REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Biłgoraj
2017.07.19 17:27 | aktualizacja: 2017.07.19 17:31

Kiosk z zapiekankami zostanie rozebrany?

Przy dworcu PKS w Biłgoraju, od strony ul. Pocztowej, powstanie parking z prawdziwego zdarzenia. Niestety inwestycja wiąże się z koniecznością rozebrania budynku gastronomicznego - małego kiosku z zapiekankami. - Proszę o rozważenie możliwości zmiany decyzji o konieczności rozbiórki mojego kiosku - apeluje właściciel Jan Pyznarski.
Kiosk z zapiekankami zostanie rozebrany?

Władze Biłgoraja planują wykonanie w mieście dużego parkingu. Ma on powstać przy dworcu PKS. Informowaliśmy o tym w artykule pt. Parking przy PKS doczeka się remontu. Na inwestycję zabezpieczono środki w tegorocznym budżecie miasta, w wysokości 800 tys. zł.

Realizacja zadania będzie wiązać się z koniecznością wyburzenia lokali gastronomicznych, usytuowanych na tym terenie.

Z prośbą o zmianę decyzji wystąpił właściciel kiosku z zapiekankami Jan Pyznarski. - Zwracam się z prośbą o rozważenie możliwości zmiany decyzji o konieczności rozbiórki mojego kiosku z zapiekankami usytuowanego przy ul. Pocztowej. Zdaję sobie sprawę z moich zobowiązań wynikających z wcześniejszych ustaleń, jednakże mając na uwadze prośby zarówno moich pracowników, jak i klientów podejmuję się złożenia niniejszej prośby - napisał do Rady Miasta Jan Pyznarski i dodał, że obiekt o którym mowa istnieje od 1985r. i stał się symbolem tego miejsca.

- Zapiekanki tu produkowane uzyskały renomę i nawet w odległych stronach kraju są znane jako "zapiekanki biłgorajskie", a zatem stanowią wizytówkę miast a - pisze dalej właściciel. Zapewniając, że jest gotów przeprowadzić remont budynku wg narzuconych warunków.

Obawia się, że konieczność rozbiórki budynku spowoduje redukcję trzech lub czterech stanowisk pracy.

- Jest pewien problem, chcemy mieć w końcu w tym miejscu parking z prawdziwego zdarzenia, utwardzony, z wieloma miejscami. Niestety ten budynek stoi w ciągu komunikacyjnym, a to uniemożliwia właściwe zagospodarowanie całej powierzchni tego placu. Obok jest drugi lokal, tego samego właściciela, w którym również produkowane i sprzedawane są zapiekanki. Chcąc wyjść na przeciw prośbom pana Pyznarskiego prowadzimy rozmowy po to, by znaleźć dobre rozwiązanie. Chodzi o znalezienie innego dogodnego miejsca, w którym mógłby nadal prowadzić swoją działalność - wyjaśnia z-ca burmistrza Biłgoraja Michał Dec.

red.
red. dodany 19 lipca 2017
 
Odsłon: 39640

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (62)

