REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.02.15 14:30 | aktualizacja: 2018.02.15 14:45

Zapaliła się sadza w kominie

W środowy wieczór, 14 lutego, strażacy otrzymali wezwanie na ul. Roztocze w Biłgoraju. Tam, w jednym z budynków mieszkalnych doszło do pożaru sadzy w kominie. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
Zapaliła się sadza w kominie

Do zdarzenia doszło w środowy wieczór, zgłoszenie biłgorajska straż pożarna otrzymała o godz. 20:30.

Jak wyjaśnia w rozmowie z portalem bilgorajska.pl kpt Albert Kloc z KP PSP w Biłgoraju zgłoszenie dotyczyło pożaru sadzy w kominie. Na miejsce, czyli na ul. Roztocze w Biłgoraju, wysłano 2 jednostki PSP. Działania strażaków trwały prawie godzinę. Po przyjeździe służb ratunkowych mieszkańcy przebywali na zewnątrz budynku. Jak ustalono przyczyną zdarzenia była eksploatacja zanieczyszczonego przewodu kominowego, nie doszło jednak do rozszczelnienia komina.

Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Pamiętajmy, że sadza w kominie może być bardzo niebezpieczna. Oprócz regularnego czyszczenia, w piecach nie należy palić mokrym drewnem. Strażacy przypominają, że to na właścicielu budynku ciąży obowiązek wzywania firmy kominiarskiej. W przypadku pieców na paliwa stałe przewody kominowe powinny być czyszczone cztery razy w roku. Zapalony komin może być bardzo niebezpieczny. Stwarza ryzyko zapalenia się przylegających do niego części budynku oraz połaci dachu.

Palenisko powinno zostać wygaszone poprzez wygarnięcie żaru lub zasypanie go piaskiem i szczelne zamknięcie pieca. W żadnym wypadku nie należy gasić paleniska wodą ani wlewać jej do przewodu kominowego - powstająca para może spowodować rozsadzenie komina. Jeśli mamy taką możliwość warto zainwestować w czujniki dymu i czadu. Te małe urządzenia mogą uratować życie.

red.
red. dodany 15 lutego 2018
 
Odsłon: 5890

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (10)

~ dobre
Oceniano 1 raz  -1
Popracowali prawie godzinę.... Ja bym im dał po 1000 zł premii..
~ dziwne
Oceniano 3 razy  -1
pretensje do strażaków tak jakby to oni pisali sami o sobie artykuły....to nazwał bym żenadą.
~ pogotowie
Oceniano 6 razy  +2
Chłopaki z pogotowia na dyżurze jeździli kilka razy, uratowali kilka żyć, pomogli wielu osobom i nie mają parcia na szkło żeby pisano o nich w gazetach. Strażak niech tylko głośniej pierdnie i już artykuł jak to się na pracował. Dobrze że macie wcześniejsze emerytury, bo po gaszeniu jednego komina na miesiąc należą wam się jak nic !!!! żenada i wstyd...
~ głos
Oceniano 7 razy  +5
A chłopaki z SM mogliby się przejść i wyrywkowo posprawdzać papiery czy kominy w zeszłym roku widziały kominiarza. Ale co tam. Po co. Burmistrzu daj im premie. A jak dzwonisz bo jakiś palant zastawił chodnik, że przejść się nie da to taki ciul z SM jak już łaskawie podniesie słuchawkę to jeszcze ma do ciebie pretensje, że dzwonisz i mu dUUUpe zawracasz głupotami. Zły jest że musi coś zrobić. Albo to rozwiązać w cholerę i pogonić tych nygusów, albo niech się wezmą konkretnie do roboty. Bo kasa idzie a efektów ZERO. A przy okazji chciałbym zobaczyć raport za zeszły rok.
~ Solejuk
Oceniano 6 razy  -2
Moja stara zna sie na czyszczeniu komina
~ Niekominiarz
Oceniano 3 razy  +3
Dziś jechałem przez Krzemień i w domu stojącym przy drodze również paliła się sadza w kominie. Straszny widok. Czyśćcie kominy, bo licho nie śpi.
~ gfgfg
Oceniano 6 razy  +6
Wniosek jest jeden każdą zatkaną dziurę czy komin czy inny otwór trzeba przeczyścić
~ kkkk
Oceniano 7 razy  +1
Przy okazji powinni zobaczyć czym tam było palone, pewnie płytami wiórowymi lub plastikami, nałożył i hajcował ile wlezie to się sadza zapaliła, tyle w temacie ;)
~ as
Oceniano 1 raz  +1
~ nr
Oceniano 4 razy  +2
Zastanawiam się czy policja straż i inni mają umowy z prywatnym fotografem ,że biega po wszystkich wypadkach. Kto na tym zarabia ?a jakoś wypadków w firmach fotograf nie fotografuje i tez nic się nie pisze o takich wypadkach
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w środę, godzina 18:44 Biłgoraj
Ile zarobi nowy burmistrz?
W związku z objęciem z dniem 6 maja stanowiska burmistrza przez Wojciecha Glenia, podczas środowych obrad Rada Miasta zajęła się ustaleniem wysokości pensji włodarza.
dzisiaj, 13:40 Stara Wieś
Tragiczne zdarzenie w powiecie. Nie żyje mężczyzna [AKTUALIZACJA]
dzisiaj, 17:07 Biłgoraj
W regionie powstanie ponad 131 km ścieżek rowerowych
w środę, godzina 15:41 Biłgoraj
Biblioteka ma patrona. To zasłużony dla miasta prawnik, historyk i publicysta
W środę 22 maja Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Biłgoraju oficjalnie otrzymała imię prof. Jerzego Markiewicza. Decyzja ta była wynikiem wniosku złożonego przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, który wpłynął do burmistrza Biłgoraja 7 marca 2023 roku. Uhonorowanie prof. Markiewicza jest wyrazem uznania dla jego zasług i wkładu w rozwój nauki, historii oraz społeczności lokalnej.
w środę, godzina 16:45 Biłgoraj
Najlepsi matematycy w powiecie [WYNIKI]
dzisiaj, 09:02 Biłgoraj
Pożar w Biłgoraju
w poniedziałek, godzina 14:05 Frampol
Gradobicie i ulewa [AKTUALIZACJA]
Zgodnie z przewidywaniami synoptyków w poniedziałkowe popołudnie nad powiatem biłgorajskim przeszła burza, której towarzyszyły silne opady deszczu. W gminie Frampol spadł grad.
dzisiaj, 09:42 Frampol
Strażacy ponad 6 godzin walczyli z podtopieniami
dzisiaj, 13:58 Biłgoraj
Majówka w Biłgoraju
w sobotę, godzina 09:16 Goraj
Nowy sekretarz wybrany
Zakończono procedurę wyboru kandydata na stanowisko sekretarza gminy Goraj. Kto obejmie to jedno z najważniejszych stanowisk w Urzędzie Miejskim w Goraju?
11 maja 2024 Biłgoraj
Zarząd Powiatu podzielił się władzą
dzisiaj, 15:53 Biłgoraj
Projektanci rywalizują w Biłgoraju
16 maja 2024 Gmina Biłgoraj
Edyta Sarzyńska zastępcą wójta gminy Biłgoraj
Jest pierwsza decyzja personalna wójta gminy Biłgoraj Dariusza Świerczyńskiego. Na stanowisko zastępy wójta powołana została Edyta Sarzyńska, wieloletni pracownik gminy Biłgoraj.
we wtorek, godzina 11:25 Gmina Biłgoraj
Ile zarobią radni i wójt?
we wtorek, godzina 13:07 Korczów
Zderzenie osobówek na drodze wojewódzkiej. Jedna osoba trafiła do szpitala [AKTUALIZACJA]
10 maja 2024 Potok Górny
Sensacyjne znalezisko z połowy 3 tysiąclecia przed naszą erą
Mieszkaniec Potoka Górnego znalazł na swoim polu, podczas plewienia plantacji malin, duży fragment siekiery krzemiennej. Z analizy wynika, że narzędzie może być datowane na pierwszą połowę 3 tysiąclecia przed naszą erą. To kolejne sensacyjne znalezisko na terenie powiatu biłgorajskiego.
w środę, godzina 11:15 Zwierzyniec
Mieszkanka powiatu potrąciła rowerzystkę
16 maja 2024 Biłgoraj
Jest program Dni Biłgoraja
w piątek, godzina 16:33 Biłgoraj
Zlot food trucków w Biłgoraju
Mieszkańców Biłgoraja i okolic czeka prawdziwa uczta smaków. W piątkowe popołudnie 17 maja do naszego miasta zawitały food trucki i przez cały weekend będą serwować dania z różnych stron świata.
we wtorek, godzina 09:19 Powiat
Biłgoraj i okolice bez prądu
w środę, godzina 17:57 Biłgoraj
Radni się podzielili
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika