REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Remonty utrudniają ruch w mieście
2012.07.18 09:46 | aktualizacja: 2012.07.18 09:50

Całe miasto rozkopane

Pod koniec czerwca rozpoczęła się przebudowa i remont dróg Nr 835 i 858 w Biłgoraju. Trwają także prace wyburzeniowe budynków przy ul. 3 - go Maja. Kończone są prace przy budynku BCK-u i drodze wiodącej na OSiR.
Całe miasto rozkopane

Jadąc przez Biłgoraj nie sposób oprzeć się wrażeniu, że koparki opanowały miasto. W każdej niemal części trwają różnego typu prace. Wczoraj doliczyliśmy się na terenie miasta 9 koparek. Inwestycją która z pewnością najbardziej sparaliżuje ruch w mieście jest przebudowa i rozbudowa ul. Tarnogrodzkiej, ul. T. Kościuszki oraz ul. Zamojskiej. Przebudowa i rozbudowa dróg, o łącznej długości ok. 4,50 km, znajdujących w ciągu dróg wojewódzkich 835 i 858 w Biłgoraju rozpoczęła się 28 czerwca br.

Obecnie trwają prace na ul. Zamojskiej na której z tego wzgledu ruch jest bardzo utrudniony. Rozpoczęły się juz także prace wyburzeniowe na styku ulic Kościuszki i Nadstawnej. Po sąsiędzku wyburzane są budynki za dawnym pogotowiem, przy ul. 3-go Maja.

Na 10 sierpnia zaplanowane zakończenie inwestycji rozpoczętej jeszcze w 2010 roku - przebudowy i rozbudowy Biłgorajskiego Centrum kultury.

Na sierpień planowane jest takze zakończenie inwestycji polegającej na przebudowie ul. Targowej, biegnącej od ul. Lubelskiej do biłgorajskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W ramach tej inwestycji zostanie wykonana także nowa ulica, wzdłuż rzeki Biała Łada.

- Jeżdząc po mieście obecnie musimy wykazać się cierpliwością i zwracać uwagę na to, co dzieje się na drodze. W trakcie jazdy nie należy rozmawiać przez telefon komórkowy, ani tym bardziej nie pisać sms-ów. Zwracajmy także baczną uwagę na motocyklistów - apeluje podkom. Tomasz Kasprzyk z KPP w Biłgoraju. - To będzie trudny czas dla kierowców przejeżdzających przez Biłgoraj, ale z pewnością po zakończonych remontach wszyscy będą zadowolenia - dodaje podkom. Kasprzyk.

Red.
Red. dodany 18 lipca 2012
 
Odsłon: 34258

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (18)

Najwyżej oceniane komentarze
~ Tomek
Oceniano 47 razy  +25
Po co komu te przepłacone i byle jak wykonane ulice? Ludzie chcą ulic na
osiedlach. Miasto robi województwu ulice. Zamiast zająć się swoimi mieszkańcami.
~ Michał
Oceniano 36 razy  +18
Dec niech zajmie się BCK, tam idą duże machloje. Wydłuża się terminy oddania BCK. Kto za to bierze???.
~ Ola
Oceniano 34 razy  +18
Miasto rozkopane i bałagan wszędzie. Nie ma planowania inwestycji.
Wszystkie komentarze
~ Im więcej inwestycji tym lepiej
Oceniano 2 razy  0
Co ta cyrk z tym "ten komentarz został ukryty . . ",dlatego, że jakiś oszołom przyspawał się do kompa i pod różnymi nickami głupoty wypisuje krytykując przebudowę dróg? To niech spada skąd do swoich dziadków na wieś, jak mu się w Biłgoraju nie podoba.
~ mieszkanka zamojskiej
Oceniano 4 razy  +2
pierwsze połozyli chodnik przy ulicy zamojskiej po to aby go teraz rozwalic... wogole nie przemyslane te biłgorajskie iwestycje
cb1313
Oceniano 6 razy  +2
Ciekawe czy poprawią skrzyżowanie na zamojskiej i długiej? Mieli to zrobić już dawno : http://www.bilgoraj.com.pl/wiadomosci/news.php?id=4292 a rozwiązanie jest bardzo proste - wymaga tylko trochę farby do malowanie pasów ,, wystarczy cofnąć pas do zatrzymywania się pojazdów skręcających z ul. zamojskiej w ul. długą i tiry z ul. długiej mogą sobie wjeżdżać na drugi pas - jeden pojazd nie będzie przeszkadzał drugiemu,, to taka mała moja podpowiedź i nie trzeba przerabiać krawężnika ani chodnika dla pieszych - wystarczy trochę poobserwować - bardzo polecam naszym WŁODARZOM tę formę rozwiązywanie problemów ......cześć!!!
~ Szpak
Oceniano 19 razy  -17
PSL jest o kej!Medale?Ja bym dał każdemu.Czemu nie?
~ bilgo
Oceniano 22 razy  -18
Ogarnijcie się "minusowicze" potraficie tylko nardzekac - nieroby!!!
~ Podatnik - zaczekajcie to zobaczycie
Oceniano 23 razy  -15
Bez totalnej krytyki i minusowania wpisów. Przecież każdy wie, że po pewnym czasie (chyba przed listopadem br.), z tej improwizacji inwestycyjnej "wyjdą" konkretne efekty w postaci zmodernizowanych odcinków dróg i ulic, a wtedy będzie wam "głupio" z dokonanych wpisów.
~ obserwator
Oceniano 26 razy  -16
Niedogodności w związku z przebudową trzeba zrozumieć.Za rok, dwa Biłgoraj wyładnieje i m.in. dzięki temu będzie nie do poznania, co cieszy. Oczywiście za chwilę ten znany komentator psychopata (wiadomo kto )znowu będzie klikał na nie. Biedny on, w coraz gorszym stanie.
~ do Tomasza
Oceniano 22 razy  -20
To nie miasto buduje wojewódzkie ulice ale województwo buduje za swoją kasę. Ot drobna a zasadnicza różnica.
~ bezstronny obserwator
Oceniano 37 razy  -25
Współczucie dla cierpiących z powodu wszystkiego co na plus dzieje się w Biłgoraju. To co się władzy się udaje , bardzo boli jej przeciwników. A cieszą ich ew. potknięcia. Tylko bezstronni widzą wszystko obiektywnie.
~ mac
Oceniano 39 razy  -25
Przepłacone ulice?? Remont dróg za 25 mln wtym 20mln z UE i 2,5 z Województwa. Moim zdaniem remont który odmieni oblicze Biłgoraja, nowe chodniki lampy i okablowanie podziemne, za 2,5 mln to wcale nie "przepłacona inwestycja"
Osiedlowe drogi są potrzebne ale pierwsze trzeba wyremontować drogi z których korzystają tysiące mieszkańców a nastepnie drogi dla dziesiątki
~ Troll
Oceniano 52 razy  -32
Bezpartyjny, z polactwem-wieśniactwem nie wygrasz.
Nie robią: źle, robią: też źle...
W końcu narzekać na coś trzeba zawsze.
~ bezpartyjny
Oceniano 36 razy  -22
Po co komu taki niemądry ktoś , czyli T., co bezmyślne bzdury tu wypisuje. Najważniejsze są najpierw te ulice, z których wszyscy korzystają a nie peryferia. Super , że trwa przebudowa głównych ulic miasta, głównie za dotacje z zewnątrz dzięki staraniom burmistrzów. Gratulacje. Za to im się należą.
~ bbbbbbb
Oceniano 14 razy  +6
wie ktoś co będzie na miejscu starego pogotowia przy 3-go maja?
~ Tomek
Oceniano 47 razy  +25
Po co komu te przepłacone i byle jak wykonane ulice? Ludzie chcą ulic na
osiedlach. Miasto robi województwu ulice. Zamiast zająć się swoimi mieszkańcami.
~ Podatnik
Oceniano 37 razy  -23
Jest przysłowie: "Żeby było lepiej to najpierw musi być gorzej". Dlatego trzeba "przetrzymać" ciężki okres na ulicach i drogach aby zrealizować inwestycje w terminie i nie przepadły "dopłaty" z zewnątrz. W czasie realizacji w/w inwestycji, miejscowym kierowcom jest szczególnie potrzebna wyrozumiałość dla innych za kierownicą, a zwłaszcza dla tzw. "przyjezdnych".
~ aaa
Oceniano 31 razy  -23
no nawet cos robia tylko malo tych km 4,5 hmmm no ale dobre i to
~ Michał
Oceniano 36 razy  +18
Dec niech zajmie się BCK, tam idą duże machloje. Wydłuża się terminy oddania BCK. Kto za to bierze???.
~ Ola
Oceniano 34 razy  +18
Miasto rozkopane i bałagan wszędzie. Nie ma planowania inwestycji.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w piątek, godzina 18:36 Region
Zmiany personalne w parafiach [LISTA]
W piątek 21 czerwca biskup Marian Rojek ogłosił decyzje personalne dotyczące kapłanów diecezji zamojsko-lubaczowskiej. W jakich parafiach będą zmiany?
dzisiaj, 08:46 Powiat
Alert trzeciego stopnia dla powiatu
dzisiaj, 16:52 Powiat
Burze nad powiatem. 12 interwencji w niecałe 4 godziny
we wtorek, godzina 14:30 Dereźnia Solska
Pożegnanie wieloletniej dyrektor
Wieloletnia dyrektor Szkoły Podstawowej im. Papieża Jan Pawła II w Dereźni Solskiej Zofia Bielak odchodzi na emeryturę. W sali gimnastycznej dereźniańskiej placówki odbyło się dzisiaj uroczyste i wzruszające pożegnanie.
11 czerwca 2024 Lubelszczyzna
Ogrzewasz dom gazem? Sprawdź, jak otrzymać zwrot VAT
w piątek, godzina 15:00 Rogale
Zderzenie 3 pojazdów. Służby w akcji [AKTUALIZACJA]
13 czerwca 2024 Biłgoraj
Sześciu chętnych na budowę nowoczesnego osiedla
W Biłgoraju wkrótce powstanie ekologiczne osiedle bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. właśnie zakończyło przyjmowanie ofert na realizację inwestycji.
w piątek, godzina 14:27 Nadrzecze
Pożar auta na drodze wojewódzkiej
dzisiaj, 13:45 Osuchy
Największa patriotyczna uroczystość w regionie - Osuchy 2024
w środę, godzina 13:12 Kraj
Do Sejmu trafił wniosek o uchylenie immunitetu posłowi Romanowskiemu
Prokurator Generalny Adam Bodnar przekazał dzisiaj do Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Szymona Hołowni wniosek o wyrażenie przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zgody na pociągnięcie posła na Sejm RP Marcina Romanowskiego do odpowiedzialności karnej oraz jego zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie.
we wtorek, godzina 13:10 Kraj
Złóż wniosek do końca czerwca, żeby nie stracić pieniędzy
w czwartek, godzina 14:40 Hedwiżyn
Uroczyste pożegnanie długoletniej dyrektor
10 czerwca 2024 Powiat
Oficjalne wyniki głosowania w powiecie biłgorajskim
W niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego wzięło udział 29 636 mieszkańców powiatu biłgorajskiego, spośród 79 044 uprawnionych. Wyborcy oddali 29 462 ważne głosy. Największym poparciem wśród głosujących cieszyła się partia Jarosława Kaczyńskiego.
w czwartek, godzina 18:47 Region
W piątek biskup ogłosi zmiany personalne w parafiach
w piątek, godzina 13:15 Biłgoraj
Wakacje czas zacząć
13 czerwca 2024 Biłgoraj
Święto motoryzacji w Biłgoraju
Już w najbliższą niedzielę 16 czerwca w Biłgoraju będzie można podziwiać perełki motoryzacji. Wszystko za sprawą Biłgorajskiego Spotkania z Klasykiem, które odbędzie się na terenie OSiR.
dzisiaj, 13:17 Biłgoraj
Rajd pamięci partyzantów
w czwartek, godzina 10:29 Biłgoraj
Kierowca ciężarówki "zgubił" naczepę
15 czerwca 2024 Biłgoraj
Jubileusz "Sparty" z Marcinem Dańcem
W sobotę 15 czerwca odbyła się uroczysta gala z okazji 20-lecia działalności klubu RWKS Sparta Biłgoraj, który od dwóch dekad aktywnie działa na rzecz rozwoju sportu w naszym mieście oraz okolicach. W wydarzeniu, które uświetnił występem znany satyryk Marcin Daniec, wzięli udział członkowie i sympatycy klubu, działacze, zawodnicy oraz przedstawiciele władz państwowych i samorządowych.
w środę, godzina 15:03 Korczów
Dyrektor odchodzi na emeryturę po blisko 25 latach pracy
w niedzielę, godzina 15:12 Zastawie
Zawody w sporcie pożarniczym [NOWE ZDJĘCIA, WYNIKI]
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika