REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Biłgoraj
2017.11.14 13:59 | aktualizacja: 2017.11.14 15:06

Dwie nowe drogi uroczyście otwarte

Na terenie powiatu biłgorajskiego powstają kolejne drogi w ramach leśno - samorządowego programu współpracy. Łącznie na ten cel Lasy Państwowe przeznaczyły kilkadziesiąt mln zł. Dwie nowe trasy zostały uroczyście otwarte we wtorkowe przedpołudnie, 14 listopada.
Dwie nowe drogi uroczyście otwarte

Inicjatorem rozpoczęcia współpracy z Lasami Państwowymi w zakresie pozyskania środków na budowę dróg na terenie powiatu biłgorajskiego była posłanka Agata Borowiec. I to ona zaprosiła na wydarzenie podsumowujące kolejny etap realizacji programu. Tym razem dokonano otwarcia drogi powiatowej 2923L relacji Smólsko - Biłgoraj oraz drogi leśnej Edwardów - Biłgoraj.

Uroczystość odbyła się w siedzibie Starostwa Powiatowego, we wtorkowe przedpołudnie, 14 listopada. Odział w niej wzięli przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, samorządu województwa lubelskiego, miasta, gminy i powiatu biłgorajskiego, jak również samorządowców z gmin z terenu powiatu. - Dziś symbolicznie oddajemy do użytku dwie drogi, symbolicznie, bo mieszkańcy już z nich korzystają. Jest to również okazja dla nas samorządowców, by się pochwalić i zaprezentować doskonałą w naszym odczuciu współpracę z Lasami Państwowymi, której patronuje poseł Agata Borowiec, jak również z gminami i miastami z terenu powiatu - mówił na wstępie starosta powiatu Kazimierz Paterak. Przedstawił również statystyki dotyczące infrastruktury drogowej. - Na naszym terenie dróg krajowych mamy 11 km, wojewódzkich 208 km, powiatowe to 588 km, a gminne 505 km. Ich stan jest różny, drogi dobre i bardzo dobre to 310 km, co staowi 53% wszystkich tras, złe to natomiast 106 km, dróg bardzo złych mamy za to 96 km, a gruntowych 78 km - dodał gospodarz powiatu i podkreślił, że władze samorządowe dokładają wszelkich starań, by pozyskać środki zewnętrzne na remonty ulic, jednak nie wszystkie trasy wpisują się w funkcjonujące programy. Jedyną nadzieją na poprawę jakości dróg biegnących przez lasy jest właśnie fundusz współpracy leśno - samorządowej.

W ubiegłym roku powiat biłgorajski został objęty programem współpracy leśno-samorządowej, w ramach którego finansowane są najważniejsze i najbardziej potrzebne inwestycje zarówno z punktu widzenia Lasów Państwowych, samorządu, jak i społeczności lokalnej. O tym fakcie informowaliśmy w artykule pt. Lasy Państwowe kołem zamachowym polskiej gospodarki.Od tego czas do powiatu trafiają kolejne miliony, obecnie jest to 27 mln zł. Żaden inny samorząd w kraju nie został wsparty taką kwotą.

- To ogromna kwota, która przyczyni się do rozwoju infrastruktury na naszym terenie. Łącznie za te pieniądze powstanie 13 odcinków dróg, ale już teraz widać efekty współpracy. Ostatnio otwarte drogi wiele zmieniły w naszym powiecie, cześć ma rolę strategiczną. Właściwie wszystkie te trasy, które zostały zakwalifikowane do realizacji w ramach tego programu nie miałyby szans na realizację z innych programów - mówiła posłanka Agata Borowiec. Odczytała też list, jaki do uczestników skierował minister środowiska Jan Szyszko.

Po części oficjalnej nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi na nowych trasach. Droga gminno - leśna Biłgoraj - Edwardów ma 3,8 km, a całkowity koszt jej realizacji zamknął się kwotą 1 mln 350 tys. zł, z czego dofinansowanie z Lasów Państwowych wyniosło 67%. Druga z tras Biłgoraj - Smólsko została przebudowa na długości 5,3 km, a koszt inwestycji to ponad nieco ponad 2 mln zł, z czego udział Lasów Państwowych to 70%.

Dotychczas, w ramach współpracy leśno - samorządowej powstało kilka tras. Relację z uroczystości ich otwarcia znajdą Państwo pod adresami: Miliony zł od Lasów Państwowych na drogi w powiecie. Są już efekty, Powstała nowa droga w ramach współpracy leśno-samorządowejoraz Droga Lipiny Górne - Stoczek otwarta.

red.
red. dodany 14 listopada 2017
 
Odsłon: 12349

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (15)

Najwyżej oceniane komentarze
~ z Lipin
Oceniano 34 razy  +32
A co tam robi ten radny bezradny Józef Borowiec już ze Stoczka u nas siostra zabrała go do Biłgoraja , nic mu to nie pomoże przy wyborach ludzie się już na nim poznali
~ Działacze
Oceniano 50 razy  +32
Niech sobie pani stratuje ze swojej listy do SEJMU!!!
~ nw
Oceniano 16 razy  +14
A czemu rabin żaden nie święci drogi?
Wszystkie komentarze
~ wiedzący
Oceniano 11 razy  +9
Furlepa hejtuje na Borowców i robi zamęt.
~ Nawiedzona
  0
Ty pilnuj lepiej kapliczek, bo ktoś demoluje, urywa ręce, pewnie muzułmanie.
~ tak
Oceniano 9 razy  -7
Pan zawiślak boi się Pani Agaty ,że w wyborach do Parlamentu Europejskiego albo z nim wygra albo zabierze mu wiele elektoratu przez co nie zostanie on wybrany i dlatego ta cała ,,kabała,, w PIS-ie.
~ z Biłgoraja
Oceniano 21 razy  -11
Pani Agata Borowiec jest aktywną i skuteczną posłanką, o czym świadczą m.in. liczne inwestycje, możliwe dzięki jej staraniom. To razi nieudaczników, także z jej opcji politycznej. Miernot i pieniaczy nie potrzebujemy,a posłance Borowiec należy się szacunek, bo jest za co.Za kulturę osobistą również wielki plus.
~ podatnik
Oceniano 12 razy  +10
Więcej ich tam nie można było pomieścić przy tej wstędze? Z byle ***** taka feta.
~ dobra zmiana
Oceniano 10 razy  +10
Co tam robi ten były milicjant Kacoń?
~ katoliczka
Oceniano 27 razy  -9
Opatrzność zesłała nam PiS przed islamizacją to oni by święcili teraz droge wy przestańcie psioczyć tylko dziękujcie Bogu za pana Kaczyńskiego to wielki mąż stanu
~ nw
Oceniano 16 razy  +14
A czemu rabin żaden nie święci drogi?
~ paweł
Oceniano 24 razy  -18
Ja będę głosować tylko na Sławomira Zawiślaka , i tak radzę reszcie mieszkańców z elektoratu PiS
~ chlop
Oceniano 7 razy  -1
dobrze ze poswiencone morze bendzie mniej krzyzy po wypadkach a piratom doda rozumu
~ abc
Oceniano 17 razy  +9
jakby via carpatia otwierali... żałosne widowisko...
~ z Lipin
Oceniano 34 razy  +32
A co tam robi ten radny bezradny Józef Borowiec już ze Stoczka u nas siostra zabrała go do Biłgoraja , nic mu to nie pomoże przy wyborach ludzie się już na nim poznali
~ kupa
Oceniano 17 razy  +7
jednego nie zrozumiem: po cholerę tam ksiądz? a nawet trzech. Czy już nie można nawet pierdnąć bez księdza w tym mieście?
~ mario
Oceniano 51 razy  -7
Tak Olszówka jak i Zawiślak nic dla Biłgoraja nie zrobili. Więc niech sie trzymają z daleka. A drogi nie są ani lewicowe ani prawicowe. Służą wszystkim.
~ Działacze
Oceniano 50 razy  +32
Niech sobie pani stratuje ze swojej listy do SEJMU!!!
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
21 września 2023 Biłgoraj
Niszczenie i zasłanianie plakatów wyborczych. Wszystkie chwyty dozwolone?
Wybory parlamentarne odbędą się dokładnie za 23 dni. To ostatni chwile na przekonanie do siebie wyborców. A kandydaci robią to na różne sposoby. Niestety dochodzi też do sytuacji, które wykraczają poza dobre obyczaje, ale i przepisy prawa. Sami kandydaci informują o przypadkach niszczenia, czy zasłaniania plakatów wyborczych.
dzisiaj, 11:16 Biłgoraj
Oszukany przy zakupie pelletu
14 września 2023 Biłgoraj
"Wydrapał" 200 tys. zł
w piątek, godzina 22:40 Biłgoraj
To już 35 lat. Rozpoczęły się tegoroczne SzPŚiPA
W piątek 22 września ruszyły kolejne, 35. już Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorska. Sala widowiskowa Biłgorajskiego Centrum Kultury wypełniona była po brzegi. Na kolejny koncert zapraszamy już jutro.
dzisiaj, 09:03 Powiat
Powstaną chodniki, ciągi piesze i ścieżki rowerowe
we wtorek, godzina 11:57 Biłgoraj
Areszt dla 21-latka za posiadanie znacznych ilości narkotyków
dzisiaj, 11:12 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
W najbliższych dniach na mieszkańców powiatu biłgorajskiego czeka wiele wydarzeń. Od konferencji poświęconej wsparciu dzieci i młodzieży w kryzysie psychicznym, przez piknik historyczny w Brodziakach, po mobilne koncerty Orkiestry Dętej z Goraja wraz uczniami. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.
w środę, godzina 14:29 Biłgoraj
Obraz Knappa zawisł na ścianie Urzędu Miasta
dzisiaj, 08:16 Dereźnia Solska
Remiza zamieniła się w salę teatralną
w środę, godzina 08:17 Region
Ta droga po przebudowie odciąży DW nr 835
We wtorek 26 września podpisano umowę na przebudowę drogi krajowej nr 74 na odcinku między Gorajcem a Szczebrzeszynem. Remont blisko 9 km drogi pochłonie 119 mln zł. Przebudowa tego odcinka, wraz z planowaną budową obwodnicy Gorajca, pozwoli odciążyć drogę wojewódzką nr 835 na odcinku między Frampolem a Biłgorajem.
w środę, godzina 16:03 Biłgoraj
W muzeum można oglądać wystawę poświęconą słynnemu artyście z Biłgoraja
w poniedziałek, godzina 12:13 Biłgoraj
Konkurs na dyrektora OIK rozstrzygnięty
dzisiaj, 10:04 Biłgoraj
Są wyniki naboru wniosków w ramach programu "Inwestycje w oświacie". Kto i ile dostał?
Ministerstwo Edukacji Narodowej właśnie ogłosiło wyniki naboru wniosków w ramach programu "Inwestycje w oświacie". Dotacje zostaną udzielone na finansowanie lub dofinansowanie kosztów realizacji inwestycji związanych z: budową obiektu, dostosowaniem obiektu lub zakupem wyposażenia. Pieniądze trafią też do Biłgoraja.
we wtorek, godzina 11:58 Biłgoraj
Będą utrudnienia na ulicach Biłgoraja
w sobotę, godzina 17:20 Dereźnia
Kartoflaki u Dereźnianek
w środę, godzina 15:23 Biłgoraj
Pilne! Sanepid przekazał informacje o jakości wody
Sanepid wydał komunikat dotyczący przydatności wody do spożycia pochodzącej z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia Okrągłe - Korczów (gmina Biłgoraj). Wykryto w niej bakterie z grupy coli.
w środę, godzina 07:54 Biłgoraj
1,3 mln zł na przebudowę zabytkowego mostu w Biłgoraju
we wtorek, godzina 08:08 Biłgoraj
Wiemy, kto będzie liczyć głosy
w piątek, godzina 14:29 Biłgoraj
Poszukiwania 31-latka zakończone
Komenda Powiatowa Policji w Biłgoraju prowadziła poszukiwania zaginionego mieszkańca Biłgoraja. Osoby mogące posiadać informacje na temat miejsca pobytu mężczyzny proszone są o powiadomienie Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju osobiście lub pod numerem telefonu 47 815 20 10. Informacje można przekazać dzwoniąc na numer alarmowy 997/112 lub kontaktując się z najbliższą jednostką policji, także anonimowo.
w niedzielę, godzina 10:23 Biłgoraj
W rezerwacie Obary powstanie punkt widokowy?
we wtorek, godzina 09:04 Biłgoraj
Uwaga mieszkańcy bloków! To próba oszustwa
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika