REKLAMA
Pełna wersja
POWIAT
2021.05.17 16:30 | aktualizacja: 2021.05.17 16:32

Coraz bliżej budowy obwodnicy Tarnogrodu i przebudowy drogi do Szczebrzeszyna

Zarząd Dróg Wojewódzkich właśnie ogłosił dwa przetargi. To krok w kierunku realizacji dwóch inwestycji, na które mieszkańcy powiatu czekają z niecierpliwością. Chodzi o wykonanie dokumentacji obwodnicy Tarnogrodu i trasy biegnącej w kierunku Szczebrzeszyna.
Coraz bliżej budowy obwodnicy Tarnogrodu i przebudowy drogi do Szczebrzeszyna

O tym, że droga nr 858 od Biłgoraja w kierunku Zamościa jest w fatalnym stanie wiedzą wszyscy kierowcy. Już w grudniu ub.r. informowaliśmy o tym, że jest szansa na zmianę tej sytuacji.

W artykule pt. Mieszkańcy powiatu doczekają się przebudowy drogi na Zamość? pisaliśmy, że podjętym budżecie województwa na bieżący rok prawie 300 mln zł przeznaczono na inwestycje drogowe. Wśród nich są tak ważne ciągi jak trasa 853 od Biłgoraja do granicy województwa w kierunku południowym.

Zabezpieczono też kwotę na inną, bardzo ważną dla nas inwestycję, czyli właśnie o trasę 858.

Na razie chodzi o pracowanie dokumentacji projektowej dla zadania inwestycyjnego pn.: Rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 858 Zarzecze - Biłgoraj - Zwierzyniec - Szczebrzeszyn na odcinku od km 47+960 (miasto Biłgoraj) do km 77+316 (miasto Szczebrzeszyn).

- Termin składania ofert to 10 czerwca 2021r. - wyjaśnia Kamil Jakubowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie.

Ponadto ZDW ogłosił już przetargi na wykonanie dokumentacji dla dwóch obwodnic, w tym obwodnicy miasta Tarnogród. Droga ta jest planowana w ciągu drogi wojewódzkiej nr 835. Dokumentacja ma być pełna, czyli zawierać dokumentację geodezyjno - prawną oraz zawierać wszelkie uzgodnienia, które pozwolą na złożenie wniosku do wydania ZRID ( zezwolenia na realizację inwestycji drogowej).

red.
red. dodany 17 maja 2021
 
Odsłon: 9375

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (1)

Kriser
Oceniano 7 razy  +3
I tak najważniejszą i najpotrzebniejsza inwestycją na DW835 jest budowa zachodniej obwodnicy Biłgoraja (zgodnie z koncepcją przygotowaną przez władze miasta w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego). Ale jak dotąd tym tematem władze wojewódzkie się nie interesowały i nic chyba nie wskazuje, aby miało się to zmienić.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
we wtorek, godzina 08:06 Panasówka
Spór o planowaną atrakcję turystyczną na Roztoczu
Roztoczański Park Narodowy planuje budowę wieży widokowej na Wzgórzu Polak w Panasówce. Projekt, który jest częścią szerszej rozbudowy bazy edukacyjno-turystycznej parku, budzi zarówno entuzjazm, jak i sprzeciw wśród lokalnej społeczności. Koszt całego przedsięwzięcia to 50 milionów złotych, z czego 16 milionów złotych przeznaczono na budowę samej wieży. Planowany termin zakończenia inwestycji to 2028 rok.
dzisiaj, 12:33 Bukowina
Martyna Łuszczek wśród 50 najlepszych studentów na świecie
w środę, godzina 13:20 Stary Lubliniec
Kierujący ciągnikiem poniesie konsekwencje
5 lipca 2024 Biłgoraj
Śledczy podali szczegóły tragicznych wydarzeń w Biłgoraju
W środę 3 lipca w jednym z domów przy ulicy Kościuszki w Biłgoraju ujawniono zwłoki 57-letniej mieszkanki miasta. Prokuratura podała szczegóły tragedii.
dzisiaj, 10:45 Harasiuki
121 km/h na liczniku w terenie zabudowanym
12 lipca 2024 Józefów
Wilki w józefowskich lasach
9 lipca 2024 Powiat
Znamy wyniki matur. Jak wypadli nasi uczniowie?
Wraz z końcem maja zakończył się też maturalny maraton. Uczniowie ostatnich klas szkół średnich właśnie poznali wyniki swojej pracy. Dane przekazała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie.
w czwartek, godzina 08:21 Frampol
Stan wodomierzy pod lupą ZGK
w czwartek, godzina 08:38 Biłgoraj
Tak wygląda remont 90-letniego mostu
w czwartek, godzina 11:38 Biłgoraj
Milionerzy w powiecie
W 2023 roku w województwie lubelskim zmniejszyła się liczba osób deklarujących dochód powyżej miliona złotych. Liczba milionerów spadła o 87 osób, z 1357 w 2022 roku do 1270 w 2023 roku. Najwięcej milionerów wybrało deklarację PIT-36L (1119 osób), a popularny PIT-37 wybrało 75 milionerów. Ilu milionerów rozliczyło się w biłgorajskiej skarbówce?
w środę, godzina 08:14 Biłgoraj
Mieszkańcy powiatu stracili tysiące złotych
w niedzielę, godzina 08:34 Józefów
Gmina stawia na fotowoltaikę z magazynami energii
4 lipca 2024 Zagumnie
Dramat w gminie Biłgoraj. Podejrzany usłyszał zarzuty
Do dramatycznych wydarzeń doszło w nocy z wtorku na środę w gminie Biłgoraj. Nie żyje 45-latek, a 65-latek walczy o życie. W tej sprawie zatrzymano 33-latka. Dzisiaj został doprowadzony do prokuratury i usłyszał zarzuty.
dzisiaj, 09:06 Józefów
Ten plakat będzie promować tegoroczną edycję "EKO"
dzisiaj, 10:32 Tereszpol
Dzielnicowy odwiedził harcerzy
8 lipca 2024 Biłgoraj
Nowe bloki w Biłgoraju. Wybrano wykonawcę inwestycji
Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. rozstrzygnęło przetarg na budowę bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Inwestycja powstanie przy ulicy Ks. Stanisława Matrasia w Biłgoraju.
w niedzielę, godzina 18:20 Biszcza
Dzień Miodu i Pieroga 2024
we wtorek, godzina 19:47 Tokary
Ciągnik przygniótł mężczyznę [AKTUALIZACJA]
w sobotę, godzina 11:20 Józefów
Nowa siedziba nadleśnictwa coraz bliżej
Leśnicy z Józefowa doczekają się nowej siedziby. W ostatnich dniach czerwca ogłoszono przetarg na budowę budynku administracyjnego Nadleśnictwa Józefów wraz z towarzyszącą infrastrukturą.
w poniedziałek, godzina 09:51 Biłgoraj
Badania archeologiczne w biłgorajskim parku
w czwartek, godzina 15:37 Sól
Lis wpadł do studni
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika