REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.05.19 16:55 | aktualizacja: 2018.05.19 17:06

Sprzątają przy zalewie

Dbanie o środowisko nie dla wszystkich jest oczywiste. Są też tacy, którzy w lesie pozostawiają butelki, papierki, a nawet opakowania po pizzy. Taka sytuacja ma miejsce w okolicy zalewu Bojary w Biłgoraju. Dlatego mieszkańcy postanowili zadbać o swoją najbliższą okolicę i już po raz drugi zorganizowali akcję sprzątania. Odbyła się ona w sobotnie popołudnie, 19 maja.
Sprzątają przy zalewie

Grupa mieszkańców osiedla Bojary postanowiła, że zadba o najbliższą okolicę. W sobotnie popołudnie, 19 maja, zebrali się, by posprzątać okolice zalewu Bojary. - Robimy to przede wszystkim dla siebie, bo tu mieszkamy i chcemy dbać o naszą małą ojczyznę - mówi nam przewodnicząca rady osiedla Bojary Małgorzata Wróbel i dodaje, że miejsce to jest często odwiedzane przez mieszkańców osiedla, ale także innych mieszkańców Biłgoraja i okolic. Tu spędzają wolny czas z dala od zgiełku ulicznego i hałasu podziwiając piękną przyrodę. Spacerują, uprawiają nordic walking, jeżdżą na rowerze.

Ale niestety nie zawsze zostawiają po sobie porządek. - Często przyjeżdża młodzież, która wieczorami zakłóca spokój okolicznym mieszkańcom i niestety pozostawia po sobie śmieci porozrzucane po lesie w okolicy zalewu. W ubiegłym roku po sprzątaniu przez pewien czas było tu czysto, jednak wystarczyło, aby jedna osoba zostawiła po sobie śmieci, a po niej byli już następni, którzy bez skrupułów dorzucali swoje - podkreśla Małgorzata Wróbel.

Dlatego apelujemy do wszystkich o dbanie o środowisko, pozwólmy innym wypoczywać w czystych i przyjaznych warunkach.

Organizatorzy dziękując za udział w akcji wyrażają nadzieję, że przyczyni się ona do zwiększenia świadomości odnośnie dbania o środowisko naturalne.

Akcja została zorganizowana już po raz drugi. Relację z pierwszej edycji znajdą Państwo pod adresem Mieszkańcy posprzątali przy zalewie.

red.
red. dodany 19 maja 2018
 
Odsłon: 5257

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (16)

Najwyżej oceniane komentarze
~ LBL
Oceniano 23 razy  +13
W cywilizowanym kraju w który pobiera się podatki od mieszkańców są do tego specjalne służby.Z tego co jest powszechnie wiadome w Biłgoraju do tech celów został utworzony PGK a sprzątanie miasta należy do ich obowiązków.
Wszystkie komentarze
~ tak się zastanawiam
Oceniano 1 raz  +1
czy jest jeszcze takie stowarzyszenie w którym nie ma pani Wróbel ?
~ Bazyl
Oceniano 2 razy  0
Brawo Wy !! godne podziwu ,jest to ,ze ludzie sami z siebie ,inicjuja takie pozytywne akcje . co skutkuje jak ktos slusznie zauwazyl ,burmistrz ma w D pozadek nad zalewem Osir ma w D pozadek nad zalewem , moze nie sami pracownicy ale osirowa dyrekcja z samozwancza dyrektor i przydupasie kominie , PRECZ Z NEPOTYZMEM
~ On był stąd
Oceniano 5 razy  +3
Ja jestem za tym żeby dzieci w każdej szkole co miesiąc mały akcję sprzątania okolicznych terenów. Takie sprzątanie miałby charakter edukacyjny i następne pokolenie inaczej podchodziłoby do zaśmiecania swojego środowiska. Bez nauki i przykładu nigdy nie będzie ładu i porządku, każdy musi osobiście o to zadbać
~ ktoś tam ktoś tam
Oceniano 6 razy  -2
Skoro widzisz, że tam piją to dzwoń po policję, że piją i śmiecą. Nie znasz nr tel na psy??? A taki YNTELYGENTNY sie wydajesz :) A tu niestety...
~ obserwator
Oceniano 7 razy  +7
Plus dla tych, którzy sprzątali. I wielki minus, z najgorszymi życzeniami dla tych, którzy śmiecą. Takich brudasów namierzyć i należałoby ich w śmierdzącym koszu zamknąć choć na jedną noc. Oprócz tego wysoki mandat.
~ as
Oceniano 4 razy  0
Ale niestety nie zawsze zostawiają po sobie porządek. - Często przyjeżdża młodzież, która wieczorami zakłóca spokój okolicznym mieszkańcom i niestety pozostawia po sobie śmieci porozrzucane po lesie w okolicy zalewu
https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html
http://bip.bilgoraj.kpp.policja.gov.pl/
http://bilgoraj.lubelska.policja.gov.pl/lbg/dzielnicowi/kpp-w-bilgoraju/63628,Dzielnicowi-KPP-Bilgoraj.html
~ '''
Oceniano 4 razy  0
Co ty za brednie wypisujesz
~ 1+6pm
Oceniano 10 razy  0
Pod UM burmistrz powinien codziennie rano sprzątać po nocnych pijakach co walą gaz na tym parkingu,prawdziwa wizytówka miasta a nie wysługuje się miejskimi sprzątaczami , to nas kosztuje a syf jest codziennie rano na tym parkingu
~ max
Oceniano 9 razy  -5
Pracownicy PGK to nie napis na dropsie .
~ Mieszkaniec
Oceniano 13 razy  +5
Bardzo cenna incjatywa oby więcej ludzi włączło się
~ Do żenada
Oceniano 10 razy  +2
To z ciebie jest żenada siedząc w domu na d...e i nic nie robisz no potrafisz tylko krytykować a może to ty śmiecisz a inni muszą po tobie sprzątać
~ 3994
Oceniano 12 razy  +8
Ilu radnych tam było? A może z sądu czy urzędu ktoś by dał przykład społeczeństwu?
~ żenada
Oceniano 16 razy  +2
nie ośmieszajcie się, po co zdjęcia robicie, wybory idą i nie wiecie czym ludziom zaimponować? zbieraniem śmieci? gdzie są służby miejskie?
~ rencista
Oceniano 14 razy  +10
też bym z wami poszedł ale jestem rencistą i jak by lekarz orzecznik z ZUS-u mnie na zdjęciach zobaczył to by mi świadczenia rentowe odebrał
~ ika
Oceniano 17 razy  +3
Gratuluję pomysłodawcom i wykonawcom projektu.
~ LBL
Oceniano 23 razy  +13
W cywilizowanym kraju w który pobiera się podatki od mieszkańców są do tego specjalne służby.Z tego co jest powszechnie wiadome w Biłgoraju do tech celów został utworzony PGK a sprzątanie miasta należy do ich obowiązków.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w czwartek, godzina 16:02 Biłgoraj
Niszczenie i zasłanianie plakatów wyborczych. Wszystkie chwyty dozwolone?
Wybory parlamentarne odbędą się dokładnie za 23 dni. To ostatni chwile na przekonanie do siebie wyborców. A kandydaci robią to na różne sposoby. Niestety dochodzi też do sytuacji, które wykraczają poza dobre obyczaje, ale i przepisy prawa. Sami kandydaci informują o przypadkach niszczenia, czy zasłaniania plakatów wyborczych.
w czwartek, godzina 10:21 Biłgoraj
Miała prawie 2 promile. Twierdziła, że wypiła tylko jedno piwo
14 września 2023 Biłgoraj
"Wydrapał" 200 tys. zł
10 września 2023 Lipiny Górne-Borowina
100-lecie Lasów Państwowych. Uroczystości w Lipinach
W tym roku Lasy Państwowe świętują 100-lecie istnienia. Z tej okazji odbywają się uroczystości, mające na celu podkreślenie wagi wydarzenia. W niedzielę 10 września świętowano w powiecie biłgorajskim.
we wtorek, godzina 19:22 Biłgoraj
Zbiórka na sprowadzenie ciała
w środę, godzina 07:50 Lekkoatletyka
RCEZ na 3. miejscu w kraju
w czwartek, godzina 15:46 Biłgoraj
Promesy wręczone. Do powiatu trafiły miliony zł
W czwartkowe popołudnie 21 września, w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju odbędzie się wręczenie promes z Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych edycja VI skierowana do samorządów, w których działały PGR-y.
15 września 2023 Biłgoraj
Zmiana organizacji ruchu w Biłgoraju. Sypią się mandaty
w sobotę, godzina 09:04 Biłgoraj
Koncert przy fontannie. Zagrają młodzi muzycy z Biłgoraja
w poniedziałek, godzina 08:31 Region
Utrudnienia na DK nr 74 za Frampolem
Kierowcy podróżujący "krajówką" za Frampolem muszą przygotować się na utrudnienia. Rozpoczęły się prace związane z budową pierwszej w regionie drogi w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic.
w czwartek, godzina 10:58 Biłgoraj
Bezpłatne treningi na terenie OSiR
8 września 2023 Biłgoraj
11 nauczycieli odebrało awanse zawodowe
w poniedziałek, godzina 16:41 Powiat
Miliony na renowację kościołów w powiecie
W poniedziałek 18 września, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyło się spotkanie dla przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego z terenu powiatu biłgorajskiego oraz beneficjentów dotacji, którzy otrzymali dofinansowanie w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Łącznie do naszego powiatu trafią środki w wysokości ponad 13 mln zł.
w niedzielę, godzina 08:43 Lubelszczyzna
Pociągi pojadą z Biłgoraja do Lublina - podpisano umowę na projekt linii
we wtorek, godzina 15:40 Biłgoraj
Marcin Daniec wystąpi w Biłgoraju [NOWY TERMIN]
w środę, godzina 16:09 Biłgoraj
"Jedynka" ma nowy sztandar
20 września to wyjątkowy dzień dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju. W związku z beatyfikacją patrona, kardynała Stefana Wyszyńskiego, tego dnia odbyła się uroczystość nadania placówce nowego sztandaru.
15 września 2023 Olszanka
53-letni mężczyzna zmarł przygnieciony przez ciągnik
w środę, godzina 12:22 Wola Dereźniańska
Wielkie sprzątanie już w sobotę
w niedzielę, godzina 20:54 Biłgoraj
Koncert przy fontannie przyciągnął prawdziwe tłumy
W niedzielny wieczór 17 września grupa biłgorajskich muzyków zaprosiła na nietypowe wydarzenie. Zaproponowano koncert przy fontannie na placu Wolności. "Alejki" wypełniły się publicznością.
w środę, godzina 09:23 Biłgoraj
Będą zbierać baterie na ulicach Biłgoraja
we wtorek, godzina 08:21 Biłgoraj
Biłgorajska Drużyna K wyróżniona
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika