REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.07.02 13:25 | aktualizacja: 2018.07.02 13:41

300 zł dla każdego ucznia

Każdy uczeń w ramach programu Dobry Start dostanie 300 zł, które będzie można przeznaczyć na najpotrzebniejsze rzeczy związane z rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego. By mieć pewność otrzymania środków do końca września należy złożyć wniosek w lipcu lub sierpniu.
300 zł dla każdego ucznia

Rządowy projekt wsparcia rodzin pod Dobry Start, czyli tzw. 300+, Rada Ministrów uchwaliła 30 maja br. Ma to być forma pomocy dla wszystkich uczniów rozpoczynających pierwszy lub kolejny rok szkolny. Każdy rodzic otrzyma 300 zł, które będzie mógł przeznaczyć na przedmioty niezbędne do nauki, chodzi o to, by pomóc rodzicom z wydatkami związanymi z rozpoczęciem roku szkolnego.

Termin rozpoczęcia składania wniosków wyznaczono na 1 lipca.

O świadczenie w wysokości 300 zł mogą ubiegać się rodzice dzieci uczęszczających do szkół podstawowych, ponadpodstawowych, liceów, techników, z wyłączeniem szkół policealnych i szkół dla dorosłych. Kwota ta będzie przyznawana niezależnie od dochodu rodziny, dzieciom i młodzieży do ukończenia 20 roku życia, lub jeśli dziecko ma orzeczenie o niepełnosprawności do 24 roku życia, można ją otrzymać raz w roku.

Wnioski można składać elektronicznie za pośrednictwem strony https://empatia.mpips.gov.pl/, w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej wnioski w wersji papierowej będzie można składać od 1 sierpnia, przy czym termin ma wpływa na wypłatę świadczenia. Jeśli wniosek zostanie złożony w miesiącach wakacyjnych rodzice mają pewność otrzymania pieniędzy do końca września. Termin realizacji świadczenia wnosi bowiem 2 miesiące.

Nie można jednak zwlekać w nieskończoność, wnioski można składać jedynie do końca listopada. Tylko na terenie Biłgoraja dzieci uprawnionych do otrzymania wsparcia w tej formie jest nieco ponad 3 800.

Przy wypełnianiu formularzy musimy pamiętać, by dokładnie wypełnić wszystkie rubryki, każda poprawka może opóźnić przyznanie środków. Świadczenie jest zwolnione od podatku. Wato pamiętać, że nie przysługuje oo przedszkolakom i dzieciom realizującym roczne przygotowanie przedszkolne w "zerówkach" zarówno w przedszkolu, jak i w szkole.

red.
red. dodany 2 lipca 2018
 
Odsłon: 5709

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (9)

Najwyżej oceniane komentarze
~ zxc
Oceniano 20 razy  +16
Socjalizm nie jest sprawiedliwy, pieniądze dostają ci co najwięcej krzyczą. Ci co za to płacą, nie mają czasu krzyczeć bo muszą zarobić na siebie i na socjalizm.
~ typowe
Oceniano 21 razy  +15
kupowanie wyborców za pieniądze moje i twoje , czyli wszystkich,co przypomina dawne czasy jedynej niepodzielnie rządzacej parii , a ilu podatników z tego nie skorzysta? bo nie mają dzieci albo mają powyżej 18 lat , ale to niesprawiedliwe,
Wszystkie komentarze
~ rodzic
Oceniano 2 razy  0
Jak Polak za granicą pracuje, okazjonalnie do domu, żony i dzieci wraca, socjal tam na rodzinę dostanie (to jest super)- cisza o tym się nie mówi, ale jak w swoim kraju są jakieś pieniądze na dzieci to WIELKA DYSKUSJA, prawie awantura!! a najgłośniej słychać tych co nie mogą nic złapać.
~ vfnhy
Oceniano 4 razy  +2
A co wam dała platforma i PSL? No znajomkom i wiernym psom na pewno , za rządów tamtych już chcieli lasy wyprzedać , to mafijne partie , tęsknicie do szczawiu i śliwek ?Czy h.. d... i kamieni kupa ?
~ zxc
Oceniano 1 raz  +1
"~ fdg to mają dzieciom nie dawać?Lepiej urzędnikom?"
Lepiej nie zabierać ludziom, żeby mieli to co zarobili na swoje dzieci. Wtedy zostanie im też na to, żeby pomóc tym, którzy nie mieli w życiu szczęścia. Nie trzeba też będzie płacić urzędnikom, którzy mają zabierać ludziom, kontrolerom którzy mają sprawdzać czy się dobrze zabiera ani też płacić ludziom, którzy mają rozdzielać to co zostanie z zabranych pieniędzy.
Teraz zabiera się wszystkim, zjada 60% a ochłapy łaskawie rozdaje wybranym.
~ cdn.
Oceniano 5 razy  +3
W Polsce tylko głosząc hasła lewicowe można wygrać wybory. Zabieranie pieniędzy jednym a dawanie innym jest czystym socjalizmem. Rządy przywódców partyjnych a nie premiera to też socjalizm. Widać to na przykładzie choćby tow. Gierka i przewodniczącego Kaczyńskiego. Wielkim oszustwem jest to, że PiS uważa się za partię prawicową. To wierutne kłamstwo, PiS jest lewicą, stosuje tzw. zasadę centralizmu demokratycznego /vide statut PZPR /, która przez długi czas funkcjonowała w PZPR. Dlaczego kłamią? Mają powód i chyba wiemy jaki... .
~ fdg
Oceniano 6 razy  +2
to mają dzieciom nie dawać?Lepiej urzędnikom?
~ bnhyjk
Oceniano 4 razy  +2
platforma rozbiła milin urzędników swoich wyborców , każda władza kupuje albo pozbywa się niewygodnych wyborców jak np władza w naszym mieście młodych wygania na zachód bo ich wyborcy to komuchy ,platforma by złotówki nie dała ,co wam dał burmistrz? czy wójt?
~ ciekawy
Oceniano 11 razy  +11
Zaduszą już całkowicie ludzi uczciwie pracujących:)
~ zxc
Oceniano 20 razy  +16
Socjalizm nie jest sprawiedliwy, pieniądze dostają ci co najwięcej krzyczą. Ci co za to płacą, nie mają czasu krzyczeć bo muszą zarobić na siebie i na socjalizm.
~ typowe
Oceniano 21 razy  +15
kupowanie wyborców za pieniądze moje i twoje , czyli wszystkich,co przypomina dawne czasy jedynej niepodzielnie rządzacej parii , a ilu podatników z tego nie skorzysta? bo nie mają dzieci albo mają powyżej 18 lat , ale to niesprawiedliwe,
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
6 czerwca 2024 Biłgoraj
Wyjątkowy jubileusz w Biłgoraju [NOWE ZDJĘCIA]
40 lat temu w Biłgoraju powstała pierwsza w Polsce Wioska Dziecięca SOS. Uroczyste obchody jubileuszu, z udziałem władz lokalnych, Zarządu SOS Wiosek Dziecięcych, a także obecnych i byłych pracowników i wychowanków, zorganizowano w czwartek 6 czerwca.
11 czerwca 2024 Lubelszczyzna
Ogrzewasz dom gazem? Sprawdź, jak otrzymać zwrot VAT
w środę, godzina 15:03 Korczów
Dyrektor odchodzi na emeryturę po blisko 25 latach pracy
we wtorek, godzina 14:30 Dereźnia Solska
Pożegnanie wieloletniej dyrektor
Wieloletnia dyrektor Szkoły Podstawowej im. Papieża Jan Pawła II w Dereźni Solskiej Zofia Bielak odchodzi na emeryturę. W sali gimnastycznej dereźniańskiej placówki odbyło się dzisiaj uroczyste i wzruszające pożegnanie.
w środę, godzina 13:03 Powiat
Nad regionem przejdą najsilniejsze burze w tym roku [AKTUALIZACJA]
w niedzielę, godzina 15:12 Zastawie
Zawody w sporcie pożarniczym [NOWE ZDJĘCIA, WYNIKI]
w środę, godzina 13:12 Kraj
Do Sejmu trafił wniosek o uchylenie immunitetu posłowi Romanowskiemu
Prokurator Generalny Adam Bodnar przekazał dzisiaj do Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Szymona Hołowni wniosek o wyrażenie przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zgody na pociągnięcie posła na Sejm RP Marcina Romanowskiego do odpowiedzialności karnej oraz jego zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie.
w środę, godzina 12:26 Biłgoraj
Tłumy na pikniku nad zalewem
we wtorek, godzina 13:10 Kraj
Złóż wniosek do końca czerwca, żeby nie stracić pieniędzy
13 czerwca 2024 Biłgoraj
Sześciu chętnych na budowę nowoczesnego osiedla
W Biłgoraju wkrótce powstanie ekologiczne osiedle bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. właśnie zakończyło przyjmowanie ofert na realizację inwestycji.
w niedzielę, godzina 16:53 Dyle
Niedziela z "Biłgorajską Nutą" [NOWE ZDJĘCIA]
w piątek, godzina 08:26 Biłgoraj
Spektakularny sukces ucznia ONZ-etu
10 czerwca 2024 Powiat
Oficjalne wyniki głosowania w powiecie biłgorajskim
W niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego wzięło udział 29 636 mieszkańców powiatu biłgorajskiego, spośród 79 044 uprawnionych. Wyborcy oddali 29 462 ważne głosy. Największym poparciem wśród głosujących cieszyła się partia Jarosława Kaczyńskiego.
w środę, godzina 14:41 Biłgoraj
Plaża gotowa na sezon kąpieliskowy
w środę, godzina 08:07 Biłgoraj
Mają maturę z historii na 100 procent
13 czerwca 2024 Biłgoraj
Święto motoryzacji w Biłgoraju
Już w najbliższą niedzielę 16 czerwca w Biłgoraju będzie można podziwiać perełki motoryzacji. Wszystko za sprawą Biłgorajskiego Spotkania z Klasykiem, które odbędzie się na terenie OSiR.
we wtorek, godzina 20:22 Biłgoraj
Damian Błaszczyk podejmie wyzwanie przepłynięcia 80 km
w poniedziałek, godzina 15:20 Karate tradycyjne
Ignacy z medalem Pucharu Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym
w sobotę, godzina 20:58 Biłgoraj
Jubileusz "Sparty" z Marcinem Dańcem
W sobotę 15 czerwca odbyła się uroczysta gala z okazji 20-lecia działalności klubu RWKS Sparta Biłgoraj, który od dwóch dekad aktywnie działa na rzecz rozwoju sportu w naszym mieście oraz okolicach. W wydarzeniu, które uświetnił występem znany satyryk Marcin Daniec, wzięli udział członkowie i sympatycy klubu, działacze, zawodnicy oraz przedstawiciele władz państwowych i samorządowych.
w niedzielę, godzina 10:22 Biłgoraj
Klasyki opanowały Biłgoraj [NOWE ZDJĘCIA]
w poniedziałek, godzina 18:39 Józefów
Zderzenie osobówek w centrum Józefowa [AKTUALIZACJA]
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika