:29 Biłgoraj
Strażnik poszukiwany
Jeszcze do przyszłego tygodnia można składać dokumenty w konkursie ogłoszonym przez burmistrza Biłgoraja na stanowisko strażnika miejskiego. Ile można zarobić i jakie są wymagania?
w niedzielę, godzina 21:28 Górecko Kościelne
Brathanki gwiazdą 25. Festiwalu Maryjnego w Górecku [WYNIKI]
w niedzielę, godzina 13:35 Biłgoraj
Miłośnicy biegania i jazdy na rowerze wystartowali w biłgorajskim duathlonie [WYNIKI]
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika Biłgoraj