REKLAMA
Pełna wersja
KRAJ Artykuł sponsorowany
2020.07.10 16:40 | aktualizacja: 2020.07.10 16:40

Jak wybrać program online do pełnej księgowości?

Pełna księgowość to skomplikowana forma rozliczeń. Program, w którym prowadzone są pełne księgi musi więc być maksymalnie intuicyjny i prosty w obsłudze. Oczywiście podstawą jest zgodność z prawem i aktualizacja wszystkich funkcji i zapisów do wprowadzanych w prawie zmian. Warto więc wybrać program księgowy online - to nowość na rynku, która szczególnie sprawdziła się w trakcie pandemii Covid 19.
Jak wybrać program online do pełnej księgowości?

Co musi mieć dobry program księgowy online

Oczywiście wielu księgowych jest przyzwyczajonych do swoich tradycyjnych programów księgowych. Są one instalowane na komputerach, wymagają utrzymywania serwerów, regularnego serwisowania, a także wprowadzania aktualizacji bezpośrednio na komputerach w biurze. Mimo tych utrudnień księgowi łatwo przyzwyczajają się do tradycyjnych programów, a potem rzadko decydują się na ich zmianę. Przypomina to trochę sytuację z telefonem komórkowym. Bardzo często boimy się nowego urządzenia, jesteśmy niechętni do zmiany aparatu. Wiąże się to z przepisywaniem kontaktów, sms-ów maili, kopiowaniem zdjęć i filmów… Kiedy jednak zdecydujemy się na zmianę, najczęściej już na drugi dzień dostrzeżemy różnicę. Nowe technologię naprawdę ułatwiają życie. Tak też jest z księgowością.

Program księgowy online to nowość na rynku - jednak biorąc pod uwagę tempo zachodzących zmian w księgowości, a także w przepisach, za kilka lat większość księgowych nie będzie nawet pamiętać o tradycyjnych programach.

Program księgowy online jest zawsze aktualny

Coraz więcej obszarów związanych z księgowością przenoszonych jest do chmury. Kasy fiskalne, pliki JPK, zapowiadany centralny rejestr faktur… To kolejne kroki zmierzające do tego, aby rozliczenia z fiskusem prowadzone były w technologii online. Służy też temu specjalny program ministerstwa Finansów e-Urząd Skarbowy. Warto więc już dzisiaj przygotować się na zmianę, która jak widać jest nieunikniona. Tym bardziej że program księgowy online naprawdę może zmienić system funkcjonowania naszego biura. Popatrzymy np. na aktualizacje.

Są one niezbędne za każdym razem, gdy Ministerstwo Finansów wprowadza zmiany w prawie. W ostatnich latach, takich zmian pojawia się co najmniej kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt w ciągu roku. Aby tradycyjny program księgowy był dostosowany do tych zmian, za każdym razem niezbędna jest ingerencja informatyka. To on musi wprowadzić zmiany na naszych komputerach, serwerach, w naszym biurze…

Program księgowy online jest w obsłudze dużo prostszy. Działa tak jak bankowość internetowa. Dzięki niej mamy dostęp do swoich pieniędzy w każdym miejscu na świecie i z każdego urządzenia z dostępem do Internetu. Dokładnie tak samo działa np. program online do pełnej księgowości. Nie tylko umożliwia nam prowadzenie obsługi księgowej naszego klienta w biurze, w domu, na weekendowym wyjeździe, a nawet na wakacjach. Przede wszystkim pozwala na automatyczne wprowadzanie aktualizacji. Zamiast robić to na każdym komputerze, na każdym loginie, wystarczy że zmiana zostanie wprowadzona "centralnie" - obowiązującą wersja automatycznie pojawi się u wszystkich użytkowników.

Program online do pełnej księgowości i do KPiR

Rozwiązaniem, które wykorzystuje nowe technologię, a także należy do najnowocześniejszych na rynku, jest program Taxomatic. To program online do pełnej księgowości i do KPiR. Posiada także specjalny moduł do zarządzania biurem rachunkowym. Umożliwia również zarządzanie firmy przez przedsiębiorcę z jednego loginu. Dzięki temu uzyskuje on dostęp do wszystkich danych związanych ze swoją firmą bez konieczności pytania o to księgowej. Dodatkowo - księgowa otrzymuje możliwość automatyzacji większości procesów księgowych. Dzięki temu jej biuro może stać się dużo bardziej konkurencyjne na rynku, zaoferować niższe stawki, większą gamę usług, a w końcu przyjąć nowych klientów. Taxomatic to nowoczesny program online do pełnej księgowości i do KPiR.

Red.
Red. dodany 10 lipca 2020
 
Odsłon: 2017

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
9 lutego 2024 Tarnogród
Rolnicy protestują w Tarnogrodzie. Trasa wojewódzka zablokowana [NOWE ZDJĘCIA]
Zgodnie z zapowiedziami, w piątkowe przedpołudnie 9 lutego rozpoczął się ogólnopolski strajk rolników, który ma potrwać aż do marca. Odbywa się on też na terenie powiatu biłgorajskiego. Rolnicy już blokują drogę wojewódzką w Tarnogrodzie.
dzisiaj, 11:46 Region
Utrudnienia na DK nr 74. Trwa strajk rolników
w sobotę, godzina 08:17 Józefów
Zmiana na stanowisku nadleśniczego
10 lutego 2024 Biłgoraj
Bal ZSZiO na zakończenie sezonu studniówkowego [NOWE ZDJĘCIA]
Bal studniówkowy uczniów Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju odbył się w sobotę 10 lutego w Hotelu Janów w Borownicy. To ostatni z balów maturalnych organizowanych w tym roku przez biłgorajskie szkoły.
dzisiaj, 13:52 Frampol
Rolnicy protestują. Utrudnienia na rondzie we Frampolu
w niedzielę, godzina 12:16 Gmina Turobin
11 chętnych na przebudowę dawnej drogi wojewódzkiej
13 lutego 2024 Biłgoraj
Bal ósmych klas
Od belgijki uczniowie ostatnich klas Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju rozpoczęli swój bal ósmoklasisty. Wydarzenie odbyło się we wtorkowe popołudnie 13 lutego, w sali gimnastycznej.
dzisiaj, 08:24 Kick-boxing
Trzykrotny mistrz świata odwiedzi Biłgoraj
dzisiaj, 12:26 Biłgoraj
Monika Pawłowska wraca do Sejmu
w czwartek, godzina 09:51 Lubelszczyzna
Mrożone maliny i koncentrat pomidorowy z Ukrainy zatrzymane na granicy
Maliny nafaszerowane plastikiem i koncentrat pomidorowy o obniżonej kwasowości - te produkty nie dotrą do polskich konsumentów. Transport został zatrzymany na granicy z Ukrainą. Jak zapewnia wojewoda lubelski kontrole na granicy pracują przez całą dobę i sprawdzają jakość każdej przesyłki wjeżdżającej do kraju.
w niedzielę, godzina 16:22 Lubelszczyzna
Lista utrudnień podczas wtorkowego protestu rolników
w piątek, godzina 11:58 Region
Utrudnienia na "krajówce". Trwają prace przygotowawcze
dzisiaj, 19:32 Lipiny Dolne
Mieszkaniec powiatu skończył 100 lat
We wtorek 20 lutego wyjątkowy jubileusz świętował mieszkaniec Lipin Dolnych, Pan Jan Matuszak. Tego dnia w kierunku dostojnego Jubilata płynęły liczne życzenia i gratulacje.
dzisiaj, 14:53 Księżpol
Księżpol jako jedyny w powiecie z dofinansowaniem na edukację
12 lutego 2024 Hedwiżyn
Jechał 127 km/h przez Hedwiżyn. Słono zapłaci
w sobotę, godzina 17:57 Biłgoraj
Koncert "Ady" przyciągnął tłumy [NOWE ZDJĘCIA]
W Biłgorajskim Centrum Kultury odbył się coroczny koncert "Taniec i poezja", w wykonaniu Grup Tańca Współczesnego "Ada", działających w Młodzieżowym Domu Kultury. Wydarzenie, które odbyło się 17 lutego, zgromadziło miłośników tańca i sztuki.
w piątek, godzina 20:01 Biłgoraj
Przemysław Czarnek udzielił poparcia kandydatowi na burmistrza
13 lutego 2024 Biłgoraj
Zderzenie pojazdów na skrzyżowaniu. Trzy osoby trafiły do szpitala [AKTUALIZACJA]
8 lutego 2024 Powiat
Jutro blokada dróg. W jakich godzinach można spodziewać się utrudnień?
W piątek 9 lutego rozpoczyna się strajk generalny rolników, w którym udział wezmą także rolnicy z powiatu biłgorajskiego. W dwóch miejscach, na trasie wojewódzkiej nr 835 będą blokować przejazd. Kierowcy powinni uzbroić się w cierpliwość.
dzisiaj, 10:37 Biłgoraj
Zapisz tę datę. Takiego wydarzenia nie można przegapić
w poniedziałek, godzina 16:36 Tarnogród
Ulotki ws. dofinansowań w powiecie. Władze ostrzegają
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika