REKLAMA
Pełna wersja
POWIAT
2021.05.17 16:30 | aktualizacja: 2021.05.17 16:32

Coraz bliżej budowy obwodnicy Tarnogrodu i przebudowy drogi do Szczebrzeszyna

Zarząd Dróg Wojewódzkich właśnie ogłosił dwa przetargi. To krok w kierunku realizacji dwóch inwestycji, na które mieszkańcy powiatu czekają z niecierpliwością. Chodzi o wykonanie dokumentacji obwodnicy Tarnogrodu i trasy biegnącej w kierunku Szczebrzeszyna.
Coraz bliżej budowy obwodnicy Tarnogrodu i przebudowy drogi do Szczebrzeszyna

O tym, że droga nr 858 od Biłgoraja w kierunku Zamościa jest w fatalnym stanie wiedzą wszyscy kierowcy. Już w grudniu ub.r. informowaliśmy o tym, że jest szansa na zmianę tej sytuacji.

W artykule pt. Mieszkańcy powiatu doczekają się przebudowy drogi na Zamość? pisaliśmy, że podjętym budżecie województwa na bieżący rok prawie 300 mln zł przeznaczono na inwestycje drogowe. Wśród nich są tak ważne ciągi jak trasa 853 od Biłgoraja do granicy województwa w kierunku południowym.

Zabezpieczono też kwotę na inną, bardzo ważną dla nas inwestycję, czyli właśnie o trasę 858.

Na razie chodzi o pracowanie dokumentacji projektowej dla zadania inwestycyjnego pn.: Rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 858 Zarzecze - Biłgoraj - Zwierzyniec - Szczebrzeszyn na odcinku od km 47+960 (miasto Biłgoraj) do km 77+316 (miasto Szczebrzeszyn).

- Termin składania ofert to 10 czerwca 2021r. - wyjaśnia Kamil Jakubowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie.

Ponadto ZDW ogłosił już przetargi na wykonanie dokumentacji dla dwóch obwodnic, w tym obwodnicy miasta Tarnogród. Droga ta jest planowana w ciągu drogi wojewódzkiej nr 835. Dokumentacja ma być pełna, czyli zawierać dokumentację geodezyjno - prawną oraz zawierać wszelkie uzgodnienia, które pozwolą na złożenie wniosku do wydania ZRID ( zezwolenia na realizację inwestycji drogowej).

red.
red. dodany 17 maja 2021
 
Odsłon: 8990

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (1)

Kriser
Oceniano 7 razy  +3
I tak najważniejszą i najpotrzebniejsza inwestycją na DW835 jest budowa zachodniej obwodnicy Biłgoraja (zgodnie z koncepcją przygotowaną przez władze miasta w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego). Ale jak dotąd tym tematem władze wojewódzkie się nie interesowały i nic chyba nie wskazuje, aby miało się to zmienić.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w czwartek, godzina 16:02 Biłgoraj
Niszczenie i zasłanianie plakatów wyborczych. Wszystkie chwyty dozwolone?
Wybory parlamentarne odbędą się dokładnie za 23 dni. To ostatni chwile na przekonanie do siebie wyborców. A kandydaci robią to na różne sposoby. Niestety dochodzi też do sytuacji, które wykraczają poza dobre obyczaje, ale i przepisy prawa. Sami kandydaci informują o przypadkach niszczenia, czy zasłaniania plakatów wyborczych.
w czwartek, godzina 10:21 Biłgoraj
Miała prawie 2 promile. Twierdziła, że wypiła tylko jedno piwo
14 września 2023 Biłgoraj
"Wydrapał" 200 tys. zł
10 września 2023 Lipiny Górne-Borowina
100-lecie Lasów Państwowych. Uroczystości w Lipinach
W tym roku Lasy Państwowe świętują 100-lecie istnienia. Z tej okazji odbywają się uroczystości, mające na celu podkreślenie wagi wydarzenia. W niedzielę 10 września świętowano w powiecie biłgorajskim.
we wtorek, godzina 19:22 Biłgoraj
Zbiórka na sprowadzenie ciała
w środę, godzina 07:50 Lekkoatletyka
RCEZ na 3. miejscu w kraju
w czwartek, godzina 15:46 Biłgoraj
Promesy wręczone. Do powiatu trafiły miliony zł
W czwartkowe popołudnie 21 września, w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju odbędzie się wręczenie promes z Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych edycja VI skierowana do samorządów, w których działały PGR-y.
15 września 2023 Biłgoraj
Zmiana organizacji ruchu w Biłgoraju. Sypią się mandaty
w sobotę, godzina 09:04 Biłgoraj
Koncert przy fontannie. Zagrają młodzi muzycy z Biłgoraja
w poniedziałek, godzina 08:31 Region
Utrudnienia na DK nr 74 za Frampolem
Kierowcy podróżujący "krajówką" za Frampolem muszą przygotować się na utrudnienia. Rozpoczęły się prace związane z budową pierwszej w regionie drogi w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic.
w czwartek, godzina 10:58 Biłgoraj
Bezpłatne treningi na terenie OSiR
w niedzielę, godzina 08:43 Lubelszczyzna
Pociągi pojadą z Biłgoraja do Lublina - podpisano umowę na projekt linii
w poniedziałek, godzina 16:41 Powiat
Miliony na renowację kościołów w powiecie
W poniedziałek 18 września, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyło się spotkanie dla przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego z terenu powiatu biłgorajskiego oraz beneficjentów dotacji, którzy otrzymali dofinansowanie w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Łącznie do naszego powiatu trafią środki w wysokości ponad 13 mln zł.
8 września 2023 Biłgoraj
11 nauczycieli odebrało awanse zawodowe
we wtorek, godzina 15:40 Biłgoraj
Marcin Daniec wystąpi w Biłgoraju [NOWY TERMIN]
w środę, godzina 16:09 Biłgoraj
"Jedynka" ma nowy sztandar
20 września to wyjątkowy dzień dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju. W związku z beatyfikacją patrona, kardynała Stefana Wyszyńskiego, tego dnia odbyła się uroczystość nadania placówce nowego sztandaru.
15 września 2023 Olszanka
53-letni mężczyzna zmarł przygnieciony przez ciągnik
w środę, godzina 12:22 Wola Dereźniańska
Wielkie sprzątanie już w sobotę
w niedzielę, godzina 20:54 Biłgoraj
Koncert przy fontannie przyciągnął prawdziwe tłumy
W niedzielny wieczór 17 września grupa biłgorajskich muzyków zaprosiła na nietypowe wydarzenie. Zaproponowano koncert przy fontannie na placu Wolności. "Alejki" wypełniły się publicznością.
w środę, godzina 09:23 Biłgoraj
Będą zbierać baterie na ulicach Biłgoraja
we wtorek, godzina 08:21 Biłgoraj
Biłgorajska Drużyna K wyróżniona
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika