REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2013.09.10 14:39

Inwestycje do poprawki?

Podczas wrześniowej sesji Rady Miasta w Biłgoraju radni zwrócili się z pytaniami dotyczącymi największych miejskich inwestycji. Pytali m.in. o nienależycie wykonane prace przy zalewie Bojary, przeciekający dach Biłgorajskiego Centrum Kultury, czy remont siłowni OSiR.
Inwestycje do poprawki?

Modernizacja zalewu Bojary, remont Biłgorajskiego Centrum Kultury, budowa Ośrodka Sportu i Rekreacji - każda z tych inwestycji kosztowała przynajmniej kilka milionów złotych. Okazuje się jednak, że nie wszytko zostało wykonane należycie. Wątpliwości co jakości wykonanych prac przedstawili radni Rady Miasta.

Radny Jacek Piskorski zwrócił się do burmistrza z zapytaniem dotyczącym modernizacji biłgorajskiego zbiornika. Stwierdził, że wykonane w ramach zadania prysznice, a w zasadzie ich podstawa, pozostawia wiele do życzenia. - Woda, która leci z pryszniców, podmywa podstawę, a to grozi jej zapadnięciem - mówił radny Piskorski. Sugerował także, by wykonać drewniane podesty w przebieralniach, tak, by korzystający z nich mieszkańcy nie musieli stać na piachu.

- Prace odbiorowe przy zalewie właśnie dlatego zakończyły się tak późno, gdyż inspektorzy mieli szereg zastrzeżeń. Wykonawca mimo, że zgłosił obiekt znacznie wcześniej musiał dokonać poprawek. Jeżeli będzie rzeczywiście sytuacja, że woda będzie podmywała podstawę pryszniców, skorzystamy z gwarancji, wykonawca będzie zmuszony zrobić lepszą podbudowę i zabezpieczyć podesty, tak, by woda ich nie podmywała - wyjaśniał burmistrz Janusz Rosłan.

Zaznaczył również, że sensownym jest wniosek ułożenia drewnianych podestów w przebieralniach, jednak pomysł ten nie był objęty programem funkcjonalno-użytkowym i trzeba będzie zlecić to jako odrębne zadanie.

Remontem siłowni na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji zainteresowany był natomiast radny Paweł Kudzia. - Co to za remont, jaki był planowany zakres prac i czy to prawda, że miał zakończyć się 1 sierpnia? Czy wykonawca zostanie obciążony kosztami, gdyż OSiR w związku z opóźnieniem poniósł straty - pytał radny.

Podczas sesji odpowiedź nie padła, jednak jak zaznacza OSiR: - Siłownia została kompleksowo odnowiona w ramach gwarancji przez wykonawcę tj. wymieniono posadzkę (nowe wykładziny), lustra itp. Remont siłowni nieco się przedłużył, za co bardzo Państwa przepraszamy, ale warto było poczekać, bo obecnie jest bardziej funkcjonalna i jeszcze piękniejsza niż była.

Radna Danuta Łosiewicz poruszyła za to temat jakości wykonania Biłgorajskiego Centrum Kultury. - Chciałabym się dowiedzieć dlaczego budynek został odebrany skoro ma wady. Dotarły do mnie sygnały o przeciekającym dachu, wiemy też, że klimatyzacja pozostawia wiele do życzenia - mówiła radna.
Na odpowiedź ze strony władz miasta trzeba jednak poczekać. Najbliższa sesja zaplanowana jest na ostatni tydzień września.

red.
red. dodany 10 września 2013
 
Odsłon: 4332

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (14)

Najwyżej oceniane komentarze
~ szkoda gadać
Oceniano 19 razy  +19
mieszkałem w kilku miastach za granicą oraz w Rzeszowie...ale takiego badziewiactwa jak w Biłgoraju nigdy nigdzie nie widziałem...no chyba że na Ukrainie...ale Ukraina to 3 świat...szkoda tylko że naszym miastem rządzą ludzie nie nadający się do zarządzania kioskiem z bułkami którzy z tego miasta robią 3 świat... aha jeszcze wiadomość dla wszystkich którzy mówią że gdy "coś" się robi to musi być syf i bardak...zobaczcie ludzie jak takie rzeczy załatwia się w regionach gdzie rządzą ludzie którzy chociaż w minimalnym stopniu znają się na zarządzaniu i posiadają szczątkową wyobraźnię...bo ci nasi wyobraźni nie posiadają za grosz...a za to chodzenie po piachu(żeby nawet tej durnej deski nie położyć)i egipskie ciemności po godzinie 20 to już normalnie należy się KRYMINAŁ !!!
~ Ola
Oceniano 21 razy  +15
Rosłan musi odejść taki bałagan na ulicach i do tego tyle usterek.
~ ADAM
Oceniano 12 razy  +12
To jest katastrofa!
Nowy OSiR, a tu już do remontu. Kto to odebrał? Przecież nie powinno mieć to miejsca!!!
Wszystkie komentarze
~ j.w
Oceniano 1 raz  +1
Najpierw się zoreintuj, a później krytykuj. Tam gdzie teraz w Puszczy jest zatoczka autobusowa bedzie trawnik, a zatoczka autobusowa i przystanek, bedzie 30 metrów dalej, za skrzyżowaniem, obok sklepu z poeczywem i chyba mięsnego.
~ ja
Oceniano 1 raz  -1
widzieliście lampe uliczna w Puszczy na środku zajazdu do przystanku autobusowego?????
~ okoliczny
Oceniano 1 raz  -1
Bzdury wypisujesz to miasto ginie nie przez Burmistrza a po prostu firma BRW ma kryzys a większość ludzi w naszym powiecie uzależniła się od pracy w tej firmie, więc jak pozwalniali ludzi a ci co pracują biorą psie pieniądze to skąd kasa się weźmie na co kolwiek zastanówmy się..
~ O!
  0
Może jednak najpierw poczekajmy do końca listopada?
~ Puszcza
Oceniano 8 razy  +6
Dla mnie nikt nie musi odgrywać żadnej roli wrogiem jest system partyjny, który mamy dziś w Polsce. Układ klik partyjnych. Oczywiście, że w ramach tego systemu, wśród tych klik, można szukać ludzi, dla których Polska ma większe znaczenie, i takich, dla których ma mniejsze. Ale nawet ich stosunek do Polski nie ma szczególnego znaczenia, gdyż efektem systemu jest to, że podobnie jak w czasach komunistycznych całe państwo, cała administracja i cała partia mówią głosem wodza czyli obecnie Burmistrza Rosłana, który miasto doprowadza do całkowitej stagnacji i rozpaczy. A jeśli jest kilka partii, to każda z nich mówi głosem swojego wodza, zamiast reprezentować kogoś więcej i z kimś więcej się liczyć. Dodam jeszcze, że Rosłan jeśli zostanie kolejny raz Burmistrzem Biłgoraja doprowadzi ludzi do rozpaczy i nędzy/ Zlikwiduje obiecane szkoły i podniesie kolejny raz podatki - nic innego Rosłan nie potrafi i jest jak to mówią w mieście antyprzedsiębiorczy
~ pep
Oceniano 5 razy  +3
Pier...lony Minimalizm za takie dzialnia kryminal odwolania z estanowisk i h u j !!!!!!! kto jest za lajkuje
~ ggf
Oceniano 2 razy  0
jak mają jakieś wątpliwości to niech zgłoszą to do sądu, znają się na budownictwie?Jest tam jakiś inżynier?Jeszcze trochę to listonosz będzie pouczał elektryka, niech się zajmie każdy tym na czym się zna, a im jak nie pasi to niech zostaną krytykami filmowymi,albo niech sam który weżmie łopatę i pokarze co potrafi
~ vj
Oceniano 3 razy  -1
a jaki radny był nad tym zalewem?Ględzą tylko ,żeby udawać ,że coś robią, proponuję w ramach oszczędności zmniejszyć liczbę radnych o połowę ,miasto odetchnie,no i zlikwidowanie wice burmistrzów starostów,dość żerowania na podatnikach
~ Burmistrze jak zwykle wprowadza beznadziejność jutra
Oceniano 13 razy  +11
ZACZNĘ TAK:
Na opuszczonej sklepowej witrynie wciąż jeszcze wisi plakat. Na nim naga modelka na wideo czacie internetowym. To jedna z niewielu możliwości pracy w tym mieście.
Biłgoraj, małe miasteczko położone w Dolinie Białej i Czarnej, złożyło wniosek o upadłość. To pierwsza taka sytuacja w Biłgoraju. Miasto bankrutuje 11 lat po tym, jak rząd Rosłana decyduje o tym co ludziom nie miłe czyli Rosłan robi to co chce a nie pyta mieszkańców co nam potrzebne!
Wstąpienie Rosłana na Burmistrza w 2002r miało pomóc wyjść Biłgorajowi w lepszą przyszłość. okazało się ze taki Rosłan i jego działacz Bełżek myślą tylko o sobie i o stanowiskach.Mieszkało wówczas niecałe 27 tys. mieszkańców. Miejscy urzędnicy działali aby Rosłan niby oddłużał miasto, aby finansować projekty, ale inwestycje były nieudane i ta się działo do tej pory miasto popadało w coraz większe długi a Rosłan zwiększył podatki na maxa. Być może zadziałała także zbyt wielka presja ze strony PO, bo Rosłan chciał nowy BCK i dlatego w zamian zadłuża miasto ponad stan i robi drogi czyli coś co nie sprzyja i tak nowym miejscom pracy w Biłgoraju.
Miasto radzi sobie coraz gorzej. Ograniczenie w BRW zatrudnienia i praca za 900 na rękę była głównym pracodawcą w mieście. Rosłan nie sprzyjał przedsiębiorcom i dalej nie sprzyja i topi miasto w długi/ ludzie tracą pracę, a w urzędzie drastycznie zmalały wpływy z lokalnych podatków. Nie starczy pieniędzy na wynagrodzenia dla personelu, rachunki, inwestycje w infrastrukturę. Rosłan topi miasto ale chce wygrać przyszłe wybory bo ma chęć władzy na następne lata/ W BCK będą głosić w kablówce, że Rosłan jest OK itd. Patrz tv Biłgoraj///
Wiele dróg w mieście jest w opłakanym, stanie - pokrywa się je tylko żwirem, to jedyna naprawa na jaką może sobie pozwolić czyli ulica Nowakowskiego. 7 domów policjantów z Biłgoraja/ Ale mają cicho siedzieć/ Niektóre dzielnice nie są podłączone do kanalizacji. Stoją tam stare budynki, które pilnie potrzebują remontu. Oświetlenie uliczne wyłaczają na pokaz włączają nad zalewem Bojary bo tam ledy. Za 3 miesiące będzie świecić na Kościuszki a resztę miasta Rosłan każe zgasić bo tam ma być oszczeność/
Dług narasta. Burmistrz nas zadłuża aby być burmistrzem na następną kadencję a Bełżek bratni syn SLD trzyma z Rosłanem od lat i nas utpopią w długach. Głosujcie więc kolejny raz na Rosłana a za rok podniesie nam podatki o kolejne 30%/
~ j,w
Oceniano 10 razy  +8
Jak orzy zalewie poprawki trwaly 2 miesiace i nadal są potrzebne to przy Kościuszki, będą chyba te fuszerki do 2017 poprawiać.
Przypominam, że zgodnie z umową remont Kościuszki ma się zakończyć do 30 listopada tego roku. Jestem ciekaw, czy jeśli się nie zakończy to miasto skorzysta możliwości pobierania kar od wykonawcy za niedotrzymanie terminu. Kary te wynoszą 0,3 promila za każdy dzień zwłoki, co daje ponad 7 000zł dziennie, ładny zadtrzyk gotówki do kasy miasta mogłby być gdyby miasto miało "jaja" i choć raz te kary naliczyło, moźe wtedy wykonawcy teochę inaczej podchodziliby do przestrzegania umów.
~ mieszkaniec
Oceniano 3 razy  +3
Można też zabezpieczyć fundanenty ślizgawek, z których dzieci mogą zjechać do zalewu. Poruszając sie obok ślizgawki można palce stracić. Beton pod wodą wystaje z piasku. Same ślizgawki rodem z prl-u też są bardzo groźne dla dzieci.
~ szkoda gadać
Oceniano 19 razy  +19
mieszkałem w kilku miastach za granicą oraz w Rzeszowie...ale takiego badziewiactwa jak w Biłgoraju nigdy nigdzie nie widziałem...no chyba że na Ukrainie...ale Ukraina to 3 świat...szkoda tylko że naszym miastem rządzą ludzie nie nadający się do zarządzania kioskiem z bułkami którzy z tego miasta robią 3 świat... aha jeszcze wiadomość dla wszystkich którzy mówią że gdy "coś" się robi to musi być syf i bardak...zobaczcie ludzie jak takie rzeczy załatwia się w regionach gdzie rządzą ludzie którzy chociaż w minimalnym stopniu znają się na zarządzaniu i posiadają szczątkową wyobraźnię...bo ci nasi wyobraźni nie posiadają za grosz...a za to chodzenie po piachu(żeby nawet tej durnej deski nie położyć)i egipskie ciemności po godzinie 20 to już normalnie należy się KRYMINAŁ !!!
~ ADAM
Oceniano 12 razy  +12
To jest katastrofa!
Nowy OSiR, a tu już do remontu. Kto to odebrał? Przecież nie powinno mieć to miejsca!!!
~ Ola
Oceniano 21 razy  +15
Rosłan musi odejść taki bałagan na ulicach i do tego tyle usterek.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w sobotę, godzina 08:40 Gorajec
Wkrótce ciężarówki ominą Biłgoraj
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Gorajca w ciągu drogi krajowej nr 74. Droga powstanie w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic. Dzięki realizacji tej inwestycji ciężarówki ominą Biłgoraj.
w piątek, godzina 08:53 Biłgoraj
Dodatek na ogrzanie domu. Kto nie dostanie pieniędzy?
w niedzielę, godzina 16:56 Biłgoraj
Spektakl w Parku Solidarności
w piątek, godzina 13:01 Korczów
Ćwiczenia pod kryptonimem "Korczów 2022"
W piątek 23 września na terenie gminy Biłgoraj rozpoczęły się ćwiczenia pod kryptonimem "Korczów 2022", podczas których swoje umiejętności doskonalili strażacy, policjanci i terytorialsi.
dzisiaj, 12:27 Majdan Nowy
Upamiętnią mieszkańców Majdanu Nowego
dzisiaj, 11:32 Biłgoraj
O ekonomii społecznej w Starostwie Powiatowym
we wtorek, godzina 08:05 Biłgoraj
Mieszkanka Biłgoraja skończyła 100 lat
Takie uroczystości nie zdarzają się często. Pani Wera Paluch, mieszkanka Biłgoraja skończyła 100 lat. Z tej okazji burmistrz Janusz Rosłan i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Mariola Kupryjaniuk złożyli Jubilatce najserdeczniejsze życzenia.
w sobotę, godzina 16:54 Biłgoraj
Piknik rowerowy "Tropem łosia i wilka"
dzisiaj, 10:22 Powiat
PGE ostrzega. Oszuści znów aktywni
w środę, godzina 11:46 Biłgoraj
Biłgoraj z drona
Bols Air Shoot zaprezentował film, na którym można obejrzeć Biłgoraj z lotu ptaka. Są Państwo ciekawi jak stolica powiatu wygląda z góry? Zachęcamy do obejrzenia.
w czwartek, godzina 09:52 Biłgoraj
Pożar samochodu osobowego w Biłgoraju
dzisiaj, 09:17 Pływanie
Udane rozpoczęcie sezonu biłgorajskich pływaków
we wtorek, godzina 15:45 Biłgoraj
Kamień węgielny pod budowę Centrum Rehabilitacyjno-Sportowego wmurowany
Na placu przy Szkole Podstawowej nr 1 w Biłgoraju powstaje nowy obiekt - Centrum Rehabilitacyjno-Sportowe. Dziś, we wtorek 20 września, przy udziale władz samorządowych wmurowany został kamień węgielny pod inwestycję, która pochłonie ponad 15 mln zł.
w czwartek, godzina 09:04 Biłgoraj
Biłgoraj będzie oszczędzać energię?
w niedzielę, godzina 15:44 Aleksandrów
W rocznicę walk wrześniowych pod Aleksandrowem
16 września 2022 Biłgoraj
Rocznica agresji sowieckiej na Polskę
W piątek 16 września w Biłgoraju odbyły się uroczystości związane z 83. rocznicą wkroczenia Armii Czerwonej na teren Polski, na które złożyła się msza święta, montaż słowno - muzyczny przygotowany przez młodzież z ZSBiO, wystąpienie starosty biłgorajskiego oraz złożenie wiązanek przy Krzyżu Katyńskim.
dzisiaj, 09:04 Biłgoraj
W galerii Drugie Piętro można oglądać wystawę zatytułowaną "Nasi pupile"
w niedzielę, godzina 13:39 Tarnogród
"Myśląc o przyszłości pamiętajmy o przeszłości"
15 września 2022 Frampol
Pamiętają o tragicznych wydarzeniach sprzed 83 lat
We wtorek 13 września, przypadła 83. rocznica bombardowania Frampola. O tej tragicznej dacie nie zapomniała miejscowa społeczność. W hołdzie ofiarom przygotowano montaż słowno-muzyczny oraz złożono wiązanki kwiatów.
19 września 2022 Księżpol
Czołówka w Księżpolu. Dziecko trafiło do szpitala [AKTUALIZACJA]
19 września 2022 Korczów
1,5 promila o 7 rano
w sobotę, godzina 09:06 Biłgoraj
Spotkanie z Sumlińskim i Rolą. "Pandemię wymyślili żydowscy globaliści"
W piątkowy wieczór 23 września, w Biłgoraju gościli Wojciech Sumliński i Marcin Rola, dziennikarze znani z poruszania kontrowersyjnych tematów. Spotkanie odbyło się w jednej z biłgorajskich restauracji i przyciągnęło prawdziwe tłumy. Sala pękała w szwach. Rozmawiano o pandemii, wojnie na Ukrainie, czy planach globalistów.
w niedzielę, godzina 21:00 Biłgoraj
Biłgorajskie Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską za nami
18 września 2022 Biłgoraj
Do Biłgoraja przyjadą Wojciech Sumliński i Marcin Rola
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika