REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Remonty utrudniają ruch w mieście
2012.07.18 09:46 | aktualizacja: 2012.07.18 09:50

Całe miasto rozkopane

Pod koniec czerwca rozpoczęła się przebudowa i remont dróg Nr 835 i 858 w Biłgoraju. Trwają także prace wyburzeniowe budynków przy ul. 3 - go Maja. Kończone są prace przy budynku BCK-u i drodze wiodącej na OSiR.
Całe miasto rozkopane

Jadąc przez Biłgoraj nie sposób oprzeć się wrażeniu, że koparki opanowały miasto. W każdej niemal części trwają różnego typu prace. Wczoraj doliczyliśmy się na terenie miasta 9 koparek. Inwestycją która z pewnością najbardziej sparaliżuje ruch w mieście jest przebudowa i rozbudowa ul. Tarnogrodzkiej, ul. T. Kościuszki oraz ul. Zamojskiej. Przebudowa i rozbudowa dróg, o łącznej długości ok. 4,50 km, znajdujących w ciągu dróg wojewódzkich 835 i 858 w Biłgoraju rozpoczęła się 28 czerwca br.

Obecnie trwają prace na ul. Zamojskiej na której z tego wzgledu ruch jest bardzo utrudniony. Rozpoczęły się juz także prace wyburzeniowe na styku ulic Kościuszki i Nadstawnej. Po sąsiędzku wyburzane są budynki za dawnym pogotowiem, przy ul. 3-go Maja.

Na 10 sierpnia zaplanowane zakończenie inwestycji rozpoczętej jeszcze w 2010 roku - przebudowy i rozbudowy Biłgorajskiego Centrum kultury.

Na sierpień planowane jest takze zakończenie inwestycji polegającej na przebudowie ul. Targowej, biegnącej od ul. Lubelskiej do biłgorajskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W ramach tej inwestycji zostanie wykonana także nowa ulica, wzdłuż rzeki Biała Łada.

- Jeżdząc po mieście obecnie musimy wykazać się cierpliwością i zwracać uwagę na to, co dzieje się na drodze. W trakcie jazdy nie należy rozmawiać przez telefon komórkowy, ani tym bardziej nie pisać sms-ów. Zwracajmy także baczną uwagę na motocyklistów - apeluje podkom. Tomasz Kasprzyk z KPP w Biłgoraju. - To będzie trudny czas dla kierowców przejeżdzających przez Biłgoraj, ale z pewnością po zakończonych remontach wszyscy będą zadowolenia - dodaje podkom. Kasprzyk.

Red.
Red. dodany 18 lipca 2012
 
Odsłon: 33941

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (18)

Najwyżej oceniane komentarze
~ Tomek
Oceniano 47 razy  +25
Po co komu te przepłacone i byle jak wykonane ulice? Ludzie chcą ulic na
osiedlach. Miasto robi województwu ulice. Zamiast zająć się swoimi mieszkańcami.
~ Michał
Oceniano 36 razy  +18
Dec niech zajmie się BCK, tam idą duże machloje. Wydłuża się terminy oddania BCK. Kto za to bierze???.
~ Ola
Oceniano 34 razy  +18
Miasto rozkopane i bałagan wszędzie. Nie ma planowania inwestycji.
Wszystkie komentarze
~ Im więcej inwestycji tym lepiej
Oceniano 2 razy  0
Co ta cyrk z tym "ten komentarz został ukryty . . ",dlatego, że jakiś oszołom przyspawał się do kompa i pod różnymi nickami głupoty wypisuje krytykując przebudowę dróg? To niech spada skąd do swoich dziadków na wieś, jak mu się w Biłgoraju nie podoba.
~ mieszkanka zamojskiej
Oceniano 4 razy  +2
pierwsze połozyli chodnik przy ulicy zamojskiej po to aby go teraz rozwalic... wogole nie przemyslane te biłgorajskie iwestycje
cb1313
Oceniano 6 razy  +2
Ciekawe czy poprawią skrzyżowanie na zamojskiej i długiej? Mieli to zrobić już dawno : http://www.bilgoraj.com.pl/wiadomosci/news.php?id=4292 a rozwiązanie jest bardzo proste - wymaga tylko trochę farby do malowanie pasów ,, wystarczy cofnąć pas do zatrzymywania się pojazdów skręcających z ul. zamojskiej w ul. długą i tiry z ul. długiej mogą sobie wjeżdżać na drugi pas - jeden pojazd nie będzie przeszkadzał drugiemu,, to taka mała moja podpowiedź i nie trzeba przerabiać krawężnika ani chodnika dla pieszych - wystarczy trochę poobserwować - bardzo polecam naszym WŁODARZOM tę formę rozwiązywanie problemów ......cześć!!!
~ Szpak
Oceniano 19 razy  -17
PSL jest o kej!Medale?Ja bym dał każdemu.Czemu nie?
~ bilgo
Oceniano 22 razy  -18
Ogarnijcie się "minusowicze" potraficie tylko nardzekac - nieroby!!!
~ Podatnik - zaczekajcie to zobaczycie
Oceniano 23 razy  -15
Bez totalnej krytyki i minusowania wpisów. Przecież każdy wie, że po pewnym czasie (chyba przed listopadem br.), z tej improwizacji inwestycyjnej "wyjdą" konkretne efekty w postaci zmodernizowanych odcinków dróg i ulic, a wtedy będzie wam "głupio" z dokonanych wpisów.
~ obserwator
Oceniano 26 razy  -16
Niedogodności w związku z przebudową trzeba zrozumieć.Za rok, dwa Biłgoraj wyładnieje i m.in. dzięki temu będzie nie do poznania, co cieszy. Oczywiście za chwilę ten znany komentator psychopata (wiadomo kto )znowu będzie klikał na nie. Biedny on, w coraz gorszym stanie.
~ do Tomasza
Oceniano 22 razy  -20
To nie miasto buduje wojewódzkie ulice ale województwo buduje za swoją kasę. Ot drobna a zasadnicza różnica.
~ bezstronny obserwator
Oceniano 37 razy  -25
Współczucie dla cierpiących z powodu wszystkiego co na plus dzieje się w Biłgoraju. To co się władzy się udaje , bardzo boli jej przeciwników. A cieszą ich ew. potknięcia. Tylko bezstronni widzą wszystko obiektywnie.
~ mac
Oceniano 39 razy  -25
Przepłacone ulice?? Remont dróg za 25 mln wtym 20mln z UE i 2,5 z Województwa. Moim zdaniem remont który odmieni oblicze Biłgoraja, nowe chodniki lampy i okablowanie podziemne, za 2,5 mln to wcale nie "przepłacona inwestycja"
Osiedlowe drogi są potrzebne ale pierwsze trzeba wyremontować drogi z których korzystają tysiące mieszkańców a nastepnie drogi dla dziesiątki
~ Troll
Oceniano 52 razy  -32
Bezpartyjny, z polactwem-wieśniactwem nie wygrasz.
Nie robią: źle, robią: też źle...
W końcu narzekać na coś trzeba zawsze.
~ bezpartyjny
Oceniano 36 razy  -22
Po co komu taki niemądry ktoś , czyli T., co bezmyślne bzdury tu wypisuje. Najważniejsze są najpierw te ulice, z których wszyscy korzystają a nie peryferia. Super , że trwa przebudowa głównych ulic miasta, głównie za dotacje z zewnątrz dzięki staraniom burmistrzów. Gratulacje. Za to im się należą.
~ bbbbbbb
Oceniano 14 razy  +6
wie ktoś co będzie na miejscu starego pogotowia przy 3-go maja?
~ Tomek
Oceniano 47 razy  +25
Po co komu te przepłacone i byle jak wykonane ulice? Ludzie chcą ulic na
osiedlach. Miasto robi województwu ulice. Zamiast zająć się swoimi mieszkańcami.
~ Podatnik
Oceniano 37 razy  -23
Jest przysłowie: "Żeby było lepiej to najpierw musi być gorzej". Dlatego trzeba "przetrzymać" ciężki okres na ulicach i drogach aby zrealizować inwestycje w terminie i nie przepadły "dopłaty" z zewnątrz. W czasie realizacji w/w inwestycji, miejscowym kierowcom jest szczególnie potrzebna wyrozumiałość dla innych za kierownicą, a zwłaszcza dla tzw. "przyjezdnych".
~ aaa
Oceniano 31 razy  -23
no nawet cos robia tylko malo tych km 4,5 hmmm no ale dobre i to
~ Michał
Oceniano 36 razy  +18
Dec niech zajmie się BCK, tam idą duże machloje. Wydłuża się terminy oddania BCK. Kto za to bierze???.
~ Ola
Oceniano 34 razy  +18
Miasto rozkopane i bałagan wszędzie. Nie ma planowania inwestycji.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w piątek, godzina 16:49 Tarnogród
Napad na kantor w Tarnogrodzie
Nieznany mężczyzna sterroryzował kobietę pracującą w kantorze, ukradł pieniądze i uciekł. Teraz poszukuje go policja. Do tego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie 1 grudnia, w Tarnogrodzie.
w sobotę, godzina 11:38 Biłgoraj
Psy zginęły w pożarze
w sobotę, godzina 08:41 Józefów
Nowa atrakcja stanęła na rynku
w piątek, godzina 14:12 Biłgoraj
Arion nadal będzie prowadzić biłgorajski szpital?
W piątek 1 grudnia, na stronie Starostwa Powiatowego w Biłgoraju pojawiła się informacja dotycząca działań realizowanych przez Zarząd Powiatu w zakresie zapewnienia mieszkańcom dostępu do szpitalnej opieki zdrowotnej. Starosta wyjaśnił też jakie są możliwości wypowiedzenia umowy dzierżawy zawartej pomiędzy powiatem a spółką Arion. Okazuje się, że zamierzone cele wcale nie muszą zostać zrealizowane.
w sobotę, godzina 09:03 Księżpol
Społeczność szkoły pożegnała wieloletnią dyrektor
w sobotę, godzina 22:18 Biłgoraj
Legenda kick-boxingu w Biłgoraju
w czwartek, godzina 19:37 Biłgoraj
Biłgoraj na podium
Ogłoszono wyniki VII edycji Rankingu Gmin Lubelszczyzny. W zestawieniu miasto Biłgoraj zajęło odpowiednio 2. miejsce w kategorii "Gminy miejskie" oraz 1. miejsce w kategorii "Gmina - lider powiatu biłgorajskiego".
w piątek, godzina 10:16 Region
Tragiczny wypadek w regionie. Zginęły 2 osoby, mieszkaniec powiatu trafił do szpitala
w piątek, godzina 09:03 Tarnogród
Andrzejki klubów seniora
22 listopada 2023 Powiat
Maszt w centrum Biłgoraja. Nie było sprzeciwu?
W centrum Biłgoraja powstaje instalacja radiokomunikacyjna BT 12925 Biłgoraj Różnówka wraz z infrastrukturą towarzyszącą wieży typu BOT-H2/54 dla operatora Towerlink Poland Sp. z o.o. Pozwolenie na budowę wydało Starostwo Powiatowe. Nie było żadnych sprzeciwów wobec wykonania inwestycji?
w sobotę, godzina 10:15 Biłgoraj
Nowe miejsce dla młodych na mapie Biłgoraja
w sobotę, godzina 16:52 Biłgoraj
Mikołajki w "Czwórce"
20 listopada 2023 Biłgoraj
Umowa na chodnik i ścieżkę rowerową podpisana... mimo protestów
Umowa na budowę chodnika i ścieżki w ciągu ul. Bagiennej w Biłgoraju została podpisana. Poinformował o tym samorząd powiatu biłgorajskiego. Inwestycja powstanie więc pomimo protestów ze strony części mieszkańców, który walczyli, by chodnik wybudować po drugiej stronie ulicy. Większość jednak popierała wykonanie inwestycji, tłumacząc to względami bezpieczeństwa.
23 listopada 2023 Józefów
Leśnicy będą mieć nowa siedzibę
we wtorek, godzina 17:14 Wola Duża
Zderzenie pojazdów na DW nr 858 [AKTUALIZACJA]
w sobotę, godzina 10:54 Lubelszczyzna
Jaka jest sytuacja na drogach Lubelszczyzny?
Od rana obserwujemy intensywne opady śniegu, a to oznacza, że warunki do jazdy nie należą do najlepszych. W całym województwie na drogach pracuje sprzęt, który ma za zadanie ułatwić podróżowanie. Wszystkie drogi są przejezdne?
w środę, godzina 07:46 Biłgoraj
Biłgorajskie zapiekanki w Krakowie
w sobotę, godzina 09:54 Powiat
Będzie sypać mocniej
w piątek, godzina 08:34 Szarajówka
Znalezisko sprzed 4 tys. lat w powiecie
Tym razem do zamojskiej delegatury WUOZ Lublin trafiły znaleziska dwóch zabytków archeologicznych: siekierki krzemiennej z Szarajówki oraz fragmentu toporka kamiennego z Dereźni Solskiej. Oba zabytki archeologiczne były konsultowane z prof. dr hab. Jerzym Liberą z Instytutu Archeologii UMCS w Lublinie, w celu określenia ich chronologii, typologii i przynależności kulturowej.
w piątek, godzina 14:33 Powiat
Ostrzeżenie drugiego stopnia dla powiatu
w czwartek, godzina 08:25 Biłgoraj
Nastolatek potrącony na przejeździe dla rowerów
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika