Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Biłgoraj jest dokumentem określającym kierunki działań planowanych przez władze miasta w zakresie rewitalizacji. Program ma znaczenie strategiczne i planistyczne. Podejmowane w interesie publicznym działania dotyczą skoordynowanego procesu przemian przestrzennych, technicznych, społecznych i ekonomicznych. - Opracowanie Lokalnego Programu Rewitalizacji jest wyrazem troski samorządu o dobro miasta w szybko zmieniającym się i coraz bardziej konkurencyjnym otoczeniu poprzez działania mające na celu odnowę i rozwój terenów o niewykorzystanym potencjale - można przeczytać w uzasadnieniu do projektu uchwały.
Lokalny Program rewitalizacji Miasta Biłgoraj jest warunkiem koniecznym, by władze mogły starać się o środki finansowe z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej. - Z tego programu będziemy starać się o pozyskanie środków na inwestycje w dwóch głównych obszarach: rejon ulic Korczaka i Wesołej, gdzie obecnie znajdują się bloki komunalne, oraz centrum administracyjno-handlowe, czyli obszar rozciągający się od Kościoła p.w. WNMP, wzdłuż ul. Kościuszki aż do szpitala, czyli ul. Pojaska. Podejmując tę uchwałę będziemy mogli pozyskiwać pieniądze na różne zadania w tych obszarach - powiedział Bogdan Kowalik, sekretarz miasta.
Do głównych inwestycji należy przebudowa Biłgorajskiego Centrum Kultury, czy tak wyczekiwany remont ul. Kościuszki, który dzięki podjęciu tej uchwały ma w końcu szansę na realizację. Ale za pozyskane z programu pieniądze planowana jest także Rewitalizacja Placu Wolności, jak również miejskich Kościołów czy budynków wspólnot mieszkaniowych i Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada". W planach jest pozyskanie środków na budowę Miasteczka na Szlaku Kultur Kresowych.
~ do q | 0
Rosłan katolicki jest, dlatego pamięta o kościołach
|
~ q | 0
Od kiedy to kościoły są miejskie??
|