REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.05.19 16:55 | aktualizacja: 2018.05.19 17:06

Sprzątają przy zalewie

Dbanie o środowisko nie dla wszystkich jest oczywiste. Są też tacy, którzy w lesie pozostawiają butelki, papierki, a nawet opakowania po pizzy. Taka sytuacja ma miejsce w okolicy zalewu Bojary w Biłgoraju. Dlatego mieszkańcy postanowili zadbać o swoją najbliższą okolicę i już po raz drugi zorganizowali akcję sprzątania. Odbyła się ona w sobotnie popołudnie, 19 maja.
Sprzątają przy zalewie

Grupa mieszkańców osiedla Bojary postanowiła, że zadba o najbliższą okolicę. W sobotnie popołudnie, 19 maja, zebrali się, by posprzątać okolice zalewu Bojary. - Robimy to przede wszystkim dla siebie, bo tu mieszkamy i chcemy dbać o naszą małą ojczyznę - mówi nam przewodnicząca rady osiedla Bojary Małgorzata Wróbel i dodaje, że miejsce to jest często odwiedzane przez mieszkańców osiedla, ale także innych mieszkańców Biłgoraja i okolic. Tu spędzają wolny czas z dala od zgiełku ulicznego i hałasu podziwiając piękną przyrodę. Spacerują, uprawiają nordic walking, jeżdżą na rowerze.

Ale niestety nie zawsze zostawiają po sobie porządek. - Często przyjeżdża młodzież, która wieczorami zakłóca spokój okolicznym mieszkańcom i niestety pozostawia po sobie śmieci porozrzucane po lesie w okolicy zalewu. W ubiegłym roku po sprzątaniu przez pewien czas było tu czysto, jednak wystarczyło, aby jedna osoba zostawiła po sobie śmieci, a po niej byli już następni, którzy bez skrupułów dorzucali swoje - podkreśla Małgorzata Wróbel.

Dlatego apelujemy do wszystkich o dbanie o środowisko, pozwólmy innym wypoczywać w czystych i przyjaznych warunkach.

Organizatorzy dziękując za udział w akcji wyrażają nadzieję, że przyczyni się ona do zwiększenia świadomości odnośnie dbania o środowisko naturalne.

Akcja została zorganizowana już po raz drugi. Relację z pierwszej edycji znajdą Państwo pod adresem Mieszkańcy posprzątali przy zalewie.

red.
red. dodany 19 maja 2018
 
Odsłon: 5467

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (16)

Najwyżej oceniane komentarze
~ LBL
Oceniano 23 razy  +13
W cywilizowanym kraju w który pobiera się podatki od mieszkańców są do tego specjalne służby.Z tego co jest powszechnie wiadome w Biłgoraju do tech celów został utworzony PGK a sprzątanie miasta należy do ich obowiązków.
Wszystkie komentarze
~ tak się zastanawiam
Oceniano 1 raz  +1
czy jest jeszcze takie stowarzyszenie w którym nie ma pani Wróbel ?
~ Bazyl
Oceniano 2 razy  0
Brawo Wy !! godne podziwu ,jest to ,ze ludzie sami z siebie ,inicjuja takie pozytywne akcje . co skutkuje jak ktos slusznie zauwazyl ,burmistrz ma w D pozadek nad zalewem Osir ma w D pozadek nad zalewem , moze nie sami pracownicy ale osirowa dyrekcja z samozwancza dyrektor i przydupasie kominie , PRECZ Z NEPOTYZMEM
~ On był stąd
Oceniano 5 razy  +3
Ja jestem za tym żeby dzieci w każdej szkole co miesiąc mały akcję sprzątania okolicznych terenów. Takie sprzątanie miałby charakter edukacyjny i następne pokolenie inaczej podchodziłoby do zaśmiecania swojego środowiska. Bez nauki i przykładu nigdy nie będzie ładu i porządku, każdy musi osobiście o to zadbać
~ ktoś tam ktoś tam
Oceniano 6 razy  -2
Skoro widzisz, że tam piją to dzwoń po policję, że piją i śmiecą. Nie znasz nr tel na psy??? A taki YNTELYGENTNY sie wydajesz :) A tu niestety...
~ obserwator
Oceniano 7 razy  +7
Plus dla tych, którzy sprzątali. I wielki minus, z najgorszymi życzeniami dla tych, którzy śmiecą. Takich brudasów namierzyć i należałoby ich w śmierdzącym koszu zamknąć choć na jedną noc. Oprócz tego wysoki mandat.
~ as
Oceniano 4 razy  0
Ale niestety nie zawsze zostawiają po sobie porządek. - Często przyjeżdża młodzież, która wieczorami zakłóca spokój okolicznym mieszkańcom i niestety pozostawia po sobie śmieci porozrzucane po lesie w okolicy zalewu
https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html
http://bip.bilgoraj.kpp.policja.gov.pl/
http://bilgoraj.lubelska.policja.gov.pl/lbg/dzielnicowi/kpp-w-bilgoraju/63628,Dzielnicowi-KPP-Bilgoraj.html
~ '''
Oceniano 4 razy  0
Co ty za brednie wypisujesz
~ 1+6pm
Oceniano 10 razy  0
Pod UM burmistrz powinien codziennie rano sprzątać po nocnych pijakach co walą gaz na tym parkingu,prawdziwa wizytówka miasta a nie wysługuje się miejskimi sprzątaczami , to nas kosztuje a syf jest codziennie rano na tym parkingu
~ max
Oceniano 9 razy  -5
Pracownicy PGK to nie napis na dropsie .
~ Mieszkaniec
Oceniano 13 razy  +5
Bardzo cenna incjatywa oby więcej ludzi włączło się
~ Do żenada
Oceniano 10 razy  +2
To z ciebie jest żenada siedząc w domu na d...e i nic nie robisz no potrafisz tylko krytykować a może to ty śmiecisz a inni muszą po tobie sprzątać
~ 3994
Oceniano 12 razy  +8
Ilu radnych tam było? A może z sądu czy urzędu ktoś by dał przykład społeczeństwu?
~ żenada
Oceniano 16 razy  +2
nie ośmieszajcie się, po co zdjęcia robicie, wybory idą i nie wiecie czym ludziom zaimponować? zbieraniem śmieci? gdzie są służby miejskie?
~ rencista
Oceniano 14 razy  +10
też bym z wami poszedł ale jestem rencistą i jak by lekarz orzecznik z ZUS-u mnie na zdjęciach zobaczył to by mi świadczenia rentowe odebrał
~ ika
Oceniano 17 razy  +3
Gratuluję pomysłodawcom i wykonawcom projektu.
~ LBL
Oceniano 23 razy  +13
W cywilizowanym kraju w który pobiera się podatki od mieszkańców są do tego specjalne służby.Z tego co jest powszechnie wiadome w Biłgoraju do tech celów został utworzony PGK a sprzątanie miasta należy do ich obowiązków.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w piątek, godzina 18:36 Region
Zmiany personalne w parafiach [LISTA]
W piątek 21 czerwca biskup Marian Rojek ogłosił decyzje personalne dotyczące kapłanów diecezji zamojsko-lubaczowskiej. W jakich parafiach będą zmiany?
dzisiaj, 08:46 Powiat
Alert trzeciego stopnia dla powiatu
dzisiaj, 16:52 Powiat
Burze nad powiatem. 12 interwencji w niecałe 4 godziny
we wtorek, godzina 14:30 Dereźnia Solska
Pożegnanie wieloletniej dyrektor
Wieloletnia dyrektor Szkoły Podstawowej im. Papieża Jan Pawła II w Dereźni Solskiej Zofia Bielak odchodzi na emeryturę. W sali gimnastycznej dereźniańskiej placówki odbyło się dzisiaj uroczyste i wzruszające pożegnanie.
11 czerwca 2024 Lubelszczyzna
Ogrzewasz dom gazem? Sprawdź, jak otrzymać zwrot VAT
w piątek, godzina 15:00 Rogale
Zderzenie 3 pojazdów. Służby w akcji [AKTUALIZACJA]
13 czerwca 2024 Biłgoraj
Sześciu chętnych na budowę nowoczesnego osiedla
W Biłgoraju wkrótce powstanie ekologiczne osiedle bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. właśnie zakończyło przyjmowanie ofert na realizację inwestycji.
w piątek, godzina 14:27 Nadrzecze
Pożar auta na drodze wojewódzkiej
dzisiaj, 13:45 Osuchy
Największa patriotyczna uroczystość w regionie - Osuchy 2024
w środę, godzina 13:12 Kraj
Do Sejmu trafił wniosek o uchylenie immunitetu posłowi Romanowskiemu
Prokurator Generalny Adam Bodnar przekazał dzisiaj do Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Szymona Hołowni wniosek o wyrażenie przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zgody na pociągnięcie posła na Sejm RP Marcina Romanowskiego do odpowiedzialności karnej oraz jego zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie.
we wtorek, godzina 13:10 Kraj
Złóż wniosek do końca czerwca, żeby nie stracić pieniędzy
w czwartek, godzina 14:40 Hedwiżyn
Uroczyste pożegnanie długoletniej dyrektor
10 czerwca 2024 Powiat
Oficjalne wyniki głosowania w powiecie biłgorajskim
W niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego wzięło udział 29 636 mieszkańców powiatu biłgorajskiego, spośród 79 044 uprawnionych. Wyborcy oddali 29 462 ważne głosy. Największym poparciem wśród głosujących cieszyła się partia Jarosława Kaczyńskiego.
w czwartek, godzina 18:47 Region
W piątek biskup ogłosi zmiany personalne w parafiach
w piątek, godzina 13:15 Biłgoraj
Wakacje czas zacząć
13 czerwca 2024 Biłgoraj
Święto motoryzacji w Biłgoraju
Już w najbliższą niedzielę 16 czerwca w Biłgoraju będzie można podziwiać perełki motoryzacji. Wszystko za sprawą Biłgorajskiego Spotkania z Klasykiem, które odbędzie się na terenie OSiR.
dzisiaj, 13:17 Biłgoraj
Rajd pamięci partyzantów
w czwartek, godzina 10:29 Biłgoraj
Kierowca ciężarówki "zgubił" naczepę
15 czerwca 2024 Biłgoraj
Jubileusz "Sparty" z Marcinem Dańcem
W sobotę 15 czerwca odbyła się uroczysta gala z okazji 20-lecia działalności klubu RWKS Sparta Biłgoraj, który od dwóch dekad aktywnie działa na rzecz rozwoju sportu w naszym mieście oraz okolicach. W wydarzeniu, które uświetnił występem znany satyryk Marcin Daniec, wzięli udział członkowie i sympatycy klubu, działacze, zawodnicy oraz przedstawiciele władz państwowych i samorządowych.
w środę, godzina 15:03 Korczów
Dyrektor odchodzi na emeryturę po blisko 25 latach pracy
w niedzielę, godzina 15:12 Zastawie
Zawody w sporcie pożarniczym [NOWE ZDJĘCIA, WYNIKI]
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika