REKLAMA
Pełna wersja
MAJDAN NEPRYSKI
2020.02.29 08:10 | aktualizacja: 2020.02.19 16:56

Przeciwko nadwadze i otyłości

Nadwaga i otyłość to poważny problem wielu Polaków, w tym dzieci i młodzieży. Przeciwdziałać temu zjawisku zamierza Szkoła Podstawowa w Majdanie Nepryskim w gminie Józefów, która zachęca rodziców, by zgłaszali swoje dzieci do projektu "Profilaktyka nadwagi i otyłości" realizowanego przez Stowarzyszenie "Klub XXI wieku".
Przeciwko nadwadze i otyłości

Propozycja jest skierowana do uczniów klas IV - VI, udział w projekcie jest bezpłatny, ale zainteresowani rodzice powinny jak najszybciej dopełnić formalności, związanych z udziałem ich dzieci.

Szkoła będzie organizować badania, które pozwolą określić wskaźnik BMI i WHR, zajęcia na temat prawidłowego odżywiania i aktywności fizycznej oraz warsztaty z dietetykiem.

Każdy uczeń, u którego zostanie wykryta nadwaga i jego opiekun będą mogli skorzystać z indywidualnych porad, dotyczących chorób towarzyszących temu zjawisku oraz metod leczenia.

W planach są również warsztaty z psychologiem i zajęcia praktyczne rozwijające aktywność ruchową.

Uczniowie otrzymają także skrypt ze scenariuszami zajęć wspomagających utrzymanie prawidłowej wagi ciała oraz matę do ćwiczeń, skakankę i piłkę gimnastyczną.

Zainteresowani rodzice lub opiekunowie powinni wypełnić dokumenty, które uczniowie przyniosą do domu i zapoznać się z regulaminem projektu. Formularze trzeba złożyć osobiście w sekretariacie szkoły do piątku 21 lutego. Zgłoszenia zweryfikuje Stowarzyszenie "Klub XXI wieku", które realizuje projekt, współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 - 2020.

Więcej informacji na ten temat można uzyskać telefonicznie w SP w Majdanie Nepryskim pod numerem: 84 687 80 74, a pełny regulamin znaleźć także na stronach: www.spmajdnepr.pl i www.ejozefow.pl.

Dane Światowej Organizacji Zdrowia WHO wskazują, że podwyższoną masę ciała mają blisko 2 miliardy ludzi na świecie. Każdego roku z powodu nadwagi czy otyłości umierają prawie 3 miliony osób, a w ciągu ostatnich 40 lat liczba otyłych zwiększyła się trzykrotnie.

W naszym kraju ma nadwagę lub jest otyły co drugi Polak, ale tylko niecałe 40 procent dostrzega ten problem, a co trzeci jest aktywny fizycznie.

UM Józefów
UM Józefów dodany 29 lutego 2020
 
Odsłon: 1728

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (1)

pobeks
  0
Patrzcie tutaj - https://dietly.pl/dieta-pudelkowa/dla-dzieci Wiadomo, że jest problem. Ludzie kompletnie nie dbają o te kwestie, nie mają czasu na gotowanie, a przynajmniej tak twierdzą. Trochę nie tędy raczej wiedzie droga. Ale jeśli tak faktycznie nie jest, to czemu nie zamawiają dzieciom zdrowej diety pudełkowej, która jest do nich dostosowana, a wysyłają dzieci na pączki? Trochę nie tędy droga.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w piątek, godzina 19:25 Biłgoraj
Zaprezentowano koncepcję przebudowy szpitala
W piątkowe popołudnie 23 lipca odbyła się sesja Rady Powiatu w Biłgoraju. Podczas obrad przedstawiona została koncepcja rozbudowy szpitali w Biłgoraju oraz budynku w Tarnogrodzie. W Biłgoraju ma powstać SOR oraz lądowisko dla helikopterów. Co jeszcze się zmieni?
w niedzielę, godzina 14:51 Biłgoraj
Tour de Lubelskie w Biłgoraju
w niedzielę, godzina 18:27 Biłgoraj
Lato na Żurawinowym Szlaku po raz 14.
11 lipca 2021 Biłgoraj
Siedemnasta biłgorajska garażówka
W niedzielę 11 lipca na miejskim targowisku przy ulicy Jagiełły zorganizowano wyprzedaż garażową. To już siedemnasta edycja wydarzenia, które z miesiąca na miesiąc cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem zarówno sprzedających, jak i kupujących.
w niedzielę, godzina 13:30 Korytków Mały
57-latek wjechał samochodem do stawu. Nie udało się go uratować
w niedzielę, godzina 20:33 Biłgoraj
Track Day dla Kubusia
w piątek, godzina 10:53 Biłgoraj
Jest dofinansowanie na budowę hali sportowej przy biłgorajskiej "Jedynce"
W czwartek 22 lipca ogłoszono wyniki głównego naboru do programu "Sportowa Polska" w trzech kategoriach: inwestycje lokalne w szkołach, klubach sportowych oraz te ogólnodostępne. Dofinansowanie w łącznej kwocie ponad 374 mln zł otrzyma 260 inwestycji sportowych. Wśród dofinansowanych wniosków znalazła się m.in. budowa Centrum Rehabilitacyjno-Sportowego przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju.
w niedzielę, godzina 23:12 Biłgoraj
Zakończył się Chillout Festiwal
w sobotę, godzina 08:01 Gmina Tereszpol
Tablice informacyjne w lasach tereszpolskich
12 lipca 2021 Szarajówka
Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej w Szarajówce
W Szarajówce, w gminie Łukowa zorganizowane zostały wojewódzkie obchody Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Wydarzenie odbyło się w poniedziałek 12 lipca. W ten sposób uczczono pamięć mieszkańców wsi, którzy zapłacili najwyższą cenę za swoją patriotyczną postawę. W Szarajówce żywcem spalono 58 osób.
w piątek, godzina 14:40 Biłgoraj
Szarpali się z policjantami. Dwóch mieszkańców Biłgoraja usłyszało zarzuty
w niedzielę, godzina 10:41 Lubelszczyzna
Dzienne dane o koronawirusie
w sobotę, godzina 23:41 Biłgoraj
Czesław Mozil na rozpoczęcie Chillout Festiwal
W sobotnie popołudnie 24 lipca rozpoczęła się pierwsza edycja Chillout Festiwal. Na scenie ustawionej na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju wystąpił m.in. Czesław Mozil.
w czwartek, godzina 10:04 Biłgoraj
Zaginiony odnaleziony
w sobotę, godzina 11:21 Lubelszczyzna
Lubelszczyzna znowu w czołówce pod względem liczby nowych zakażeń
15 lipca 2021 Biłgoraj
Święto honorowych dawców krwi
W czwartkowe przedpołudnie 15 lipca rozpoczęły się obchody święta krwiodawców. Uroczystość zorganizowano w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju. Odznaczenia otrzymało kilkanaście osób.
w czwartek, godzina 13:18 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
w piątek, godzina 07:15 Lubelszczyzna
1400 żołnierzy 2 LBOT na ćwiczeniach bojowych i kryzysowych
we wtorek, godzina 10:54 Biłgoraj
Co z ul. Graniczą? Wraca temat obwodnicy Biłgoraja
Ul. Graniczna w Biłgoraju jest jedną z najgorszych dróg na terenie miasta. Jakość nawierzchni pozostawia wiele do życzenia. Czy jest szansa na remont ulicy? O tym dyskutowano podczas ostatniej sesji Rady Powiatu, która odbyła się na początku lipca.
w sobotę, godzina 08:41 Łukowa
ZGK w Łukowej apeluje do mieszkańców o niewyrzucanie śmieci do toalety
w sobotę, godzina 09:59 Biłgoraj
Biłgorajskie Targi Ślubne już we wtorek
w środę, godzina 08:41 Biłgoraj
Rozmawiali o przyszłości autodromu. Samorząd chce pozyskać 40 mln zł na przebudowę
We wtorek 20 lipca, w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie dotyczące koncepcji zagospodarowania autodromu. Udział w nim wzięli przedstawiciele władz samorządowych, ale też mieszkańcy ul. Motorowej i miłośnicy motoryzacji, zainteresowani możliwością korzystania z toru. Padły zapowiedzi, że jeszcze w tym tygodniu złożony zostanie wniosek o dofinansowanie działań w kwicie 40 mln zł.
16 lipca 2021 Biłgoraj
"Dzień i noc" - premiera filmu o kobietach Roztocza
w sobotę, godzina 09:05 Powiat
Uważajmy na oszustów podszywających się pod rachmistrzów
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Fotowoltaika Biłgoraj