REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2020.10.17 08:57 | aktualizacja: 2020.10.05 13:54

Tak będzie wyglądał skwer

Już wybrany został wykonawca inwestycji polegającej na przebudowie skweru usytuowanego na skrzyżowaniu ul. 3 Maja i ul. Kościuszki w Biłgoraju. Jak będzie wyglądał po zakończeniu zadania?
Tak będzie wyglądał skwer

Przedmiotem inwestycji jest modernizacja skweru położonego pomiędzy ul. 3 Maja, a ul. Zamojską w Biłgoraju. Obszar opracowania obejmuje przyległe bezpośrednio do skweru chodniki przy ul. Zamojskiej, ul. 3 maja i ul. T. Kościuszki, inwestycja obejmuje też przebudowę układu komunikacyjnego parku, wymianę nawierzchni, budowę oświetlenia terenu, wyposażenie parku w nowe ławki, kosze na śmieci i stojaki rowerowe.

Celem inwestycji jest podniesienie atrakcyjności parku, poprawa komunikacji pieszych, stworzenie przestrzeni publicznej sprzyjającej rozwojowi kontaktów społecznych i wypoczynkowi. W ramach zadania przewiduje się m.in.: wytyczenie prowadzonych robót, roboty ziemne, ścinanie, karczowanie pni drzew i krzewów, roboty rozbiórkowe, budowę nawierzchni ciągów komunikacyjnych, placu, schodów i pochylni, budowę elementów małej architektury (kwietniki, siedziska, ławki, murki oporowe, schody, pochylnie, kosze uliczne, stojaki na rowery), budowę oświetlenia parkowego i podświetlenie pomnika, przeniesienie obelisku Józefa Piłsudskiego, roboty urządzenia zieleni i wykończeniowe.

Przebudowa skweru będzie kosztować 836 tys. zł, a wykonawca został wybrany jeszcze pod koniec sierpnia. Podczas wrześniowej sesji Rady Miasta Biłgoraja dyskutowano o założeniach inwestycji.

- Chodziło o to, by zharmonizować układ architektoniczny z pobliskim zagospodarowaniem kościoła, ale też z placem przed Urzędem Miasta - mówił kierownik referatu inwestycji Jerzy Sosnowski. Dodał, że elementy granitowe będą miały grubość 8 cm, czyli podobnie jak przed magistratem. Sam koszt wykonania tylko tej części robót to ok. pół mln zł. Chodnik od ul. 3 Maja będzie z kostki brukowej betonowej w kolorze oliwkowym. Oświetlenie będzie podobne do tego, jakie znajduje się w Parku Solidarności (podobne oprawy i słupy).

Radny Wojciech Gleń pytał o grubość wykorzystanego granitu, zastanawiał się, czy nie ma możliwości zastosowania cieńszego materiału, ze względu na brak w tym miejscu ruchu kołowego, a jedynie ruch pieszy i rowerowy. Jerzy Sosnowski odpowiadał, że po tych elementach będą poruszać się także maszyny komunalne takie jak ciągniki, więc warto zrobić to fachowo, by efekt był trwalszy. Radny Łukasz Pracoń pytał za to o pobliskie przejście dla pieszych. - W tym zakresie nie ma modernizacji przejścia, ale trzeba będzie o tym pomyśleć, jednak już jako oddzielne zadanie - dodał Sosnowski.

red.
red. dodany 17 października 2020
 
Odsłon: 16603

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (6)

fala
Oceniano 7 razy  +1
Zobaczcie historyczne zdjęcia placu wolności na google maps, albo geoportal chyba lepsza jakość później porównacie czy jest więcej zieleni czy mniej. Druga sprawa nie rozumiem donic na placu wolności po co? Przecież wyszła drożyzna! nie dość że donice zasłaniają granit to trzeba było robić to coś metalowe spawać i walić do środka ziemię? nie można było w tych miejscach nie granitować tylko uzupełnić roślinnością? z przodu nie jest potrzebne tyle betonu bo i tak nie będzie wieców, imprez, parkingu, więc po co? No ale to moje zdanie pewnie się większości podobało.
Drakkar
Oceniano 3 razy  +1
Ten most to chyba już zabytek nie do ruszenia.
Jedno trzeba mu przyznać,pełni doskonałą rolę spowalniacza na długiej Lubelskiej.Bez niego to pewnie niejeden wcisnął by gaz w podłogę aż do Jana Pawła.
Inna rzecz to pewnie utrzymanie ronda w kwiatkach pewnie cos kosztuje.
Tu masz rondo z Tomaszowa Lubelskiego.Facet z kosiarka i nozycami lub sekatorem pewnie jest tanszy.
https://www.google.pl/maps/@50.4564942,23.4048582,3a,75y,354.52h,81.89t/data=!3m6!1e1!3m4!1szpurNA48ruaJPsjWOtbd3Q!2e0!7i13312!8i6656?hl=pl
Ale że aż prokuratorem straszysz...
JKlemens
Oceniano 13 razy  -3
A może wreszcie burmistrz wraz z tą radą nieudaczników zajmie się budową mostu na ul. Lubelskiej. Most zbudowano zaraz po I wojnie światowej i do dziś nikt nie zajął się jego przebudową. Forsa idzie na kwiatki na rondach, na skwery itd itd. Wiadomo kwiatki zgniją i nawet prokurator nie dojdzie jaki przewał zrobiono na kilkakrotnym sadzeniu kwiatków w ciągu roku. Ale dotąd wiadro wodę nosi aż ucho się urwie. Już niedługo prokurator zajmie się przekrętami na kwiatkach.
Drakkar
Oceniano 12 razy  +2
Jak wam zabraknie pieniedzy w budzecie to prponuje przejsc sie na ten skwerek i podziwiać.
Mieszkańcom Biłgoraja przypominam iz radny skrok przebąkiwał cos o podwyżce podatków od nieruchomości.
Grzegorz z Chetyna
Oceniano 16 razy  +4
A czy będzie siedziała na ławce ta pani w szpilkach???
w...
Oceniano 16 razy  -2
Tak to na pewno nie będzie wyglądało. Na zdjeciach sami młodzi ludzie. Biłgoraj miasto emerytów...
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
6 czerwca 2024 Biłgoraj
Wyjątkowy jubileusz w Biłgoraju [NOWE ZDJĘCIA]
40 lat temu w Biłgoraju powstała pierwsza w Polsce Wioska Dziecięca SOS. Uroczyste obchody jubileuszu, z udziałem władz lokalnych, Zarządu SOS Wiosek Dziecięcych, a także obecnych i byłych pracowników i wychowanków, zorganizowano w czwartek 6 czerwca.
11 czerwca 2024 Lubelszczyzna
Ogrzewasz dom gazem? Sprawdź, jak otrzymać zwrot VAT
w czwartek, godzina 14:40 Hedwiżyn
Uroczyste pożegnanie długoletniej dyrektor
we wtorek, godzina 14:30 Dereźnia Solska
Pożegnanie wieloletniej dyrektor
Wieloletnia dyrektor Szkoły Podstawowej im. Papieża Jan Pawła II w Dereźni Solskiej Zofia Bielak odchodzi na emeryturę. W sali gimnastycznej dereźniańskiej placówki odbyło się dzisiaj uroczyste i wzruszające pożegnanie.
w czwartek, godzina 10:29 Biłgoraj
Kierowca ciężarówki "zgubił" naczepę
w czwartek, godzina 18:47 Region
W piątek biskup ogłosi zmiany personalne w parafiach
13 czerwca 2024 Biłgoraj
Sześciu chętnych na budowę nowoczesnego osiedla
W Biłgoraju wkrótce powstanie ekologiczne osiedle bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. właśnie zakończyło przyjmowanie ofert na realizację inwestycji.
w środę, godzina 15:03 Korczów
Dyrektor odchodzi na emeryturę po blisko 25 latach pracy
w czwartek, godzina 08:53 Powiat
Strażacy usuwali skutki burz
w środę, godzina 13:12 Kraj
Do Sejmu trafił wniosek o uchylenie immunitetu posłowi Romanowskiemu
Prokurator Generalny Adam Bodnar przekazał dzisiaj do Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Szymona Hołowni wniosek o wyrażenie przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zgody na pociągnięcie posła na Sejm RP Marcina Romanowskiego do odpowiedzialności karnej oraz jego zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie.
we wtorek, godzina 13:10 Kraj
Złóż wniosek do końca czerwca, żeby nie stracić pieniędzy
w niedzielę, godzina 15:12 Zastawie
Zawody w sporcie pożarniczym [NOWE ZDJĘCIA, WYNIKI]
10 czerwca 2024 Powiat
Oficjalne wyniki głosowania w powiecie biłgorajskim
W niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego wzięło udział 29 636 mieszkańców powiatu biłgorajskiego, spośród 79 044 uprawnionych. Wyborcy oddali 29 462 ważne głosy. Największym poparciem wśród głosujących cieszyła się partia Jarosława Kaczyńskiego.
w niedzielę, godzina 16:53 Dyle
Niedziela z "Biłgorajską Nutą" [NOWE ZDJĘCIA]
14 czerwca 2024 Biłgoraj
Spektakularny sukces ucznia ONZ-etu
13 czerwca 2024 Biłgoraj
Święto motoryzacji w Biłgoraju
Już w najbliższą niedzielę 16 czerwca w Biłgoraju będzie można podziwiać perełki motoryzacji. Wszystko za sprawą Biłgorajskiego Spotkania z Klasykiem, które odbędzie się na terenie OSiR.
w środę, godzina 13:03 Powiat
Nad regionem przejdą najsilniejsze burze w tym roku [AKTUALIZACJA]
w czwartek, godzina 16:12 Biłgoraj
Koniec przedszkolnej przygody
w sobotę, godzina 20:58 Biłgoraj
Jubileusz "Sparty" z Marcinem Dańcem
W sobotę 15 czerwca odbyła się uroczysta gala z okazji 20-lecia działalności klubu RWKS Sparta Biłgoraj, który od dwóch dekad aktywnie działa na rzecz rozwoju sportu w naszym mieście oraz okolicach. W wydarzeniu, które uświetnił występem znany satyryk Marcin Daniec, wzięli udział członkowie i sympatycy klubu, działacze, zawodnicy oraz przedstawiciele władz państwowych i samorządowych.
w środę, godzina 13:37 Biłgoraj
Pierwsza Noc Kupały w Biłgoraju
w środę, godzina 12:26 Biłgoraj
Tłumy na pikniku nad zalewem
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika