REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Biłgoraj
2020.02.08 15:22

Sprzątali Biłgoraj

Członkowie Biłgoraj EKO Challenge zaprosi do wspólnego sprzątania Biłgoraja. Akcja, do której przyłączyli się także strażacy, zorganizowana została w sobotnie popołudnie, 8 lutego.
Sprzątali Biłgoraj

Sprzątać najbliższą okolicę można nie tylko podczas wielkich akcji takich jak "sprzątanie świata". Można też zebrać kilka, kilkanaście osób i po prostu zrobić to spontanicznie. Tak właśnie postąpili członowe grupy Biłgoraj EKO Challenge i zaprosili do wspólnego sprzątania najbardziej zaniedbanych miejsc w Biłgoraju.

Zebrali się w sobotnie popołudnie, 8 lutego i uzbrojeni w rękawice i worki ruszyli w takie miejsca jak: teren przy cmentarzu w Puszczy, w okolicy koryta rzeki Biała Łada, teren starego młyna i starorzecza, czyli okolice pomiędzy ul. Dąbrowskiego a marketem Lidl, czy lasek pomiędzy ul. Poniatowskiego, a Wolą. W planie było też sprzątanie skweru pomiędzy ul. Poniatowskiego i ul. Zamojską, jednak tym miejscem już wczoraj zajęli się pracownicy Nadleśnictwa.

- Tydzień temu wybrałem się na spacer w okolice cmentarza w Puszczy, widząc jaki wiele zalega tam śmieci wraz z kolegami postanowiliśmy posprzątać, ale okazało się, że jest wiele osób, które chętnie przyłączą się do takiej inicjatywy, dlatego postanowiliśmy zorganizować taką akcję w innych miejscach w Biłgoraju. Udało się, dziś wspólnie sprząta kilkadziesiąt osób, w tym strażacy - wyjaśnia w rozmowie z portalem bilgorajska.pl Piotr Swacha, inicjator akcji.

W zaledwie kilkanaście minut już udało się zebrać kilkadziesiąt worków przeznaczonych na odpady plastikowe, szklane, papierowe i metalowe, te dostarczyło PGK.

Nie skończy się na jednodniowej akcji. Już są kolejne plany. - Następnym krokiem będzie sprzątanie terenu gminy Biłgoraj, odzywają się do nas sołtysi okolicznych miejscowości. Chcemy posprzątać jak największy obszar. Może dzięki takim działaniom Biłgoraj i okolice będą wolne od dzikich wysypisk i miejsc gdzie więcej pustych butelek niż drzew - dodaje Piotr Swacha.

W niektórych ze sprzątanych miejsc porządku będą pilnować fotopułapki.

red.
red. dodany 8 lutego 2020
 
Odsłon: 7351

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (5)

Grzegorz z Chetyna
Oceniano 10 razy  -2
O kurde! Gdybym wiedział wcześniej, to zaprosił bym do siebie... :)
2tka
Oceniano 6 razy  -6
nie, nie zabrakło. przesłać Ci jakieś?
Drakkar
Oceniano 10 razy  0
Kliszy zabrakło w telefonie?
2tka
Oceniano 10 razy  +2
cyt." . W planie było też sprzątanie skweru pomiędzy ul. Poniatowskiego i ul. Zamojską, jednak tym miejscem już wczoraj zajęli się pracownicy Nadleśnictwa".
owszem, w dniu wczorajszym ktoś z nadleśnictwa posprzątał ten skwer. Jednakże, w dniu dzisiejszym postanowiliśmy zajrzeć w to miejsce. I sukces!!! Zebraliśmy pół busa śmieci!!!!
Drakkar
Oceniano 9 razy  -5
Skoro czysta okolica to i czyste powietrze.
https://czysteogrzewanie.pl/
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w poniedziałek, godzina 11:35 Biłgoraj
Kto zasiądzie w Radzie Powiatu?
Już wiadomo kto przez pięć najbliższych lat będzie zasiadał w Radzie Powiatu Biłgorajskiego. O mandat radnego ubiegało się 149 kandydatów reprezentujących 5 komitetów wyborczych.
w czwartek, godzina 14:07 Księżpol
Od poniedziałku kontrola szamb
dzisiaj, 16:32 Biłgoraj
Miłośnicy klasyków rozpoczynają sezon [NOWE ZDJĘCIA]
w poniedziałek, godzina 11:15 Biłgoraj
Znamy skład Rady Miasta Biłgoraja
Podczas niedzielnych mieszkańcy Biłgoraja wybrali 21 radnych, którzy przez najbliższych 5 lat będą decydować o przyszłości miasta. Znamy oficjalne wyniki.
w czwartek, godzina 08:32 Księżpol
Mieszkanka powiatu w konkursie Miss Polonia 2024
w środę, godzina 08:50 Frampol
Utrudnienia na DW nr 835. Rusza remont
w poniedziałek, godzina 10:45 Biłgoraj
Oficjalne wyniki wyborów na burmistrza Biłgoraja
Znamy wyniki wyborów na burmistrza Biłgoraja. W drugiej turze, podobnie jak w 2018 roku, zmierzą się dotychczasowy włodarz Janusz Rosłan i Wojciech Gleń.
w piątek, godzina 09:16 Biłgoraj
Drzewka czekają na chętnych
w czwartek, godzina 12:16 Biłgoraj
Kompleks boisk sportowych za 4,5 mln zł otwarty [NOWE ZDJĘCIA]
w środę, godzina 08:34 Roztocze
Powstaje dokumentacja projektowa nowych atrakcji turystycznych na Roztoczu
Roztoczański Park Narodowy rozstrzygnął przetarg na wykonanie pełnobranżowej dokumentacji projektowej dwóch nowych atrakcji turystycznych. Inwestycje, które mają być zrealizowane, mają na celu nie tylko wzbogacenie oferty turystycznej regionu, ale także podnoszenie świadomości ekologicznej oraz zachęcenie turystów do odkrywania i cieszenia się przyrodą.
w piątek, godzina 07:46 Biłgoraj
Drugie miejsce biłgorajskiego "Medyka"
w czwartek, godzina 08:14 Biłgoraj
90-letni most do remontu. Będą objazdy
w poniedziałek, godzina 07:13 Biłgoraj
Wyniki wyborów na wójta gminy Biłgoraj. Znamy skład nowej rady
Znane są już oficjalne wyniki wyborów w gminie Biłgoraj. O fotel wójta ubiegało się trzech kandydatów. Kto uzyskał najwięcej głosów?
dzisiaj, 11:22 Tarnogród
Nastolatka z powiatu w Parlamencie Młodych
w niedzielę, godzina 13:45 Biłgoraj
Jaka frekwencja w powiecie? [AKTUALIZACJA]
w poniedziałek, godzina 08:32 Biłgoraj
Wyniki wyborów z 66% obwodów w Biłgoraju. Będzie druga tura?
Trwa liczenie głosów oddanych w niedzielnym głosowaniu. Według wyników z 66,67% obwodów wybory na burmistrza Biłgoraja nie zostały rozstrzygnięte. Kto ma szansę na udział w drugiej turze?
w niedzielę, godzina 08:07 Biłgoraj
Zgłoszenie o pożarze kościoła i szpitala
w piątek, godzina 11:59 Biłgoraj
Decydujemy o przyszłości miasta. Spotkania z kandydatami na burmistrza
we wtorek, godzina 13:37 Biłgoraj
Do sądu wpłynął akt oskarżenia ws. afery banerowej
Jak informuje radca prawny Marek Błaszczak, pełnomocnik burmistrza Janusza Rosłana, do sądu w Biłgoraju wpłynął akt oskarżenia ws. afery banerowej.
dzisiaj, 09:12 Biłgoraj
Starosta wyróżniony medalem 550-lecia Województwa Lubelskiego
1 kwietnia 2024 Region
Plac budowy na "krajówce"
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika