W łazience nierzadko znajduje się wnęka, na którą brakuje nam pomysłów. Jest za mała na umieszczenie w niej prysznica i wydaje się za płytka, żeby znalazła się w niej szafka do przechowywania. Wnęka o stosunkowo niewielkiej głębokości sprawdzi się bardzo dobrze do ukrycia w niej piecyka gazowego. Nie będzie on wystawał poza płaszczyznę ściany i tym samym nie będzie wyróżniał się w aranżacji. Zawieszamy go na ścianie, jednak poniżej pozostaje nam jeszcze wolna przestrzeń, którą też warto wykorzystać. Zamontujemy tam półki, których głębokość dopasujemy do głębokości wnęki. Wykonamy je używając np. z płyty MDF lub płytek ceramicznych, tych samych, które znajdują się na ścianach łazienki. Szczególnie drugie rozwiązanie pozwala zachować spójność aranżacji oraz zachować dyskretny charakter wnęki.
Jeżeli w łazience nie ma wnęki, a piecyk gazowy wyjątkowo nie pasuje do stylizacji, to możemy ukryć go w szafce. Jeżeli obudujemy go z każdej strony, pozostanie całkiem niewidoczny. Trzeba jednak pamiętać, aby od góry i od dołu pozostawić wolną przestrzeń. Jest to konieczne do swobodnego przepływu powietrza. Ponadto musimy wykonać szczelinę wentylacyjną, aby pomieszczenie było bezpieczne, a piecyk pracował prawidłowo. Zabudowę możemy wykonać tylko dla piecyka lub też postawić na większy i bardziej pojemny mebel. Górny jego obszar wypełnia piecyk, z kolei dolną szafkę przeznaczamy na środki czystości, kosz na bieliznę lub też na pralkę.
Nowoczesne piecyki gazowe nie zawsze przypominają te pamiętające jeszcze czasy XX wieku. Występują w różnych wariantach kolorystycznych, nie tylko w bieli, ale też czerni i szarości. Można je więc łatwiej wkomponować w stylistykę wnętrza. Ponadto cechują się mniejszymi rozmiarami, bardziej ergonomicznym kształtem, prostą, geometryczną formą i nowoczesnym designem. Nie zawsze więc wymagają ukrywania we wnęce lub zabudowie. Jeżeli szary piecyk umieścimy na ścianie pokrytej płytkami w kolorze betonu, będzie on wtapiał się w stylizację, płytki do kuchni na ścianę również mogą stanowić ciekawe tło. Czarny piecyk świetnie skomponuje się z czarną armaturą i dodatkami. Będzie też pasował do łazienki lub kuchni w stylu industrialnym, gdzie prezentowanie wszelkich instalacji jest nawet wskazane.
Piecyk gazowy może utrudnić aranżację łazienki, ale też może stać się jej ciekawym elementem dekoracyjnym. Mamy możliwość ukrycia go we wnęce lub zabudowie, bądź też w nowoczesnej stylistyce potraktować jako ozdobę wnętrza.