REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.11.18 09:30 | aktualizacja: 2018.11.16 12:22

Ul. 3 Maja gotowa

Remont jednej z najstarszych ulic w Biłgoraja - 3 Maja - rozpoczął się wiosną bieżącego roku. W tym tygodniu nastąpił odbiór końcowy zadania, które kosztowało 2 mln 48 tys. zł.
Ul. 3 Maja gotowa

Remont ul. 3 Maja w Biłgoraju, na odcinku od ul. Zamojskiej do LO im. ONZ, rozpoczął się w połowie kwietnia br. Umowa z wykonawcą podpisana została w lutym br., plac budowy przekazano wykonawcy w pierwszej połowie marca.

O trwających pracach informowaliśmy w artykule pt. Ul. 3 Maja przechodzi metamorfozę.

Przypomnijmy: zakres zadania obejmował między innymi: roboty przygotowawcze - pomiary, wycinka, roboty rozbiórkowe, roboty ziemne - wykonanie wykopów, profilowanie i zagęszczanie podłoża, wykonanie podbudowy na jezdni, zatokach postojowych, zjazdach, chodnikach, elementy ulicy - krawężniki, obrzeża, wykonanie nawierzchni zjazdów i chodników z kostki betonowej, wykonanie nawierzchni jezdni i zatok postojowych z klinkieru drogowego, roboty wykończeniowe - plantowanie powierzchni gruntu wraz z obsianiem mieszanką traw, wykonanie elementów stałej organizacji ruchu - oznakowanie poziome i pionowe, barierki. W ramach przebudowy szerokość jezdni ul. 3 Maja ulegnie zwężeniu i ostatecznie wyniesie 6m. Zwężeniu ulegną również chodniki. Ich szerokość po przebudowie będzie zmienna od 1,50m do 3,0m. Zwężenie jezdni i chodników pozwoli na wyodrębnienie obustronnego pasa dla utworzenia zatok postojowych.

Zadanie zostało zakończone z ostatnim dniem października. W środę, 14 listopada, nastąpił odbiór końcowy. Można więc bez przeszkód korzystać z nowej inwestycji, która pochłonęła dokładnie 2 048 673,74 zł.

red.
red. dodany 18 listopada 2018
 
Odsłon: 8524

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (8)

Najwyżej oceniane komentarze
Michael
Oceniano 15 razy  +13
Czy w trakcie rzekomego odbioru zanotowano w uwagach 'pilne poprawienie oznakowania poziomego w miejscach przejść dla pieszych'? Na dwóch ostatnich zdjęciach widać jak popularne "zebry" wytarły się z klinkieru niemal całkowicie ledwie tydzień po wymalowaniu ich! Prawdopodobnie trzeba będzie innego materiału użyć, bo zwykła farba widać z klinkierem się nie lubi, ale mam nadzieję że szybko to poprawią bo obecność "pasów", zwłaszcza przy Biedronkach ma niebagatelne znaczenie dla bezpieczeństwa.
Wszystkie komentarze
xaxaxa
Oceniano 6 razy  +2
Też tego nie rozumiem, przecież kiedyś to była urokliwa, zazieleniona uliczka z klimatem. Teraz to kolejny betonowy deptak. Nie rozumiem, jak można było wyciąć stare lipy naprzeciwko "jedynki", przecież nikomu nie wadziły. A no tak....parking najważniejszy, a potem płacz, że smog...
Dziękujemy za zabetonowanie miasta i prosimy o kolejne 5 lat betonowania.
Drakkar
Oceniano 11 razy  +3
Dzieki za wyjaśnienie.
Rozumiem historia,tradycja i sentyment do tego co było kiedyś.Niestety te czasy juz mineły dorożki,furmanki i jeden samochód na godzinę odeszły w przeszość.Samochodów przybyło ruch sie zwiększył i ulic do remontu przybywa.Nawet na takiej 3 maja..Tir do biedronki,petenci do sądu ,klienci do galeri mieszkańcy do domów,autobusy i busy także i tam cos sie dzieje.Może nie tak jak na Kościuszki ale na pewno nie jest tak że spokój i cisza.
Dlatego rozsądniejszym jest stosować rozwiązania nowoczesne,praktyczne,trwałe i tańsze a zaoszczedzone w ten sposób pieniądze przesunąć tam gdzie sa równie potrzebne czyli na remont starych (takich pewnie w Biłgoraju sie kilka znajdzie) i budowe nowych dróg.
W Zamościu połozyli granit i nie dośc ze jazda po tym przypomnia jazde po "kocich łbach"niszczy zawieszenie jest sliskie po deszczu i pewnie było kosmicznie drogie ale historia i już.Do doopy z takimi pomysłami .
Biłgoraj widac tez idzie tym tropem,proponuje zatem cofnąc sie do czasów dróg piaskowych.To dopiero bedzie historia nie w kij dmuchał i bezpieczniebędzie bo nikt nie pojeździ za szybko.
Uważam zatem że takie wracanie do histori to wyrzucanie pieniedzy w błoto zwłaszcza gdy są inne potrzeby
Co do kostki chodnikowej kompletnie debilnym niepraktycznym pomysłem było położenie żółtej kostki na chodniku przy Kościuszki.
Swego czasu wymieniali stare plytki chodnikowe na kostke która pozostała po remontach i za to leci plus,ale dzbany które to układały zrobiły to na odwal i ułożyły mozaike przyklad ulica Zołnierzy Wojska Polskiego i droga dojazdowa do przedszkola,przychodni Nasze Zdrowie i osiedla w "Puszczy"
Kriser
Oceniano 12 razy  +8
Właśnie. Chcę uzupełnić swoją poprzednią wypowiedź. Po pierwsze - dlaczego projektanci nie pomyśleli o zieleni? Po drugie - z jakiego powodu postawiono totalnie wsiowe, kolorowe słupki, zamiast wstawić czarne jak na Kościuszki!?
formaldehyd
Oceniano 11 razy  +5
Powoli zbliżamy się do Zamościa. Wincyj parkingów, jezdnia zwężona, chodniki zwężone a na zieleń miejsca nie starczyło. Dobrze jest. Słupki idiotoodporne ( oczoje...), klinkier( że niby jest zabytkowo) i wiatr hula. Co się z tym miasteczkiem dzieje? Jest jakiś ban na zieleń miejską czy co?
Kriser
Oceniano 11 razy  +7
Ponieważ klinkier od dziesiątków lat był tradycyjną nawierzchnią biłgorajskich ulic. Do tego nawiązuje też projekt przyszłej przebudowy Placu Wolności. Poza tym ul. 3 Maja to stara ulica centrum - do takich ulic po prostu asfalt nie pasuje. Nie pełni ona także robi tranzytowej. W prawie wszystkich miastach stare alejki w śródmieściach wykłada się granitem, kamieniem itp. W mojej opinii szkoda, że takiego klinkieru - zamiast tandetnej kostki brukowej - nie położono na remontowanej niedawno ulicy Kopernika.
Michael
Oceniano 15 razy  +13
Czy w trakcie rzekomego odbioru zanotowano w uwagach 'pilne poprawienie oznakowania poziomego w miejscach przejść dla pieszych'? Na dwóch ostatnich zdjęciach widać jak popularne "zebry" wytarły się z klinkieru niemal całkowicie ledwie tydzień po wymalowaniu ich! Prawdopodobnie trzeba będzie innego materiału użyć, bo zwykła farba widać z klinkierem się nie lubi, ale mam nadzieję że szybko to poprawią bo obecność "pasów", zwłaszcza przy Biedronkach ma niebagatelne znaczenie dla bezpieczeństwa.
krzysztofpa
Oceniano 14 razy  +10
ten biały nissan jednej z nowobogackich pań stał przed słupkami prawie całą sobotę . paniusia zapomniała że tam jest zakład "igiełka" i sklep postawiła swoje białe G.... przez cały dzień ale nowobogackiemu wolno
Drakkar
Oceniano 5 razy  +1
Brawo.Kolejne miejsce w Biłgoraju wyremontowane.
Pozostaje teraz czekać na
https://bilgorajska.pl/aktualnosc,15084,0,0,0,Gdy-samochod-da-plame.html
Pytanie tylko dlaczego klinkier a nie asfalt?
Kilka innych lokalizacji gdzie słupki byłby rozwiązaniem.
https://www.facebook.com/pg/Tylko-CHAM-parkuje-na-chodniku-w-Bi%C5%82goraju-380252955507575/posts/?ref=page_interna
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
6 czerwca 2024 Biłgoraj
Wyjątkowy jubileusz w Biłgoraju [NOWE ZDJĘCIA]
40 lat temu w Biłgoraju powstała pierwsza w Polsce Wioska Dziecięca SOS. Uroczyste obchody jubileuszu, z udziałem władz lokalnych, Zarządu SOS Wiosek Dziecięcych, a także obecnych i byłych pracowników i wychowanków, zorganizowano w czwartek 6 czerwca.
11 czerwca 2024 Lubelszczyzna
Ogrzewasz dom gazem? Sprawdź, jak otrzymać zwrot VAT
w czwartek, godzina 14:40 Hedwiżyn
Uroczyste pożegnanie długoletniej dyrektor
we wtorek, godzina 14:30 Dereźnia Solska
Pożegnanie wieloletniej dyrektor
Wieloletnia dyrektor Szkoły Podstawowej im. Papieża Jan Pawła II w Dereźni Solskiej Zofia Bielak odchodzi na emeryturę. W sali gimnastycznej dereźniańskiej placówki odbyło się dzisiaj uroczyste i wzruszające pożegnanie.
w czwartek, godzina 10:29 Biłgoraj
Kierowca ciężarówki "zgubił" naczepę
w czwartek, godzina 18:47 Region
W piątek biskup ogłosi zmiany personalne w parafiach
13 czerwca 2024 Biłgoraj
Sześciu chętnych na budowę nowoczesnego osiedla
W Biłgoraju wkrótce powstanie ekologiczne osiedle bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. właśnie zakończyło przyjmowanie ofert na realizację inwestycji.
w środę, godzina 15:03 Korczów
Dyrektor odchodzi na emeryturę po blisko 25 latach pracy
w czwartek, godzina 08:53 Powiat
Strażacy usuwali skutki burz
w środę, godzina 13:12 Kraj
Do Sejmu trafił wniosek o uchylenie immunitetu posłowi Romanowskiemu
Prokurator Generalny Adam Bodnar przekazał dzisiaj do Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Szymona Hołowni wniosek o wyrażenie przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zgody na pociągnięcie posła na Sejm RP Marcina Romanowskiego do odpowiedzialności karnej oraz jego zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie.
we wtorek, godzina 13:10 Kraj
Złóż wniosek do końca czerwca, żeby nie stracić pieniędzy
w niedzielę, godzina 15:12 Zastawie
Zawody w sporcie pożarniczym [NOWE ZDJĘCIA, WYNIKI]
10 czerwca 2024 Powiat
Oficjalne wyniki głosowania w powiecie biłgorajskim
W niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego wzięło udział 29 636 mieszkańców powiatu biłgorajskiego, spośród 79 044 uprawnionych. Wyborcy oddali 29 462 ważne głosy. Największym poparciem wśród głosujących cieszyła się partia Jarosława Kaczyńskiego.
w niedzielę, godzina 16:53 Dyle
Niedziela z "Biłgorajską Nutą" [NOWE ZDJĘCIA]
14 czerwca 2024 Biłgoraj
Spektakularny sukces ucznia ONZ-etu
13 czerwca 2024 Biłgoraj
Święto motoryzacji w Biłgoraju
Już w najbliższą niedzielę 16 czerwca w Biłgoraju będzie można podziwiać perełki motoryzacji. Wszystko za sprawą Biłgorajskiego Spotkania z Klasykiem, które odbędzie się na terenie OSiR.
w środę, godzina 13:03 Powiat
Nad regionem przejdą najsilniejsze burze w tym roku [AKTUALIZACJA]
w czwartek, godzina 16:12 Biłgoraj
Koniec przedszkolnej przygody
w sobotę, godzina 20:58 Biłgoraj
Jubileusz "Sparty" z Marcinem Dańcem
W sobotę 15 czerwca odbyła się uroczysta gala z okazji 20-lecia działalności klubu RWKS Sparta Biłgoraj, który od dwóch dekad aktywnie działa na rzecz rozwoju sportu w naszym mieście oraz okolicach. W wydarzeniu, które uświetnił występem znany satyryk Marcin Daniec, wzięli udział członkowie i sympatycy klubu, działacze, zawodnicy oraz przedstawiciele władz państwowych i samorządowych.
w środę, godzina 13:37 Biłgoraj
Pierwsza Noc Kupały w Biłgoraju
w środę, godzina 12:26 Biłgoraj
Tłumy na pikniku nad zalewem
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika