REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.03.13 08:52 | aktualizacja: 2018.03.13 00:56

Kłopotów Arionu ciąg dalszy

Na początku marca Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku IX Wydziału dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych postanowił o ustanowieniu zarządu przymusowego nad majątkiem spółki. Co to oznacza?
Kłopotów Arionu ciąg dalszy

Przypomnijmy : Na początku grudnia wpłynął jednak wniosek do Sądu Rejonowego Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku IX Wydziału dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych o ogłoszenie upadłości Arion Szpitale Sp. z o.o. - spółki, która prowadzi biłgorajski szpital. Wniosek złożył Piotr Ruciński, jeden z członków zarządu spółki. Powodem wniosku o ogłoszenie upadłości miała być niewypłacalność spółki. Wg wnioskodawcy wartość zobowiązań pieniężnych Arion Szpitale (z wyłączenie rezerw na zobowiązania i zobowiązań wobec jednostek powiązanych) przekracza wartość aktywów. Pisaliśmy o tym w artykule pt. Wniosek o upadłość spółki Arion Szpitale. Pozostali członkowie zarządu, czyli Rafał Radwański i Karol Stpiczyński odnieśli się do tej sytuacji sugerując, że powodem takiego działania była chęć odwetu za usunięcie w listopadzie Piotra Rucińskiego z zarządu. Więcej na ten temat znajdą Państwo pod adresem Oświadczenie zarządu spółki Arion. Okazało się, że 27 listopada sąd wstrzymał skuteczność tej uchwały usuwającej Piotra Rucińskiego z zarządu, zawiesił też postępowanie rejestrowe o wpis zmiany w składzie zarządu Arion Szpitale. S ąd Rejonowy Lublin - Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku IX Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych rozpatrzył więc wniosek o ogłoszenie upadłości Arion Szpitale w przedmiocie zabezpieczenia majątku dłużnika. Ustanowiono wówczas, czyli 11 grudnia, nadzorcę tymczasowego (bez jego zgody spółka nie może zaciągnąć nowych zobowiązań, powinna też konsultować wydatki).

Sytuacja się pogarsza. 2 marca 218 roku ten sam sąd wydał postanowienie zmieniające sposób zabezpieczenia majątku spółki poprzez ustanowienie zarządcy przymusowego. Zarząd przymusowy będzie polegać na podejmowaniu przez zarządcę wszystkich czynności związanych z bieżącym prowadzeniem przedsiębiorstwa oraz zachowaniu w stanie niepogorszonym majątku dłużnika (oznacza to faktyczne sprawowanie kontroli, dotychczasowy zarząd nie może podejmować już żadnych decyzji).

Postanowienie to jest prawomocne.

Z końcem lutego na oficjalnej stronie Arion Szpitale pojawiło się oświadczenie podpisane przez Karola Stpiczyńskiego i Rafała Radwańskiego o treści: "Wspólnicy Karol Stpiczyński oraz Rafał Radwański, stanowczo zaprzeczają pogłoskom jakoby mieli zamiar sprzedać posiadane w Spółkach z Grupy ARION udziały Piotrowi Rucińskiemu jak również jakiejkolwiek innej osobie. Nie ponosimy odpowiedzialności za rozporządzenia majątkiem przez osoby trzecie z tytułu zobowiązań osób, które rzekomo porozumiały się z Nami co do sprzedaży przez Nas udziałów, bowiem porozumienie takie jest całkowitą nieprawdą".

red.
red. dodany 13 marca 2018
 
Odsłon: 5483

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (12)

Najwyżej oceniane komentarze
~ Olek
Oceniano 33 razy  +31
ludzie rozliczmy w wyborach PSL i PiS - tych ludzi którzy oddali szpital Arionowi, nie głosujmy na nich, wybierajmy nowych ludzi
~ Janusz
Oceniano 15 razy  +13
Wszystkie komentarze
~ haha
Oceniano 4 razy  0
to skończeni politycy, majcher i woźnicowa. Już nikogo nigdy nie nabiorą. Nikt nie wybierze ich więcej.
~ nie dali rady
Oceniano 2 razy  0
takie tuzy jak woznica z platformy,majcher radny powiatu spiąć siły i działać , nie czekać aż obcy cię zastapi , jak zatąpił to wyszło panie i panowie
~ szpital dla ludzi
Oceniano 6 razy  +6
Szpital jest dla ludzi, nie dla starostwa żeby zarabiali 120 tys miesięcznie. Nie dla arionków żeby z biłgoraja wypompowali kasę na szpital Ewa w warszawie. Nasi mieszkańcy zasługują na normalny , bezpieczny na w miarę dobrym poziomie szpital, u nas w mieście. Z normalnym lekarzami, z właściwą obsada pielęgniarską itp. Przyjezdni lekarze którzy tu pracują, nie przyjeżdżają dlatego że u siebie byli najlepsi.......
Niedługo będzie tam porządek.
~ to oni
Oceniano 2 razy  +2
tak zrobili dla swojego dobra,aby brać pieniądze przeznaczone dla chorych to szły do starostwa 120 tysiecy miesięcznie,co przez 7 lat dało około 10 mln uszczerbku ze szpitalnej kasy dla panów w starostwie,tokarski przy pomocy żony lekko urzędował,bezstresowo,,rosłan i klesio dali zasłużony dla biłgoraja Tokarskiemu .Sielanka panów trwała w najlepsze i to powoli sie kończy.sprzęt zniszczony ,lekarze z łapanki,pustkowie,długi będą się odkrywały parę lat,szkoda Pateraka ,bo on winny najmniej,dawać tokarskiego niech rzuci porzeczki czarne i niech teraz poprowadzi czarny biłgorajski szpital,szanse rozwojowe,sprzętu ludzi przez te 7-8 lat zaprzepaszczone,największy strumień pieniędzy unijnych,gorzej prawie nie można było,
~ hehe
Oceniano 3 razy  +3
zamknąć to g..no to nie szpital to umieralnia
~ Chory na tą sytuację
Oceniano 1 raz  +1
A pocałujcie mnie wszyscy w *****
~ Gość
Oceniano 2 razy  +2
A miało być tak cudownie !!!
~ ng
Oceniano 8 razy  +4
komuchy i wszelkiej maści lizusy bądźcie razem to nic wam nie zrobią ,do was wołam zwarty elektoracie zomo ormo i esbecy ,była umowa przy czerwono czarny stole i co czarni chcą nas rozliczać ?Do ciebie wołam Stalinie pomóż nam z głębokości piekła
~ bielski
Oceniano 8 razy  +2
A może wszystkich zawsze rozliczajmy po każdej kadencji.
~ j64
Oceniano 7 razy  +1
Prof. Chodakiewicz: Polska daje Izraelowi wszystko za darmo, popiera we wszystkim, bez wymagania czegokolwiek
Mamy do czynienia z odwróceniem strumienia pomyj wylewanego na Żydów w latach 30. i 40. Teraz te pomyje, bez weryfikacji, lecą na Polaków. I Kreml zaciera ręce powiedział w wywiadzie udzielonym Polskiemu Radiu prof. Marek Jan Chodakiewicz, amerykańsko polski historyk (posiada obywatelstwa obu krajów), profesor w The Institute of World Politics specjalizujący się w badaniu stosunków polsko-żydowskich, tematyki Holocaustu oraz historii Europy Środkowej i Wschodniej.
Chodakiewicz zwrócił uwagę na to, że wielu Żydów mieszkających w II RP nie utożsamiało się z Polską. Upadek państwa polskiego nie zrobił na nich większego wrażenia.
Czytałem dziesiątki tysięcy archiwalnych opublikowanych i nieopublikowanych relacji żydowskich. Przywołam przykład 10 –letniej dziewczynki z Białegostoku. Cieszyła się, że była w szkole za Polski, a potem była ona rosyjska, sowiecka i to jej nie przeszkadzało. Dzieciom polskim to przeszkadzało, a ona tego w ogóle nie zauważała. Wspominała, że później przyszli Niemcy i tatusiowi wszystko zabrali. Jej ojciec był kupcem, w związku z tym to nie oni mu najpierw własność zabrali, tyko sowieci mu wszystko najpierw zabrali, ale pozwolili mu pewnie siedzieć „u siebie w sklepie, jako takiemu „kierownikowi”. Ta dziewczynka w ogóle tego nie rozumiała wyjaśniał historyk.
Podkreśla jednak, że zarzuty o szmalcownictwo wśród ludności polskiej są często wyolbrzymiane przez Żydów.
To jest nieprawda ci, którzy ich ukrywali, byli bardzo rzadko aniołami i bardzo niewielu Żydów znajdowało od razu rodzinę, która by ich przechowała na stałe. Mówimy o łańcuszku ludzi, którzy pomagali, z czego niektórzy pomagali, jako ludzie dobrej woli w sensie chrześcijańskim a niektórzy pomagali raz i już myśleli, że „załatwili sprawę np. pójdę z panią na stację kolejową, kupię pani bilety i pojadę z panią do Krakowa, a potem już pani sobie pójdzie, gdzie pani chce. Jeszcze inni pomagali za pieniądze. Nie każdego tutaj należy potępiać mówi prof. Chodakiewicz. Po prostu brali pieniądze bo byli biedni i dzięki tym funduszom mogli dla ukrywanych przez siebie ludzi jedzenie kupować.
Polska nie przestanie być strategicznym partnerem USA. Jeżeli jednak nie wypłacimy odszkodowań to najbardziej ucierpi nasz wizerunek. Poprzednia ekipa rządząca uważała, że klęczeć na kolanach i przepraszać, nie wiedząc za co jako manewr taktyczny, to świetne rozwiązanie. I chować głowę w piasek w sprawie restytucji mienia: jak wszystkie rządy od 1989 r. Okazuje się jednak, że takie dobre rozwiązanie to ono nie było, skoro tyle spraw się nagromadziło. A obecnie rząd PiS jest jak dzieci we mgle podsumował. Polska musi się nauczyć grać. Od 1989 r. Polska podchodzi do Izraela jak do przyjaciela: daje wszystko za darmo, popiera we wszystkim, bez wymagania czegokolwiek.
za: polskieradio.pl
~ Janusz
Oceniano 15 razy  +13
~ Olek
Oceniano 33 razy  +31
ludzie rozliczmy w wyborach PSL i PiS - tych ludzi którzy oddali szpital Arionowi, nie głosujmy na nich, wybierajmy nowych ludzi
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w piątek, godzina 19:25 Biłgoraj
Zaprezentowano koncepcję przebudowy szpitala
W piątkowe popołudnie 23 lipca odbyła się sesja Rady Powiatu w Biłgoraju. Podczas obrad przedstawiona została koncepcja rozbudowy szpitali w Biłgoraju oraz budynku w Tarnogrodzie. W Biłgoraju ma powstać SOR oraz lądowisko dla helikopterów. Co jeszcze się zmieni?
dzisiaj, 20:33 Biłgoraj
Track Day dla Kubusia
dzisiaj, 18:27 Biłgoraj
Lato na Żurawinowym Szlaku po raz 14.
11 lipca 2021 Biłgoraj
Siedemnasta biłgorajska garażówka
W niedzielę 11 lipca na miejskim targowisku przy ulicy Jagiełły zorganizowano wyprzedaż garażową. To już siedemnasta edycja wydarzenia, które z miesiąca na miesiąc cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem zarówno sprzedających, jak i kupujących.
dzisiaj, 14:51 Biłgoraj
Tour de Lubelskie w Biłgoraju
dzisiaj, 13:30 Korytków Mały
57-latek wjechał samochodem do stawu. Nie udało się go uratować
w piątek, godzina 10:53 Biłgoraj
Jest dofinansowanie na budowę hali sportowej przy biłgorajskiej "Jedynce"
W czwartek 22 lipca ogłoszono wyniki głównego naboru do programu "Sportowa Polska" w trzech kategoriach: inwestycje lokalne w szkołach, klubach sportowych oraz te ogólnodostępne. Dofinansowanie w łącznej kwocie ponad 374 mln zł otrzyma 260 inwestycji sportowych. Wśród dofinansowanych wniosków znalazła się m.in. budowa Centrum Rehabilitacyjno-Sportowego przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju.
w sobotę, godzina 08:01 Gmina Tereszpol
Tablice informacyjne w lasach tereszpolskich
dzisiaj, 10:41 Lubelszczyzna
Dzienne dane o koronawirusie
12 lipca 2021 Szarajówka
Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej w Szarajówce
W Szarajówce, w gminie Łukowa zorganizowane zostały wojewódzkie obchody Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Wydarzenie odbyło się w poniedziałek 12 lipca. W ten sposób uczczono pamięć mieszkańców wsi, którzy zapłacili najwyższą cenę za swoją patriotyczną postawę. W Szarajówce żywcem spalono 58 osób.
w piątek, godzina 14:40 Biłgoraj
Szarpali się z policjantami. Dwóch mieszkańców Biłgoraja usłyszało zarzuty
w czwartek, godzina 10:04 Biłgoraj
Zaginiony odnaleziony
w sobotę, godzina 23:41 Biłgoraj
Czesław Mozil na rozpoczęcie Chillout Festiwal
W sobotnie popołudnie 24 lipca rozpoczęła się pierwsza edycja Chillout Festiwal. Na scenie ustawionej na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju wystąpił m.in. Czesław Mozil.
w sobotę, godzina 11:21 Lubelszczyzna
Lubelszczyzna znowu w czołówce pod względem liczby nowych zakażeń
w czwartek, godzina 13:18 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
15 lipca 2021 Biłgoraj
Święto honorowych dawców krwi
W czwartkowe przedpołudnie 15 lipca rozpoczęły się obchody święta krwiodawców. Uroczystość zorganizowano w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju. Odznaczenia otrzymało kilkanaście osób.
w piątek, godzina 07:15 Lubelszczyzna
1400 żołnierzy 2 LBOT na ćwiczeniach bojowych i kryzysowych
w sobotę, godzina 08:41 Łukowa
ZGK w Łukowej apeluje do mieszkańców o niewyrzucanie śmieci do toalety
we wtorek, godzina 10:54 Biłgoraj
Co z ul. Graniczą? Wraca temat obwodnicy Biłgoraja
Ul. Graniczna w Biłgoraju jest jedną z najgorszych dróg na terenie miasta. Jakość nawierzchni pozostawia wiele do życzenia. Czy jest szansa na remont ulicy? O tym dyskutowano podczas ostatniej sesji Rady Powiatu, która odbyła się na początku lipca.
16 lipca 2021 Biłgoraj
"Dzień i noc" - premiera filmu o kobietach Roztocza
w sobotę, godzina 09:59 Biłgoraj
Biłgorajskie Targi Ślubne już we wtorek
w środę, godzina 08:41 Biłgoraj
Rozmawiali o przyszłości autodromu. Samorząd chce pozyskać 40 mln zł na przebudowę
We wtorek 20 lipca, w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie dotyczące koncepcji zagospodarowania autodromu. Udział w nim wzięli przedstawiciele władz samorządowych, ale też mieszkańcy ul. Motorowej i miłośnicy motoryzacji, zainteresowani możliwością korzystania z toru. Padły zapowiedzi, że jeszcze w tym tygodniu złożony zostanie wniosek o dofinansowanie działań w kwicie 40 mln zł.
w środę, godzina 21:52 Biłgoraj
Chillout Festiwal już w najbliższy weekend
w sobotę, godzina 09:05 Powiat
Uważajmy na oszustów podszywających się pod rachmistrzów
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Fotowoltaika Biłgoraj