Najwyżej oceniane komentarze
~ fff
Oceniano 55 razy  +43
Jeśli buda faktycznie przeszkadza w budowie wygodnego i komfortowego parkingu to trzeba usunąć i nie ma dyskusji.
Ale przecież sprawę można rozwiązać bez problemu w inny spsoób. Miasto jest właścicielem całego tego terenu, przecież gdzieś kilka/kilkanaście metrów dalej bez problemu dało by się znaleźć miejsce na taki punkt gastronomiczny, nawet gdyby miało być to kosztem 2-3 miejsc postojowych.
Niech się dogadają i miasto wskaże najbliżej jak to możliwe kawałek terenu gdzie można postawić taki punkt i wydzierżawi te 10 m2 pzredsiębiorcy.
Nie wiem czy pzreniesienie tej samej budy jest technicznie możliwe, ale nawet jeśli nie to przecież patrząć na tłumy jakie tam ciągną to obroty ma spore i stać by było właściciela na postawienie nowej budki.
~ Łukasz
Oceniano 32 razy  +26
Mój brat zawsze mówił:
"być w Biłgoraju i nie zjeść zapiekanki na dworcu, to tak jakby być w Krakowie i nie widzieć Wawelu"!!
Jakoś nie mogę sobie wyobrazić że tej budki już nie będzie:(!!
~ jaa
Oceniano 45 razy  +25
no super, jedyna rzecz warta powrotu do Biłgoraja
Wszystkie komentarze
~ ak®
Oceniano 1 raz  +1
I ja tam jadł. Nie martwicie się otworzy te bude gdzie indziej i dalej będzie ok.
A może poczytali byście jak Krowiarka się rozbierała ???
I jakoś jej te rozbieranie na złe nie wyszło.Przybyło tylko rogaczy w okolicy.
Czerwona Biłgorajska wprowadziła cenzurę i mnie blokują /kilka przeglądarek i kilka urządzeń mi blokują gnidy/
~ topol
Oceniano 2 razy  +2
Z całym szacunkiem ale dzisiaj na wsi za stodołą jest ładnie wykoszona trawka i stoi stolik z parasolem pod którym wiadomo co się robi w upalne dni .
~ xcv
Oceniano 2 razy  +2
Miał racje Kononowicz mówiąc ze nie będzie niczego
~ marek
Oceniano 7 razy  -3
Renome te zapiekanki zdobyły w latach 90-tych.wtedy były to zapiekanki gdy zamiast produktu seropodobnego byl prawdziwy ser z pieczarkami, po 20 latach bedąc spróbowałem ziadlem połwe !!!.za tą cene bulka z seropodobnym produktem???!!owszem dzieciaki jedzą bo uslyszaly od rodziców ale to juz nie te zapiekanki!!!
~ Rebai
Oceniano 13 razy  -3
Rozebrać budę i niech będzie parking z prawdziwego zdarzenia.To co tam w tej chwili jest to nie jest zbyt chlubna wizytówka miasta.Doły,wertepy jak za stodołą na wsi.
~ rysiek
Oceniano 8 razy  +2
Co prawda Pan Pyznarski zapobiegawczo ma jeszcze jeden lokal z zapiekankami w budynku dworca ,jednak nie wiem dlaczego te z dworca nie są tak dobre jak z "budki".
Będąc w Biłgoraju obowiązkowo zapiekanka!
~ Janek
Oceniano 2 razy  0
Każdy biznes nawet ten najlepszy ma w Biłgoraju niestety smutny koniec.Wiem z doświadczenia że nawet jeśli 100 m dalej sie przenisą to już tych utargów nie będzie
~ bae-500
  0
Nie wykupił ale za to płaci miastu za dzierżawę. Czy to źle?
~ bae-500
Oceniano 8 razy  +4
Najlepsze zapiekanki na świecie!!! Dlaczego, bo bez zbędnych "upiększających" dodatków. Od lat ta sama forma i receptura sprawia, że te zapiekanki mogą być naszą kulinarną wizytówką miasta.
~ Przemo
Oceniano 3 razy  +3
NI HU:A!
~ Qqqqq
Oceniano 1 raz  +1
Co z tego ze kiosk z zapiekankami będzie rozebrany jak sa fajne nike czerwone do zabrania z obszy za 250
~ Jokatam
Oceniano 13 razy  +3
Jak można zburzyć coś co działało tak długo i ma taka historie? Niech szanowny Rosłan zobaczy ile jest przeciwnych komentarzy i ile wyświetleń maja dotyczące tej sprawy artykuły. Rządzący w ogóle nie liczą się z naszym zdaniem, żal im d.pe ściska ze sami tyle nie potrafią zarobić to najlpiej zburzyć coś co świetnie prosperowało przez tyle lat. Jeśli ktoś z rodziny naszych rządzących by tam pracował na pewno dało by się jakoś ten problem rozwiązać. Moim zdaniem powinni chociaż zapewnić prace osobom które zostaną zwolnione!! Ciekawe jakby oni tak swoje stołki potracili!
~ aa
Oceniano 6 razy  +4
Powiedzcie, że to nieprawda!
~ Babka Bronka
Oceniano 4 razy  0
Jak będzie żyć...?
~ ot i wiejski filozof
Oceniano 3 razy  -1
podjął temat a jaki wykształcony
~ Plutonowy
Oceniano 2 razy  -2
Renomę też mają jak Palikot i BRW.
~ Tomek
Oceniano 13 razy  +7
Gdzie BOROWIEC poseł i jej obietnice
jestem stąd i jestem dla Was
Gdzie ta blądzia ze wsi
~ a ja mam...
Oceniano 20 razy  +16
taką propozycję dla Pani radnej Renaty Sochy zamiast pajacować na zebraniu rady miasta w sprawie Sądów to powinna pomóc Panu Pyzdrskiemu i jego zapiekankom. Przecież ten człowiek daje zatrudnienie
~ abcd
Oceniano 6 razy  +4
a czy ktoś ma może informacje czy ten parking będzie wolny od opłat?
~ as
Oceniano 16 razy  +6
Samochodów przybywa parkingów raczej nie.Od jakiegoś już czasu słychać głosy że miasto nic nie robi w tej materii.Teraz kiedy pojawiła się realna szansa na poprawienie tego stanu rzeczy to wszyscy wielce oburzeni.Nikt mu NIE KAŻE LIKWIDOWAĆ działalności a jedynie proponują zmianę lokalizacji i to na miejsce pewnie równie atrakcyjne.Warto rozważyć co jest lepsze;bezpieczny obszerny parking czy kawałek budy którą można przenieść tak aby ruch pieszych nie kolidował z parkingiem?
"...Zapewniając, że jest gotów przeprowadzić remont budynku wg narzuconych warunków..." To skoro tak to gdzie jest problem?Przecież chodzi pewnie o niewielką zmianę lokalizacji.
Obecnie w mieście przeprowadza się remonty ulic lub robi się nowe drogi.Właściciele posesji przy tych ulicach dostali już informacje iż będzie zabrane im po kilka metrów działki i jakoś nie widać żadnych wiadomości o sprzeciwie mieszkańców.Tym bardziej nikt nie stosuje emocjonalnego szantażu tylko chcąc nie chcąc godzą się na to.
"- Zapiekanki tu produkowane uzyskały renomę i nawet w odległych stronach kraju są znane jako "zapiekanki biłgorajskie", a zatem stanowią wizytówkę miasta.."
'..Obawia się, że konieczność rozbiórki budynku spowoduje redukcję trzech lub czterech stanowisk pracy..."
Zamiast biadolić trzeba dogadać się z miastem i postawić zapiekanki z prawdziwego zdarzenia bo jak na razie ta buda i jej otoczenie to ani żaden symbol a tym bardziej. wizytówka miasta.Całe szczęście lata 80 dawno za nami a ów "symbol"ciągle jeszcze w tamtej epoce bo ani tam gdzie siąść i przeważnie kolejki bo kobitka przynosi po 4-5 zapiekanek na malej blaszce.Nie te czasy.W zwykłym kebabie w Puszczy są stoliki i krzesła i nawet toaletę tam uświadczysz.
Z taką ilością klientów jaki generują zapiekanki to już dawno powinna to być wizytówka przez duże W,bo jak na razie to jest wizytóweczka i to przez takie u.
Co do bezpieczeństwa to chyba nikt nie chce żeby podobna sytuacja się powtórzyła.
https://www.google.pl/maps/@50.5368713,22.7205561,3a,75y,90h,91.63t/data=!3m6!1e1!3m4!1sHOSnnMDDOMLbCvAxypqjGA!2e0!7i13312!8i6656?hl=pl

~ s
Oceniano 11 razy  +3
Przecież to wszystko można pogodzić. Na takim dużym placu na pewno znajdzie sie miejsce na biłgorajskie zapieani. To tylko kwestia dobrj woli władz miasta, której widać nie ma . A z jakich powodów nie ma? Cóż, może trzeba bylo się bratac z postkomuną ja inni "przedsiębiorcy" to by był spokój z zapiekankami?
~ uczeń
Oceniano 15 razy  +11
Tę starą budkę miasto powinno odkupić i wyeksponować w takiej formie jak zagroda sitarska.Niejeden były mieszkaniec, niejeden turysta pokazałby to dzieciom czy zrobił sobie zdjęcie . To kawał historii z okresu przełomu ustrojowego.Jeśli jeszcze dodać że p. Jan Pyznarski założył ten biznes w latach jeszcze 80-tych po tym kiedy został zwolniony ze szkoły gdzie pracował jako nauczyciel, za działalność opozycyjną , to mamy jeszcze ciekawszy kawałek historii.
~ biznesmen
Oceniano 7 razy  -1
a bo głupi był był teren do ku[pienia to nie chciał to teraz ma, a za to co w rok zarabia stałby zapiekanki i jeszcze by parking płatny zrobił
~ s/p/o/r/t/b/i/z/n/e/s/ . c/o/m . p/l
Oceniano 21 razy  +5
Zapiekanki najlepsze w Polsce i zamach robi urząd na nasz ukochane zapiekanki
~ k
Oceniano 14 razy  +10
albo być w Lublinie i nie dostać wpier***.
~ Łukasz
Oceniano 32 razy  +26
Mój brat zawsze mówił:
"być w Biłgoraju i nie zjeść zapiekanki na dworcu, to tak jakby być w Krakowie i nie widzieć Wawelu"!!
Jakoś nie mogę sobie wyobrazić że tej budki już nie będzie:(!!
~ as
Oceniano 33 razy  -15
Czas najwyższy.Miejsce uporządkować.Budy zlikwidować.Zabezpieczyć ruch pieszych w tym rejonie.Pyznarski dalej w letargu od 1985.
~ max
Oceniano 34 razy  +18
Ręka niech uschnie temu co ją przyłoży do zlikwidowania zapiekanek!
~ Miki
Oceniano 22 razy  +6
To jest zamach na demokrację i świadome niszczenie tożsamości tego miasta(sądy to przy tym mrzonka) ! - NIE DLA ROZBIÓRKI ZAPIEKANEK :)
~ Spustek
Oceniano 7 razy  +1
Hadacz "smaruje urząd" więc może spać spokojnie
~ tohmion
Oceniano 11 razy  +7
Aktualnie odwiedzam Biłgo dwa razy do roku na kilka dni. Na śniadanie zawsze na piechotę na dwie zapiekanki. Z resztą w Biłgoraju wszędzie (za wyjątkiem Rap) na piechotę zajdziesz w maks 25 min.
~ j 64
Oceniano 29 razy  +11
Dlaczego p .Pyznarski nie kupil tej działki na ktorej stoi kiosk z zapienkankami . Ma pieniadze mogł kupic ten cały plac .Dlaczego tego nie zrobił Ma pieniadze odpowiedzcie sami .Wstyd ze teraz płacze jego wina Mogł kupic i nie kupił jego strata
~ babcia
Oceniano 8 razy  -6
to był 1999 rok jak robiłam prawko i tam czekaliśmy na instruktora
nie można zysku przyjąć 18000 bo to cena ale licząc skromnie 2000 zł zarobku dziennie na czysto to ok 700 tys rocznie i tak przez te 18 lat to daje poza 10 mln zł zysku
a ta budka jak stała wtedy tak stoi taka niepozorna a takie obroty i zyski generuje
oglądając westerny ludzie zabijają dla pieniędzy złota i ziemi
tam gdzie w grę wchodzi duża kasa tam już mafia się tym interesuje a mafia(czyli ludzie władzy urzędnicy policja wojsko) powstaje właśnie wtedy gdy ludzie dowiadują się że tam jest kolosalny zysk i trzeba mieć do niego bezpośredni dostęp
tak jak to z naszym ukochanym PIS em się porobiło
stanowisko to kasa duża kasa i trzeba zmienić wszystko żeby nas już nie wysiudali z tego stanowiska, coś w tym stylu można opisać
no ale chyba wszyscy się domyślają na czym polega życie
~ jo
Oceniano 10 razy  +4
A lody u hada.... Święte. Dziwne
~ RATUNEK DLA ZAPIEKANEK
Oceniano 6 razy  0
Zgadzam się w 100%... kiosk z pieczywem przy BCK tak przeszkadzał, a jednak działa do dziś! Zatem można!!!! A zapiekanki od P. Pyznarskiego to przecież biłgorajskie, tradycyjne dobro :)....
~ PyznarPL - Polska musi być wolna od lewicy
Oceniano 20 razy  +2
ZAPIEKANKI 4000 bułek zamawiane
zysk 4,50zł X 4000 = sprzedane w 7-8 dni zysk 18000zł
|co daje 4 tygodnie w miesiąc zysk: 72000zł
ROSŁAN nie mógł się pogodzić, że ktoś nie popiera LEWICY i w końcu dobrał się nam do naszych UKOCHANYCH zapiekanek
Kto nie z Rosłanem i Lewicą ten wcześniej czy później musi dostać kopa od ROSŁANA
Za długo RZĄDZI>>>
~ babcia
Oceniano 5 razy  -1
kiedyś słyszałam że właściciel to cztery tysi bułek dziennie bierze z piekarni ale z której piekarni to już nie usłyszałam bo mi baterie w aparacie słuchowym się zapiekły
~ dkkk
Oceniano 22 razy  +12
To prawda, że obok w budynku dworca ma też swój punkt gastronomii ale z tej budki po prostu smakują lepiej!
Zapiekanki są takim samym symbolem Biłgoraja jak BRW i w interesie włodarzy miasta jest to by zchować ten symbol
~ fdd
Oceniano 14 razy  +8
poważna bo jeśli bys jezdzil duzo po polsce to bys wiedzial ze te zapiekanki są znane rownie jak palikot czy brw
~ fff
Oceniano 55 razy  +43
Jeśli buda faktycznie przeszkadza w budowie wygodnego i komfortowego parkingu to trzeba usunąć i nie ma dyskusji.
Ale przecież sprawę można rozwiązać bez problemu w inny spsoób. Miasto jest właścicielem całego tego terenu, przecież gdzieś kilka/kilkanaście metrów dalej bez problemu dało by się znaleźć miejsce na taki punkt gastronomiczny, nawet gdyby miało być to kosztem 2-3 miejsc postojowych.
Niech się dogadają i miasto wskaże najbliżej jak to możliwe kawałek terenu gdzie można postawić taki punkt i wydzierżawi te 10 m2 pzredsiębiorcy.
Nie wiem czy pzreniesienie tej samej budy jest technicznie możliwe, ale nawet jeśli nie to przecież patrząć na tłumy jakie tam ciągną to obroty ma spore i stać by było właściciela na postawienie nowej budki.
~ Plutonowy
Oceniano 12 razy  -10
Ależ poważna strata dla miasta i powiatu, że aż o tym trzeba w mediach trąbić.
~ kraczo
Oceniano 14 razy  +8
Ku...nie tylko nie zapieksy :D
~ abc
Oceniano 24 razy  -4
Ludzie przecież ma obok (10 metrów dalej) drugi lokal też z zapiekankami. Niech sobie zrobi jakąś dużą tablicę informacyjną mówiącą, że to te same zapiekanki i po problemie.
Zapiekanki dalej będą na dworcu i nic poza lokalizacją się nie zmieni.
~ fiu fiu
Oceniano 7 razy  -1
ale jeden lokal to za mało żeby obsłużyć kilka tysięcy klientów dziennie
~ degustator
Oceniano 6 razy  +2
to drzewa tez trzeba wyciąć.... zresztą jak prawie wszystkie w tym mieście
~ aga
Oceniano 10 razy  0
Ale obok jest w budynku pks drugi lokal właściciela z TYMI SAMYMI zapiekankami
~ degustator
Oceniano 3 razy  -1
zrobią specjalnie dla ciebie parking ale płatny
~ degustator
Oceniano 6 razy  0
te w budynku pks sa jak by to delikatnie ujać "dla teściowej" wiec smacznego
~ degustator
Oceniano 18 razy  +4
Zapiekanki muszą zostać! czy trzeba zebrać podpisy albo jakiś protest i zablokować parking!
~ inferniak
Oceniano 18 razy  +4
Zapieksy muszą zostać! Z zagranicy przyjeżdżałem tylko,po to żeby wciągnąć zapiekankę, teraz to nawet nie będzie po co wracać do Biłgo!
~ do zxc
Oceniano 5 razy  -1
Oj dużo ci jeszcze trzeba oj dużo.Szkoda że jesteś z tego ładnego miasta.
~ zdziwiony
Oceniano 8 razy  0
Dziwne...przeszkadza im w "ciągu komunikacyjnym" budynek z zapiekankami, a stojący tuż obok budynek z lodami nie? O co chodzi, ktoś może wie? Bo domysł nasuwa się tylko jeden...
~ zxc
Oceniano 14 razy  0
Ostatnio tam wstąpiłem na zapiekanki i pomyślałem, że remont i odnowienie wnętrza tych zapiekanek to byłaby zbrodnia, a tu ktoś chce je wyburzyć. Biłgoraj to nudne miasto, niczego tu nie ma, wszystko na poziomie Polski powiatowej. Te zapiekanki to jedyne miejsce, które zna każdy kto chociaż przez chwilę w Biłgoraju mieszkał. Mam nadzieję, że ustawa o ograniczeniu liczby kadencji burmistrza zostanie wprowadzona, a jeśli nie to liczę na mieszkańców Biłgoraja, że wreszcie przewietrzą ratusz.
~ bilgo
Oceniano 12 razy  +2
OK zgodzam się na rozebranie budynku ALE wraz z parkienigem proszę postawić nowy budynek i niech zapiekanki zostaną!
Inaczej zorganizujemy protest :D
~ smakosz
Oceniano 14 razy  0

Przecież ma obok zapiekanki w budynku dworca PKS więc o co chodzi?
~ alaba
Oceniano 12 razy  +4
no ludzie po****o was biłgoraj bez zapiekanek z dworca to nie jest biłgoraj
~ abraxas99
Oceniano 8 razy  -4
Pewnie łapówek nie chciał płacić
~ wer
Oceniano 11 razy  +3
to teraz zrobią parking płatny i zniszcza najlepsze zapiekanki jakie mogą być to tam nikt na ten nowy parking nie bedzie przyjezdzal bo po co
~ Biłgorajanka
Oceniano 17 razy  +7
nie no.. jak tak mozna? najlepsze zapiekanki jakie jadlam :(
~ ona
Oceniano 8 razy  +4
Parking zrobic !!!
~ ob
Oceniano 13 razy  +7
przez 17 lat zapiekanki to było moje drugie śniadanie a nawet i obiad ,szkoda
~ jaa
Oceniano 45 razy  +25
no super, jedyna rzecz warta powrotu do Biłgoraja
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
26 listopada 2022 Biłgoraj
Znamy nazwiska radnych Młodzieżowej Rady Miasta
Burmistrz Biłgoraja ogłosił wyniki wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta w kadencji 2022-2024. W I kadencji w funkcję radnych pełnić będzie 18 uczniów biłgorajskich szkół.
we wtorek, godzina 08:25 Gmina Biłgoraj
Ruszyła sprzedaż węgla w gminie Biłgoraj. Ile kosztuje tona opału?
w czwartek, godzina 15:55 Biłgoraj
Zmarł Honorowy Obywatel Biłgoraja
2 grudnia 2022 Biłgoraj
W Biłgoraju śmieci będą droższe
A przynajmniej takie są plany. Jednym z punktów najbliższe sesji Rady Miasta będzie przyjęcie uchwały dotyczącej zmiany metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości stawki tej opłaty. Ile będziemy płacić w przyszłam roku za odbiór śmieci?
w czwartek, godzina 17:01 Biłgoraj
Młodzi radni odebrali nominacje
we wtorek, godzina 10:29 Biłgoraj
Zdarzenie drogowe na ul. Lubelskiej. Policjanci sporządzili wniosek do sądu
w poniedziałek, godzina 08:55 Biłgoraj
Będą obowiązywać nowe stawki za korzystanie z cmentarzy komunalnych
Rada Miasta Biłgoraja zajmie się kwestią ustalenia wysokości opłat za korzystanie z cmentarzy komunalnych na terenie miasta Biłgoraja. Radni będą dyskutować na ten temat podczas najbliższej sesji. Jakie ceny mają obowiązywać?
w czwartek, godzina 09:47 Biłgoraj
GOPS w nowej siedzibie
1 grudnia 2022 Gorajec
Ośmiu chętnych na budowę obwodnicy, dzięki której ciężarówki ominą Biłgoraj
30 listopada 2022 Biłgoraj
Wybrano wykonawcę basenu w Biłgoraju. Starosta: "Pozdrawiam niedowiarków"
Ta długo wyczekiwana inwestycja ma szansę na realizację. W środowe popołudnie 30 listopada Zarząd Powiatu w Biłgoraju podjął uchwałę o wyborze wykonawcy zadania. Pierwszy etap pochłonie prawie 30 mln zł.
w niedzielę, godzina 08:35 Tereszpol
Już jest tani węgiel dla mieszkańców
w czwartek, godzina 10:38 Biłgoraj
Chcieli wyłudzić 60 tys. zł
w środę, godzina 18:33 Biłgoraj
Ile zapłacimy za śmieci? Radni podjęli decyzję
W środę 7 grudnia odbyła się XL sesja Rady Miasta Biłgoraja. Jednym z punktów w porządku obrad było podjęcie uchwały w sprawie opłat za gospodarowanie odpadami. W planach była podwyżka. Jaką decyzję podjęli radni?
w czwartek, godzina 10:22 Biłgoraj
Mikołaje wyruszyli na ulice Biłgoraja. Zbierają na stypendia
w czwartek, godzina 08:05 Lubelszczyzna
Pierwsze powołania żołnierzy rezerwy do 2 LBOT
30 listopada 2022 Czarny Las-Kolonia
W nowym roku miejscowość w powiecie zmieni nazwę?
Wraz z początkiem 2023 roku niektóre miejscowości w Polsce mogą zmienić nazwy - wynika z projektu rozporządzenia opublikowanego przez ministra spraw wewnętrznych i administracji. Wśród nich znalazła się wieś w powiecie biłgorajskim.
we wtorek, godzina 08:05 Tarnogród
Pół wieku razem. Złote Gody w Tarnogrodzie
we wtorek, godzina 17:33 Biłgoraj
Turniej mikołajkowy dla Ali i Olafa [AKTUALIZACJA]
w poniedziałek, godzina 12:13 Tereszpol Zygmunty
Policja poszukuje zaginionego 20-latka [AKTUALIZACJA]
Funkcjonariusze policji prowadzą poszukiwania za zaginionym 20-letnim mieszkańcem gminy Tereszpol. Jeśli ktoś ma informacje na temat miejsca jego pobytu proszony jest o kontakt z najbliższą jednostką policji.
w poniedziałek, godzina 07:17 Biłgoraj
Ile będą kosztować choinki?
w sobotę, godzina 16:00 Biszcza
Sezon na morsowanie rozpoczęty
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika