REKLAMA
Pełna wersja
KRAJ Artykuł partnera
2019.04.11 08:43 | aktualizacja: 2019.04.11 08:42

Kto odpowiada za porządek w biurze? Na pewno nie pracownik! Dowiedz się więcej

Wiele osób ma wątpliwości, co tak naprawdę i zgodnie z prawem należy do obowiązków pracownika biurowego, co zaś powinno być wykonane przez pracodawcę lub firmę zewnętrzną. Wśród problematycznych kwestii, które spędzają sen z powiek osobom zatrudnionym w biurach na umowę o pracę, znajduje się przede wszystkim sprzątanie. Kto powinien dbać o czystość sprzętu biurowego, mebli i innych elementów znajdujących się w biurze, a komu powinno się zlecić mycie okien oraz inne cięższe prace? Odpowiadamy!
Kto odpowiada za porządek w biurze? Na pewno nie pracownik! Dowiedz się więcej

Wizerunek firmy to jedno. Porządek wpływa też na bezpieczeństwo pracy

O tym, że w czystym biurze praca przebiega dużo przyjemniej, wszyscy dobrze wiemy. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że zadbane i uporządkowane stanowisko pracy wpływa nie tylko na komfort, ale też na bezpieczeństwo pracownika. O ile pracodawca ma obowiązek przygotować odpowiednio wyposażone stanowisko pracy, spełniające kryteria BHP , osoba przez niego zatrudniona powinna dbać o to, by na stanowisku panował porządek. Prawidłowe korzystanie ze sprzętów biurowych oraz utrzymywanie ich w należytym stanie to wybrane obowiązki pracownika. Można zatem wymagać, aby zatrudniony regularnie porządkował dokumenty, wycierał kurz ze swojego biurka czy mył po sobie kubek, słowem - nie dopuszczał do bałaganu , który mógłby stanowić niebezpieczeństwo lub źle wpływać na wizerunek firmy. Papiery rozrzucone po podłodze albo resztki jedzenia na klawiaturze to przykłady zaniedbań, za które wobec pracownika można wyciągnąć konsekwencje. Trzeba tutaj podkreślić, że osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę ma prawo odmówić wykonania zadań , które przekraczają jej kompetencje. Przykładowo copywriter, który ma za zadanie przygotowanie treści na stronę klienta, może sprzeciwić się pracodawcy, jeśli ten zleci mu umycie okien. Czynności naruszające godność pracownika to działania, których wykonania można odmówić bez żadnych konsekwencji.

Kto zatem posprząta biuro, skoro nie pracownik? Znamy odpowiedź!

Pracodawca jest zobowiązany do utrzymania czystości we wszystkich pomieszczeniach biurowych. Jak już udało nam się ustalić, pracownicy dopilnują, aby na ich biurkach i w okolicach panował porządek. Pozostają "cięższe" zajęcia, takie jak:

  • odkurzanie wykładzin,
  • mycie okien,
  • czyszczenie sprzętów biurowych,
  • utrzymanie czystości w WC,
  • pielęgnacja roślin zielonych,
  • wycieranie kurzu z lamp i innych trudno dostępnych stref (np. z żaluzji, grzejników lub listw, umieszczonych pod sufitem).

Te oraz inne czynności obejmujące sprzątanie biur dobrze jest zlecić profesjonalnej firmie porządkowej DELUXE. Samodzielne uporanie się z nimi to bardzo angażujące zajęcie, pochłaniające wiele czasu i energii. Wykwalifikowana kadra sprzątaczy błyskawicznie i za niewielką cenę doprowadzi biuro do ładu. Firmy sprzątające mają elastyczne oferty, dopasowane do potrzeb klientów. Wiele z nich świadczy usługi w godzinach wieczornych lub nocnych, kiedy w biurze nikogo już nie ma. Wygodny system pracy oraz rozbudowany zakres usług sprawiają, że coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na zatrudnienie profesjonalistów. Tym bardziej, że rekomendowane firmy podpisują ze zleceniodawcami stosowne umowy. Gwarantują one satysfakcjonującą współpracę , w ramach której czyste jest nie tylko biuro, ale i sumienie pracodawcy - który zapewnia swoim podwładnym doskonałe warunki pracy.

Red.
Red. dodany 11 kwietnia 2019
 
Odsłon: 2901

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w czwartek, godzina 16:02 Biłgoraj
Niszczenie i zasłanianie plakatów wyborczych. Wszystkie chwyty dozwolone?
Wybory parlamentarne odbędą się dokładnie za 23 dni. To ostatni chwile na przekonanie do siebie wyborców. A kandydaci robią to na różne sposoby. Niestety dochodzi też do sytuacji, które wykraczają poza dobre obyczaje, ale i przepisy prawa. Sami kandydaci informują o przypadkach niszczenia, czy zasłaniania plakatów wyborczych.
w czwartek, godzina 10:21 Biłgoraj
Miała prawie 2 promile. Twierdziła, że wypiła tylko jedno piwo
14 września 2023 Biłgoraj
"Wydrapał" 200 tys. zł
10 września 2023 Lipiny Górne-Borowina
100-lecie Lasów Państwowych. Uroczystości w Lipinach
W tym roku Lasy Państwowe świętują 100-lecie istnienia. Z tej okazji odbywają się uroczystości, mające na celu podkreślenie wagi wydarzenia. W niedzielę 10 września świętowano w powiecie biłgorajskim.
we wtorek, godzina 19:22 Biłgoraj
Zbiórka na sprowadzenie ciała
w środę, godzina 07:50 Lekkoatletyka
RCEZ na 3. miejscu w kraju
w czwartek, godzina 15:46 Biłgoraj
Promesy wręczone. Do powiatu trafiły miliony zł
W czwartkowe popołudnie 21 września, w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju odbędzie się wręczenie promes z Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych edycja VI skierowana do samorządów, w których działały PGR-y.
15 września 2023 Biłgoraj
Zmiana organizacji ruchu w Biłgoraju. Sypią się mandaty
w sobotę, godzina 09:04 Biłgoraj
Koncert przy fontannie. Zagrają młodzi muzycy z Biłgoraja
w poniedziałek, godzina 08:31 Region
Utrudnienia na DK nr 74 za Frampolem
Kierowcy podróżujący "krajówką" za Frampolem muszą przygotować się na utrudnienia. Rozpoczęły się prace związane z budową pierwszej w regionie drogi w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic.
w czwartek, godzina 10:58 Biłgoraj
Bezpłatne treningi na terenie OSiR
8 września 2023 Biłgoraj
11 nauczycieli odebrało awanse zawodowe
w poniedziałek, godzina 16:41 Powiat
Miliony na renowację kościołów w powiecie
W poniedziałek 18 września, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyło się spotkanie dla przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego z terenu powiatu biłgorajskiego oraz beneficjentów dotacji, którzy otrzymali dofinansowanie w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Łącznie do naszego powiatu trafią środki w wysokości ponad 13 mln zł.
w niedzielę, godzina 08:43 Lubelszczyzna
Pociągi pojadą z Biłgoraja do Lublina - podpisano umowę na projekt linii
we wtorek, godzina 15:40 Biłgoraj
Marcin Daniec wystąpi w Biłgoraju [NOWY TERMIN]
w środę, godzina 16:09 Biłgoraj
"Jedynka" ma nowy sztandar
20 września to wyjątkowy dzień dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju. W związku z beatyfikacją patrona, kardynała Stefana Wyszyńskiego, tego dnia odbyła się uroczystość nadania placówce nowego sztandaru.
15 września 2023 Olszanka
53-letni mężczyzna zmarł przygnieciony przez ciągnik
w środę, godzina 12:22 Wola Dereźniańska
Wielkie sprzątanie już w sobotę
w niedzielę, godzina 20:54 Biłgoraj
Koncert przy fontannie przyciągnął prawdziwe tłumy
W niedzielny wieczór 17 września grupa biłgorajskich muzyków zaprosiła na nietypowe wydarzenie. Zaproponowano koncert przy fontannie na placu Wolności. "Alejki" wypełniły się publicznością.
w środę, godzina 09:23 Biłgoraj
Będą zbierać baterie na ulicach Biłgoraja
we wtorek, godzina 08:21 Biłgoraj
Biłgorajska Drużyna K wyróżniona
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika