O tym, że dzięki inicjatywie Nadleśnictwa Biłgoraj w porozumieniu z pasjonatem naszego regionu Jakubem Piechotą w okolicznych lasach zorganizowano zabawę polegającą na szukaniu ukrytych skrzynek za pomocą urządzenia z nadajnikiem GPS informowaliśmy w artykule pt. Gra terenowa w biłgorajskich lasach .
Dla miłośników leśnych spacerów i szukania skrytek dostępna jest już pierwsza ścieżka składająca się z 8 skrzynek. Nosi ona nazwę rezerwatu Obary. A w skrytkach znaleźć można informacje opisujące osobliwości i gatunki chronione związane tematycznie ze ścieżką.
Ponadto na terenie biłgorajskich lasów uruchomiono kolejne skrzynki:
skrzynka przy leśniczówce leśnictwa Rogóźnianka w dawnej osadzie leśnej. Opisuje ona epizod w życiu Bolesława Usowa "Konara", który tu był nadleśniczym w czasie II wojny światowej.
skrzynka przy ziemiance Andrzeja Kiszki. Opisuje jego historię.
dwie skrzynki będące częścią geościeżki przybliżającej tematycznie nieistniejące wsie Ciosmy Pszczelną, Knieję i Nieszury. Na geościeżkę skłąda się 9 skrzynek, ale tylko dwie są położone na terenie nadleśnictwa. Pozostałe są w lasach prywatnych. Te, które leżą w lasach państwowych to: jedna koło "czerwonej figury", a druga przy zespole kapliczek obok kapliczki kłodowej z XIX w. Obie przy drodze z Dąbrowicy na Ciosmy.
skrzynka na południe od Momot Górnych w oddziale 19 leśnictwa Huta przy kapliczce w miejscu zwanym koło "Dziecka". Opisuje historię zamarznięcia w tym miejscu zagubionego dziecka.
skrzynka na południe od Kiszek przy grobie nieznanego niemieckiego żołnierza leżącego na granicy województw w oddziale 2 leśnictwa Huta.
Przypominamy, aby wziąć udział w takiej formie turystyki, należy tylko zalogować się do serwisu www.opencaching.pl i posiadać odbiornik GPS (może być to zwykły smartfon). Korzystanie z serwisu nie wiąże się ponoszeniem żadnych opłat.