REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2020.10.17 08:57 | aktualizacja: 2020.10.05 13:54

Tak będzie wyglądał skwer

Już wybrany został wykonawca inwestycji polegającej na przebudowie skweru usytuowanego na skrzyżowaniu ul. 3 Maja i ul. Kościuszki w Biłgoraju. Jak będzie wyglądał po zakończeniu zadania?
Tak będzie wyglądał skwer

Przedmiotem inwestycji jest modernizacja skweru położonego pomiędzy ul. 3 Maja, a ul. Zamojską w Biłgoraju. Obszar opracowania obejmuje przyległe bezpośrednio do skweru chodniki przy ul. Zamojskiej, ul. 3 maja i ul. T. Kościuszki, inwestycja obejmuje też przebudowę układu komunikacyjnego parku, wymianę nawierzchni, budowę oświetlenia terenu, wyposażenie parku w nowe ławki, kosze na śmieci i stojaki rowerowe.

Celem inwestycji jest podniesienie atrakcyjności parku, poprawa komunikacji pieszych, stworzenie przestrzeni publicznej sprzyjającej rozwojowi kontaktów społecznych i wypoczynkowi. W ramach zadania przewiduje się m.in.: wytyczenie prowadzonych robót, roboty ziemne, ścinanie, karczowanie pni drzew i krzewów, roboty rozbiórkowe, budowę nawierzchni ciągów komunikacyjnych, placu, schodów i pochylni, budowę elementów małej architektury (kwietniki, siedziska, ławki, murki oporowe, schody, pochylnie, kosze uliczne, stojaki na rowery), budowę oświetlenia parkowego i podświetlenie pomnika, przeniesienie obelisku Józefa Piłsudskiego, roboty urządzenia zieleni i wykończeniowe.

Przebudowa skweru będzie kosztować 836 tys. zł, a wykonawca został wybrany jeszcze pod koniec sierpnia. Podczas wrześniowej sesji Rady Miasta Biłgoraja dyskutowano o założeniach inwestycji.

- Chodziło o to, by zharmonizować układ architektoniczny z pobliskim zagospodarowaniem kościoła, ale też z placem przed Urzędem Miasta - mówił kierownik referatu inwestycji Jerzy Sosnowski. Dodał, że elementy granitowe będą miały grubość 8 cm, czyli podobnie jak przed magistratem. Sam koszt wykonania tylko tej części robót to ok. pół mln zł. Chodnik od ul. 3 Maja będzie z kostki brukowej betonowej w kolorze oliwkowym. Oświetlenie będzie podobne do tego, jakie znajduje się w Parku Solidarności (podobne oprawy i słupy).

Radny Wojciech Gleń pytał o grubość wykorzystanego granitu, zastanawiał się, czy nie ma możliwości zastosowania cieńszego materiału, ze względu na brak w tym miejscu ruchu kołowego, a jedynie ruch pieszy i rowerowy. Jerzy Sosnowski odpowiadał, że po tych elementach będą poruszać się także maszyny komunalne takie jak ciągniki, więc warto zrobić to fachowo, by efekt był trwalszy. Radny Łukasz Pracoń pytał za to o pobliskie przejście dla pieszych. - W tym zakresie nie ma modernizacji przejścia, ale trzeba będzie o tym pomyśleć, jednak już jako oddzielne zadanie - dodał Sosnowski.

red.
red. dodany 17 października 2020
 
Odsłon: 12621

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (6)

fala
Oceniano 7 razy  +1
Zobaczcie historyczne zdjęcia placu wolności na google maps, albo geoportal chyba lepsza jakość później porównacie czy jest więcej zieleni czy mniej. Druga sprawa nie rozumiem donic na placu wolności po co? Przecież wyszła drożyzna! nie dość że donice zasłaniają granit to trzeba było robić to coś metalowe spawać i walić do środka ziemię? nie można było w tych miejscach nie granitować tylko uzupełnić roślinnością? z przodu nie jest potrzebne tyle betonu bo i tak nie będzie wieców, imprez, parkingu, więc po co? No ale to moje zdanie pewnie się większości podobało.
Drakkar
Oceniano 3 razy  +1
Ten most to chyba już zabytek nie do ruszenia.
Jedno trzeba mu przyznać,pełni doskonałą rolę spowalniacza na długiej Lubelskiej.Bez niego to pewnie niejeden wcisnął by gaz w podłogę aż do Jana Pawła.
Inna rzecz to pewnie utrzymanie ronda w kwiatkach pewnie cos kosztuje.
Tu masz rondo z Tomaszowa Lubelskiego.Facet z kosiarka i nozycami lub sekatorem pewnie jest tanszy.
https://www.google.pl/maps/@50.4564942,23.4048582,3a,75y,354.52h,81.89t/data=!3m6!1e1!3m4!1szpurNA48ruaJPsjWOtbd3Q!2e0!7i13312!8i6656?hl=pl
Ale że aż prokuratorem straszysz...
JKlemens
Oceniano 13 razy  -3
A może wreszcie burmistrz wraz z tą radą nieudaczników zajmie się budową mostu na ul. Lubelskiej. Most zbudowano zaraz po I wojnie światowej i do dziś nikt nie zajął się jego przebudową. Forsa idzie na kwiatki na rondach, na skwery itd itd. Wiadomo kwiatki zgniją i nawet prokurator nie dojdzie jaki przewał zrobiono na kilkakrotnym sadzeniu kwiatków w ciągu roku. Ale dotąd wiadro wodę nosi aż ucho się urwie. Już niedługo prokurator zajmie się przekrętami na kwiatkach.
Drakkar
Oceniano 12 razy  +2
Jak wam zabraknie pieniedzy w budzecie to prponuje przejsc sie na ten skwerek i podziwiać.
Mieszkańcom Biłgoraja przypominam iz radny skrok przebąkiwał cos o podwyżce podatków od nieruchomości.
Grzegorz z Chetyna
Oceniano 16 razy  +4
A czy będzie siedziała na ławce ta pani w szpilkach???
w...
Oceniano 16 razy  -2
Tak to na pewno nie będzie wyglądało. Na zdjeciach sami młodzi ludzie. Biłgoraj miasto emerytów...
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
22 listopada 2020 Potok Górny
Najbiedniejsza gmina w kraju leży na terenie powiatu biłgorajskiego
Znane jest już zestawienie dochodów gmin w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Okazuje się, że znów jedna z gmin powiatu biłgorajskiego jest ostatnia w klasyfikacji, czyli jest najbiedniejszą jednostką w kraju. O jaką gminę chodzi? Jak wypadł w tym zestawieniu Biłgoraj?
dzisiaj, 11:47 Lubelszczyzna
16 nowych zakażeń w powiecie biłgorajskim
w sobotę, godzina 14:06 Biłgoraj
Stanisław Pokryszka nie żyje
dzisiaj, 09:55 Turobin
Mieszkańcy za odzyskaniem praw miejskich
Zakończyły się konsultacje w sprawie odzyskania praw miejskich przez Turobin. Większość osób, które przystąpiły do głosowania opowiedziała się "za" złożeniem wniosku o nadanie statusu miasta.
w piątek, godzina 11:31 Tarnogród
Zderzenie trzech busów na trasie 835, nie żyje 60-latek [AKTUALIZACJA]
w piątek, godzina 09:36 Powiat
Ciężarówka w rowie
w środę, godzina 10:42 Biłgoraj
34-latek usłyszał zarzuty za groźby karalne
Pod koniec września na trasie Hedwiżyn - Biłgoraj doszło do wyjątkowo niebezpiecznej sytuacji. Przepychanka na drodze skończyła się sprawą w sądzie. Zarzuty kierowania gróźb karalnych już usłyszał 34-letni mieszkaniec gminy Biłgoraj.
dzisiaj, 09:16 Lubelszczyzna
Róbmy to dla własnego bezpieczeństwa
dzisiaj, 08:15 Goraj
Optymistyczny efekt działań artystycznych wokół budynku GOK
dzisiaj, 09:06 Biłgoraj
Pomoc żywnościowa. Kto może z niej skorzystać?
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Biłgoraju informuje, że rozpoczął kwalifikowanie osób i rodzin z terenu Biłgoraja do pomocy żywnościowej z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2020.
w sobotę, godzina 11:39 Lubelszczyzna
Dzienny raport o koronawirusie
21 listopada 2020 Biłgoraj
Dramatyczny apel o pomoc
w sobotę, godzina 08:27 Tarnogród
Rewitalizacja w Tarnogrodzie
Trwają prace budowlane związane z realizacją projektu pn. "Rewitalizacja w gminie Tarnogród" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego w Lublinie na lata 2014 - 2020, Osi Priorytetowej 13 Infrastruktura społeczna, Działanie 13.3. Rewitalizacja obszarów wiejskich, na podstawie Umowy nr RPLU.13.03.00-06-0021/17-00 z Województwem Lubelskim z dnia 19.12.2018 r.
we wtorek, godzina 13:29 Biłgoraj
Mężczyźni oszukani podczas sprzedaży przez internet
w piątek, godzina 10:57 Lubelszczyzna
25 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w powiecie
w czwartek, godzina 20:48 Biłgoraj
W Biłgoraju odbywają się mistrzostwa kraju w podnoszeniu ciężarów
W Biłgoraju odbywa wydarzenie sportowe o ogólnokrajowym zasięgu - Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 23. Impreza została zorganizowana na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji, potrwa do najbliższej niedzieli. Ze względu na obostrzenia dotyczące możliwości udziału publiczności wydarzenie będzie transmitowane.
20 listopada 2020 Biłgoraj
Łoś nie przeżył spotkania z pojazdem
w czwartek, godzina 10:49 Lubelszczyzna
Spadła ilość nowych zakażeń w powiecie
w poniedziałek, godzina 11:20 Lubelszczyzna
Prawie 800 nowych przypadków zakażenia, zmarły 3 kobiety z powiatu biłgorajskiego
Podano najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej na terenie województwa lubelskiego. W ciągu minionej doby zanotowano prawie 800 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, wśród nich jest 28 osób z powiatu biłgorajskiego. W kraju zanotowano znaczny spadek ilości zakażonych osób.
w środę, godzina 08:19 Biłgoraj
W Biłgoraju stanie "Serce na nakrętki"?
20 listopada 2020 Powiat
Oszuści wyczyścili konto 20-latce
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Fotowoltaika Biłgoraj