REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Wniosek o odwołanie prezydium Rady Miasta
2012.01.13 11:52 | aktualizacja: 2012.01.13 16:29

Radni przeciwko przewodniczącemu

Dziś rano do Urzędu Miasta w Biłgoraju wpłynęło pismo od grupy radnych. Wnioskują o odwołanie przewodniczącego RM Zygmunta Dechnika i jego zastępcy Jacka Piskorskiego. Złożono także wniosek o zwołanie sesji Rady Miasta w trybie nadzwyczajnym.
Radni przeciwko przewodniczącemu

Pod wnioskiem podpisało się siedmiu radnych: Regina Rogowska, Ryszard Niespodziewański, Benedykt Miszkin, Jan Kaczor, Jacek Patro, Kuszewski Paweł i Artur Bara. A to wystarczająca ilość, by przewodniczący zmuszony był do zwołania sesji Rady Miasta w trybie nadzwyczajnym, dodatkowo musi się ona odbyć w terminie do 7 dni od dostarczenia oficjalnego pisma. Możemy się więc spodziewać, że w najbliższym czasie będziemy świadkami wyjątkowej sytuacji. Przez ponad dwadzieścia lat samorządności, zmieniały się opcje polityczne, zmieniały koalicje, ale dotychczas nie odwołano żadnego urzędującego przewodniczącego biłgorajskiej Rady Miasta.

Sytuacja ta ma związek z ostatnimi wydarzeniami, które musiały zaskakiwać obserwatorów miejscowej sceny politycznej. Podczas głosowania nad budżetem część koalicji wstrzymała się od głosu, nie popierając proponowanej przez burmistrza Rosłana uchwały budżetowej. Dotychczas koalicję tworzyły KWW Janusza Rosłana, KWW Platforma Obywatelska, SLD oraz Biłgoraj XXI. Z czterech radnych ostatniego z komitetów proponowany projekt poparł jedynie Mirosław Tujak, pozostali: Zygmunt Dechnik, Jacek Piskorski oraz Krzysztof Iwaniec wstrzymali się od głosu, czyli zachowali się identycznie jak opozycja, co nie mogło pozostać bez echa.

Teraz pozostaje czekać na rozwój sytuacji, dywagowanie nad możliwymi konfiguracjami nowej koalicji byłoby wróżeniem z fusów, każda możliwość jest prawdopodobna. Wiadomo jednak, że trzech radnych Biłgoraj XXI straci swoje dotychczasowe funkcje, czyli przewodniczącego Rady Miasta, wiceprzewodniczącego Rady Miasta, jak również przewodniczącego Komisji Sportu.

Nadzwyczajna sesja Rady Miasta odbędzie się 20 stycznia, o godz. 16.

red.
red. dodany 13 stycznia 2012
 
Odsłon: 22160

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (33)

~ Kot
Oceniano 5 razy  -1
trza robić referendum i odwołasć klikę Rusłana . Zajmij sie tym Zygmunt .
~ W temacie.
Oceniano 4 razy  -4
Dechnika załatwili swoi on zapomniał. Że pierwsza zasada.Patrz na ręce sąsiada.Wszystko by było ok.Jak by nie zaprosił dwóch chłopaków w sukienkach z opłatkami.A oni zobaczyli,przepych.
~ nauczyciel
Oceniano 11 razy  +1
Wszystkie komentarze są za Przewodniczącym Dechnikiem a przeciwko Burmistrzowi Rosłanowi. Jakim więc cudem Rosłan został Burmistrzem???? Wniosek jest jeden: wybory zostały sfałszowane!!!!!
A może ludzie którzy mają pewien poziom intelektualny po prostu tu nie robią wpisów?? Ja jestem goopi więc robię :)
~ BRDzB
Oceniano 8 razy  +8
Panie i Panowie Radni, przestańcie zajmować się sobą oraz gierkami o stołki i kasę. Bierzcie się wreszcie do bardziej konkretnej pracy na rzecz miasta, a za co otrzymujecie gratyfikacje od jego mieszkańców. W przyszłych wyborach ocenią oni pracę Radnych na podstawie efektów ich działalności w interesie społecznym, a nie - prywatym.
~ uoyg
Oceniano 11 razy  -7
dobry gosc z dechnika a tuje niech sie nie pcha, burmistrzem nigdy nie bedzie
~ Dr H.
Oceniano 7 razy  -5
A jakie jest uzasadnienie wniosku o odwołanie? Każdy wniosek należy uzasadnić. Co to jest? Alkoholizm, niewlasciwe sprawowanie mandatu?
~ Piotr-żałuje że głosowałem na Rosłana
Oceniano 11 razy  -3
Dechnik trzeba odwołać bo robi się niewygodny.Najwygodniej-ale ja proponuję przyjrzeć się burmistrzowi bo nagonka na Dechnika ma na ceku zamaskować bałagan jaki panuje pod rządami Rosłana i jego kliki.Najlepiej mu wychodzi zamykanie szkół i szkalowanie nauczycieli wraz ze swoją kompetentną panią blądynką jsk Ona tam się nazywa.W życiu burmistrza przewija się wątek nauczycielski ale bez sukcesów.Można zrozumieć nienawiść do innych nauczycieli,którzy nadal wiążą swoje życie z krztałceniem dzieci.
Budowa Domu Kultury.Poco np. dwie sale kinowe skoro ciężko zapęłnić jedną.Dlaczego niezaplanowano od samego początku sali 3D i teraz trzeba szukać oszczędności w likwidacji szkół????? Czyżby Pani Maryla w domu naciskała na Męża???????Swoją drogą ciekawe gdzie wybiera się ser.Rosłan po zakończeniu kadencji??????????? Chyba nie do szkoły??????
Obiekty na stadionie totalna kicha i kupa utopionej kasy.
Ogólnie od chwili kiedy nastal nam obecny burmistrz,Biłgoraj z dnia na dzień robi się coraz bardziej szary-nierozpoznawalny w gąszczu innych miast.
~ solidarni
Oceniano 12 razy  -2
Dlaczego w szkole nr 4 jest mało dzieci?
To efekt reklamy władz Miasta którzy od kilku lat głoszą, że likwidują szkołę nr 4. Rodzice, którzy mają warunki to zapisują dzieci do miasta aby nie przenosić dzieci do innej szkoły w trakcie nauczania ale nie każdy rodzic ma samochód i dogodne warunki pracy. Burmistrz miasta na sesji rady powiedział to tylko 10 minut drogi więcej, oczywiście dla burmistrza, np. dziecko z ul. Tuwima przyjdzie do szkoły nr 4 z tym plecakiem, to wystarczy a tu jeszcze taki szmat drogi przed nim do szkoły nr 5. Zastanówcie się jaki jest owoc nauczania po takim marszu a przecież to jest ciężka praca umysłowa dla ucznia „włodarze patrioci startujecie w wyborach dla pieniędzy diety oraz dla własnego „ego a przecież tak obiecywaliście służyć mieszkańcom, jest to polityka typowo antyrodzinna gdzie tu jest troska o dzieci?
Chyba że, burmistrz ma na celu wspierać biłgorajski PKS bo jeździ tą trasą od strony Dąbrowicy do ul. Włosiankarskiej tylko przy obecnych zarobkach czy bezrobociu będzie stać rodzica skasować bilet dziecku (chyba że burmistrz przedział w planie budżetu miasta przewóz dzieci do szkoły, oraz zapewni opiekunów podczas tej podróży wraz z zapewnieniem opieki dzieciom w drodze od przystanku, który mieści się najbliżej szkoły tj. przy SDH do szkoły nr 5). Obecnie władze rozliczają komunistów tzw. beton, włodarze opamiętacie się, te dzieci kiedyś was rozliczą za nieudolność w rządzeniu.
Właściwie to komuna utworzyła tą szkołę, więc nie ma racji bytu demokratyczne władze mają na celu co komunistyczne to trzeba zlikwidować.
Dziwi mnie, że we władzach miasta jest tyle pedagogów a oszczędzają na oświećcie zamiast dbać o dobro ucznia.
GRATULUJĘ PEDAGODZY!!!
~ czytelnik
Oceniano 9 razy  -5
Zaczyna robić się ciekawie. Niech zwycięży zdrowy rozsądek ponad podziałami.
~ Rokosz
Oceniano 11 razy  -7
Zygmunt, masz prawo, a nawet obowiązek mieć swoje zdanie. To Ciebie nie poniza, a ci "rokoszanie" może zmądrzeją już niedługo, jak sami "wyle". Kto czym wojuje, ten od tego później pada... Zobaczysz. W Bilgoraju za dużo polityki, rób swoje.
~ obserwator
Oceniano 16 razy  +6
Ten człowiek "z duszą" był kiepskim burmistrzem, zastąpił go o wiele lepszy Oleszczak.
~ Kolega Romka.
Oceniano 11 razy  -5
Kto pamięta jak kiedyś załatwiono.Romana Sokala człowieka,duszę.Jednak kij ma dwa,końce.To prawda.
~ Marta
Oceniano 9 razy  -5
i pomyśleć że głosowałam na PO. w Biłgoraju to masakra! jak można odwołać Dechnika bo nie zgodzil sie na budżet?? widocznie ten budzet byl ZLY!
~ Beta
Oceniano 11 razy  +3
Dechnik zawsze pokazywał klasę prowadząc obrady i nie raz obronił burmistrza i jego urzędników przed ośmieszeniem się, ale okres ochronny się zakończył. Teraz będzie jazda." zgadzam się całkowicie z tym! Dechnik ma klasę i jest obiektywny. Dla mnie to skandal, zeby odwolać Dechnika! to juz nie mozna miec swojego zdania?? jak nie zgadzamy sie z burmistrzem to na bruk?? do jakich czasów się cofamy?
~ ateista
Oceniano 15 razy  -1
Powiem szczerze,że jak kiedyś burmistrz Rosłan mi się podobał ze swojej działalności tak teraz już niekoniecznie.Jego oszczędności na fontannie ,fajerwerkach są śmieszne i nie przemawiają mi do wyobrazni.
~ Mastr
Oceniano 18 razy  +4
Generalnie w Biłgoraju nie jest najlepiej. Panuje ogólna stagnacja. U władzy siedzą stare pryki (i ich pieski), którzy żyją zamierzchłymi czasami i nie są w stanie się odnaleźć w we współczesnym świecie. Biłgorajacy powinni postawić na ludzi młodych, który chcą coś zrobić, a nie na takich co chcą nażreć się "przy korycie" i popierdzieć w stołek.
Do młodych: Odwagi! Macie pomysł na miasto to ogłoście go mieszkańcom. Jeżeli pomysł będzie miał ręce i nogi znajdziecie poparcie i szansę na poprawę Biłgoraja.
~ nie poseł
Oceniano 14 razy  0
Prawda jest taka, że Burmistrz robi co chce i jak chce. Potrzeba mu tylko maszynek do głosowania. Tujak wszedł w układ i dostał to co chciał. Teraz będzie głosował jak mu kazano. PO szarga w urzędzie i na stanowiskach za to, że załatwili od góry dotację dla BCK a mieszkańcy na wszystkim cierpią ... wiele tu moża mówić. poprostu jest niezdrowy układ
~ Realnie myślący.
Oceniano 13 razy  -5
Pan Palikot Janusz to szyszka.A w Biłgoraju wśród władz nie ma sympatyków,dlaczego? Bo tymi panami-władzą manipuluje,kler.Jak on się czuje u siebie.Na to trzeba popatrzyć,realnie.On pragnie przyjechać do swoich.A swoi powinni go zawsze życzliwie,przyjąć.Przysłowie powiada.Zgoda buduje.A nie zgoda,rujnuje.Zgoda zrozumienie pokora wyjdzie władzy na dobre.Mądra władza to nasza wizytówka na,świat.Jak nas widzą tak nas,piszą.Ponoć Palikot zapowiedział przyjazd do Biłgoraja?
~ W temacie.
Oceniano 9 razy  -5
Zasypka na początek.RM zbyt dużo uwagi przykładała do spraw,zbędnych.A to nie jej,działka,Po drugie.Ktoś wpływowy chce mieć swojego wiotkiego człowieka w RM.Zaufanego na którym można będzie,polegać.Ci bogaci ludzie już nic nowego.Obecnie nie wniosą.Bo im rozum,wysechł.Takim człowiekiem moim zdaniem zostanie Marian.K.Przed Biłgorajem zostały bardzo szeroko otwarte,drzwi.A nowa władza musi zadbać o dobry,klimat.I spełnić warunek.Odciąć się raz od,kleru.Ma nastąpić.Rozdział.
~ J
Oceniano 22 razy  0
Dechnik zawsze pokazywał klasę prowadząc obrady i nie raz obronił burmistrza i jego urzędników przed ośmieszeniem się, ale okres ochronny się zakończył. Teraz będzie jazda.
Drakkar
Oceniano 12 razy  +2
Wpływowy poseł umiera na ciężką chorobę. Jego dusza trafia do Nieba i wita go Święty Piotr. Witaj w Niebie. Zanim tu zamieszkasz, musimy rozwiązać tylko jeden problem. Mamy to pewne zasady i nie jestem pewien, co z tobą zrobić. Jak to co - wpuśćcie mnie - mówi poseł. Cóż, chciałbym, ale mamy polecenia z samej góry. Zrobimy tak - spędzisz jeden dzień w Piekle i jeden dzień w Niebie. Potem możesz sobie wybrać, gdzie chcesz spędzić wieczność. Serio, ja już wiem - chcę trafić do Nieba - mówi poseł. Wybacz, ale mamy swoje zasady. Po tych słowach, Święty Piotr odprowadza go do windy i poseł zjeżdża w dół, dół, dół wprost do Piekła. Drzwi otwierają się i poseł jest pośrodku pełnego zieleni pola golfowego. W tle jest restauracja, a przed nią stoją wszyscy jego przyjaciele oraz inni politycy, którzy pracowali z nim. Wszyscy są szczęśliwi i świetnie się bawią. Podbiegają do posła i witają go, ściskają oraz wspominają stare dobre czasy, gdy bogacili się kosztem zwykłych ludzi. Potem grają w golfa a następnie jedzą kolację z kawiorem i czerwonym winem. Jest także Szatan który jest naprawdę fajnym i sympatycznym gościem - świetnie się bawi i tryska humorem opowiadając dowcipy. Poseł bawi się tak doskonale, że nim się zorientuje, minie jego czas. Wszyscy ściskają go i machają na pożegnanie, gdy winda rusza w górę. Winda jedzie, jedzie i jedzie - aż drzwi się otwierają w Niebie, gdzie czeka na niego Święty Piotr. Czas odwiedzić Niebo. I tak mijają 24 godziny, w których mąż stanu spędza czas z duszyczkami na skakaniu z chmurki na chmurkę, graniu na harfach i śpiewaniu. Bawią się całkiem nieźle i nim się zorientuje, doba mija i powraca Święty Piotr. Cóż - spędziłeś jeden dzień w Piekle i jeden dzień w Niebie. Wybierz zatem swój los. Poseł myśli chwilkę i odpowiada. Cóż, nigdy nie myślałem, że to powiem. To znaczy - w Niebie jest naprawdę cudownie, ale myślę, że lepiej mi będzie w Piekle. Tak więc Święty Piotr odprowadza go do windy i poseł jedzie w dół, dół, dół... - wprost do Piekła. Otwierają się drzwi i poseł jest pośrodku pustyni pokrytej śmieciami i odpadkami. Widzi wszystkich swoich przyjaciół ubranych w szmaty, zbierających śmieci do czarnych, plastikowych toreb. Nagle podchodzi do posła Szatan i klepie go po ramieniu. "Nie rozumiem! - mówi senator. Jeszcze wczoraj było tu pole golfowe, restauracja, jedliśmy kawior, tańczyliśmy i bawiliśmy się świetnie. Teraz jest tu tylko pustynia pełna śmieci, a moi przyjaciele wyglądają strasznie! Szatan spogląda na posła, uśmiecha się i mówi: Wczoraj mieliśmy kampanię wyborczą! A dziś na nas zagłosowałeś. Już jest po wyborach.
~ Do Pana "LO" (nie mylić z nazwiskiem chińskim) - Bezrobotny robotnik drogowy z Biłgoraja.
Oceniano 7 razy  -1
Panie LO, ja staram sie być realistą i nie wróżyć z fusów. Mamy na razie fazę początkową w sprawie ewentulnego zdjęcia z funkcji przewodnicząceo RM i nie wiemy jaki będzie końcowy wynik tej sprawy. Wobec tego można powiedzieć, że aktualnie są "czary i jest zaklinanie" nad tym wyżej wskazanym stanowiskiem. Czy okazą sie skuteczne - aktualnie ja nie wiem i chyba - wszyscy. Natomiast ja "wszystkich rozumów nie pozjadałem" bo mam ukończoną jedynie 8 - klasową podstawówkę w systemie wieczorowym w wieku 18,5 roku (urodziłem sie 8 stycznia i 3 lata w niej garowałem). Zaś w zawodówce wykreślono mnie z listy uczniów I semestru, bo w niej był za wysoki poziom dla mnie. Nie wiem, czy któryś z internautów legitymuje się wykształceniem na tak "niskim poziomie" co ja. Wobec tego sprawa jest oczywista, że postawione pod moim adresem stwierdzenie jest niesłuszne. PANIE LO, życzę dobrego wieczoru i wpisów "na luzie".
~ jot'e
Oceniano 11 razy  -3
Wielka szkoda.Pan Dechnik naprawdę się wyśmienicie sprawdzał jako Przewodniczący Rady,ale zapewne zdawał sobie z tego sprawę i przeszarżował uważając że wszystko mu już wolno-tak jak prezydentowi Wałęsie.Tamten też potrafił być jednocześnie za jak i przeciw,co społeczeństwo jednoznacznie oceniło w wyborach.Jeśli chodzi o pozostałych członków Biłgoraj XXI,to jakość działalności Rady nie ucierpi.Nie jest ważne jakie konfiguracje będą w Radzie,ważne jest by działali w interesie mieszkańców a nie poszczególnych grup interesów np.nauczycieli.
~ kot
Oceniano 7 razy  -1
do lo :) dokładnie to samo pomyślałem
~ lo
Oceniano 9 razy  -1
BRDzB myśli że jest najmądrzejszy ze wszystkich,wszystkie rozumy pozjadał
~ BRDzB
Oceniano 9 razy  +1
Poczekajmy, zobaczymy co wyniknie ze zmian kadrowych w Radzie Miasta Biłgoraja i jakie będą efekty pracy "nowej" władzy na rzecz miasta.
Bezrobotny robotnik drogowy z Biłgoraja.
~ BRDzB
Oceniano 8 razy  +2

Aktualnie nie mogę przedstawić wpisów z moich komentarzy do artykułów w serwisie, ponieważ serwis bezpodstawnie żąda podpisania oświadczenia dot. "niecenzuralnych słów". Takich słów ja nigdy nie używałem i nie używam, ani nikogo nie znieważyłem. Natomiast piszę tylko o faktach lub przedstawiam własne - "kulturalne" opinie. Proszę serwis o zaprzestanie tych praktyk.
Bezrobotny robotnik drogowy z Biłgoraja
~ boss
Oceniano 8 razy  -2
należy sie każdy wie o co chodzi
~ a
Oceniano 7 razy  -1
nareszcie
~ edek z fabryki kredek
Oceniano 13 razy  -1
jestescie zalosni w 30 to tys miescie robic takie sceny co tu mowic o sejmie najlepiej poobrazajcie sie i zlozcie mandaty i co nie da rady ????koalicje jakie koalicje a nie byloby najlepiej zebyscie byli wszyscy razem jednym ugrupowaniem?przeciez dzialacie w jednym miescie i dla tego miasta a tu takie sceny to sa normalnie jajeczka co wy wyrabiacie a przed wyborami jacy wy wszyscy super extra SMIECH NA SALI nie robcie z ludzi durniow co wy sobie wypbrazacie a wracajac do radnych dechnik odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku piskorski gorszy ale ktos musi byc wice a iwaniec coz brak slow latajacy bajkopisarz od platformy poprzez pis az tu nagle xx1 ZENADA az chce sie wyjechac z tego prawie fajnego miasta i zazdroszcze tym co wyjechali choc nie obserwuja co tu sie wyrabia !!!!!!!!!!!!!
~ Darek
Oceniano 10 razy  -4
Zygmunt to ten kolega z prezydium cię zdradzł.?Trzeba było zapuścic wasy.Mówilem ci,no i widzisz co siedzieje!Osobiście szkoda mi ciebie bo dzieki tobie w bilgoraju zrobiło się wiele.
~ czytelnik
Oceniano 11 razy  -3
nosił wilk razy kilka . . . ciekawie się szykuje. Opozycja, ta tradycyjna, w języczku uwagi, ciekawe czy dołączą się do wnioskodawców.
~ dobra rada
Oceniano 25 razy  +5
Panie Zygmunt niech pan zorganizuje referendum bo to Janusza trzeba odwołać ...
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w poniedziałek, godzina 14:52 Diecezja
Zmiany w parafiach
W poniedziałek 27 czerwca, podczas Dnia Kapłańskiego w Sanktuarium w Krasnobrodzie, biskup zamojsko-lubaczowski Marian Rojek ogłosił następujące decyzje personalne dotyczące kapłanów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.
dzisiaj, 11:32 Powiat
Nowy pełnomocnik PiS w powiecie biłgorajskim
dzisiaj, 18:36 Biłgoraj
Spotkanie z wicemarszałek Sejmu
w niedzielę, godzina 17:07 Osuchy
78. rocznica największej bitwy partyzanckiej
Bitwa pod Osuchami była największą i najbardziej krwawą bitwą partyzancką II wojny światowej. W niedzielę 26 czerwca na cmentarzu partyzanckim zorganizowano uroczystości upamiętniające 78. rocznicę tych tragicznych wydarzeń. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent RP Andrzej Duda.
dzisiaj, 09:28 Biłgoraj
Radni Rady Seniorów odebrali nominacje
we wtorek, godzina 09:19 Zawada
Motocyklista wyprzedzał ciąg pojazdów. Doprowadził do wypadku
21 czerwca 2022 Biłgoraj
Powiatowy Dzień Olimpijczyka
We wtorek 21 czerwca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego zorganizowano Powiatowy Dzień Olimpijczyka. Uczniowie, którzy wyróżnili się osiągnięciami w nauce, odebrali z rąk starosty Andrzeja Szarlipa, okolicznościowe dyplomy i karty podarunkowe.
w poniedziałek, godzina 11:33 Gromada
36-latka mając ponad 2,5 promila wiozła pasażerkę z 4 promilami
21 czerwca 2022 Gmina Biłgoraj
Pobrali się w 1971r. Dziś obchodzą jubileusz 50-lecia małżeństwa
20 czerwca 2022 Biłgoraj
Ruch na ul. Nadstawnej będzie zamknięty
Już jutro rozpoczną się prace bitumiczne na ul. Nadstawnej w Biłgoraju. Droga będzie zamknięta dla ruchu kołowego.
w poniedziałek, godzina 17:33 Obsza
Przerwy w dostawie wody z powodu upałów
dzisiaj, 08:05 Biłgoraj
Susza hydrologiczna na obszarze powiatu
dzisiaj, 20:09 Biłgoraj
Wyjątkowo mało pieniędzy wydano na inwestycje w mieście. Radni podjęli decyzję dot. absolutorium
W środowe popołudnie 29 czerwca odbyła się absolutoryjna sesja Rady Miasta Biłgoraja. Podczas obrad radni dyskutowali nie tylko nad udzieleniem absolutorium, ale także wotum zaufania dla burmistrza Janusza Rosłana. Przyjęto też sprawozdanie finansowe. - Kwota przeznaczona na inwestycje w 2021r. nie była przeogromna w porównaniu do lat ubiegłych - mówił burmistrz Janusz Rosłan.
we wtorek, godzina 10:27 Olszanka
Sarna wbiegła pod motocykl
w czwartek, godzina 08:39 Biłgoraj
"Praktyczna pani" na sprzedaż
w piątek, godzina 16:59 Biłgoraj
Prawie 28 mln zł zadłużenia. Zarząd Powiatu dostał absolutorium?
W piątkowe popołudnie 24 czerwca, odbyła się najważniejsza w całym roku sesja Rady Powiatu Biłgorajskiego. Podczas obrad radni udzielili wotum zaufania Zarządowi Powiatu, głosowali też nad absolutorium, czyli przyjęciem sprawozdania z wykonania budżetu za ubiegły rok. Jakie decyzje podjęli?
w sobotę, godzina 23:02 Frampol
Festiwal Muzyki Tanecznej we Frampolu
19 czerwca 2022 Gromada
Zawody strażackie w Gromadzie [WYNIKI]
21 czerwca 2022 Tarnogród
Będą nowe obwodnice w województwie lubelskim, w tym obwodnica Tarnogrodu
Sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber, marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz wicemarszałek Michał Mulawa, podpisali w poniedziałkowe przedpołudnie 20 czerwca umowy o dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg budowy trzech obwodnic w ciągu dróg wojewódzkich. Jedną z nich jest obwodnica Tarnogrodu.
w piątek, godzina 18:38 Biłgoraj
Sztandar dla szkoły i przedszkola
we wtorek, godzina 12:51 Powiat
Są wyniki badań wody w zalewach
w niedzielę, godzina 09:18 Biłgoraj
Prawie 10 tys. hospitalizacji, ponad 4,5 tys. udzielonych porad w 2021 roku
Podczas piątkowych obrad Rady Powiatu w Biłgoraju radni wysłuchali sprawozdania z działalności szpitala powiatowego. W ubiegłym roku liczba hospitalizacji (wraz z ruchem międzyoddziałowym) wyniosła prawie 10 tys. Na którym oddziale było najwięcej pacjentów?
w sobotę, godzina 08:10 Powiat niżański
Pijany kierowca busa przewoził pasażerów, jeden z nich wezwał policję
w sobotę, godzina 20:59 Biłgoraj
Eleni zaśpiewała w Biłgoraju
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika Biłgoraj