REKLAMA
Pełna wersja
KRAJ Artykuł sponsorowany
2020.08.28 19:33 | aktualizacja: 2020.08.28 19:32

Leasing samochodu - od czego zacząć?

Dziś z leasingu, jako formy finansowania samochodu coraz częściej korzystają nie tylko firmy, ale i osoby prywatne. Podjęcie decyzji o kupnie auta w taki sposób zazwyczaj nie jest trudne. Problemy zaczynają się dopiero później. Z doświadczenia wiemy, że na tym etapie mnóstwo osób zastanawia się, co zrobić dalej. Pojawiają się wątpliwości, czy najpierw znaleźć sobie odpowiedni samochód, czy może poszukać firmy zajmującej się leasingowaniem. Dziś postaramy się choć trochę je rozwiać.
Leasing samochodu - od czego zacząć?

Czy warto od razu wybrać się do salonu?

Teoretycznie każdy dealer oferuje dziś swoim klientom możliwość zakupu w leasingu. Na papierze oferty te mogą wyglądać nieźle, ale diabeł zazwyczaj tkwi w szczegółach. Pamiętaj, że salon samochodowy nie finansuje leasingu. Współpracuje z leasingodawcami, polecając ich ofertę i zarabiając na każdym zwerbowanym kliencie. Oznacza to, że w ofercie leasingu na pewno będzie prowizja dealera.

Co więcej, jeśli handlowiec w takim miejscu widzi, że klient jest słabo zorientowany na rynku, może z premedytacją zawyżyć ofertę. Z tego powodu nie warto od razu decydować się na to, co zaproponuje dealer. Wybranie się do salonu i ogólne zorientowanie w ofercie to dobry pomysł, gdyż na pewno warto zacząć od znalezienia najlepszego dla siebie auta.

Pamiętaj, że salon może Ci oferować zniżki na auto, w tym na różne elementy wyposażenia dodatkowego. Niestety nawet przy takich rabatach nierzadko leasing w salonie danej marki i tak będzie drogi.

Wybranie się do firmy leasingowej

Skoro salon nie zawsze będzie dobrym miejscem na podpisanie umowy leasingu, to może firma specjalizująca się w takim finansowaniu? Na pewno zyskać można na tym wiele. Tutaj jednak również trzeba być uważnym. Leasing samochodu to jedno, ale większość takich firm prowadzi współpracę z konkretnymi markami samochodowymi lub nawet salonami. Jeśli marzy Ci się inne auto, niż "promuje" leasingodawca, znów możesz trafić na bardzo niekorzystną ofertę. Co w takim razie zrobić?

Porównaj wiele ofert leasingu samochodu!

Najlepszym rozwiązaniem jest porównanie wielu ofert z rynku. Tylko w ten sposób zyskujesz pewne rozeznanie i możesz wybrać tę opcję, która będzie najatrakcyjniejsza. Oznacza to, że nie powinieneś zastanawiać się nad tym, czy zacząć od szukania auta, czy leasingodawcy. Rób obie rzeczy jednocześnie i staraj się znaleźć możliwie najlepszy kompromis.

Dużym ułatwieniem w poszukiwaniach są specjalne serwisy, takie jak https://vleasing.pl, gdzie możesz wygodnie porównać ze sobą wiele ofert. Wchodząc na powyższą stronę, musisz tylko wypełnić formularz, podając w nim najważniejsze informacje dotyczące planów zakupu auta. Na tej podstawie zespół specjalistów sprawdza wiele ofert z rynku, porównuje je ze sobą i przygotowuje przejrzyste zestawienie. To najlepszy sposób na szybkie, wygodne i przede wszystkim efektywne prześwietlenie ofert leasingowych.

Uważaj na różne oferty

Znalazłeś już dobrego leasingodawcę? Jeśli wybierzesz się do salonu producenta konkretnego samochodu, uważaj na to, co zostanie Ci zaproponowane. Niektórzy dealerzy za wszelką cenę próbują zachęcić klientów do wybrania ich leasingu. Upierając się przy finansowaniu zewnętrznym, handlowiec może nawet zagrozić odebraniem upustów na samochód, które zaproponował na początku.

To działanie bardzo nieprofesjonalne i jeśli spotkasz się z taką sytuacją, najlepiej od razu opuść salon i wybierz się do innego dealera.

Red.
Red. dodany 28 sierpnia 2020
 
Odsłon: 1109

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w poniedziałek, godzina 14:52 Diecezja
Zmiany w parafiach
W poniedziałek 27 czerwca, podczas Dnia Kapłańskiego w Sanktuarium w Krasnobrodzie, biskup zamojsko-lubaczowski Marian Rojek ogłosił następujące decyzje personalne dotyczące kapłanów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.
dzisiaj, 11:32 Powiat
Nowy pełnomocnik PiS w powiecie biłgorajskim
dzisiaj, 18:36 Biłgoraj
Spotkanie z wicemarszałek Sejmu
w niedzielę, godzina 17:07 Osuchy
78. rocznica największej bitwy partyzanckiej
Bitwa pod Osuchami była największą i najbardziej krwawą bitwą partyzancką II wojny światowej. W niedzielę 26 czerwca na cmentarzu partyzanckim zorganizowano uroczystości upamiętniające 78. rocznicę tych tragicznych wydarzeń. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent RP Andrzej Duda.
dzisiaj, 09:28 Biłgoraj
Radni Rady Seniorów odebrali nominacje
we wtorek, godzina 09:19 Zawada
Motocyklista wyprzedzał ciąg pojazdów. Doprowadził do wypadku
21 czerwca 2022 Biłgoraj
Powiatowy Dzień Olimpijczyka
We wtorek 21 czerwca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego zorganizowano Powiatowy Dzień Olimpijczyka. Uczniowie, którzy wyróżnili się osiągnięciami w nauce, odebrali z rąk starosty Andrzeja Szarlipa, okolicznościowe dyplomy i karty podarunkowe.
w poniedziałek, godzina 11:33 Gromada
36-latka mając ponad 2,5 promila wiozła pasażerkę z 4 promilami
21 czerwca 2022 Gmina Biłgoraj
Pobrali się w 1971r. Dziś obchodzą jubileusz 50-lecia małżeństwa
20 czerwca 2022 Biłgoraj
Ruch na ul. Nadstawnej będzie zamknięty
Już jutro rozpoczną się prace bitumiczne na ul. Nadstawnej w Biłgoraju. Droga będzie zamknięta dla ruchu kołowego.
w poniedziałek, godzina 17:33 Obsza
Przerwy w dostawie wody z powodu upałów
dzisiaj, 08:05 Biłgoraj
Susza hydrologiczna na obszarze powiatu
dzisiaj, 20:09 Biłgoraj
Wyjątkowo mało pieniędzy wydano na inwestycje w mieście. Radni podjęli decyzję dot. absolutorium
W środowe popołudnie 29 czerwca odbyła się absolutoryjna sesja Rady Miasta Biłgoraja. Podczas obrad radni dyskutowali nie tylko nad udzieleniem absolutorium, ale także wotum zaufania dla burmistrza Janusza Rosłana. Przyjęto też sprawozdanie finansowe. - Kwota przeznaczona na inwestycje w 2021r. nie była przeogromna w porównaniu do lat ubiegłych - mówił burmistrz Janusz Rosłan.
we wtorek, godzina 10:27 Olszanka
Sarna wbiegła pod motocykl
w czwartek, godzina 08:39 Biłgoraj
"Praktyczna pani" na sprzedaż
w piątek, godzina 16:59 Biłgoraj
Prawie 28 mln zł zadłużenia. Zarząd Powiatu dostał absolutorium?
W piątkowe popołudnie 24 czerwca, odbyła się najważniejsza w całym roku sesja Rady Powiatu Biłgorajskiego. Podczas obrad radni udzielili wotum zaufania Zarządowi Powiatu, głosowali też nad absolutorium, czyli przyjęciem sprawozdania z wykonania budżetu za ubiegły rok. Jakie decyzje podjęli?
w sobotę, godzina 23:02 Frampol
Festiwal Muzyki Tanecznej we Frampolu
19 czerwca 2022 Gromada
Zawody strażackie w Gromadzie [WYNIKI]
21 czerwca 2022 Tarnogród
Będą nowe obwodnice w województwie lubelskim, w tym obwodnica Tarnogrodu
Sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber, marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz wicemarszałek Michał Mulawa, podpisali w poniedziałkowe przedpołudnie 20 czerwca umowy o dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg budowy trzech obwodnic w ciągu dróg wojewódzkich. Jedną z nich jest obwodnica Tarnogrodu.
we wtorek, godzina 12:51 Powiat
Są wyniki badań wody w zalewach
w piątek, godzina 18:38 Biłgoraj
Sztandar dla szkoły i przedszkola
w niedzielę, godzina 09:18 Biłgoraj
Prawie 10 tys. hospitalizacji, ponad 4,5 tys. udzielonych porad w 2021 roku
Podczas piątkowych obrad Rady Powiatu w Biłgoraju radni wysłuchali sprawozdania z działalności szpitala powiatowego. W ubiegłym roku liczba hospitalizacji (wraz z ruchem międzyoddziałowym) wyniosła prawie 10 tys. Na którym oddziale było najwięcej pacjentów?
w sobotę, godzina 08:10 Powiat niżański
Pijany kierowca busa przewoził pasażerów, jeden z nich wezwał policję
w sobotę, godzina 20:59 Biłgoraj
Eleni zaśpiewała w Biłgoraju
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika Biłgoraj