REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Biłgoraj
2017.10.10 18:01 | aktualizacja: 2017.10.10 18:42

15 lat istnienia UTW w Biłgoraju

We wtorkowe popołudnie, 10 października, odbyły się uroczystości z okazji 15-lecia istnienia Uniwersytety Trzeciego Wieku w Biłgoraju. Wydarzenie połączono z inauguracją kolejnego roku akademickiego.
15 lat istnienia UTW w Biłgoraju

Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Biłgoraju zaprosiło na uroczystość jubileuszu 15-lecia UTW. Wydarzenie, które odbyło się we wtorkowe popołudnie, 10 października, w sali widowiskowej BCK, połączono z inauguracją roku akademickiego 2017/2018.

Wszystkich gości, wśród których byli samorządowcy powiatu, miasta i gminy Biłgoraj, jak również dyrektorzy miejskich i powiatowych instytucji i placówek oświatowych oraz sympatycy i słuchacze UTW witała prezes Halina Wlaź.

Podkreśliła, że świętowanie tego ważnego jubileuszu słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęli już w niedzielę od mszy św. w kaplicy w Domu Kombatanta. - Jeżeli zdecydowaliśmy się już na zawsze zamknąć rozdział życia pt. "praca" wcale nie musimy oczekiwać sędziwej starości wciśnięci w swój ulubiony fotel. Przecież uczymy się przez całe życie, a spotkania i wykłady w ramach UTW to umożliwiają. Poza tym w ten sposób można doskonale wypełnić wolny czasu po zaprzestaniu czynnej, często odpowiedzialnej racy zawodowej. Stereotyp mówiący, że celem starości jest odpoczynek obraca się przeciwko człowiekowi - mówiła podczas uroczystości Halina Wlaź, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Biłgoraju.

Poza tym, jak przypomniała prezes Wlaź, ważne jest też przebywanie w grupie osób odczuwających podobną satysfakcję z aktywności społecznej i kulturalnej. - Żywego kontaktu z ludźmi nic nie zastąpi - dodała.

Minione 15 lat podsumowali sami słuchacze. Opowiadali o początkach działalności uniwersytetu, wspominali pierwsze wykłady, wycieczki, wspólne zajęcia. Przypominali o wydarzeniach, w których aktywnie biorą udział każdego roku.

Zaproszeni goście życzyli słuchaczom przede wszystkim dalszych lat w zdrowiu, owocnej działalności, ale także tego, by seniorzy doczekali się własnego lokum, w którym będą mogli organizować wykłady i spotkania.

Wydarzenie sfinansowano ze środków miasta z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego pt. "15 lat Biłgorajskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w intelektualnym i kulturalnym wspieraniu seniorów powiatu biłgorajskiego dla utrwalania patriotyzmu oraz wartości i tradycji lokalnej kultury".

red.
red. dodany 10 października 2017
 
Odsłon: 5795

Czytaj podobne

tagi: utw, jubileusz

Waszym zdaniem (14)

~ Jan
Oceniano 6 razy  +4
Rysiek Kornak to ma niespożyte siły. Radny rady powiatu i wiceprzewodniczący, działa też w radzie nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej, w PCK jest też szychą. Dopiero odszedł na emeryturę z Miejskiej Służby Drogowej a już jest w Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Dom zaniedbał, zdrowie zdarł niczym starą miotłę a ciągle działa. Komunista jak Waryński, chociaż z SLD wystąpił w proteście przeciwko trockistowskim odchyleniom to dalej trzyma się mocno hasła: Proletariusze Wszystkich Urzędów Łączcie się. Gdyby nie on to w Biłgoraju niczego by nie było. Nawet trawa na poboczach dróg by nie rosła. Woda w Ładzie by wyschła a wokół Biłgoraja była by Sahara. Może nawet szarańcza by nas zaatakowała i to ta szarańcza co przepływa na tratwach do Włoch. On jeden nas chroni i działa dla naszego dobra. Wszędzie jest i nawet jak go nie zapraszają to on potrafi przez drzwi przeniknąć albo w szafie się schować i w najważniejszym momencie się pojawia. I nie spocznie, prawdziwy komunista. I takich nam trzeba.
~ george
Oceniano 9 razy  +5
czy w dobie powszechnego dostepu do internetu potrzebny jest taki dziwolag jak UTW,przeciez te wiedze ktora udostepniaja tzw wykladowcy mozna zdobyc w kazdej gminnej bibliotece publicznej ,jesli nie posiada sie komputara w domu. UTW to dodatkowa forma przekladania publicznych pieniedzy z jednej kieszeni do drugiej
~ biłgorajanka
Oceniano 5 razy  +5
Ale mnie ubawiłeś swoim komentarzem.Dobry i jakże prawdziwy.
~ Wyborca
Oceniano 12 razy  +8
W tym Uniwersytecie to na pewno rektora nie ma. To ja mam kandydata i on przyjmie to stanowisko. MANIEK KLECHA nadaje się w sam raz. W LO im ONZ dyrektorem jest, z ZUS emeryturę bierze prawie 65 tyś rocznie. Rosłan zrobił go jeszcze przewodniczącym Rady Miasta gdzie zgarnia 22 tyś zł diety /rocznie/ Ma jeszcze ponad 10 ha gruntów na których to ci studenci-seniorzy mogli by odbywać praktyki kosząc zboże sierpem oraz pracując młotem przy remontach radeł. To byłby skansen lepszy niż ten co buduje Kuźmiński za grube miliony z naszych podatków.
~ biłgorajanka
Oceniano 8 razy  +4
Raczej TO DRUGIE!!!
~ z widowni
Oceniano 11 razy  -5
Kup okulary " ktosiu z Biłgoraja", to przekonasz się, że na scenie masowo występowali słuchacze UTW. A nie tylko Pani Prezes.Bardzo nieładnie bezpodstawnie krytykować kogoś, kto zasługuje na szacunek.
~ ktoś z Biłgoraja..
Oceniano 10 razy  +4
Tak oglądam te zdjęcia i myślę - Czy to był jubileusz UTW czyli wszystkich słuchaczy którzy tak cichutko i potulnie siedzą na widowni ? Czy to był prywatny jubileusz Tej Pani w zamaszystej kiecce ??
~ obserwując
Oceniano 8 razy  -4
Piękna uroczystość. Gratulacje dla energetycznej Pani Prezes ( o wielu talentach)i dla wszystkich Państwa z UTW.
~ 12345
Oceniano 3 razy  +1
Ze względu na wiek jego obecność była tam jak najbardziej uzasadniona :)
~ biłgorajanka
Oceniano 5 razy  +3
HAHAHA a jakże mogłoby go zabraknąć???
~ biłgorajanka
Oceniano 7 razy  -1
Przecież ~~529 PISZE o seniorach... Czyżbyś nie zauważył na tych fotkach tych seniorów, o których pisze ~529?? A jest ich tu sporo... To raczej ty niestety niczego nie rozumiesz. Raczej sobie życz opamiętania i logicznego myślenia.
~ KENYS
Oceniano 8 razy  +2
Po komentarza " 529" To nie to miejsce gdzie można wypisywać brednie nie dotyczące tematu. Tu powinno się mówić o Seniorach i UTW. Troszkę więcej opamiętania i rozumowania tego co się przegląda i czyta.
~ 529
Oceniano 11 razy  +5
Ja nie mogę pojąć jak można się zapisać do PZPR a po kilku latach do solidarności?Ja nie mogę pojąć jakim draniem trzeba być żeby wyganiać własne dzieci i wnuki zmieniać pieluchy esesmanom żeby godnie żyć . Bo kto rządził po wojnie ?Dzisiejsze dziadki . Jakoś w szkole nie słyszałem o Katyniu , Wołyniu , Augustowie itd...Kim trzeba być żeby gardzić pokoleniami po sobie.....?Przez to pokolenie jest bieda h..d.. i kamieni kupa. Szczaw i śliwki
~ iga
Oceniano 8 razy  +4
I tu Klecha działa,w szkole dożywotnio i w tym kolejnym wieku się lansuje,nie do zdarcia ,szkoda ,że Tokarskiego nie wziął obok siebie.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
dzisiaj, 16:02 Biłgoraj
Niszczenie i zasłanianie plakatów wyborczych. Wszystkie chwyty dozwolone?
Wybory parlamentarne odbędą się dokładnie za 23 dni. To ostatni chwile na przekonanie do siebie wyborców. A kandydaci robią to na różne sposoby. Niestety dochodzi też do sytuacji, które wykraczają poza dobre obyczaje, ale i przepisy prawa. Sami kandydaci informują o przypadkach niszczenia, czy zasłaniania plakatów wyborczych.
dzisiaj, 10:21 Biłgoraj
Miała prawie 2 promile. Twierdziła, że wypiła tylko jedno piwo
14 września 2023 Biłgoraj
"Wydrapał" 200 tys. zł
10 września 2023 Lipiny Górne-Borowina
100-lecie Lasów Państwowych. Uroczystości w Lipinach
W tym roku Lasy Państwowe świętują 100-lecie istnienia. Z tej okazji odbywają się uroczystości, mające na celu podkreślenie wagi wydarzenia. W niedzielę 10 września świętowano w powiecie biłgorajskim.
we wtorek, godzina 19:22 Biłgoraj
Zbiórka na sprowadzenie ciała
dzisiaj, 10:58 Biłgoraj
Bezpłatne treningi na terenie OSiR
dzisiaj, 15:46 Biłgoraj
Promesy wręczone. Do powiatu trafiły miliony zł
W czwartkowe popołudnie 21 września, w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju odbędzie się wręczenie promes z Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych edycja VI skierowana do samorządów, w których działały PGR-y.
w środę, godzina 07:50 Lekkoatletyka
RCEZ na 3. miejscu w kraju
w piątek, godzina 09:48 Biłgoraj
Zmiana organizacji ruchu w Biłgoraju. Sypią się mandaty
w środę, godzina 16:09 Biłgoraj
"Jedynka" ma nowy sztandar
20 września to wyjątkowy dzień dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju. W związku z beatyfikacją patrona, kardynała Stefana Wyszyńskiego, tego dnia odbyła się uroczystość nadania placówce nowego sztandaru.
w sobotę, godzina 09:04 Biłgoraj
Koncert przy fontannie. Zagrają młodzi muzycy z Biłgoraja
w niedzielę, godzina 08:43 Lubelszczyzna
Pociągi pojadą z Biłgoraja do Lublina - podpisano umowę na projekt linii
w poniedziałek, godzina 08:31 Region
Utrudnienia na DK nr 74 za Frampolem
Kierowcy podróżujący "krajówką" za Frampolem muszą przygotować się na utrudnienia. Rozpoczęły się prace związane z budową pierwszej w regionie drogi w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic.
w środę, godzina 12:22 Wola Dereźniańska
Wielkie sprzątanie już w sobotę
we wtorek, godzina 15:40 Biłgoraj
Marcin Daniec wystąpi w Biłgoraju [NOWY TERMIN]
w poniedziałek, godzina 16:41 Powiat
Miliony na renowację kościołów w powiecie
W poniedziałek 18 września, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyło się spotkanie dla przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego z terenu powiatu biłgorajskiego oraz beneficjentów dotacji, którzy otrzymali dofinansowanie w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Łącznie do naszego powiatu trafią środki w wysokości ponad 13 mln zł.
w środę, godzina 09:23 Biłgoraj
Będą zbierać baterie na ulicach Biłgoraja
8 września 2023 Biłgoraj
11 nauczycieli odebrało awanse zawodowe
w niedzielę, godzina 20:54 Biłgoraj
Koncert przy fontannie przyciągnął prawdziwe tłumy
W niedzielny wieczór 17 września grupa biłgorajskich muzyków zaprosiła na nietypowe wydarzenie. Zaproponowano koncert przy fontannie na placu Wolności. "Alejki" wypełniły się publicznością.
dzisiaj, 10:16 Osuchy
Dwie historyczne rocznice w Osuchach
w piątek, godzina 20:22 Olszanka
53-letni mężczyzna zmarł przygnieciony przez ciągnik
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika