REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.07.02 13:25 | aktualizacja: 2018.07.02 13:41

300 zł dla każdego ucznia

Każdy uczeń w ramach programu Dobry Start dostanie 300 zł, które będzie można przeznaczyć na najpotrzebniejsze rzeczy związane z rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego. By mieć pewność otrzymania środków do końca września należy złożyć wniosek w lipcu lub sierpniu.
300 zł dla każdego ucznia

Rządowy projekt wsparcia rodzin pod Dobry Start, czyli tzw. 300+, Rada Ministrów uchwaliła 30 maja br. Ma to być forma pomocy dla wszystkich uczniów rozpoczynających pierwszy lub kolejny rok szkolny. Każdy rodzic otrzyma 300 zł, które będzie mógł przeznaczyć na przedmioty niezbędne do nauki, chodzi o to, by pomóc rodzicom z wydatkami związanymi z rozpoczęciem roku szkolnego.

Termin rozpoczęcia składania wniosków wyznaczono na 1 lipca.

O świadczenie w wysokości 300 zł mogą ubiegać się rodzice dzieci uczęszczających do szkół podstawowych, ponadpodstawowych, liceów, techników, z wyłączeniem szkół policealnych i szkół dla dorosłych. Kwota ta będzie przyznawana niezależnie od dochodu rodziny, dzieciom i młodzieży do ukończenia 20 roku życia, lub jeśli dziecko ma orzeczenie o niepełnosprawności do 24 roku życia, można ją otrzymać raz w roku.

Wnioski można składać elektronicznie za pośrednictwem strony https://empatia.mpips.gov.pl/, w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej wnioski w wersji papierowej będzie można składać od 1 sierpnia, przy czym termin ma wpływa na wypłatę świadczenia. Jeśli wniosek zostanie złożony w miesiącach wakacyjnych rodzice mają pewność otrzymania pieniędzy do końca września. Termin realizacji świadczenia wnosi bowiem 2 miesiące.

Nie można jednak zwlekać w nieskończoność, wnioski można składać jedynie do końca listopada. Tylko na terenie Biłgoraja dzieci uprawnionych do otrzymania wsparcia w tej formie jest nieco ponad 3 800.

Przy wypełnianiu formularzy musimy pamiętać, by dokładnie wypełnić wszystkie rubryki, każda poprawka może opóźnić przyznanie środków. Świadczenie jest zwolnione od podatku. Wato pamiętać, że nie przysługuje oo przedszkolakom i dzieciom realizującym roczne przygotowanie przedszkolne w "zerówkach" zarówno w przedszkolu, jak i w szkole.

red.
red. dodany 2 lipca 2018
 
Odsłon: 5194

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (9)

Najwyżej oceniane komentarze
~ zxc
Oceniano 20 razy  +16
Socjalizm nie jest sprawiedliwy, pieniądze dostają ci co najwięcej krzyczą. Ci co za to płacą, nie mają czasu krzyczeć bo muszą zarobić na siebie i na socjalizm.
~ typowe
Oceniano 21 razy  +15
kupowanie wyborców za pieniądze moje i twoje , czyli wszystkich,co przypomina dawne czasy jedynej niepodzielnie rządzacej parii , a ilu podatników z tego nie skorzysta? bo nie mają dzieci albo mają powyżej 18 lat , ale to niesprawiedliwe,
Wszystkie komentarze
~ rodzic
Oceniano 2 razy  0
Jak Polak za granicą pracuje, okazjonalnie do domu, żony i dzieci wraca, socjal tam na rodzinę dostanie (to jest super)- cisza o tym się nie mówi, ale jak w swoim kraju są jakieś pieniądze na dzieci to WIELKA DYSKUSJA, prawie awantura!! a najgłośniej słychać tych co nie mogą nic złapać.
~ vfnhy
Oceniano 4 razy  +2
A co wam dała platforma i PSL? No znajomkom i wiernym psom na pewno , za rządów tamtych już chcieli lasy wyprzedać , to mafijne partie , tęsknicie do szczawiu i śliwek ?Czy h.. d... i kamieni kupa ?
~ zxc
Oceniano 1 raz  +1
"~ fdg to mają dzieciom nie dawać?Lepiej urzędnikom?"
Lepiej nie zabierać ludziom, żeby mieli to co zarobili na swoje dzieci. Wtedy zostanie im też na to, żeby pomóc tym, którzy nie mieli w życiu szczęścia. Nie trzeba też będzie płacić urzędnikom, którzy mają zabierać ludziom, kontrolerom którzy mają sprawdzać czy się dobrze zabiera ani też płacić ludziom, którzy mają rozdzielać to co zostanie z zabranych pieniędzy.
Teraz zabiera się wszystkim, zjada 60% a ochłapy łaskawie rozdaje wybranym.
~ cdn.
Oceniano 5 razy  +3
W Polsce tylko głosząc hasła lewicowe można wygrać wybory. Zabieranie pieniędzy jednym a dawanie innym jest czystym socjalizmem. Rządy przywódców partyjnych a nie premiera to też socjalizm. Widać to na przykładzie choćby tow. Gierka i przewodniczącego Kaczyńskiego. Wielkim oszustwem jest to, że PiS uważa się za partię prawicową. To wierutne kłamstwo, PiS jest lewicą, stosuje tzw. zasadę centralizmu demokratycznego /vide statut PZPR /, która przez długi czas funkcjonowała w PZPR. Dlaczego kłamią? Mają powód i chyba wiemy jaki... .
~ fdg
Oceniano 6 razy  +2
to mają dzieciom nie dawać?Lepiej urzędnikom?
~ bnhyjk
Oceniano 4 razy  +2
platforma rozbiła milin urzędników swoich wyborców , każda władza kupuje albo pozbywa się niewygodnych wyborców jak np władza w naszym mieście młodych wygania na zachód bo ich wyborcy to komuchy ,platforma by złotówki nie dała ,co wam dał burmistrz? czy wójt?
~ ciekawy
Oceniano 11 razy  +11
Zaduszą już całkowicie ludzi uczciwie pracujących:)
~ zxc
Oceniano 20 razy  +16
Socjalizm nie jest sprawiedliwy, pieniądze dostają ci co najwięcej krzyczą. Ci co za to płacą, nie mają czasu krzyczeć bo muszą zarobić na siebie i na socjalizm.
~ typowe
Oceniano 21 razy  +15
kupowanie wyborców za pieniądze moje i twoje , czyli wszystkich,co przypomina dawne czasy jedynej niepodzielnie rządzacej parii , a ilu podatników z tego nie skorzysta? bo nie mają dzieci albo mają powyżej 18 lat , ale to niesprawiedliwe,
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
we wtorek, godzina 16:28 Biłgoraj
Biłgorajskie obchody Dnia Strażaka [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
We wtorek 30 maja, w Biłgorajskiej Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyły się uroczystości z okazji Dnia Strażaka. Były Odznaczenia i życzenia satysfakcji ze służby.
dzisiaj, 08:17 Biłgoraj
Plac zabaw w centrum miasta zmieni wygląd
w czwartek, godzina 10:21 Biłgoraj
39-latek aresztowany za groźby wobec sąsiadów
w sobotę, godzina 20:51 Biłgoraj
Dni Biłgoraja. Koncerty na scenie letniej BCK
W tym roku Dni Biłgoraja odbywają się pod hasłem "W krainie Słowian". Wydarzenie rozpoczęło się w sobotę 27 maja. Można było wziąć udział w jarmarku, a wieczorem rozpoczęły się koncerty. Na scenie BCK wystąpili Head Vision, Kuba Nizio, Diana Kotuła, czy Lubelska Federacja Bardów.
dzisiaj, 07:50 Biłgoraj
55 500 zł dla 12 grantobiorców
dzisiaj, 07:11 Zamch
Święto szkoły w Zamchu
24 maja 2023 Biłgoraj
Podatki w górę?
Podczas środowych obrad Rady Miasta Biłgoraja, po raz kolejny wrócono do tematu podwyżki stawek podatkowych od nieruchomości. Tym razem udało się uchwalić nowe kwoty?
w czwartek, godzina 08:28 Goraj
Dyrektor powołana na kolejną kadencję
we wtorek, godzina 09:36 Szyszków
Pijany kierowca forda wjechał w budynek
24 maja 2023 Biłgoraj
Głosowanie nad absolutorium i wotum zaufania dla burmistrza
Częścią środowych obrad Rady Miasta Biłgoraja (24 maja) było głosowanie w sprawie udzielenia burmistrzowi absolutorium, czyli stwierdzenia prawidłowości podjętych działań finansowych w poprzednim roku. Radni musieli też podjąć decyzję co do udzielenia włodarzowi wotum zaufania.
w czwartek, godzina 07:10 Osuchy
Inwestycja za 13 mln zł ruszyła pełna parą
w czwartek, godzina 15:28 Biłgoraj
Piąty Dzień Dziecka i Rodziny w Wiosce Dziecięcej SOS
w niedzielę, godzina 22:04 Biłgoraj
Dni Biłgoraja za nami
W drugi dzień świętowania organizatorzy zaprosili na plac przy BCK. Na scenie letniej zaprezentowały się lokalne zespoły, ale wystąpił tez teatr z Dąbrowicy. Na zakończenie wystąpiła zwyciężczyni Voice of Poland Ola Nizio.
w czwartek, godzina 08:53 Biłgoraj
Powstał w '82 roku. W sobotę jubileusz 40-lecia istnienia
we wtorek, godzina 10:19 Aleksandrów
Pożar domu w Aleksandrowie
w sobotę, godzina 11:47 Biłgoraj
Przyjaźń ponad granicami
Biłgoraj współpracuje z miastami partnerskimi od prawie 30 lat. To sposób na wsparcie i wymianę doświadczeń. Okazją do podsumowań są konferencje miast partnerskich, które odbywają się każdego roku przy okazji Dni Biłgoraja. Tegoroczne spotkanie miało miejsce w sobotnie przedpołudnie 27 maja i zorganizowane zostało w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. Podczas wydarzenia, z okazji 25-lecia współpracy odnowiono umowę z litewskim Kelme.
w środę, godzina 09:56 Józefów
Wybrano wykonawcę przebudowy dróg
w środę, godzina 14:21 Biłgoraj
"Dzielnicowy Roku" po pierwszym etapie
25 maja 2023 Biłgoraj
Będzie chodnik na ul. Bagiennej? Awantura na spotkaniu z mieszkańcami
W czwartkowe popołudnie 25 maja odbyło się spotkanie w sprawie przebudowy ul. Bagiennej. Władze miasta mają w planach wykonanie ciągu pieszego i drogi dla rowerzystów. Już na początku rozgorzała prawdziwa awantura.
w środę, godzina 14:43 Biłgoraj
Prezes KRUS w Biłgoraju
w czwartek, godzina 08:59 Biłgoraj
Ogromny sukces 8-latki
we wtorek, godzina 11:47 Biłgoraj
Międzygminne porozumienie podpisane
Partnerstwo "Gminy Powiatu Biłgorajskiego dla Rozwoju Gospodarczego" to projekt, który ma pomóc w rozwoju gmin. Porozumienie w tej sprawie zostało podpisane podczas spotkania, które odbyło się we wtorkowe przedpołudnie 30 maja, w Urzędzie Miasta w Biłgoraju. Zaprezentowano też projekt Strategii IIT.
19 maja 2023 Biłgoraj
Budynek zniknął
w środę, godzina 07:17 Biłgoraj
Złoty indeks dla Miłosza
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika