REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Biłgoraj
2017.11.14 13:59 | aktualizacja: 2017.11.14 15:06

Dwie nowe drogi uroczyście otwarte

Na terenie powiatu biłgorajskiego powstają kolejne drogi w ramach leśno - samorządowego programu współpracy. Łącznie na ten cel Lasy Państwowe przeznaczyły kilkadziesiąt mln zł. Dwie nowe trasy zostały uroczyście otwarte we wtorkowe przedpołudnie, 14 listopada.
Dwie nowe drogi uroczyście otwarte

Inicjatorem rozpoczęcia współpracy z Lasami Państwowymi w zakresie pozyskania środków na budowę dróg na terenie powiatu biłgorajskiego była posłanka Agata Borowiec. I to ona zaprosiła na wydarzenie podsumowujące kolejny etap realizacji programu. Tym razem dokonano otwarcia drogi powiatowej 2923L relacji Smólsko - Biłgoraj oraz drogi leśnej Edwardów - Biłgoraj.

Uroczystość odbyła się w siedzibie Starostwa Powiatowego, we wtorkowe przedpołudnie, 14 listopada. Odział w niej wzięli przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, samorządu województwa lubelskiego, miasta, gminy i powiatu biłgorajskiego, jak również samorządowców z gmin z terenu powiatu. - Dziś symbolicznie oddajemy do użytku dwie drogi, symbolicznie, bo mieszkańcy już z nich korzystają. Jest to również okazja dla nas samorządowców, by się pochwalić i zaprezentować doskonałą w naszym odczuciu współpracę z Lasami Państwowymi, której patronuje poseł Agata Borowiec, jak również z gminami i miastami z terenu powiatu - mówił na wstępie starosta powiatu Kazimierz Paterak. Przedstawił również statystyki dotyczące infrastruktury drogowej. - Na naszym terenie dróg krajowych mamy 11 km, wojewódzkich 208 km, powiatowe to 588 km, a gminne 505 km. Ich stan jest różny, drogi dobre i bardzo dobre to 310 km, co staowi 53% wszystkich tras, złe to natomiast 106 km, dróg bardzo złych mamy za to 96 km, a gruntowych 78 km - dodał gospodarz powiatu i podkreślił, że władze samorządowe dokładają wszelkich starań, by pozyskać środki zewnętrzne na remonty ulic, jednak nie wszystkie trasy wpisują się w funkcjonujące programy. Jedyną nadzieją na poprawę jakości dróg biegnących przez lasy jest właśnie fundusz współpracy leśno - samorządowej.

W ubiegłym roku powiat biłgorajski został objęty programem współpracy leśno-samorządowej, w ramach którego finansowane są najważniejsze i najbardziej potrzebne inwestycje zarówno z punktu widzenia Lasów Państwowych, samorządu, jak i społeczności lokalnej. O tym fakcie informowaliśmy w artykule pt. Lasy Państwowe kołem zamachowym polskiej gospodarki.Od tego czas do powiatu trafiają kolejne miliony, obecnie jest to 27 mln zł. Żaden inny samorząd w kraju nie został wsparty taką kwotą.

- To ogromna kwota, która przyczyni się do rozwoju infrastruktury na naszym terenie. Łącznie za te pieniądze powstanie 13 odcinków dróg, ale już teraz widać efekty współpracy. Ostatnio otwarte drogi wiele zmieniły w naszym powiecie, cześć ma rolę strategiczną. Właściwie wszystkie te trasy, które zostały zakwalifikowane do realizacji w ramach tego programu nie miałyby szans na realizację z innych programów - mówiła posłanka Agata Borowiec. Odczytała też list, jaki do uczestników skierował minister środowiska Jan Szyszko.

Po części oficjalnej nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi na nowych trasach. Droga gminno - leśna Biłgoraj - Edwardów ma 3,8 km, a całkowity koszt jej realizacji zamknął się kwotą 1 mln 350 tys. zł, z czego dofinansowanie z Lasów Państwowych wyniosło 67%. Druga z tras Biłgoraj - Smólsko została przebudowa na długości 5,3 km, a koszt inwestycji to ponad nieco ponad 2 mln zł, z czego udział Lasów Państwowych to 70%.

Dotychczas, w ramach współpracy leśno - samorządowej powstało kilka tras. Relację z uroczystości ich otwarcia znajdą Państwo pod adresami: Miliony zł od Lasów Państwowych na drogi w powiecie. Są już efekty, Powstała nowa droga w ramach współpracy leśno-samorządowejoraz Droga Lipiny Górne - Stoczek otwarta.

red.
red. dodany 14 listopada 2017
 
Odsłon: 12644

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (15)

Najwyżej oceniane komentarze
~ z Lipin
Oceniano 34 razy  +32
A co tam robi ten radny bezradny Józef Borowiec już ze Stoczka u nas siostra zabrała go do Biłgoraja , nic mu to nie pomoże przy wyborach ludzie się już na nim poznali
~ Działacze
Oceniano 50 razy  +32
Niech sobie pani stratuje ze swojej listy do SEJMU!!!
~ nw
Oceniano 16 razy  +14
A czemu rabin żaden nie święci drogi?
Wszystkie komentarze
~ wiedzący
Oceniano 11 razy  +9
Furlepa hejtuje na Borowców i robi zamęt.
~ Nawiedzona
  0
Ty pilnuj lepiej kapliczek, bo ktoś demoluje, urywa ręce, pewnie muzułmanie.
~ tak
Oceniano 9 razy  -7
Pan zawiślak boi się Pani Agaty ,że w wyborach do Parlamentu Europejskiego albo z nim wygra albo zabierze mu wiele elektoratu przez co nie zostanie on wybrany i dlatego ta cała ,,kabała,, w PIS-ie.
~ z Biłgoraja
Oceniano 21 razy  -11
Pani Agata Borowiec jest aktywną i skuteczną posłanką, o czym świadczą m.in. liczne inwestycje, możliwe dzięki jej staraniom. To razi nieudaczników, także z jej opcji politycznej. Miernot i pieniaczy nie potrzebujemy,a posłance Borowiec należy się szacunek, bo jest za co.Za kulturę osobistą również wielki plus.
~ podatnik
Oceniano 12 razy  +10
Więcej ich tam nie można było pomieścić przy tej wstędze? Z byle ***** taka feta.
~ dobra zmiana
Oceniano 10 razy  +10
Co tam robi ten były milicjant Kacoń?
~ katoliczka
Oceniano 27 razy  -9
Opatrzność zesłała nam PiS przed islamizacją to oni by święcili teraz droge wy przestańcie psioczyć tylko dziękujcie Bogu za pana Kaczyńskiego to wielki mąż stanu
~ nw
Oceniano 16 razy  +14
A czemu rabin żaden nie święci drogi?
~ paweł
Oceniano 24 razy  -18
Ja będę głosować tylko na Sławomira Zawiślaka , i tak radzę reszcie mieszkańców z elektoratu PiS
~ chlop
Oceniano 7 razy  -1
dobrze ze poswiencone morze bendzie mniej krzyzy po wypadkach a piratom doda rozumu
~ abc
Oceniano 17 razy  +9
jakby via carpatia otwierali... żałosne widowisko...
~ z Lipin
Oceniano 34 razy  +32
A co tam robi ten radny bezradny Józef Borowiec już ze Stoczka u nas siostra zabrała go do Biłgoraja , nic mu to nie pomoże przy wyborach ludzie się już na nim poznali
~ kupa
Oceniano 17 razy  +7
jednego nie zrozumiem: po cholerę tam ksiądz? a nawet trzech. Czy już nie można nawet pierdnąć bez księdza w tym mieście?
~ mario
Oceniano 51 razy  -7
Tak Olszówka jak i Zawiślak nic dla Biłgoraja nie zrobili. Więc niech sie trzymają z daleka. A drogi nie są ani lewicowe ani prawicowe. Służą wszystkim.
~ Działacze
Oceniano 50 razy  +32
Niech sobie pani stratuje ze swojej listy do SEJMU!!!
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
we wtorek, godzina 08:06 Panasówka
Spór o planowaną atrakcję turystyczną na Roztoczu
Roztoczański Park Narodowy planuje budowę wieży widokowej na Wzgórzu Polak w Panasówce. Projekt, który jest częścią szerszej rozbudowy bazy edukacyjno-turystycznej parku, budzi zarówno entuzjazm, jak i sprzeciw wśród lokalnej społeczności. Koszt całego przedsięwzięcia to 50 milionów złotych, z czego 16 milionów złotych przeznaczono na budowę samej wieży. Planowany termin zakończenia inwestycji to 2028 rok.
w środę, godzina 13:20 Stary Lubliniec
Kierujący ciągnikiem poniesie konsekwencje
dzisiaj, 08:38 Biłgoraj
Tak wygląda remont 90-letniego mostu
5 lipca 2024 Biłgoraj
Śledczy podali szczegóły tragicznych wydarzeń w Biłgoraju
W środę 3 lipca w jednym z domów przy ulicy Kościuszki w Biłgoraju ujawniono zwłoki 57-letniej mieszkanki miasta. Prokuratura podała szczegóły tragedii.
w piątek, godzina 11:36 Józefów
Wilki w józefowskich lasach
dzisiaj, 08:21 Frampol
Stan wodomierzy pod lupą ZGK
9 lipca 2024 Powiat
Znamy wyniki matur. Jak wypadli nasi uczniowie?
Wraz z końcem maja zakończył się też maturalny maraton. Uczniowie ostatnich klas szkół średnich właśnie poznali wyniki swojej pracy. Dane przekazała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie.
dzisiaj, 15:37 Sól
Lis wpadł do studni
w środę, godzina 08:14 Biłgoraj
Mieszkańcy powiatu stracili tysiące złotych
dzisiaj, 11:38 Biłgoraj
Milionerzy w powiecie
W 2023 roku w województwie lubelskim zmniejszyła się liczba osób deklarujących dochód powyżej miliona złotych. Liczba milionerów spadła o 87 osób, z 1357 w 2022 roku do 1270 w 2023 roku. Najwięcej milionerów wybrało deklarację PIT-36L (1119 osób), a popularny PIT-37 wybrało 75 milionerów. Ilu milionerów rozliczyło się w biłgorajskiej skarbówce?
w niedzielę, godzina 08:34 Józefów
Gmina stawia na fotowoltaikę z magazynami energii
we wtorek, godzina 19:47 Tokary
Ciągnik przygniótł mężczyznę [AKTUALIZACJA]
4 lipca 2024 Zagumnie
Dramat w gminie Biłgoraj. Podejrzany usłyszał zarzuty
Do dramatycznych wydarzeń doszło w nocy z wtorku na środę w gminie Biłgoraj. Nie żyje 45-latek, a 65-latek walczy o życie. W tej sprawie zatrzymano 33-latka. Dzisiaj został doprowadzony do prokuratury i usłyszał zarzuty.
w niedzielę, godzina 18:20 Biszcza
Dzień Miodu i Pieroga 2024
we wtorek, godzina 11:01 Babice
Jedna osoba pozostaje w szpitalu po wypadku w Babicach
8 lipca 2024 Biłgoraj
Nowe bloki w Biłgoraju. Wybrano wykonawcę inwestycji
Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. rozstrzygnęło przetarg na budowę bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Inwestycja powstanie przy ulicy Ks. Stanisława Matrasia w Biłgoraju.
w poniedziałek, godzina 09:51 Biłgoraj
Badania archeologiczne w biłgorajskim parku
we wtorek, godzina 19:35 Powiat
Nawałnica w regionie. Strażacy walczą ze skutkami burzy
w niedzielę, godzina 21:56 Region
Przedstawiciele powiatu na odsłonięciu pomnika w Domostawie
W niedzielę 14 lipca w Domostawie odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika upamiętniającego ofiary rzezi wołyńskiej. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz powiatu biłgorajskiego, m.in. prezydium Rady Powiatu.
w środę, godzina 09:20 Długi Kąt
Auto spłonęło doszczętnie
w sobotę, godzina 08:52 Potok Górny
Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego przechodzi na emeryturę
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika