REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.07.02 13:25 | aktualizacja: 2018.07.02 13:41

300 zł dla każdego ucznia

Każdy uczeń w ramach programu Dobry Start dostanie 300 zł, które będzie można przeznaczyć na najpotrzebniejsze rzeczy związane z rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego. By mieć pewność otrzymania środków do końca września należy złożyć wniosek w lipcu lub sierpniu.
300 zł dla każdego ucznia

Rządowy projekt wsparcia rodzin pod Dobry Start, czyli tzw. 300+, Rada Ministrów uchwaliła 30 maja br. Ma to być forma pomocy dla wszystkich uczniów rozpoczynających pierwszy lub kolejny rok szkolny. Każdy rodzic otrzyma 300 zł, które będzie mógł przeznaczyć na przedmioty niezbędne do nauki, chodzi o to, by pomóc rodzicom z wydatkami związanymi z rozpoczęciem roku szkolnego.

Termin rozpoczęcia składania wniosków wyznaczono na 1 lipca.

O świadczenie w wysokości 300 zł mogą ubiegać się rodzice dzieci uczęszczających do szkół podstawowych, ponadpodstawowych, liceów, techników, z wyłączeniem szkół policealnych i szkół dla dorosłych. Kwota ta będzie przyznawana niezależnie od dochodu rodziny, dzieciom i młodzieży do ukończenia 20 roku życia, lub jeśli dziecko ma orzeczenie o niepełnosprawności do 24 roku życia, można ją otrzymać raz w roku.

Wnioski można składać elektronicznie za pośrednictwem strony https://empatia.mpips.gov.pl/, w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej wnioski w wersji papierowej będzie można składać od 1 sierpnia, przy czym termin ma wpływa na wypłatę świadczenia. Jeśli wniosek zostanie złożony w miesiącach wakacyjnych rodzice mają pewność otrzymania pieniędzy do końca września. Termin realizacji świadczenia wnosi bowiem 2 miesiące.

Nie można jednak zwlekać w nieskończoność, wnioski można składać jedynie do końca listopada. Tylko na terenie Biłgoraja dzieci uprawnionych do otrzymania wsparcia w tej formie jest nieco ponad 3 800.

Przy wypełnianiu formularzy musimy pamiętać, by dokładnie wypełnić wszystkie rubryki, każda poprawka może opóźnić przyznanie środków. Świadczenie jest zwolnione od podatku. Wato pamiętać, że nie przysługuje oo przedszkolakom i dzieciom realizującym roczne przygotowanie przedszkolne w "zerówkach" zarówno w przedszkolu, jak i w szkole.

red.
red. dodany 2 lipca 2018
 
Odsłon: 4964

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (9)

Najwyżej oceniane komentarze
~ zxc
Oceniano 20 razy  +16
Socjalizm nie jest sprawiedliwy, pieniądze dostają ci co najwięcej krzyczą. Ci co za to płacą, nie mają czasu krzyczeć bo muszą zarobić na siebie i na socjalizm.
~ typowe
Oceniano 21 razy  +15
kupowanie wyborców za pieniądze moje i twoje , czyli wszystkich,co przypomina dawne czasy jedynej niepodzielnie rządzacej parii , a ilu podatników z tego nie skorzysta? bo nie mają dzieci albo mają powyżej 18 lat , ale to niesprawiedliwe,
Wszystkie komentarze
~ rodzic
Oceniano 2 razy  0
Jak Polak za granicą pracuje, okazjonalnie do domu, żony i dzieci wraca, socjal tam na rodzinę dostanie (to jest super)- cisza o tym się nie mówi, ale jak w swoim kraju są jakieś pieniądze na dzieci to WIELKA DYSKUSJA, prawie awantura!! a najgłośniej słychać tych co nie mogą nic złapać.
~ vfnhy
Oceniano 4 razy  +2
A co wam dała platforma i PSL? No znajomkom i wiernym psom na pewno , za rządów tamtych już chcieli lasy wyprzedać , to mafijne partie , tęsknicie do szczawiu i śliwek ?Czy h.. d... i kamieni kupa ?
~ zxc
Oceniano 1 raz  +1
"~ fdg to mają dzieciom nie dawać?Lepiej urzędnikom?"
Lepiej nie zabierać ludziom, żeby mieli to co zarobili na swoje dzieci. Wtedy zostanie im też na to, żeby pomóc tym, którzy nie mieli w życiu szczęścia. Nie trzeba też będzie płacić urzędnikom, którzy mają zabierać ludziom, kontrolerom którzy mają sprawdzać czy się dobrze zabiera ani też płacić ludziom, którzy mają rozdzielać to co zostanie z zabranych pieniędzy.
Teraz zabiera się wszystkim, zjada 60% a ochłapy łaskawie rozdaje wybranym.
~ cdn.
Oceniano 5 razy  +3
W Polsce tylko głosząc hasła lewicowe można wygrać wybory. Zabieranie pieniędzy jednym a dawanie innym jest czystym socjalizmem. Rządy przywódców partyjnych a nie premiera to też socjalizm. Widać to na przykładzie choćby tow. Gierka i przewodniczącego Kaczyńskiego. Wielkim oszustwem jest to, że PiS uważa się za partię prawicową. To wierutne kłamstwo, PiS jest lewicą, stosuje tzw. zasadę centralizmu demokratycznego /vide statut PZPR /, która przez długi czas funkcjonowała w PZPR. Dlaczego kłamią? Mają powód i chyba wiemy jaki... .
~ fdg
Oceniano 6 razy  +2
to mają dzieciom nie dawać?Lepiej urzędnikom?
~ bnhyjk
Oceniano 4 razy  +2
platforma rozbiła milin urzędników swoich wyborców , każda władza kupuje albo pozbywa się niewygodnych wyborców jak np władza w naszym mieście młodych wygania na zachód bo ich wyborcy to komuchy ,platforma by złotówki nie dała ,co wam dał burmistrz? czy wójt?
~ ciekawy
Oceniano 11 razy  +11
Zaduszą już całkowicie ludzi uczciwie pracujących:)
~ zxc
Oceniano 20 razy  +16
Socjalizm nie jest sprawiedliwy, pieniądze dostają ci co najwięcej krzyczą. Ci co za to płacą, nie mają czasu krzyczeć bo muszą zarobić na siebie i na socjalizm.
~ typowe
Oceniano 21 razy  +15
kupowanie wyborców za pieniądze moje i twoje , czyli wszystkich,co przypomina dawne czasy jedynej niepodzielnie rządzacej parii , a ilu podatników z tego nie skorzysta? bo nie mają dzieci albo mają powyżej 18 lat , ale to niesprawiedliwe,
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w niedzielę, godzina 20:07 Brodziaki
Piknik historyczny w Brodziakach
OSP w Brodziakach, GOK w Biłgoraju, GRH "Wir" z Biłgoraja oraz wójt gminy Biłgoraj zaprosili na kolejny już Piknik Historyczny w Brodziakach. Wydarzenie odbyło się w niedzielę 2 października.
w poniedziałek, godzina 14:49 Turobin
Mieszkaniec Turobina walczy o względy rolniczki w telewizyjnym show
dzisiaj, 07:53 Lubelszczyzna
Wojewoda o dystrybucji jodku potasu. "Preparaty znajdują się na poziomie magazynów gminnych"
24 września 2022 Gorajec
Wkrótce ciężarówki ominą Biłgoraj
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Gorajca w ciągu drogi krajowej nr 74. Droga powstanie w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic. Dzięki realizacji tej inwestycji ciężarówki ominą Biłgoraj.
dzisiaj, 07:19 Biszcza
Trasa do Pomnika Lotników otwarta
w niedzielę, godzina 18:50 Biłgoraj
Udało się wygrać 100 tys. zł?
w sobotę, godzina 17:38 Łukowa
Łukowa gra dla Mirka
Stowarzyszenie Kobiet Gminy Łukowa zaprosiło na festyn charytatywny pod hasłem "Gramy dla Mirka". Wydarzenie odbyło się w sobotę 1 października na placu przy Szkole Podstawowej w Łukowej.
w niedzielę, godzina 13:20 Biłgoraj
34. raz biegali ulicami miasta
w sobotę, godzina 21:05 Aleksandrów
Mężczyzna przygnieciony przez drzewo. Zmarł na miejscu [AKTUALIZACJA]
27 września 2022 Biłgoraj
Podejrzany o pedofilię 59-latek zatrzymany w Biłgoraju
Na terenie Biłgoraja został zatrzymany 59-letni mężczyzna, który pisał niestosowne treści do osoby podającej się za 10-letnią dziewczynkę. Złapał się na haczyk zarzucony przez grupę "Dzieciak w sieci". Do zatrzymania podejrzanego o pedofilię doszło w minioną sobotę, w niedziele usłyszał zarzuty.
w czwartek, godzina 10:25 Biłgoraj
Ponad sto osób chciało oddać krew dla Ani
w poniedziałek, godzina 08:53 Biłgoraj
Jubileusz 20-lecia biłgorajskiego UTW
w czwartek, godzina 16:24 Majdan Nowy
Zamordowani za chęć niesienia pomocy
Jan Gniduła, Katarzyna Kowal, Józef Kowal, Anastazja Łubiarz, Marianna Łubiarz, Katarzyna Margol oraz Kazimierz Szabat zostali zamordowani za pomoc Żydom w czasie okupacji niemieckiej. Dziś, w czwartkowe południe 29 września zostali "Zawołani po imieniu". Uroczyście odsłonięto pomnik poświęcony mieszkańcom gminy Księżpol.
w sobotę, godzina 12:43 Smólsko Duże
Zaginiony 65-latek odnaleziony. W poszukiwaniach wykorzystano drona z kamerą termowizyjną
w poniedziałek, godzina 08:15 Łukowa
Ponad 41 tys. złotych zebrano dla Mirosława
20 września 2022 Biłgoraj
Mieszkanka Biłgoraja skończyła 100 lat
Takie uroczystości nie zdarzają się często. Pani Wera Paluch, mieszkanka Biłgoraja skończyła 100 lat. Z tej okazji burmistrz Janusz Rosłan i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Mariola Kupryjaniuk złożyli Jubilatce najserdeczniejsze życzenia.
w piątek, godzina 09:56 Wola Duża
Zasnął za kierownicą i uderzył w przepust
23 września 2022 Biłgoraj
Dodatek na ogrzanie domu. Kto nie dostanie pieniędzy?
23 września 2022 Korczów
Ćwiczenia pod kryptonimem "Korczów 2022"
W piątek 23 września na terenie gminy Biłgoraj rozpoczęły się ćwiczenia pod kryptonimem "Korczów 2022", podczas których swoje umiejętności doskonalili strażacy, policjanci i terytorialsi.
w poniedziałek, godzina 11:07 Tarnogród
Pokazy kulinarne w TOK
w poniedziałek, godzina 16:04 Biłgoraj
Wiatr nawet do 80km/h
21 września 2022 Biłgoraj
Biłgoraj z drona
Bols Air Shoot zaprezentował film, na którym można obejrzeć Biłgoraj z lotu ptaka. Są Państwo ciekawi jak stolica powiatu wygląda z góry? Zachęcamy do obejrzenia.
24 września 2022 Biłgoraj
Spotkanie z Sumlińskim i Rolą. "Pandemię wymyślili żydowscy globaliści"
w sobotę, godzina 08:17 Biłgoraj
Szkolili kierowców OSP
20 września 2022 Biłgoraj
Kamień węgielny pod budowę Centrum Rehabilitacyjno-Sportowego wmurowany
Na placu przy Szkole Podstawowej nr 1 w Biłgoraju powstaje nowy obiekt - Centrum Rehabilitacyjno-Sportowe. Dziś, we wtorek 20 września, przy udziale władz samorządowych wmurowany został kamień węgielny pod inwestycję, która pochłonie ponad 15 mln zł.
w środę, godzina 07:49 Biłgoraj
Powstała strona poświęcona pomocy dla Ani
w środę, godzina 17:32 Biłgoraj
Drożej za przedszkole. Placówki darmowe dla dzieci z Ukrainy
w czwartek, godzina 14:54 Biłgoraj
"Czwórka" ma pół wieku
Szkoła Podstawowa nr 4 w Biłgoraju powstała w 1972 roku. Obchody jubileuszu 50-lecia, na które złożyła się msza święta oraz uroczysta akademia, zorganizowano w czwartek 29 września.
w niedzielę, godzina 18:53 Józefów
Od 120 lat służą lokalnej społeczności
w środę, godzina 08:13 Biłgoraj
Kuba Nizio w "Tak to leciało"
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika