REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2016.08.09 11:16 | aktualizacja: 2016.08.04 17:55

6 ofert na przebudowę drogi Biłgoraj - Smólsko

Znamy wykonawcę przebudowy drogi Biłgoraj - Smólsko. To pierwsza droga w powiecie biłgorajskim, która zostanie wyremontowana w ramach programu współpracy samorządowo-leśnej.
6 ofert na przebudowę drogi Biłgoraj - Smólsko

Jak podkreśla dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych, Maria Góralska to ważna droga dla mieszkańców powiatu biłgorajskiego. Stanowi skrót między dwoma drogami wojewódzkimi. jest tam bardzo duże natężenie ruchu na trasie Biłgoraj - Aleksandrów, ponadto z drogi korzystają nie tylko mieszkańcy, czy turyści, ale ciężarówki przewożące drzewo i samochody PGK dojeżdżające do wysypiska. - Na ulicy Motorowej w kierunku Smólska ułożona zostanie nowa nawierzchnia, z wyłączeniem odcinka w lesie, który został wykonany kilka lat temu. Ponadto od strony Autodromu zostanie wykonana ścieżka rowerowa i chodnik, co wpłynie znacznie na podniesienie poziomu bezpieczeństwa na tej drodze. Bezpieczeństwo wzrośnie także dzięki wybudowaniu jednostronnego chodnika między dwoma Smólskami - zaznacza dyrektor ZDP. Ponadto wykonana zostania regulacja zjazdów indywidualnych, remonty przepustów, roboty ziemne i oznakowanie pionowe.

W zeszły piątek tj. 29 lipca zakończyło się postępowanie przetargowe na wykonanie drogi. Do przetargu stanęło 6 firm. Ofertę z najniższą ceną przedstawiło Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Zamościa, które zadeklarowało, że wykona przebudowę za 1 mln 900 tys.zł. To pierwsza z 9 droga w powiecie biłgorajskim, która wykonana zostanie w ramach współpracy samorządu z Lasami Państwowymi. Według wstępnych ustaleń koszty przebudowy w 30% pokryją Lasy Państwowe. W tym roku, na przebudowę dróg leśnych, gminnych i powiatowych na terenie powiatu biłgorajskiego Lasy Państwowe przeznaczą 17 mln zł. Więcej informacji o tym projekcie i listę dróg, które zostaną przebudowane znajdą Państwo w tym artykule: 17 mln zł na drogi w powiecie

Jak mówi dyrektor Góralska, Powiat jest przygotowany do realizacji zadania jednak termin rozpoczęcia prac jest uzależniony od przygotowania i podpisania porozumienia z Lasami Państwowymi. Zakończenie prac zaplanowano natomiast na 15 listopada 2016 r.

Red.
Red. dodany 9 sierpnia 2016
 
Odsłon: 7850

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (25)

~ wyborcy pamiętają
Oceniano 2 razy  0
Od chodników Aż po metro DZiękujemy pani Agato Borowiec :D
~ do: formaldehyd
Oceniano 3 razy  +3
Tak właśnie jest. Można sprawdzić na mapach i w dokumentacji technicznej.
Chodnik i ścieżka rowerowa kończą się dokładnie w miejscu gdzie jest granica miasta. Dalej mimo, że dalej jest teren zabudowany, to już teren gminy Biłgoraj.
Pewnie montaż finansowy był taki, że miasto płaci za swoją część, czyli przebudowę Motorowej do granicy miasta i zażyczyli sobie na całym tym odcinku chodnika i ścieżki rowerowej podczas projektowania.
Za dalszą część od granicy miasta odpowiada gmina Biłgoraj/powiat. Im widocznie wystarczy nowy asfalt dla aut, a piesi i rowerzyści niech sobie radzą jak chcą.
No, ale w sumie fakt na czymś trzeba osczędzać, żeby znalazły się środki na planowaną rozbudowę budynku Urzędu Gminy.
~ formaldehyd
Oceniano 1 raz  +1
Ostatnie posesje na Motorowej formalnie należą już do Okrągłego, może tu był jakiś urzędowy problem ? A na zakręcie auta ścinają drogę i jest strach tamtędy rowerem jeździć.
~ ...
Oceniano 1 raz  +1
No to dawaj.
Które ulice w mieście nie mają chodnika i ruch jest większy niż na Motorowej.
~ ...
Oceniano 3 razy  +3
No faktycznie projekt zrobiony byle jak, aby najtaniej.
O ile mogę zrozumieć, że budowa ścieżki rowerowej do samego Smólska to pewnie zbyt duże koszty, to zakończenie chodnika na terenie miasta, na terenie zabudowanym w takim miejscu, że kilka posesji zostaje bez dostępu do chodnika jest niezrozumiałe. Ile zaoszczędzą? 20-30 tysięcy? Chodnik powinien być minimum do ostatniej posesji (chyba pomoc drogowa), a najlepiej do drogi na Okrągłe, która jest jakieś 100 metrów dalej.
~ miasto
Oceniano 3 razy  -1
a my nie mamy chodnika przy wielu ulicach i też są zakręty krzyżówki, i ruch jeszcze większy , wymagania każdy by miał
~ m
Oceniano 1 raz  +1
Żeby chodnik kończył się przed tak ostrym zakrętem jaki jest na końcu ulicy Motorowej. Trochę to niepoważne dla bezpieczeństwa pieszych oraz jest jeszcze blok
~ bnhnh
Oceniano 3 razy  +3
A kiedy ten zalew co Tokarska non stop obiecuje przed wyborami?
~ abc
Oceniano 3 razy  +3
Chodzi oczywiście o ścieżki rowerowe na tych wylotach.
~ abc
Oceniano 3 razy  +3
O jakich ścieżkach mówisz, jeśli w przypadku drogi do Zamościa (DW858) nie wiadomo czy chociaż jezdnię przebudują.
Co prawda jest na liście rezerwowej, czyli niby do 2030 ma być zrobiony odcinek Biłgoraj - Szczebrzeszyn, ale różnie może być.
A już tak bardziej realnie to jest już chyba dokumentacja gotowa na wyloty z Biłgoraja i czy będą robione jest kwestią dofinansowania z UE.
Chodzi o odcinki Biłgoraj - Korytków Duży i Biłgoraj - Hedwiżyn
~ bbh
Oceniano 2 razy  0
Kiedy ścieżki rowerowe do Zamościa i Lublina?Ile będę czekał?Bo na was więcej nie zagłosuje
~ abc
Oceniano 4 razy  +4
Nawet nie do końca zabudowań.
Chodnik i ścieżka rowerowa skończą się zaraz za wjazdem na teren autodromu.
Ścieżka oczywiście z ulubionego materiału urzędników czyli kostki brukowej.
~ ścieżki +
Oceniano 5 razy  +5
taka ścieżka pewnie by ze trzy miliony kosztowała, oj chyba są ważniejsze zadania, ale do autodromu to już dobrze !!
a to metro to dobry pomysł, pod ziemią,nie trzeba poszerzać pasa drogowego, logan ma dobry pomysł
~ logan
Oceniano 11 razy  +7
najlepszym rozwiazaniem komunikacyjnym bedzie metro ze Smolska Duzego przez Bilgoraj do Majdanu Gromadzkiego
~ Tadek
Oceniano 4 razy  +4
Pognać tych geodetów komunistycznych typu pat i szmig co tylko granice ludziom przestawiają tak że na koniec sami się już gubią.Ja altanki robiłem no i co teraz?
Drakkar
Oceniano 5 razy  +5
Z opisu w artykule wynika że ściezka zostanie wykonana do końca zabudowań na Motorowej a przynajmniej tak to można zrozumieć
"Ponadto od strony Autodromu zostanie wykonana ścieżka rowerowa i chodnik, co wpłynie znacznie na podniesienie poziomu bezpieczeństwa na tej drodze."
Nie wiem dlaczego niektórzy sa tak zabetonowani i nie myślą perspektywicznie.Przecież gdyby tak ścieżka powstała to na pewno wielu rowerzystów skusiłoby sie na korzystanie z niej zwłaszcza że byłaby w środku lasu.Wymarzony odcinek na rowerowe wycieczki.
Na Kościuszki już zmarnowali szansę dobrze byłoby gdyby teraz nie popełnili tego samego błędu.
~ abc
Oceniano 3 razy  +1
Aha i nie Wysokie - Lublin, a tylko Wysokie - Piotrków będzie przebudowywane. Dalsza część do Lublina może za rok coś ruszy.
~ abc
Oceniano 3 razy  +1
Spokojnie.
Umowa podpisana, plac budowy przekazany, więc formalnie budowa już trwa. CO prawda robotników nie widać, ale najpierw trzeba sprawy przygotowawcze, urzędowe, geodezyjne ogarnąć.
Nie ma się co martwić termin jest do jesieni 2017 i wtedy będzie skończone.
~ abc
Oceniano 13 razy  +9
Dokładnie, ścieżka rowerowa powinna być do samego Smólska.
Rowerzystów dość sporo tam jeździ przez las, a ruch na drodze spory.
Tak powinno być w sumie w każdym kierunku. Od Biłgoraja powinny być wyprowadzone ścieżki rowerowe przy wszystkich ważniejszych drogach: (do Korytkowa/Frampola), Księżpola/Tarnogrodu, do Hedwiżyna/Zwierzyńca, do Smólska/Aleksandrowa, do końca Soli.
ZDW na nowych inwestycjach będzie tak robił, Wysokie - Piotrków i Piotrków - Lublin na DW835 będą miały na całej długości asfaltowe ścieżki rowerowe, tak, że za kilka lat będzie można dojechać z Wysokiego do Lublina (prawie 40 km) bez wjeżdżania na główną drogę. Podobnie na niebawem przebudowywanej DW837 Nielisz - Zamość obok głównej drogi będzie asfaltowa ścieżka rowerowa (ponad 16 km). Tak samo DW815 Parczew - Lubartów (35 km asfaltowej ścieżki rowerowej).
Szkoda, że ZDW wcześniej taj nie robił, bo może byśmy mieli już ścieżkę rowerową z Biłgoraja do Wysokiego, a za kilka lat z Biłgoraja, aż do Lublina.
Drakkar
Oceniano 1 raz  +1
Ścieżkę rowerową poprowadzić do Smólska albo nawet do samego Aleksandrowa dla obniżenia kosztów nie robić jej z kostki tylko zastąpić asfaltem, podobnież z chodnikiem,wymalować oznaczenia pieszy i rowerzysta .Walorów estetycznych spełniać nie musi najważniejsze żeby było funkcjonalnie.
http://rowery.teatrnn.pl/node/351/Kostka_i_asfalt_-_por%C3%B3wnanie_koszt%C3%B3w%3A_kostka_dwukrotnie_dro%C5%BCsza
~ x
Oceniano 7 razy  +7
GRATULUJĘ DOJRZAŁOŚCI EMOCJONALNEJ .
~ Jerzy
Oceniano 1 raz  +1
A szanowna redakacj amogła by się dowiedzieć co z 835 wysokie lublin w lipcu mieli budować a tu nic sie nie dzieje
~ stacho
Oceniano 11 razy  -5
Tak 200km/h jezdza !!! pajacu
~ Do mieszkaniec
Oceniano 10 razy  +8
Racja.Wiele osób ,w tym dzieci, jeżdżą tą drogą rowerami.Prędkość z jaką poruszają się samochody jest o wiele wyższa niż 60 km/h .
~ mieszkaniec
Oceniano 9 razy  +5
czy nie powinna by wybudować ścieżki rowerowej do Smólska, przy takich inwestycjach warto o tym pomyśleć. Przykład z gminy Gromada - Majdan Gromadzki. W wzdłuż Motorowej ścieżka będzie i będzie bezpiecznie, a co dalej - już niebezpiecznie.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
29 czerwca 2024 Kolarstwo
Tour de Pologne Women na drogach powiatu
W dniach 28-30 czerwca na terenie województwa lubelskiego odbywa się druga edycja Tour de Pologne Women. W sobotę 29 czerwca uczestniczki wyścigu przejechały przez powiat biłgorajski.
w piątek, godzina 11:36 Józefów
Wilki w józefowskich lasach
w sobotę, godzina 08:52 Potok Górny
Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego przechodzi na emeryturę
3 lipca 2024 Biłgoraj
Rodzinna tragedia w Biłgoraju. Nie żyje kobieta
W środowe popołudnie w Biłgoraju doszło do rodzinnej tragedii. W jednym z domów ujawniono zwłoki kobiety. Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracują policjanci.
w piątek, godzina 11:04 Biłgoraj
Zderzenie trzech pojazdów na ulicy Sikorskiego [AKTUALIZACJA]
w sobotę, godzina 12:04 Powiat
Podwójny alert dla powiatu
3 lipca 2024 Zagumnie
W gminie Biłgoraj doszło do zabójstwa?
Biłgorajscy policjanci prowadzą czynności w związku z podejrzeniem zabójstwa i usiłowania zabójstwa, do którego miało dojść na terenie gminy Biłgoraj. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Biłgoraju, a na miejscu trwają działania śledcze.
w piątek, godzina 12:20 Huta Turobińska
Łoś nie przeżył zderzenia z autem
we wtorek, godzina 09:41 Biszcza
Wielkie święto miodu i pieroga nad zalewem
5 lipca 2024 Biłgoraj
Śledczy podali szczegóły tragicznych wydarzeń w Biłgoraju
W środę 3 lipca w jednym z domów przy ulicy Kościuszki w Biłgoraju ujawniono zwłoki 57-letniej mieszkanki miasta. Prokuratura podała szczegóły tragedii.
w czwartek, godzina 08:01 Biłgoraj
Tak wygląda postęp prac przy budowie największego toru wyścigowego w regionie
w sobotę, godzina 19:01 Obsza
Konkurs kulinarny na granicy województw
we wtorek, godzina 10:33 Powiat
Znamy wyniki matur. Jak wypadli nasi uczniowie?
Wraz z końcem maja zakończył się też maturalny maraton. Uczniowie ostatnich klas szkół średnich właśnie poznali wyniki swojej pracy. Dane przekazała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie.
w piątek, godzina 09:11 Biłgoraj
Przetarg na nowe miejsce rekreacji
w poniedziałek, godzina 12:02 Potok Górny
KGW z powiatu na podium
w sobotę, godzina 11:20 Józefów
Nowa siedziba nadleśnictwa coraz bliżej
Leśnicy z Józefowa doczekają się nowej siedziby. W ostatnich dniach czerwca ogłoszono przetarg na budowę budynku administracyjnego Nadleśnictwa Józefów wraz z towarzyszącą infrastrukturą.
we wtorek, godzina 16:54 Biłgoraj
Sensacyjne odkrycie archeologiczne. Skarb wkrótce wróci do muzeum
we wtorek, godzina 09:47 Jędrzejówka
Młody kierowca z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala
w poniedziałek, godzina 08:19 Biłgoraj
Nowe bloki w Biłgoraju. Wybrano wykonawcę inwestycji
Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. rozstrzygnęło przetarg na budowę bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Inwestycja powstanie przy ulicy Ks. Stanisława Matrasia w Biłgoraju.
w poniedziałek, godzina 15:47 Jędrzejówka
Osobówka uderzyła w drzewo
w środę, godzina 12:59 Powiat
Szczegółowe wyniki egzaminu ósmoklasisty. Która szkoła wypadła najlepiej?
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika