REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.02.04 12:12 | aktualizacja: 2018.02.03 13:43

Ul. 3 Maja doczeka się przebudowy?

Na remont tej ulicy mieszkańcy Biłgoraja czekają od dawna. To jedna z najstarszych dróg na terenie miasta. W tym roku ma szansę zmienić swój wygląd. W tym tygodniu otwarte zostały oferty w przetargu na przebudowę odcinka od ul. Zamojskiej do ul. Piłsudskiego.
Ul. 3 Maja doczeka się przebudowy?

Remont tej drogi zaplanowany był już w 2014r., pisaliśmy o tym w artykule pt. Rozkopią ul. 3 Maja. Jednak środki przeznaczone na tel cel zostały zdjęte z budżetu i trafiły na przebudowę ul. Kopernika i Parku Solidarności. W tym roku inwestycja ma szansę dojść do skutku.

W połowie stycznia ogłoszony został przetarg na wyłonienie wykonawcy zadania. Do postępowania zgłosiły się dwie firmy, najatrakcyjniejszą ofertę złożyła firma z Biłgoraja. Zaproponowana kwota to niemal 2 mln 45 tys. zł. Teraz firma będzie wezwana do uzupełniania dokumentacji, dopiero potem będzie podpisana umowa z wykonawcą.

Przebudowa ma zostać wykonana do końca październka br. Przedmiotem inwestycji jest przebudowa ulicy 3 Maja na odcinku od ul. Zamojskiej do ul. Piłsudskiego wraz z chodnikami i zjazdami. W ramach zadania przewiduje się także wykonanie odcinka kanalizacji teletechnicznej oraz elementów stałej organizacji ruchu.

Zakres zadania obejmuje między innymi: roboty przygotowawcze - pomiary, wycinka, roboty rozbiórkowe, roboty ziemne - wykonanie wykopów, profilowanie i zagęszczanie podłoża, wykonanie podbudowy na jezdni, zatokach postojowych, zjazdach, chodnikach, elementy ulicy - krawężniki, obrzeża, wykonanie nawierzchni zjazdów i chodników z kostki betonowej, wykonanie nawierzchni jezdni i zatok postojowych z klinkieru drogowego, roboty wykończeniowe - plantowanie powierzchni gruntu wraz z obsianiem mieszanką traw, wykonanie elementów stałej organizacji ruchu - oznakowanie poziome i pionowe, barierki. W ramach przebudowy szerokość jezdni ul. 3 Maja ulegnie zwężeniu i ostatecznie wyniesie 6m. Zwężeniu ulegną również chodniki. Ich szerokość po przebudowie będzie zmienna od 1,50m do 3,0m. Zwężenie jezdni i chodników pozwoli na wyodrębnienie obustronnego pasa dla utworzenia zatok postojowych.

Na całym odcinku projektowana droga przebiega przez teren zabudowany. W związku z tym zaprojektowano ujednolicenie wszystkich zjazdów indywidualnych i publicznych, dostosowując ich szerokość do szerokości istniejących bram na posesje. Nowo projektowana ul. 3 Maja ma być wykonana z klinkieru drogowego.

red.
red. dodany 4 lutego 2018
 
Odsłon: 6239

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (24)

Najwyżej oceniane komentarze
~ j64
Oceniano 23 razy  +17
Wtym miejscu gdzie jest budowa pawilonu obok Sitarskiej było getto zydowskie Dr Efraim Zuroff, żydowski historyk znany również jako ostatni łowca nazistów, udzielił gazecie „The Jerusalem Post wywiadu, w którym bez reszty wyjaśnił nam, skąd tak wściekły atak Izraela na Polskę. Inna sprawa, że wyjaśnił nieumyślnie, gdyż naturalnie zarzucał, że „kraje Europy Środkowo-Wschodniej chcą zrzucić z siebie odpowiedzialność”.
Okazuje się, że polscy politycy, którzy chcą w końcu uciąć spory i spekulacje, publikując dane i pochodzenie wojennych katów, stali się zagrożeniem dla Izraela, środowisk żydowskich i całej ich polityki historycznej. W jaki sposób?
Nawet Zyroff nie ma wątpliwości. Izrael doskonale wie, jak wielu Żydów kolaborowało z nazistowskimi Niemcami, a przede wszystkim komunistami. Zuroff przypomniał, że wśród komunistów było wielu Żydów, ale nie powinno się o tym ciągle przypominać. W ten sposób możliwe będzie uznanie, że Żydzi są współodpowiedzialni za terror i zbrodnie, do jakich dopuszczono się na terenach opanowanych przez Armię Czerwoną. Do tego Izrael nie może dopuścić.
Warto przypomnieć, że zgodnie z dokumentami z 1945 r. skierowanymi o Ludowego Komisarza Spraw Wewnętrznych Ławrientija Berii, około 50 proc. kierownictwa polskiego Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego stanowili Żydzi. Nie byli oni bynajmniej sprawiedliwymi wśród narodów świata.
Wszystkie komentarze
~ skakuj czy garbacz ? ktory wygral
Oceniano 1 raz  +1
placac ludziom 8 lub max 10 zł na godzine robia roboty niezle
~ rowerem
Oceniano 4 razy  +4
Bolączką tego miasta jest brak urbanisty z prawdziwego zdarzenia. Te wszystkie remonty ulic i zmiana przestrzeni ze wskazaniem wyłącznie pod samochód a nie pod człowieka jest bardzo szkodliwe, krótkowzroczne i bardzo kosztowne. Najczęściej populistyczne i "pod wybory". Bez żadnego planu, przestrzeń miasta zmienia się w chaos. Tkanka miejska się psuje.
~ .
Oceniano 5 razy  +3
40 rodzin to nie 40 aut, a minimum 60-70, albo i więcej jak część osób ma DG.
Policzyłem z ciekawości kiedyś na mojej ulicy na osiedlu domków jednorodzinnych.
16 rodzin, 37 aut.
~ .
Oceniano 2 razy  +2
Dodatkowo podniesienie dopuszczalnej prędkości z 40 na 50.
~ Edward
Oceniano 4 razy  0
Takie badania to musiało by zrobić miasto. Ale nie ta ekipa rządząca bo to są ludzie z czasów komuny i dla nich samochód jest bogiem. A mogło by miasto zainwestować i przy pomocy środków z EU jakieś elektryczne busiki np kupić i P&R za miastem. I bezpieczniej by się zrobiło i lepsze powietrze, nie potrzeba by było tyle parkingów w mieście budować a teren przeznaczyć na zieleń. Ale to chyba nowa i młoda ekipa musi zrobić bo te stare pierniki nic nie potrafią. Sprowadzają to miasto na dno. O ekonomi, demografii i rozwoju regionu to zapomnij. Jeśli w ciągu najbliższych kilku lat nie będzie w Biłgo większego zastrzyku inwestycyjnego to to miasto umrze śmiercią naturalną.
~ Edward
Oceniano 6 razy  -2
Ale spójrzmy na to w ten sposób. Jeśli chcesz postawić łózko i mieć gdzie spać to musisz kupić mieszkanie, płacić za jego utrzymanie i podatki. Jeśli masz samochód to ci się należy za darmo miejsce parkingowe, a jak masz 5 samochodów to pięć miejsc, za darmo. To tak jak bym sobie kupił lodówkę i dawać mi tu za darmo kuchnię bo nie mam gdzie trzymać lodówki. Uważam że wszystkie miejsca parkingowe powinny być płatne, albo powinna być opłata za miejsce. A nie że tak jak teraz czy ktoś ma samochód czy nie ma, to musi się składać na budowę parkingu dla Pana bo pan se auto trzecie kupił za 2 tys. i miasto mu buduje parking kosztem drzew, zieleni, parków, placów zabaw, chodników, ścieżki rowerowej. Druga sprawa to chłopy z prywatnymi działkami a samochody na ulicy albo na chodniku zaparkowane. Co to w ogóle za polityka. Miasto nie ma polityki w tej kwestii. Burmistrz śpi radni śpią. Obudzimy się za kilka lat wszyscy w korku.
~ formaldehyd
Oceniano 5 razy  +3
Mnie intryguje kto wreszcie policzy ile przestrzeni w mieście zajmują samochody a ile ludzie i jaki wniosek z tego wyciągnie? Blok przy 3-maja ma powiedzmy 40 rodzin, wyobraźmy sobie 40 aut pod blokiem i robi się łamigłówka...czy mogą parkować na ulicy?zaraz będzie nieprzejezdna,to może te zatoki postojowe,ale tam się zmieści np.20 i co dalej? Wspólnota lub Spółdzielnia dysponuje tylko swoim terenem,czy cały przeznaczy na parking? A chodnik musi być,zwężony czy nie ale jeszcze musi. Do kiedy? Ciekawy jestem czy ktoś w Urzędzie miasta jeszcze nad tym panuje..Może zrobiłby taką mapkę przestrzeni miejskiej przeznaczonej dla stojących aut. Niektórych wiecznie stojących,prawie jak budynki.
~ beton
Oceniano 5 razy  -1
Wincej parkingów, wincej! Czy zatęchłe gabinety starego betonu tego nie ogarniają? Więcej parkingów to więcej samochodów, a potem znów potrzeba budowy nowych parkingów. I tak w kółko! Większość miast czy powiatów już się ogarnęła i inwestuje w alternatywny transport do prywatnego samochodu. A tu lata 70. Widać po zastawianych chodnikach porozjeżdżanych trawnikach. Zrobić na Kościuszki ścieżkę rowerową to nie, ale parkingi to nawet kosztem chodników i drzew.
~ Benek
Oceniano 9 razy  +1
Wycinka, zwężenie chodnika, kostka betonowa zatoki postojowe - no cudownie. Jak teraz będzie pięknie. Jak rano wstanę to z okna będę podziwiał szpaler samochodów, potem jak wyjdę na spacer to będę się przeciskał miedzy samochodami, jak popołudniu otworze okno to będę wdychał spaliny, a wieczorem słuchał przyjemnego śpiewu silników. No Panie Burmistrzu żyć nie umierać. O tym marzyłem całe życie. To miasto pięknieje w oczach.
~ xyz
Oceniano 6 razy  0
O czym tu mowa prawie caly parlament to zyddi.
~ zamch
Oceniano 7 razy  +5
renaultę mam wiejską gębę też, będę mieszkać tu i udawać wesz ..
pozdro wsiowa
~ formaldehyd
Oceniano 2 razy  0
Nie wypowiedzą się między innymi dlatego
~ formaldehyd
Oceniano 5 razy  +1
Ulica 3- Maja jako jedna z niewielu w Biłgoraju ma klimat deptaku( ma nawet własną żulię parkową) i skoro Kościuszki deptakiem już nie będzie to może chociaż ta. Aha, już doczytałem, najważniejsze są zatoki postojowe dla aut...
~ seba
Oceniano 5 razy  +3
Wystarczy przypomnieć prokuratora O. Szechtera ojca Michnika. Pozdrawiam.
~ Alex
Oceniano 5 razy  +1
Zmień forum.
~ Do j64
Oceniano 10 razy  +4
Czytając komentarze wygląda mi to na przekaz z Nowogrodzkiej albo z Torunia
~ ???
Oceniano 3 razy  +3
a niebieskie sygnały widzisz?
~ bmw
Oceniano 9 razy  +1
Klinkier jest bardzo śliski po deszczu a w szczególności w zimie a tam jest szkoła, przedszkole, kościół
~ j64
Oceniano 6 razy  +2
Rozpowszechnić tą wypowiedź Święcickiego gdzie i ile razy tylko można!!!
Z którego stołu ochłap mu zleci, pod tym sterczy i szczeka. Wcześniej dobrze karmili komuniści, teraz żydzi.

Jakie są granice sk**wienia się publicznie?
Jeżeli taki przekaz płynie w swiat z ust samych Polaków to o czym my mówimy !
Czy jest taki drugi kraj na świecie, w którym „elity mogą tak upajać się w samoupodleniu. Każdego człowieka z takim kompleksem niższości skierowano by natychmiast do psychiatry. A tu trzeba by całe środowisko związane z PO i totalną opozycja.

Gdzie my żyjemy. Co się porobiło w tym kraju przez ostatnie lata dominacji liberalnych lewaków. To jest koszmar i tragedia.To, że w PO i PSL są takie antypolskie kanalie to ja wiedziałem, ale ktoś ich musiał kiedyś wybrać.
Co się dziwić, że wciąż nas za holokaust winią , jak się takie gnidy były i są zarządcami stolicy. Jakim trzeba być szuja żeby takie rzeczy mówić. Dobrze, że ta ustawa powstała, bo będzie można takich bydlaków ścigać.
~ nf
Oceniano 13 razy  +5
Kiedy będzie oświadczenie Biłgorajskich Żydów w tej sprawie co się dzieje obecnie?Skoro w Polsce taki antysemityzm to czemu się tu osiedlają?Coś tu nie tak
~ mq
Oceniano 11 razy  +5
A kiedy będzie ten zalew co Tokarska obiecała?Przy następnych wyborach znowu będzie bajki opowiadać?
~ Olshoovka Free Airlines
Oceniano 13 razy  +7
Czy ten pan policjant, który zaparkował na poboczu przed parkingiem zbyt blisko skrzyżowania został ukarany mandatem?
~ j64
Oceniano 8 razy  0
Ul 3 Maja jest od Zamojskiej do bramy ONZ a nie do pilsudzkiego Za brama jest teren szkoły Mozna by przez teren szkoły zrobic ekrany i po sprawie
~ j64
Oceniano 23 razy  +17
Wtym miejscu gdzie jest budowa pawilonu obok Sitarskiej było getto zydowskie Dr Efraim Zuroff, żydowski historyk znany również jako ostatni łowca nazistów, udzielił gazecie „The Jerusalem Post wywiadu, w którym bez reszty wyjaśnił nam, skąd tak wściekły atak Izraela na Polskę. Inna sprawa, że wyjaśnił nieumyślnie, gdyż naturalnie zarzucał, że „kraje Europy Środkowo-Wschodniej chcą zrzucić z siebie odpowiedzialność”.
Okazuje się, że polscy politycy, którzy chcą w końcu uciąć spory i spekulacje, publikując dane i pochodzenie wojennych katów, stali się zagrożeniem dla Izraela, środowisk żydowskich i całej ich polityki historycznej. W jaki sposób?
Nawet Zyroff nie ma wątpliwości. Izrael doskonale wie, jak wielu Żydów kolaborowało z nazistowskimi Niemcami, a przede wszystkim komunistami. Zuroff przypomniał, że wśród komunistów było wielu Żydów, ale nie powinno się o tym ciągle przypominać. W ten sposób możliwe będzie uznanie, że Żydzi są współodpowiedzialni za terror i zbrodnie, do jakich dopuszczono się na terenach opanowanych przez Armię Czerwoną. Do tego Izrael nie może dopuścić.
Warto przypomnieć, że zgodnie z dokumentami z 1945 r. skierowanymi o Ludowego Komisarza Spraw Wewnętrznych Ławrientija Berii, około 50 proc. kierownictwa polskiego Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego stanowili Żydzi. Nie byli oni bynajmniej sprawiedliwymi wśród narodów świata.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
6 czerwca 2024 Biłgoraj
Wyjątkowy jubileusz w Biłgoraju [NOWE ZDJĘCIA]
40 lat temu w Biłgoraju powstała pierwsza w Polsce Wioska Dziecięca SOS. Uroczyste obchody jubileuszu, z udziałem władz lokalnych, Zarządu SOS Wiosek Dziecięcych, a także obecnych i byłych pracowników i wychowanków, zorganizowano w czwartek 6 czerwca.
11 czerwca 2024 Lubelszczyzna
Ogrzewasz dom gazem? Sprawdź, jak otrzymać zwrot VAT
w środę, godzina 15:03 Korczów
Dyrektor odchodzi na emeryturę po blisko 25 latach pracy
we wtorek, godzina 14:30 Dereźnia Solska
Pożegnanie wieloletniej dyrektor
Wieloletnia dyrektor Szkoły Podstawowej im. Papieża Jan Pawła II w Dereźni Solskiej Zofia Bielak odchodzi na emeryturę. W sali gimnastycznej dereźniańskiej placówki odbyło się dzisiaj uroczyste i wzruszające pożegnanie.
w środę, godzina 13:03 Powiat
Nad regionem przejdą najsilniejsze burze w tym roku [AKTUALIZACJA]
w niedzielę, godzina 15:12 Zastawie
Zawody w sporcie pożarniczym [NOWE ZDJĘCIA, WYNIKI]
w środę, godzina 13:12 Kraj
Do Sejmu trafił wniosek o uchylenie immunitetu posłowi Romanowskiemu
Prokurator Generalny Adam Bodnar przekazał dzisiaj do Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Szymona Hołowni wniosek o wyrażenie przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zgody na pociągnięcie posła na Sejm RP Marcina Romanowskiego do odpowiedzialności karnej oraz jego zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie.
w środę, godzina 12:26 Biłgoraj
Tłumy na pikniku nad zalewem
we wtorek, godzina 13:10 Kraj
Złóż wniosek do końca czerwca, żeby nie stracić pieniędzy
13 czerwca 2024 Biłgoraj
Sześciu chętnych na budowę nowoczesnego osiedla
W Biłgoraju wkrótce powstanie ekologiczne osiedle bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. właśnie zakończyło przyjmowanie ofert na realizację inwestycji.
w niedzielę, godzina 16:53 Dyle
Niedziela z "Biłgorajską Nutą" [NOWE ZDJĘCIA]
w piątek, godzina 08:26 Biłgoraj
Spektakularny sukces ucznia ONZ-etu
10 czerwca 2024 Powiat
Oficjalne wyniki głosowania w powiecie biłgorajskim
W niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego wzięło udział 29 636 mieszkańców powiatu biłgorajskiego, spośród 79 044 uprawnionych. Wyborcy oddali 29 462 ważne głosy. Największym poparciem wśród głosujących cieszyła się partia Jarosława Kaczyńskiego.
w środę, godzina 14:41 Biłgoraj
Plaża gotowa na sezon kąpieliskowy
w środę, godzina 08:07 Biłgoraj
Mają maturę z historii na 100 procent
13 czerwca 2024 Biłgoraj
Święto motoryzacji w Biłgoraju
Już w najbliższą niedzielę 16 czerwca w Biłgoraju będzie można podziwiać perełki motoryzacji. Wszystko za sprawą Biłgorajskiego Spotkania z Klasykiem, które odbędzie się na terenie OSiR.
we wtorek, godzina 20:22 Biłgoraj
Damian Błaszczyk podejmie wyzwanie przepłynięcia 80 km
w poniedziałek, godzina 15:20 Karate tradycyjne
Ignacy z medalem Pucharu Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym
w sobotę, godzina 20:58 Biłgoraj
Jubileusz "Sparty" z Marcinem Dańcem
W sobotę 15 czerwca odbyła się uroczysta gala z okazji 20-lecia działalności klubu RWKS Sparta Biłgoraj, który od dwóch dekad aktywnie działa na rzecz rozwoju sportu w naszym mieście oraz okolicach. W wydarzeniu, które uświetnił występem znany satyryk Marcin Daniec, wzięli udział członkowie i sympatycy klubu, działacze, zawodnicy oraz przedstawiciele władz państwowych i samorządowych.
w niedzielę, godzina 10:22 Biłgoraj
Klasyki opanowały Biłgoraj [NOWE ZDJĘCIA]
w poniedziałek, godzina 18:39 Józefów
Zderzenie osobówek w centrum Józefowa [AKTUALIZACJA]
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika