REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Biłgoraj
2017.07.21 08:06 | aktualizacja: 2017.07.21 10:19

Dobre wieści dla kierowców

Samorządy miasta Biłgoraj i powiatu biłgorajskiego wspólnie planują wykonać kilka inwestycji drogowych, w tym wyremontować trasę Dąbrowica - Biłgoraj. Przebudowane będą też ulice Różnówka Stawy, Batalionów Chłopskich, Al. 400-lecia, czy Sitarska. Wszystko to dzięki środkom otrzymanym od Lasów Państwowych.
Dobre wieści dla kierowców

Do powiatu biłgorajskiego od Lasów Państwowych trafi co najmniej 22 mln zł. Środki przekazywane są w ramach współpracy samorządowo - leśnej, która rozpoczęła się wiosną ub.r.

Dotychczas, dzięki dofinansowaniu, udało się wykonać kilka dróg na terenie powiatu, o czym informowaliśmy naszych czytelników w artykułach pt. Miliony zł od Lasów Państwowych na drogi w powiecie. Są już efekty oraz Powstała nowa droga w ramach współpracy leśno-samorządowej.

Samorządy Biłgoraja i powiatu biłgorajskiego planują ją już kolejne inwestycje.

Rada Miasta Biłgoraj udzieliła pomocy finansowej powiatowi z przeznaczeniem na realizację takich zadań jak:
- przebudowa Al. 400-lecia na odcinku gruntowym - 200 tys. zł,
- przebudowa ul. Sitarskiej na odcinku gruntowym oraz modernizacja na odcinku do skrzyżowania z Al. 400-lecia - 100 tys. zł,
- przebudowa ciągu dróg powiatowych na trasie Dąbrowica - Biłgoraj - 250 tys. zł.

- Pomoc finansowa na te zadania jest wynikiem poczynionych ustaleń pomiędzy samorządami w zakresie budowy i modernizacji infrastruktury drogowej w naszym mieście - czytamy w uchwale.

Ponadto udzielono pomocy rzeczowej w zakresie wykonania przebudowy dróg powiatowych Różnówka Stawy i Batalionów Chłopskich. W budżecie miasta zabezpieczono na ten cel odpowiednio 3,5 mln zł i 3,2 mln zł.

- Na realizację przedmiotowego zadania uzyskaliśmy dofinansowanie ze środków Lasów Państwowych w wysokości 1,75 mln zł. Ponadto w budżecie w planie dochodów ujęta jest kwota 300 tys. zł jako udział powiatu w kosztach przebudowy. Pozostałe środki, ich wysokość zostanie ustalona po przetargu, będą pochodziły z budżetu miasta Biłgoraj. Do chwili obecnej ponieśliśmy już koszty w wysokości 90 tys. zł na przygotowanie dokumentacji technicznej oraz 140 tys. zł na wykonanie oświetlenia - wyjaśnił wiceburmistrz Michał Dec.

red.
red. dodany 21 lipca 2017
 
Odsłon: 5027

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (11)

~ czytelnik
Oceniano 4 razy  -2
Znowu ten hejt, o biednej, która zapomniała przykazania szóstego i dziewiątego. Niby ma odcięty internet a wpisy wkleja. Kto je wkleja? Oczywiście wrogowie posłanki, domyślcie się kto.
~ Miko
  0
Laski nie robią. Potwory wożące pnie drzew z lasu niszczą drogi tak samo jak tiry.
~ Gocha
  0
Gdybyś chial przejechać Sitarską -tym 100 metrowym gruntowym odcinkiem po deszczu- to potrzebny byłby ponton a nie samochód
~ grom
Oceniano 4 razy  0
do Dąbrowica dziękuje coś ci się pomyliło kolego Olszówka poskarżył się Lasach Państwowych na Agatę Borowiec że robi drogi dla PSL-u i pieniądze zostały obcięte
~ max
Oceniano 4 razy  0
Na Harcerskiej wyboje i kałuże i nikt tego nie widzi. Jak radnym był Kita to coś się działo. Teraz cieszą się że sztandar sobie ponoszą.
~ ira
Oceniano 5 razy  -3
Są pieniądze na drogi? A na 200m ul.Nowakowskiego nie ma?
Drogi są robione tam gdzie są interesy radnych i włodarzy!
Banda komuchów pod przykrywką sztandarów kościelnych
~ abc
Oceniano 1 raz  +1
Ma być zrobione 105 metrów, więc chyba tylko ten brakujący odcinek do 400-lecia.
~ gh
Oceniano 3 razy  +3
Kto kasę trzepie na tych mapkach projektach itd?Może jakieś nazwiska ?
~ aaasda
Oceniano 4 razy  +2
Dobra dobra, drogi się robią to bardzo dobrze, ale powiedzcie co z solarami??
~ Dąbrowica dziękuje
Oceniano 16 razy  -4
Super
Dziękujemy Piotrkowi Olszówce
Sitarz
Oceniano 1 raz  +1
A Sitarska gruntowa jest dłuuuga. Ciekawe czy chodzi o kawałek od Poniatowskiego w stronę Al. 400-lecia czy od Poniatowskiego w stronę łąk?
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w piątek, godzina 19:25 Biłgoraj
Zaprezentowano koncepcję przebudowy szpitala
W piątkowe popołudnie 23 lipca odbyła się sesja Rady Powiatu w Biłgoraju. Podczas obrad przedstawiona została koncepcja rozbudowy szpitali w Biłgoraju oraz budynku w Tarnogrodzie. W Biłgoraju ma powstać SOR oraz lądowisko dla helikopterów. Co jeszcze się zmieni?
dzisiaj, 14:51 Biłgoraj
Tour de Lubelskie w Biłgoraju
dzisiaj, 18:27 Biłgoraj
Lato na Żurawinowym Szlaku po raz 14.
11 lipca 2021 Biłgoraj
Siedemnasta biłgorajska garażówka
W niedzielę 11 lipca na miejskim targowisku przy ulicy Jagiełły zorganizowano wyprzedaż garażową. To już siedemnasta edycja wydarzenia, które z miesiąca na miesiąc cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem zarówno sprzedających, jak i kupujących.
dzisiaj, 20:33 Biłgoraj
Track Day dla Kubusia
dzisiaj, 13:30 Korytków Mały
57-latek wjechał samochodem do stawu. Nie udało się go uratować
w piątek, godzina 10:53 Biłgoraj
Jest dofinansowanie na budowę hali sportowej przy biłgorajskiej "Jedynce"
W czwartek 22 lipca ogłoszono wyniki głównego naboru do programu "Sportowa Polska" w trzech kategoriach: inwestycje lokalne w szkołach, klubach sportowych oraz te ogólnodostępne. Dofinansowanie w łącznej kwocie ponad 374 mln zł otrzyma 260 inwestycji sportowych. Wśród dofinansowanych wniosków znalazła się m.in. budowa Centrum Rehabilitacyjno-Sportowego przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju.
dzisiaj, 23:12 Biłgoraj
Zakończył się Chillout Festiwal
w sobotę, godzina 08:01 Gmina Tereszpol
Tablice informacyjne w lasach tereszpolskich
12 lipca 2021 Szarajówka
Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej w Szarajówce
W Szarajówce, w gminie Łukowa zorganizowane zostały wojewódzkie obchody Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Wydarzenie odbyło się w poniedziałek 12 lipca. W ten sposób uczczono pamięć mieszkańców wsi, którzy zapłacili najwyższą cenę za swoją patriotyczną postawę. W Szarajówce żywcem spalono 58 osób.
w piątek, godzina 14:40 Biłgoraj
Szarpali się z policjantami. Dwóch mieszkańców Biłgoraja usłyszało zarzuty
dzisiaj, 10:41 Lubelszczyzna
Dzienne dane o koronawirusie
w sobotę, godzina 23:41 Biłgoraj
Czesław Mozil na rozpoczęcie Chillout Festiwal
W sobotnie popołudnie 24 lipca rozpoczęła się pierwsza edycja Chillout Festiwal. Na scenie ustawionej na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju wystąpił m.in. Czesław Mozil.
w czwartek, godzina 10:04 Biłgoraj
Zaginiony odnaleziony
w sobotę, godzina 11:21 Lubelszczyzna
Lubelszczyzna znowu w czołówce pod względem liczby nowych zakażeń
15 lipca 2021 Biłgoraj
Święto honorowych dawców krwi
W czwartkowe przedpołudnie 15 lipca rozpoczęły się obchody święta krwiodawców. Uroczystość zorganizowano w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju. Odznaczenia otrzymało kilkanaście osób.
w czwartek, godzina 13:18 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
w piątek, godzina 07:15 Lubelszczyzna
1400 żołnierzy 2 LBOT na ćwiczeniach bojowych i kryzysowych
we wtorek, godzina 10:54 Biłgoraj
Co z ul. Graniczą? Wraca temat obwodnicy Biłgoraja
Ul. Graniczna w Biłgoraju jest jedną z najgorszych dróg na terenie miasta. Jakość nawierzchni pozostawia wiele do życzenia. Czy jest szansa na remont ulicy? O tym dyskutowano podczas ostatniej sesji Rady Powiatu, która odbyła się na początku lipca.
w sobotę, godzina 08:41 Łukowa
ZGK w Łukowej apeluje do mieszkańców o niewyrzucanie śmieci do toalety
w sobotę, godzina 09:59 Biłgoraj
Biłgorajskie Targi Ślubne już we wtorek
w środę, godzina 08:41 Biłgoraj
Rozmawiali o przyszłości autodromu. Samorząd chce pozyskać 40 mln zł na przebudowę
We wtorek 20 lipca, w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie dotyczące koncepcji zagospodarowania autodromu. Udział w nim wzięli przedstawiciele władz samorządowych, ale też mieszkańcy ul. Motorowej i miłośnicy motoryzacji, zainteresowani możliwością korzystania z toru. Padły zapowiedzi, że jeszcze w tym tygodniu złożony zostanie wniosek o dofinansowanie działań w kwicie 40 mln zł.
16 lipca 2021 Biłgoraj
"Dzień i noc" - premiera filmu o kobietach Roztocza
w sobotę, godzina 09:05 Powiat
Uważajmy na oszustów podszywających się pod rachmistrzów
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Fotowoltaika Biłgoraj