REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2021.01.02 08:08 | aktualizacja: 2021.01.04 09:12

Zmiana organizacji ruchu na ul. 3 Maja

Był pomysł zamontowania progów zwalniających na ul. 3 Maja. Ostatecznie wprowadzono ograniczenie prędkości poruszania się po tej ulicy. A to po interpelacji radnego Marcina Mury. Ile możemy jechać tą drogą?
Zmiana organizacji ruchu na ul. 3 Maja

Ul. 3 Maja jest jedną z najstarszych ulic w Biłgoraju. W 2018 roku droga przeszła gruntowny remont, a efekty prezentowaliśmy w artykule pt. Ul. 3 Maja gotowa.

Ruch na całej długości ulicy jest wzmożony, dlatego już jakiś czas temu padła propozycja, by była to droga jednokierunkowa. Miejska Służba Drogowa uznała jednak, że ruch w jedną stronę może spowodować zwiększoną prędkość pojazdów. Pisaliśmy o tym w artykule pt. Ul. 3 Maja jednokierunkowa?.

A trzeba zaznaczyć, że przy ul. 3 Maja jest jedna z największych szkół, kościół, a w ostatnim czasie powstało centrum handlowe. Poruszanie się tą ulicą w godzinach szczytu wymaga więc cierpliwości.

Pojawił się więc kolejny pomysł, jak poprawić bezpieczeństwo w tym rejonie Biłgoraja. Radny Rady Miasta złożył wniosek, by zamontować progi zwalniające i ograniczyć prędkość. Argumentował to właśnie m.in. funkcjonowaniem obiektów, które w znaczący sposób wpływają na płynność ruchu, jak również nawierzchnią klinkierową, która podczas okresu zimowego jest po prostu śliska. Pomysł nie doczeka się realizacji, ponieważ starosta powiatu nie wyraził zgody na montaż progów zwalniających.

Zmieniona została za to organizacja ruchu. Zamontowany został znak B-33, który ograniczył prędkość, z jaką można podróżować ul. 3 Maja. Od skrzyżowania z ul. Zamojską do skrzyżowania z ul. Lubelską obowiązuje 30 km/h.

A jak Państwu podoba się ten pomysł?

red.
red. dodany 2 stycznia 2021
 
Odsłon: 12300

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (3)

Marycha
Oceniano 14 razy  +8
kto to napisał ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU to nie zmiana tylko ograniczenie prędkości a ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU to np: zmiana kierunku jazdy czyli droga jedno kierunkowa jeszcze tego kogoś trzyma po SYLWESTRZE
Drakkar
Oceniano 16 razy  +2
-Poprawmy bezpieczeństwo w mieście,zwłaszcza na ulicy bTrzeciego maja
-Ale jak?
-Wyłoży się ulicę śliskim klinkierem.
-Ale przecież to niebezpieczne np.po deszczu
-Grunt że wygląd jest.
Grzegorz z Chetyna
Oceniano 10 razy  -6
Super!
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
6 czerwca 2024 Biłgoraj
Wyjątkowy jubileusz w Biłgoraju [NOWE ZDJĘCIA]
40 lat temu w Biłgoraju powstała pierwsza w Polsce Wioska Dziecięca SOS. Uroczyste obchody jubileuszu, z udziałem władz lokalnych, Zarządu SOS Wiosek Dziecięcych, a także obecnych i byłych pracowników i wychowanków, zorganizowano w czwartek 6 czerwca.
11 czerwca 2024 Lubelszczyzna
Ogrzewasz dom gazem? Sprawdź, jak otrzymać zwrot VAT
w czwartek, godzina 14:40 Hedwiżyn
Uroczyste pożegnanie długoletniej dyrektor
we wtorek, godzina 14:30 Dereźnia Solska
Pożegnanie wieloletniej dyrektor
Wieloletnia dyrektor Szkoły Podstawowej im. Papieża Jan Pawła II w Dereźni Solskiej Zofia Bielak odchodzi na emeryturę. W sali gimnastycznej dereźniańskiej placówki odbyło się dzisiaj uroczyste i wzruszające pożegnanie.
w czwartek, godzina 10:29 Biłgoraj
Kierowca ciężarówki "zgubił" naczepę
w czwartek, godzina 18:47 Region
W piątek biskup ogłosi zmiany personalne w parafiach
13 czerwca 2024 Biłgoraj
Sześciu chętnych na budowę nowoczesnego osiedla
W Biłgoraju wkrótce powstanie ekologiczne osiedle bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. właśnie zakończyło przyjmowanie ofert na realizację inwestycji.
w środę, godzina 15:03 Korczów
Dyrektor odchodzi na emeryturę po blisko 25 latach pracy
w czwartek, godzina 08:53 Powiat
Strażacy usuwali skutki burz
w środę, godzina 13:12 Kraj
Do Sejmu trafił wniosek o uchylenie immunitetu posłowi Romanowskiemu
Prokurator Generalny Adam Bodnar przekazał dzisiaj do Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Szymona Hołowni wniosek o wyrażenie przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zgody na pociągnięcie posła na Sejm RP Marcina Romanowskiego do odpowiedzialności karnej oraz jego zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie.
we wtorek, godzina 13:10 Kraj
Złóż wniosek do końca czerwca, żeby nie stracić pieniędzy
w niedzielę, godzina 15:12 Zastawie
Zawody w sporcie pożarniczym [NOWE ZDJĘCIA, WYNIKI]
10 czerwca 2024 Powiat
Oficjalne wyniki głosowania w powiecie biłgorajskim
W niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego wzięło udział 29 636 mieszkańców powiatu biłgorajskiego, spośród 79 044 uprawnionych. Wyborcy oddali 29 462 ważne głosy. Największym poparciem wśród głosujących cieszyła się partia Jarosława Kaczyńskiego.
w niedzielę, godzina 16:53 Dyle
Niedziela z "Biłgorajską Nutą" [NOWE ZDJĘCIA]
14 czerwca 2024 Biłgoraj
Spektakularny sukces ucznia ONZ-etu
13 czerwca 2024 Biłgoraj
Święto motoryzacji w Biłgoraju
Już w najbliższą niedzielę 16 czerwca w Biłgoraju będzie można podziwiać perełki motoryzacji. Wszystko za sprawą Biłgorajskiego Spotkania z Klasykiem, które odbędzie się na terenie OSiR.
w środę, godzina 13:03 Powiat
Nad regionem przejdą najsilniejsze burze w tym roku [AKTUALIZACJA]
w czwartek, godzina 16:12 Biłgoraj
Koniec przedszkolnej przygody
w sobotę, godzina 20:58 Biłgoraj
Jubileusz "Sparty" z Marcinem Dańcem
W sobotę 15 czerwca odbyła się uroczysta gala z okazji 20-lecia działalności klubu RWKS Sparta Biłgoraj, który od dwóch dekad aktywnie działa na rzecz rozwoju sportu w naszym mieście oraz okolicach. W wydarzeniu, które uświetnił występem znany satyryk Marcin Daniec, wzięli udział członkowie i sympatycy klubu, działacze, zawodnicy oraz przedstawiciele władz państwowych i samorządowych.
w środę, godzina 13:37 Biłgoraj
Pierwsza Noc Kupały w Biłgoraju
w środę, godzina 12:26 Biłgoraj
Tłumy na pikniku nad zalewem
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika