REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Biłgoraj
2017.10.10 18:01 | aktualizacja: 2017.10.10 18:42

15 lat istnienia UTW w Biłgoraju

We wtorkowe popołudnie, 10 października, odbyły się uroczystości z okazji 15-lecia istnienia Uniwersytety Trzeciego Wieku w Biłgoraju. Wydarzenie połączono z inauguracją kolejnego roku akademickiego.
15 lat istnienia UTW w Biłgoraju

Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Biłgoraju zaprosiło na uroczystość jubileuszu 15-lecia UTW. Wydarzenie, które odbyło się we wtorkowe popołudnie, 10 października, w sali widowiskowej BCK, połączono z inauguracją roku akademickiego 2017/2018.

Wszystkich gości, wśród których byli samorządowcy powiatu, miasta i gminy Biłgoraj, jak również dyrektorzy miejskich i powiatowych instytucji i placówek oświatowych oraz sympatycy i słuchacze UTW witała prezes Halina Wlaź.

Podkreśliła, że świętowanie tego ważnego jubileuszu słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęli już w niedzielę od mszy św. w kaplicy w Domu Kombatanta. - Jeżeli zdecydowaliśmy się już na zawsze zamknąć rozdział życia pt. "praca" wcale nie musimy oczekiwać sędziwej starości wciśnięci w swój ulubiony fotel. Przecież uczymy się przez całe życie, a spotkania i wykłady w ramach UTW to umożliwiają. Poza tym w ten sposób można doskonale wypełnić wolny czasu po zaprzestaniu czynnej, często odpowiedzialnej racy zawodowej. Stereotyp mówiący, że celem starości jest odpoczynek obraca się przeciwko człowiekowi - mówiła podczas uroczystości Halina Wlaź, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Biłgoraju.

Poza tym, jak przypomniała prezes Wlaź, ważne jest też przebywanie w grupie osób odczuwających podobną satysfakcję z aktywności społecznej i kulturalnej. - Żywego kontaktu z ludźmi nic nie zastąpi - dodała.

Minione 15 lat podsumowali sami słuchacze. Opowiadali o początkach działalności uniwersytetu, wspominali pierwsze wykłady, wycieczki, wspólne zajęcia. Przypominali o wydarzeniach, w których aktywnie biorą udział każdego roku.

Zaproszeni goście życzyli słuchaczom przede wszystkim dalszych lat w zdrowiu, owocnej działalności, ale także tego, by seniorzy doczekali się własnego lokum, w którym będą mogli organizować wykłady i spotkania.

Wydarzenie sfinansowano ze środków miasta z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego pt. "15 lat Biłgorajskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w intelektualnym i kulturalnym wspieraniu seniorów powiatu biłgorajskiego dla utrwalania patriotyzmu oraz wartości i tradycji lokalnej kultury".

red.
red. dodany 10 października 2017
 
Odsłon: 5951

Czytaj podobne

tagi: utw, jubileusz

Waszym zdaniem (14)

~ Jan
Oceniano 6 razy  +4
Rysiek Kornak to ma niespożyte siły. Radny rady powiatu i wiceprzewodniczący, działa też w radzie nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej, w PCK jest też szychą. Dopiero odszedł na emeryturę z Miejskiej Służby Drogowej a już jest w Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Dom zaniedbał, zdrowie zdarł niczym starą miotłę a ciągle działa. Komunista jak Waryński, chociaż z SLD wystąpił w proteście przeciwko trockistowskim odchyleniom to dalej trzyma się mocno hasła: Proletariusze Wszystkich Urzędów Łączcie się. Gdyby nie on to w Biłgoraju niczego by nie było. Nawet trawa na poboczach dróg by nie rosła. Woda w Ładzie by wyschła a wokół Biłgoraja była by Sahara. Może nawet szarańcza by nas zaatakowała i to ta szarańcza co przepływa na tratwach do Włoch. On jeden nas chroni i działa dla naszego dobra. Wszędzie jest i nawet jak go nie zapraszają to on potrafi przez drzwi przeniknąć albo w szafie się schować i w najważniejszym momencie się pojawia. I nie spocznie, prawdziwy komunista. I takich nam trzeba.
~ george
Oceniano 9 razy  +5
czy w dobie powszechnego dostepu do internetu potrzebny jest taki dziwolag jak UTW,przeciez te wiedze ktora udostepniaja tzw wykladowcy mozna zdobyc w kazdej gminnej bibliotece publicznej ,jesli nie posiada sie komputara w domu. UTW to dodatkowa forma przekladania publicznych pieniedzy z jednej kieszeni do drugiej
~ biłgorajanka
Oceniano 5 razy  +5
Ale mnie ubawiłeś swoim komentarzem.Dobry i jakże prawdziwy.
~ Wyborca
Oceniano 12 razy  +8
W tym Uniwersytecie to na pewno rektora nie ma. To ja mam kandydata i on przyjmie to stanowisko. MANIEK KLECHA nadaje się w sam raz. W LO im ONZ dyrektorem jest, z ZUS emeryturę bierze prawie 65 tyś rocznie. Rosłan zrobił go jeszcze przewodniczącym Rady Miasta gdzie zgarnia 22 tyś zł diety /rocznie/ Ma jeszcze ponad 10 ha gruntów na których to ci studenci-seniorzy mogli by odbywać praktyki kosząc zboże sierpem oraz pracując młotem przy remontach radeł. To byłby skansen lepszy niż ten co buduje Kuźmiński za grube miliony z naszych podatków.
~ biłgorajanka
Oceniano 8 razy  +4
Raczej TO DRUGIE!!!
~ z widowni
Oceniano 11 razy  -5
Kup okulary " ktosiu z Biłgoraja", to przekonasz się, że na scenie masowo występowali słuchacze UTW. A nie tylko Pani Prezes.Bardzo nieładnie bezpodstawnie krytykować kogoś, kto zasługuje na szacunek.
~ ktoś z Biłgoraja..
Oceniano 10 razy  +4
Tak oglądam te zdjęcia i myślę - Czy to był jubileusz UTW czyli wszystkich słuchaczy którzy tak cichutko i potulnie siedzą na widowni ? Czy to był prywatny jubileusz Tej Pani w zamaszystej kiecce ??
~ obserwując
Oceniano 8 razy  -4
Piękna uroczystość. Gratulacje dla energetycznej Pani Prezes ( o wielu talentach)i dla wszystkich Państwa z UTW.
~ 12345
Oceniano 3 razy  +1
Ze względu na wiek jego obecność była tam jak najbardziej uzasadniona :)
~ biłgorajanka
Oceniano 5 razy  +3
HAHAHA a jakże mogłoby go zabraknąć???
~ biłgorajanka
Oceniano 7 razy  -1
Przecież ~~529 PISZE o seniorach... Czyżbyś nie zauważył na tych fotkach tych seniorów, o których pisze ~529?? A jest ich tu sporo... To raczej ty niestety niczego nie rozumiesz. Raczej sobie życz opamiętania i logicznego myślenia.
~ KENYS
Oceniano 8 razy  +2
Po komentarza " 529" To nie to miejsce gdzie można wypisywać brednie nie dotyczące tematu. Tu powinno się mówić o Seniorach i UTW. Troszkę więcej opamiętania i rozumowania tego co się przegląda i czyta.
~ 529
Oceniano 11 razy  +5
Ja nie mogę pojąć jak można się zapisać do PZPR a po kilku latach do solidarności?Ja nie mogę pojąć jakim draniem trzeba być żeby wyganiać własne dzieci i wnuki zmieniać pieluchy esesmanom żeby godnie żyć . Bo kto rządził po wojnie ?Dzisiejsze dziadki . Jakoś w szkole nie słyszałem o Katyniu , Wołyniu , Augustowie itd...Kim trzeba być żeby gardzić pokoleniami po sobie.....?Przez to pokolenie jest bieda h..d.. i kamieni kupa. Szczaw i śliwki
~ iga
Oceniano 8 razy  +4
I tu Klecha działa,w szkole dożywotnio i w tym kolejnym wieku się lansuje,nie do zdarcia ,szkoda ,że Tokarskiego nie wziął obok siebie.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
8 kwietnia 2024 Biłgoraj
Kto zasiądzie w Radzie Powiatu?
Już wiadomo kto przez pięć najbliższych lat będzie zasiadał w Radzie Powiatu Biłgorajskiego. O mandat radnego ubiegało się 149 kandydatów reprezentujących 5 komitetów wyborczych.
w czwartek, godzina 14:07 Księżpol
Od poniedziałku kontrola szamb
we wtorek, godzina 06:47 Biłgoraj
Napad na lombard
8 kwietnia 2024 Biłgoraj
Znamy skład Rady Miasta Biłgoraja
Podczas niedzielnych mieszkańcy Biłgoraja wybrali 21 radnych, którzy przez najbliższych 5 lat będą decydować o przyszłości miasta. Znamy oficjalne wyniki.
we wtorek, godzina 12:53 Biłgoraj
Tak zmieni się skwer
w poniedziałek, godzina 07:53 Biłgoraj
Pożegnanie radnych
8 kwietnia 2024 Biłgoraj
Oficjalne wyniki wyborów na burmistrza Biłgoraja
Znamy wyniki wyborów na burmistrza Biłgoraja. W drugiej turze, podobnie jak w 2018 roku, zmierzą się dotychczasowy włodarz Janusz Rosłan i Wojciech Gleń.
w czwartek, godzina 08:32 Księżpol
Mieszkanka powiatu w konkursie Miss Polonia 2024
10 kwietnia 2024 Frampol
Utrudnienia na DW nr 835. Rusza remont
8 kwietnia 2024 Biłgoraj
Wyniki wyborów na wójta gminy Biłgoraj. Znamy skład nowej rady
Znane są już oficjalne wyniki wyborów w gminie Biłgoraj. O fotel wójta ubiegało się trzech kandydatów. Kto uzyskał najwięcej głosów?
w poniedziałek, godzina 22:08 Biłgoraj
Spotkanie otwarte z Wojciechem Gleniem
we wtorek, godzina 08:16 Obsza
Oni będą reprezentować powiat
10 kwietnia 2024 Roztocze
Powstaje dokumentacja projektowa nowych atrakcji turystycznych na Roztoczu
Roztoczański Park Narodowy rozstrzygnął przetarg na wykonanie pełnobranżowej dokumentacji projektowej dwóch nowych atrakcji turystycznych. Inwestycje, które mają być zrealizowane, mają na celu nie tylko wzbogacenie oferty turystycznej regionu, ale także podnoszenie świadomości ekologicznej oraz zachęcenie turystów do odkrywania i cieszenia się przyrodą.
w niedzielę, godzina 18:05 Bidaczów Stary
31 strażaków gasiło pożar wiaty
w niedzielę, godzina 10:56 Biłgoraj
Wraca sezon na garażówki. Miejskie targowisko przy ulicy Jagiełły będzie tętnić życiem
8 kwietnia 2024 Biłgoraj
Wyniki wyborów z 66% obwodów w Biłgoraju. Będzie druga tura?
Trwa liczenie głosów oddanych w niedzielnym głosowaniu. Według wyników z 66,67% obwodów wybory na burmistrza Biłgoraja nie zostały rozstrzygnięte. Kto ma szansę na udział w drugiej turze?
we wtorek, godzina 21:06 Biłgoraj
49 uczestników, 105 godzin warsztatów i 13 inicjatyw obywatelskich
w sobotę, godzina 16:32 Biłgoraj
Miłośnicy klasyków rozpoczynają sezon [NOWE ZDJĘCIA]
9 kwietnia 2024 Biłgoraj
Do sądu wpłynął akt oskarżenia ws. afery banerowej
Jak informuje radca prawny Marek Błaszczak, pełnomocnik burmistrza Janusza Rosłana, do sądu w Biłgoraju wpłynął akt oskarżenia ws. afery banerowej.
7 kwietnia 2024 Biłgoraj
Jaka frekwencja w powiecie? [AKTUALIZACJA]
w czwartek, godzina 12:16 Biłgoraj
Kompleks boisk sportowych za 4,5 mln zł otwarty [NOWE ZDJĘCIA]
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika