REKLAMA
Pełna wersja
KRAJ Artykuł sponsorowany
2021.04.04 07:26 | aktualizacja: 2021.04.04 07:25

Jak wybrać łóżko do małej sypialni?

Mała, ale własna! Nieważne, jakiej wielkości jest sypialnia. Nawet w niewielkim wnętrzu można stworzyć wygodną i przytulną przestrzeń do spania. Wydzielenie osobnej sypialni pomaga dbać o higienę snu, zapobiegać bezsenności i regenerować się znacznie skuteczniej niż śpiąc na kanapie w salonie. Jakie łóżko umieścić na niewielkiej przestrzeni?
Jak wybrać łóżko do małej sypialni?

1. Łóżko tapicerowane czy drewniane?

2. Łóżko kontynentalne z dużymi schowkami

Ograniczona przestrzeń nie oznacza, że trzeba z czegoś rezygnować. Nawet na małej powierzchni urządzi się wygodną sypialnię, w której znajdzie się wszystko, czego potrzeba, by wysypiać się i przechowywać liczne przedmioty osobiste. Jakie łóżko sprawdzi się w małej sypialni? Na jaki model postawić?

Łóżko tapicerowane czy drewniane?

W małej sypialni powinno się na początek przemyśleć, jaki typ łóżka chce się zakupić. Do wyboru ma się proste łóżka drewniane z minimalistycznymi ramami oraz modele z pojemnymi szufladami do przechowywania. Drewno jest ponadczasowe, dlatego łóżko z niego wykonane z powodzeniem może służyć wiele lat. Łóżka tapicerowane znakomicie wyglądają w połączeniu z zagłówkiem. Taki zestaw tworzy przytulny klimat wnętrza i sprawia, że sypialnia zachęca do wypoczynku już od progu.

Co ważne, większość łóżek tapicerowanych jest masywniejsza niż meble wykonane z drewna. Z tego powodu powinno się dobrze przemyśleć, czy tapicerowany model zmieści się w niedużym wnętrzu. Wiele zależy tu od ustawności pomieszczenia i jego kształtu.

Łóżko kontynentalne z dużymi schowkami

Jeśli lubi się tapicerowane meble i miękkie obicia, warto pomyśleć o łóżku kontynentalnym. Taki model z powodzeniem zmieści się w małej sypialni i dodatkowo pomoże uporządkować przestrzeń. Łóżka kontynentalne posiadają często pojemne schowki pod materacem. Schowki mieszczą ubrania, koce, pościel, sprzęty sportowe używane sezonowo, obuwie zimowe i wiele innych przedmiotów. Dzięki pojemnej przestrzeni pod materacem w sypialni można zrezygnować z dużych szaf i komód, a w ich miejsce ustawić większe i wygodniejsze łóżko. Takie meble do sypialni sprawdzają się zwłaszcza w minimalistycznych wnętrzach.

W łóżku kontynentalnym do schowków można dostać się na dwa sposoby w zależności od wybranego typu mebla. Wysuwane szuflady wymagają pozostawienia wolnej przestrzeni do ich otwierania, dlatego, gdy mebel jest dosunięty do ściany bardziej funkcjonalne jest otwieranie poprzez podnoszenie materaca do góry. W ten sposób można dostać się do całej powierzchni pod materacem i w pełni ją wykorzystać.

Red.
Red. dodany 4 kwietnia 2021
 
Odsłon: 1697

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
8 maja 2024 Biłgoraj
Oficjalne otwarcie nowego basenu
Za kilka godzin, dokładnie od godz. 16.00, będzie można korzystać z nowej części basenu w Biłgoraju. Uroczyste otwarcie obiektu, z udziałem władz samorządowych, zorganizowano w środę 8 maja.
w środę, godzina 16:45 Biłgoraj
Najlepsi matematycy w powiecie
11 maja 2024 Biłgoraj
Zarząd Powiatu podzielił się władzą
w środę, godzina 18:44 Biłgoraj
Ile zarobi nowy burmistrz?
W związku z objęciem z dniem 6 maja stanowiska burmistrza przez Wojciecha Glenia, podczas środowych obrad Rada Miasta zajęła się ustaleniem wysokości pensji włodarza.
w środę, godzina 11:15 Zwierzyniec
Mieszkanka powiatu potrąciła rowerzystkę
we wtorek, godzina 13:07 Korczów
Zderzenie osobówek na drodze wojewódzkiej. Jedna osoba trafiła do szpitala [AKTUALIZACJA]
w poniedziałek, godzina 14:05 Frampol
Gradobicie i ulewa [AKTUALIZACJA]
Zgodnie z przewidywaniami synoptyków w poniedziałkowe popołudnie nad powiatem biłgorajskim przeszła burza, której towarzyszyły silne opady deszczu. W gminie Frampol spadł grad.
we wtorek, godzina 11:25 Gmina Biłgoraj
Ile zarobią radni i wójt?
w środę, godzina 17:57 Biłgoraj
Radni się podzielili
w środę, godzina 15:41 Biłgoraj
Biblioteka ma patrona. To zasłużony dla miasta prawnik, historyk i publicysta
W środę 22 maja Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Biłgoraju oficjalnie otrzymała imię prof. Jerzego Markiewicza. Decyzja ta była wynikiem wniosku złożonego przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, który wpłynął do burmistrza Biłgoraja 7 marca 2023 roku. Uhonorowanie prof. Markiewicza jest wyrazem uznania dla jego zasług i wkładu w rozwój nauki, historii oraz społeczności lokalnej.
we wtorek, godzina 09:19 Powiat
Biłgoraj i okolice bez prądu
16 maja 2024 Biłgoraj
Jest program Dni Biłgoraja
w sobotę, godzina 09:16 Goraj
Nowy sekretarz wybrany
Zakończono procedurę wyboru kandydata na stanowisko sekretarza gminy Goraj. Kto obejmie to jedno z najważniejszych stanowisk w Urzędzie Miejskim w Goraju?
we wtorek, godzina 07:52 Biłgoraj
Z Biłgoraja do Hiszpanii
w niedzielę, godzina 21:05 Biłgoraj
Pikieta w Biłgoraju
16 maja 2024 Gmina Biłgoraj
Edyta Sarzyńska zastępcą wójta gminy Biłgoraj
Jest pierwsza decyzja personalna wójta gminy Biłgoraj Dariusza Świerczyńskiego. Na stanowisko zastępy wójta powołana została Edyta Sarzyńska, wieloletni pracownik gminy Biłgoraj.
w poniedziałek, godzina 12:36 Biłgoraj
W Biłgoraju stanie wioska indiańska
w środę, godzina 08:30 Powiat
Ostrzeżenie 2. stopnia dla powiatu
10 maja 2024 Potok Górny
Sensacyjne znalezisko z połowy 3 tysiąclecia przed naszą erą
Mieszkaniec Potoka Górnego znalazł na swoim polu, podczas plewienia plantacji malin, duży fragment siekiery krzemiennej. Z analizy wynika, że narzędzie może być datowane na pierwszą połowę 3 tysiąclecia przed naszą erą. To kolejne sensacyjne znalezisko na terenie powiatu biłgorajskiego.
w niedzielę, godzina 10:02 Tarnogród
2 stanowiska dyrektorskie do obsadzenia
w środę, godzina 08:12 Gmina Biłgoraj
Ponad 3 mln zł na gospodarkę wodno-ściekową
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika