REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Inwestycje w mieście
2013.05.16 14:10 | aktualizacja: 2013.05.17 13:06

Fuszerka na ul. Kościuszki? Zmiana kierownika budowy

Jak dowiedział się portal bilgorajska.pl, z początkiem maja br. doszło do zmiany kierownika przebudowy głównych ulic miasta. Pomimo, że prace postępują, można mieć pewne zastrzeżenia co do jakości ich wykonania.
Fuszerka na ul. Kościuszki? Zmiana kierownika budowy

O postępie w realizacji inwestycji za ponad 24 mln zł portal bilgorajska.pl informował Państwa w artykule Koszmar kierowców, udręka dla pieszych...

Teraz, na prośbę czytelnika, przyjrzeliśmy się także jakości wykonywanych prac m.in. sposobie układania krawężników na ul. Kościuszki. - Krawężniki są układane nierówno i z różnymi odstępami. Gdyby ktoś zwrócił na to uwagę od razu, po ułożeniu dwóch krawężników, byłoby inaczej. A tak robią co chcą. Zdaje sobie sprawę, że to spoiny, ale to niech wszędzie będą takie same. Po zalaniu betonem już nic się nie da zrobić. Poza tym krawężniki są już na rogach pokruszone, choć ta sytuacja nie powinna mieć miejsca, bo są z granitu. Poza tym brak jest koordynacji. Prace wykonywane są obecnie w 3 miejscach, a rozkopane jest całe miasto - zwraca uwagę czytelnik portalu bilgorajska.pl.

- Budowa jest na bieżąco kontrolowana przez inspektora nadzoru oraz kierownika budowy. Osobiście wnioskowałem o zmianę kierownika budowy, bo nie podobało mi się, jak prace były do tej pory prowadzone. Od 1 maja jest nowy kierownik budowy - informuje w rozmowie z portalem bilgorajska.pl, Michał Dec, zastępca burmistrza Biłgoraja.

Tak sprawę komentuje nowy kierownik budowy, Marcin Ciesielski: - Są pewne mankamenty, ale będą wyłapywane i przed odbiorem poprawiane. Dopracowywaliśmy pewną metodę. Te przerwy między krawężnikami to spoiny dylatacyjne. To są rzeczy nie zrobione do końca, cały czas w trakcie realizacji. Staramy się, ale nie jestem w stanie wszystkich upilnować - mówi Marcin Ciesielski.

Kierownik zapytany o ubytki w krawężnikach zapewnił, że albo całe krawężniki będą wymieniane albo będą szlifowane.

Także wiceburmistrz widzi konieczność poprawek. - My też pewne uchybienia w ułożeniu krawężników zauważamy. Jednak zadanie nie jest teraz skończone i nie można go oceniać. W tej chwili trwa naprawianie chodnika na ul. Zamojskiej. W taki sposób to na pewno nie będzie odebrane - komentuje wiceburmistrz.

Przebudową głównych ulic miasta, czyli Zamojskiej, Kościuszki oraz Tarnogrodzkiej, zajmuje się konsorcjum trzech firm. Liderem jest firma z Lubartowa oraz dwóch podwykonawców - odpowiedzialnych za kanalizację sanitarną oraz prace związane z elektryką.

Red.
Red. dodany 16 maja 2013
 
Odsłon: 19981

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (47)

Najwyżej oceniane komentarze
~ lowelas
Oceniano 44 razy  +38
tragedia z tym remontem!dziewczyny mini pozakładały,wiatr wieja,piasek nawiewa a później w zębach trzeszczy!
~ rowerzysta
Oceniano 42 razy  +38
Na zamojskiej, ścieżka rowerowa to jakaś parodia, kolor kostki, zamiast być ułożony tak jak wcześniej, czyli czerwona po lewej, a szara po prawej, jest odcinkami ułożona w kratkę, krawężniki na podjazdach są za wysokie, ostatnio były jakieś poprawki, ale dalej są wysokie. Przed przebudową zdecydowanie było lepiej..
~ Zepsute Auto
Oceniano 38 razy  +26
Niech Rosłan więcej bierze łapówek to będziecie mieli drogi ze złotego ale gówna.
Wszystkie komentarze
~ Etam !
Oceniano 2 razy  +2
żeby im kopara sama się odpaliła i rozwaliła ten budynek co przypomina mitologiczną Stajnię Augiasza i pozostawiła wielki dół rozkopany albo zrównała ziemię i można było by kartoflisko tam albo innego klomba kwietnego posadzić to by była wyborna wiadomość .
Kierownik Budowy na budowie to jest jak Kapitan na statku i możecie mu wszyscy O !!! -skoczyć na garb którego nie ma np.
~ xyz
Oceniano 1 raz  +1
Popieram :d
~ t
Oceniano 1 raz  -1
~ powinni na pod podsypkę
Oceniano 1 raz  +1
dawać filc wtedy wytrzymałość chodników się bardzo podnosi i ich technologiczna żywotność w kwestii równości.
Oczywiście dobrze jest też do pisaku jak dodadzą odrobinę cementu .
I tak wyładniał Biłgoraj !!!
Pozdrowionka dla biłgorajanek i ich obcasków.
~ Zyczliwy
Oceniano 2 razy  +2
Panie Burmistrzu niech ktoś popatrzy czy prawidło są ustawiane krawężnik, bo jak zostanie nałożona nawierzchnia asfaltowa to nie wiem czy nie będzie wyżej od krawężników. W ogóle ta firma i ta na zamojskiej z tym rondem wielka to porażka.
~ kierowca drezyny
Oceniano 1 raz  +1
zamojska chodnik-ścieżka rowerowa jak na taką wioskę w tłoku przejdzie poszerzenie ulicy lub zwężenie w niektórych miejscach +,- 5 cm można wyciąć drzewa czemu nie jak znajomy ma tartak to ok krawężniki granitowe ubite w cenie betonowych granit ekstra tylko jak zakładam miniówkę to majt obesranych nigdy w życiu a jeśli chodzi o wykonanie to ci ludzie tylko pracują a właściciel firmy kasę czesze, jak to jest możliwe żeby oni coś umieli szef tylko potrafi nie ? z urzędem miasta jest jak z magikiem który wyciąga królika z kapelusza to i w tym budynku rozpusty nie wiadomo co się dzieje tylko podatki płać i morda w piach puki chodnika nie zrobią a póżniej słuchaj se płyt biłgorajaninie
~ lowelas
Oceniano 6 razy  +2
dziękuję wszystkim za najwyżej oceniony komentarz i jednocześnie przyznanie że i wy borykacie się z takim samym problemem,ale co nie robi się dla przyjemności własnej jak i bliskiej nam osoby!
~ rowerzysta
Oceniano 2 razy  0
Chodzi mi o odcinek obwodnica - wolaniny. Ostatnia warstwa asfaltu jest już położona, a z tymi podjazdami to już pisałem że ok 2 tyg. temu były podlewane asfaltem (chociaż nie wszystkie, bo jeden podjazd nie wiadomo czemu został nietknięty a krawężnik ma tam ok. 30-40 cm wysokości.)
~ zxc
Oceniano 2 razy  +2
Nie mogę się z Tobą zgodzić. Akurat krawężniki są ok, tylko ten baum na chodniku razi. Nie wiem czemu nie zastosowali płyt 50x50, a na ścieżkach rowerowych asfaltu. Koszt podobny a jakże inny wygląd i komfort użytkowania.
~ kierownik budowy
Oceniano 3 razy  -3
pan perfect? Chodzi o to że nie ma rzeczy doskonałych. A prace ocenia się po zakończeniu a nie w trakcie. Pozdrawiam. Współczuję.
~ cvfv
Oceniano 6 razy  +6
A co się stało ze starą kostką?Już po rodzinach rozdana i po kumplach?
~
Oceniano 3 razy  +3
a jak myślisz po co rozebrali chodnik? A może po to by w tym miejscu wykopać coś i położyć jakąś rurę albo kabel. A jak już to zrobili to jak myślisz powinni zasypać podsypką czy piaskiem, bo z tego co wiem to piaskiem, a potem brukarze jak będą sobie robić podłoże pod kostkę to dopiero podsypkę.
~ do zepsutego auta
Oceniano 7 razy  +1
nie tylko karoserie masz zepsutą , ale sterowniki ci wysiadły, jak całe życie kradłeś to w kimś złodzieja szukasz, takie wpisy do sądu - dla przykładu i upublicznienia
~ kot parszywy
Oceniano 11 razy  +9
Co się czepiacie? Chłopaki się dopiero uczą. Do zimy nie ma szans na zakończenie.
~ Chodnik
Oceniano 9 razy  +9
Proszę zwrócić uwagę na rozbierany na CAŁEJ długości po obu stronach chodnik przy Kościuszki. Piaseczek sypki zero cementu. Ciekawe, co było w specyfikacji budowlanej, zdaje się iż wymogiem jest podsypka cementowo-piaskowa na kilka centymetrów. Nic dziwnego że wszystko się psuje zaraz.
~ BUDOWLANIEC
Oceniano 18 razy  +8
PO ZAPOZNANIU SIĘ, ZE ZDIĘCIAMI I ARGUMENTAMI KTÓRE KTOŚ KREUJE BO CHYBA NIE MA ZAJĘCIA. LATA SPĘDZIŁEM NA BUDOWACH, UKŁADANIU CHODNIKÓW, ODBIORACH PRAC BUDOWLANYCH ITD. I JAK WIDZĘ ROŻEK KRAWĘŻNIKA USZCZERBIONY LUB SPOINA NIE TAKIEJ SAMEJ WIELKOŚĆI A JEST PRZECIEŻ JAKAŚ ZAWSZE TOLERANCJA, TO NASUWA SIĘ PYTANIE, KTO MA INTERES W TYM BY BIĆ PIANĘ? LUDZIE WYLUZUJCIE!!!!! NADZUR MUSI BYĆ, ALE ŚWIAT NIE JEST DOSKONAŁY I PERFEKCYJN. ZA ROK NIKT NAWET NA TO NIE ZWRÓCI UWAGI, PO ZA DU...KIEM Z CHORYMI AMBICJAMI.
~ maniek
Oceniano 4 razy  +4
co do niektórych to miałbym wątpliwości może mieli legitymacje PZPR ale nie SB a to różnica , choć nikogo nie bronię
~ jola
Oceniano 4 razy  +4
to przeprowadzmy referendum jest okazja burmistrz nie otrzymal absolutorium!Ja chętnie będę zbierać podpisy tylko niech sie ta osoba przyłączy która ten komentarz napisala.....
~
Oceniano 1 raz  +1
wiele miejsc jest rozkopanych bo jest 3 podwykonawców i każdy coś robi na jakimś odcinku. Drogowcy lecą po kolei od zamojskiej w stronę miasta a np. Parster ma lub mial 6-7 grup które cały czas robiły to kanalizacje to burzówkę i elektrycy też coś tam dłubali.
~ Z SB WSPÓŁPRACOWALI
Oceniano 18 razy  +16
JANUSZ ROSŁAN,STANISŁAW SCHODZIŃSKI,MIROSŁAW PÓŹNIAK,MARIAN
TOKARSKI,Bara Artur,Tujak Mirosław Stanisław,Żbikowski Krzysztof Adam,Klecha Marian,Książek Tomasz Stanisław i Ryszard BIl
~ Zepsute Auto
Oceniano 38 razy  +26
Niech Rosłan więcej bierze łapówek to będziecie mieli drogi ze złotego ale gówna.
~ Inspektor amator
Oceniano 9 razy  -3
Następna gazeta zeszła na psy, sami nic nie robią tylko krytykują innych.
pani redaktor w niedzielę pod ołtarz
~ j.w
Oceniano 1 raz  -1
Tylko, że tam juz jest ostatnia warstwa asfaltu położona (chodzi o odcinek od Modela do drogi na Wolaniny)
~ ch
Oceniano 2 razy  +2
a miało byc tak pięknie;)
~ ujm
Oceniano 3 razy  +1
Gdy dochodzi do fuszerki w UM to zmieniają urzędników czy burmistrzów?Czy zmieny dotyczą tylko niektórych?
~ lbl
Oceniano 4 razy  +2
tylko weź po uwagę to, że jak dojdzie nowa warstwa asfaltu to się poziom jego podniesie.
~ ojejej
Oceniano 15 razy  +3
znawcy się znaleźli i do gazety lecą ,
ratunku Biłgoraj rozkopany
za małe zatrudnienie w firmach,
krawężniki granitowe ( zobacz sobie betonowe na rondzie Włosiankarska, co już resztki pozostały)
piasek zna ulicach
............ jedź człowieczku na ojcowiznę na wsi i wróć jak skończą
~ to gdzie ty gębę wtykasz, że ci się ich piasek przyplątał ??
Oceniano 10 razy  +2
buziuchnę ci zapiaszczyły mmmm !
Biłgorajanki mają zapiaszczone pisie .
~ stal
Oceniano 12 razy  +12
Staramy się, ale nie jestem w stanie wszystkich upilnować - mówi Marcin Ciesielski. Tak mówi kierownik? Następny do zwolnienia.
~ AK
Oceniano 7 razy  +3
takie krawężniki robią jak Polska długa i szeroka w centrach miast .To jest podrabiany granit .Ja nie jestem drogowcem ale niech drogowiec jaki się raczy wypowiedzieć czy się mylę .
W każdym razie ładne krawężniki podnoszą prestiż w kwestii wyglądu miasta .
Podobnie istnieją kostki brukowe chodnikowe nazwy firmy nie będę reklamowa ale w nazwie mają odnośnik do słowo słońce w obcym języku,mają ładne katalogi i wyroby też .
~ xyz
Oceniano 9 razy  +9
dalej niech robią wały w przetargach i wybierają do każdej przebudowy czy remontu pseudo-budowlanców
Drakkar
Oceniano 13 razy  +9
1.Czy przyjmuje ktoś zakłady na terminowe zakonczenie remontów?
2.Proponuje poczekać do końca robót a wtedy dopiero sie okaże kiedy bedzie remont po remoncie.
3.Wiem że pracownicy wykonuja cieżką pracę i remont ulic jest uciążliwy dla mieszkańców ale czy nie można korzystając z długiego dnia zatrudnic dwie ekipy bo jak ktos już wspomniał wiele miejsc jest rozkopanych i nic sie na nich nie dzieje.
4. Szanowny panie Burmistrzu i panie vice Burmistrzu mam nadzieje że panowie dotrzymają słowa i pojawią sie nowe drzewa na miejsce wyciętych lip.
5.Za pomysł z granitowymi krawężnikami ciepłej gorzałki życzę.
~ lowelas
Oceniano 44 razy  +38
tragedia z tym remontem!dziewczyny mini pozakładały,wiatr wieja,piasek nawiewa a później w zębach trzeszczy!
~ Kazik
Oceniano 25 razy  +15
Co za idiota wymyślił krawężniki z granitu. Kto na tym zarobił i po co takie koszty zamiast na asfalt to zmarnowali masę pieniędzy.
~ PIS
Oceniano 7 razy  +7
Pora na referendum Dec nie nadaje się a Rosłan nie interesuje się niczym oprócz pałacu BCK.
~ xxx
Oceniano 4 razy  0
Kolego firma z Janowa została parę lat temu kupiona przez tą z Lubartowa, tak więc firma jest z Lubartowa jedynie ekipa może być z Janowa.
~ realista
Oceniano 13 razy  +11
Krawężniki złe, rondo na zamojskiej jeszcze gorsze... Czy tu nie można czegoś zrobić dobrze?
~ majstersrajster
Oceniano 9 razy  +5
a do tego nie da się jechać samochodem bo ***** kaniony po całej długości ul.Kościuszki
odkąd rozpoczeły się te ich dziwne remonty musiałem zainwestować w nowe zawieszenie i za pewne niedługo znowu musiąbede to zrobić
GÓWNO NIE MAJSTRY !
~ ngfy
Oceniano 10 razy  +10
ilu naszych bezrobotnych robi przy tych ulicaci i chodnikach?
~ LBL
Oceniano 11 razy  +9
wzięli firmę tańsza wiec nie ma co się dziwić.
~ aleks
Oceniano 4 razy  +4
tak wgl to wie ktoś czemu jezdnia na rynku na skrzyzowaniu koło biedronki jest zwężana?? Nie wiem niby robią to aby było lepiej ale jak narazie widać ze wcale tak nie bedzie. co prawda inwestycja nie jest jeszcze skonczona wiec nie ma co oceniac no ale zeby nie bylo tak jak ze skrzyzowanie na zamojskiej i długiej. ale to tak się dzieje jak drogi u nas projektuja osoby z krakowa czy innego miejsca nie mając pojęcia jak wyglada sytuacja w rzeczywistosci
~ fala
Oceniano 7 razy  +7
wszytko ładnie pięknie inwestycje są realizowane A CO POTEM? Później odbiór i wszystko pozostawione na pastwę losu!! tak tak zero sprzątania zarastające krawężniki nie przycięta trawa, piasek i psie odchody :/? Ta inwestycja wytrzyma 3? 5? Lat? Co będzie później?
~ j.w
Oceniano 3 razy  +3
W tekście jest błąd, bo jest 3 podwykonawców, a wszystkie roboty drogowe robi Janów Lubelski. Z Lubartowa nie ma żadnych pracowników, co najwyżej kierownicy.
~ bystrzak
Oceniano 5 razy  +5
oprócz fuszerki z położeniem to jakość i wymiary krawężników budzi niepokój
~ Drogowiec
Oceniano 7 razy  +7
Rosłan nie panuje nad miastem. Kolejna inwestycja jest fuszerką. Za kilka lat ulica Wiejska będzie zniszczona. Dzisiaj Poniatowskiego już jest do remontu. Miliony poszły do kieszeni i teraz macie gospodarnie.
~ Big Mac
Oceniano 6 razy  +6
A kto ulicę wiejską poprawi????
~ rowerzysta
Oceniano 42 razy  +38
Na zamojskiej, ścieżka rowerowa to jakaś parodia, kolor kostki, zamiast być ułożony tak jak wcześniej, czyli czerwona po lewej, a szara po prawej, jest odcinkami ułożona w kratkę, krawężniki na podjazdach są za wysokie, ostatnio były jakieś poprawki, ale dalej są wysokie. Przed przebudową zdecydowanie było lepiej..
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
we wtorek, godzina 08:06 Panasówka
Spór o planowaną atrakcję turystyczną na Roztoczu
Roztoczański Park Narodowy planuje budowę wieży widokowej na Wzgórzu Polak w Panasówce. Projekt, który jest częścią szerszej rozbudowy bazy edukacyjno-turystycznej parku, budzi zarówno entuzjazm, jak i sprzeciw wśród lokalnej społeczności. Koszt całego przedsięwzięcia to 50 milionów złotych, z czego 16 milionów złotych przeznaczono na budowę samej wieży. Planowany termin zakończenia inwestycji to 2028 rok.
dzisiaj, 14:20 Biłgoraj
Dziesięć miejscowości bez prądu, w tym Biłgoraj
w środę, godzina 13:20 Stary Lubliniec
Kierujący ciągnikiem poniesie konsekwencje
9 lipca 2024 Powiat
Znamy wyniki matur. Jak wypadli nasi uczniowie?
Wraz z końcem maja zakończył się też maturalny maraton. Uczniowie ostatnich klas szkół średnich właśnie poznali wyniki swojej pracy. Dane przekazała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie.
w sobotę, godzina 08:23 Wola Obszańska
Festyn na granicy województw
dzisiaj, 09:12 Biłgoraj
Miejska ciepłownia wkracza w przyszłość
w piątek, godzina 18:04 Tarnowola
Zderzenie osobówek na drodze wojewódzkiej [AKTUALIZACJA]
W piątkowe popołudnie na drodze wojewódzkiej nr 853 miedzy Aleksandrowem a Józefowem doszło do zderzenia dwóch osobówek. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Podczas prowadzonych działań droga była zablokowana.
12 lipca 2024 Józefów
Wilki w józefowskich lasach
w sobotę, godzina 09:59 Biłgoraj
Mieszkaniec powiatu zatrzymany przez "łowców głów"
w czwartek, godzina 11:38 Biłgoraj
Milionerzy w powiecie
W 2023 roku w województwie lubelskim zmniejszyła się liczba osób deklarujących dochód powyżej miliona złotych. Liczba milionerów spadła o 87 osób, z 1357 w 2022 roku do 1270 w 2023 roku. Najwięcej milionerów wybrało deklarację PIT-36L (1119 osób), a popularny PIT-37 wybrało 75 milionerów. Ilu milionerów rozliczyło się w biłgorajskiej skarbówce?
w piątek, godzina 10:45 Harasiuki
121 km/h na liczniku w terenie zabudowanym
w piątek, godzina 16:06 Józefów
Czerwona flaga nad zalewem
8 lipca 2024 Biłgoraj
Nowe bloki w Biłgoraju. Wybrano wykonawcę inwestycji
Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. rozstrzygnęło przetarg na budowę bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Inwestycja powstanie przy ulicy Ks. Stanisława Matrasia w Biłgoraju.
w piątek, godzina 12:33 Bukowina
Martyna Łuszczek wśród 50 najlepszych studentów na świecie
w czwartek, godzina 08:21 Frampol
Stan wodomierzy pod lupą ZGK
13 lipca 2024 Józefów
Nowa siedziba nadleśnictwa coraz bliżej
Leśnicy z Józefowa doczekają się nowej siedziby. W ostatnich dniach czerwca ogłoszono przetarg na budowę budynku administracyjnego Nadleśnictwa Józefów wraz z towarzyszącą infrastrukturą.
dzisiaj, 11:15 Biłgoraj
Pieszo na Jasną Górę. Ruszyły zapisy na pielgrzymkę
14 lipca 2024 Józefów
Gmina stawia na fotowoltaikę z magazynami energii
14 lipca 2024 Region
Przedstawiciele powiatu na odsłonięciu pomnika w Domostawie
W niedzielę 14 lipca w Domostawie odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika upamiętniającego ofiary rzezi wołyńskiej. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz powiatu biłgorajskiego, m.in. prezydium Rady Powiatu.
dzisiaj, 08:28 Biłgoraj
Damian Błaszczyk przepłynie 80 km dla chorych dzieci
w czwartek, godzina 08:38 Biłgoraj
Tak wygląda remont 90-letniego mostu
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika