REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2021.05.23 09:49 | aktualizacja: 2021.05.23 16:48

List otwarty do marszałka Senatu

Radni Rady Miasta Biłgoraja wystosowali list odwary do marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego. Apelują o jak najszybsze rozpatrzenie przez Senat RP uchwalonej przez Sejm RP w dniu 4 maja 2021r. ustawy o ratyfikacji decyzji Rady (UE, Euratom) 2020/2053 z dnia 14 grudnia 2020 r. w sprawie systemu zasobów własnych Unii Europejskiej.
List otwarty do marszałka Senatu

List otwarty został przygotowany przed poniedziałkową sesją Rady Miasta Biłgoraja. Pod listem podpisali się radni: Mirosław Lipiński, Łukasz Pracoń, Tadeusz Ferens, Andrzej Łęcki, Wojciech Gleń, Adam Skakuj, Bogdan Buczkowski, Bogdan Kręt, Antoni Kucharski, Marek Łoński, Marcin Mura oraz Jacek Piskorski.

Pełną treść publikujemy poniżej.

L I S T O T W A R T Y

Panie Marszałku

Rada Miasta Biłgoraja apeluje o jak najszybsze rozpatrzenie przez Senat RP uchwalonej przez Sejm RP w dniu 4 maja 2021r. ustawy o ratyfikacji decyzji Rady (UE, Euratom) 2020/2053 z dnia 14 grudnia 2020 r. w sprawie systemu zasobów własnych Unii Europejskiej oraz uchylającej decyzję 2014/335/UE, Euratom, dotyczącej zatwierdzenia funduszu odbudowy.

Samorząd Gminy Miasta Biłgoraj dostrzega skutki pandemii Covid-19, która negatywnie wpłynęła na budżet, a w konsekwencji na sposób zaspakajania potrzeb mieszkańców i ograniczanie możliwości rozwoju wspólnot lokalnych. To właśnie samorządy będą minimalizowały wpływ pandemii na codzienne życie obywateli w różnych jego obszarach. Aktywność samorządów będących bliżej mieszkańców w likwidacji skutków pandemii jest ograniczona możliwościami budżetowymi. Dlatego tak bardzo ważne jest jak najszybsze uruchomienie środków finansowych zaplanowanych w ww. ustawie. Samorządy czekają na te środki, a każdy dzień zwłoki opóźnia przygotowanie do ich efektywnego wykorzystania na rzecz ograniczenia skutków pandemii i w konsekwencji rozwoju naszych Małych ojczyzn.

Samorządy uczestniczyły w konsultacjach dotyczących Krajowego Planu Odbudowy i Funduszy Odbudowy oczekując na to, że inicjatywa ta zostanie przyjęta w trybie pilnym bez zbędnej zwłoki. Liczymy na to, że Pan Marszałek uwzględni w swych działaniach głos mieszkańców Biłgoraja.

red.
red. dodany 23 maja 2021
 
Odsłon: 3912

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (2)

JKlemens
Oceniano 9 razy  +3
O proszę list wysmarowali i to otwarty. Przecież widać, że otwarty to po co jeszcze pisać,że ,,list otwarty" Przecież ci radni PiS-lamscy to oni się w tym Biłgoraju marnują. Tuzy inteligencji i geniusze polityki na miarę światową. Każdy z nich mógłby być sekretarzem ONZ-etu lub co najmniej demokratycznie wybranym prezydentem Rosji. Oczywiście gdyby w Rosji była demokracja taka jak w Biłgoraju. Tu każda niemota głosuje na PIS. Nawet gdyby na pierwszym miejscu listy wyborczej wpisano Bucefała Jana to on wygrałby wybory w cuglach. Taki radny Kręt to on nie mógł dopilnować , żeby wyjazd z targu na ul. Łokietka zrobiono z lewoskrętem bo on w czasie budowy zajmował się składaniem wieńców przed kamieniem smoleńskim. Radny Buczkowski tak przejął się swoją rolą radnego, że na ul Cegielnianej wybudowano wodociąg a potem na tym wodociągu położono asfalt i teraz nie można się podłączyć do wody bo Miejska Służba Drogowa nie pozwala wykonać przyłącza bo droga jest na gwarancji wykonawcy. Dokumentację z geodezji sobie obejrzyjcie. Tym się zajmijcie oszołomy a nie listy piszecie. Z tym listem to Pan Marszałek Grodzki nawet do toalety nie pójdzie bo papier nie tej jakości. Mostem na ul Lubelskiej się zajmijcie bo ma on ponad 80 lat i był przeznaczony do jazdy furmankami i ruchu pieszego. Ciągle korki się tam robią. Napiszcie raczej list do Tworek, czy są tam wolne miejsca i czy przyjmują bez skierowania.
blondyn
Oceniano 9 razy  +1
A kopertę /grubą/ dołączyli do listu????
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
we wtorek, godzina 08:06 Panasówka
Spór o planowaną atrakcję turystyczną na Roztoczu
Roztoczański Park Narodowy planuje budowę wieży widokowej na Wzgórzu Polak w Panasówce. Projekt, który jest częścią szerszej rozbudowy bazy edukacyjno-turystycznej parku, budzi zarówno entuzjazm, jak i sprzeciw wśród lokalnej społeczności. Koszt całego przedsięwzięcia to 50 milionów złotych, z czego 16 milionów złotych przeznaczono na budowę samej wieży. Planowany termin zakończenia inwestycji to 2028 rok.
w środę, godzina 13:20 Stary Lubliniec
Kierujący ciągnikiem poniesie konsekwencje
dzisiaj, 09:59 Biłgoraj
Mieszkaniec powiatu zatrzymany przez "łowców głów"
9 lipca 2024 Powiat
Znamy wyniki matur. Jak wypadli nasi uczniowie?
Wraz z końcem maja zakończył się też maturalny maraton. Uczniowie ostatnich klas szkół średnich właśnie poznali wyniki swojej pracy. Dane przekazała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie.
dzisiaj, 18:07 Biłgoraj
Plenerowy festyn dla dzieci z powiatu
dzisiaj, 08:23 Wola Obszańska
Festyn na granicy województw
w piątek, godzina 18:04 Tarnowola
Zderzenie osobówek na drodze wojewódzkiej [AKTUALIZACJA]
W piątkowe popołudnie na drodze wojewódzkiej nr 853 miedzy Aleksandrowem a Józefowem doszło do zderzenia dwóch osobówek. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Podczas prowadzonych działań droga była zablokowana.
12 lipca 2024 Józefów
Wilki w józefowskich lasach
w piątek, godzina 10:45 Harasiuki
121 km/h na liczniku w terenie zabudowanym
w czwartek, godzina 11:38 Biłgoraj
Milionerzy w powiecie
W 2023 roku w województwie lubelskim zmniejszyła się liczba osób deklarujących dochód powyżej miliona złotych. Liczba milionerów spadła o 87 osób, z 1357 w 2022 roku do 1270 w 2023 roku. Najwięcej milionerów wybrało deklarację PIT-36L (1119 osób), a popularny PIT-37 wybrało 75 milionerów. Ilu milionerów rozliczyło się w biłgorajskiej skarbówce?
w piątek, godzina 16:06 Józefów
Czerwona flaga nad zalewem
w piątek, godzina 12:33 Bukowina
Martyna Łuszczek wśród 50 najlepszych studentów na świecie
8 lipca 2024 Biłgoraj
Nowe bloki w Biłgoraju. Wybrano wykonawcę inwestycji
Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. rozstrzygnęło przetarg na budowę bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Inwestycja powstanie przy ulicy Ks. Stanisława Matrasia w Biłgoraju.
w czwartek, godzina 08:21 Frampol
Stan wodomierzy pod lupą ZGK
w niedzielę, godzina 08:34 Józefów
Gmina stawia na fotowoltaikę z magazynami energii
13 lipca 2024 Józefów
Nowa siedziba nadleśnictwa coraz bliżej
Leśnicy z Józefowa doczekają się nowej siedziby. W ostatnich dniach czerwca ogłoszono przetarg na budowę budynku administracyjnego Nadleśnictwa Józefów wraz z towarzyszącą infrastrukturą.
w czwartek, godzina 08:38 Biłgoraj
Tak wygląda remont 90-letniego mostu
w piątek, godzina 19:43 Biszcza
Dziewięć zastępów straży walczyło z pożarem zboża
w niedzielę, godzina 21:56 Region
Przedstawiciele powiatu na odsłonięciu pomnika w Domostawie
W niedzielę 14 lipca w Domostawie odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika upamiętniającego ofiary rzezi wołyńskiej. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz powiatu biłgorajskiego, m.in. prezydium Rady Powiatu.
w środę, godzina 08:14 Biłgoraj
Mieszkańcy powiatu stracili tysiące złotych
w niedzielę, godzina 18:20 Biszcza
Dzień Miodu i Pieroga 2024
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika