REKLAMA
Pełna wersja
KRAJ Artykuł sponsorowany
2021.05.19 17:04 | aktualizacja: 2021.05.19 17:04

Upewnij się co do prognozy pogody!

Zbliża się upragnione lato. Wielu z nas zaczęło planować wakacje, które odbiegają trochę od poprzednich przez wzgląd na pandemię. Większa ilość osób zdecydowała się na urlop w naszym ojczystym kraju. Pobyt nad Morzem Bałtyckim kojarzy nam się z średnią pogodą, wiadomym jest, że po prostu potrzeba trafić na słoneczne, bezchmurne dni. Pogoda w telewizji się nie sprawdza? Sprawdź ją sam!
Upewnij się co do prognozy pogody!

Gdzie Polacy sprawdzają prognozę pogody?

Według niedawnych badań, większość naszych rodaków nadal liczy na prognozę pogody w telewizji. Niestety, te same badania potwierdzają, iż prognoza coraz częściej się nie sprawdza.

Na drugim miejscu są strony internetowe - ogromne polskie serwisy i portale internetowe. Tutaj procentowo sytuacja ma się lepiej niż w poprzednim przypadku, lecz też nie jest idealnie.

W obecnych czasach zjawiska pogodowe nie są aż tak proste do przewidzenia, ponieważ poprzez ocieplanie klimatu, są one bardziej burzliwe i gwałtowne. Meteorolodzy zalecają sprawdzanie pogody do maksymalnie trzech dni. Pogoda długoterminowa przeszła już do lamusa, ponieważ rzadko kiedy się sprawdza.

Narzędzia online - radar opadów. Co to jest?

Ostatnimi laty do łask internautów wchodzą technologiczne ciekawostki, takie jak na przykład radar opadów deszczu lub śniegu podczas zimy. Ale co to właściwie jest?

Radar pogodowy kojarzy nam się z wiedzą tajemną meteorologów, którzy na jego podstawie zapowiadają zjawiska pogodowe, temperaturę, wiatr czy ciśnienie atmosferyczne. Mało kto zdaje sobie sprawę, że sami możemy zostać "panią pogodynką" i przewidzieć w internecie pogodę.

Do wyboru mamy kilka radarów meteorologicznych. W tym wypadku pragniemy zademonstrować radar opadów, który jest dostępny na każdym urządzeniu posiadającym dostęp do internetu oraz przeglądarkę www. Jest to bardzo proste narzędzie, z którym poradzi sobie nawet dziecko.

Jak sprawdzić przyszłe opady?

Przechodząc na stronę z takim narzędziem widzimy mapę pogodową Polski jak również i Europy. Myszką lub palcem, wystarczy "namierzyć" region, który nas interesuje, a następnie sprawdzić znacznik. Poza znacznikiem, pomoże nam kolor danego obszaru, do którego to mamy legendę mapy. W ten sposób dowiemy się czy oraz ile deszczu spadnie w przyszłym czasie. Czyż to nie jest pomocne? Może warto upewnić się co do opadów, zanim opuścimy nasz ośrodek wczasowy i postanowimy zaszaleć bez parasola?

Red.
Red. dodany 19 maja 2021
 
Odsłon: 1432

Czytaj podobne

tagi: pogoda, opady

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w piątek, godzina 16:49 Tarnogród
Napad na kantor w Tarnogrodzie
Nieznany mężczyzna sterroryzował kobietę pracującą w kantorze, ukradł pieniądze i uciekł. Teraz poszukuje go policja. Do tego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie 1 grudnia, w Tarnogrodzie.
w poniedziałek, godzina 08:50 Obsza
Nowa droga skróci podroż na Podkarpacie
w poniedziałek, godzina 16:08 Biłgoraj
Jak pozbyć się śniegu z posesji? Władze Biłgoraja mają rozwiązanie
w piątek, godzina 14:12 Biłgoraj
Arion nadal będzie prowadzić biłgorajski szpital?
W piątek 1 grudnia, na stronie Starostwa Powiatowego w Biłgoraju pojawiła się informacja dotycząca działań realizowanych przez Zarząd Powiatu w zakresie zapewnienia mieszkańcom dostępu do szpitalnej opieki zdrowotnej. Starosta wyjaśnił też jakie są możliwości wypowiedzenia umowy dzierżawy zawartej pomiędzy powiatem a spółką Arion. Okazuje się, że zamierzone cele wcale nie muszą zostać zrealizowane.
w poniedziałek, godzina 11:19 Biłgoraj
Zmarł ks. kan. Józef Godzisz
w poniedziałek, godzina 15:49 Biłgoraj
Uruchomiono telefon alarmowy dla mieszkańców
w czwartek, godzina 19:37 Biłgoraj
Biłgoraj na podium
Ogłoszono wyniki VII edycji Rankingu Gmin Lubelszczyzny. W zestawieniu miasto Biłgoraj zajęło odpowiednio 2. miejsce w kategorii "Gminy miejskie" oraz 1. miejsce w kategorii "Gmina - lider powiatu biłgorajskiego".
w poniedziałek, godzina 09:48 Rakówka
Zabawa andrzejkowa seniorów i pokaz mody
w poniedziałek, godzina 18:14 Biłgoraj
Biuro poselskie Marcina Romanowskiego otwarte
22 listopada 2023 Powiat
Maszt w centrum Biłgoraja. Nie było sprzeciwu?
W centrum Biłgoraja powstaje instalacja radiokomunikacyjna BT 12925 Biłgoraj Różnówka wraz z infrastrukturą towarzyszącą wieży typu BOT-H2/54 dla operatora Towerlink Poland Sp. z o.o. Pozwolenie na budowę wydało Starostwo Powiatowe. Nie było żadnych sprzeciwów wobec wykonania inwestycji?
w sobotę, godzina 08:41 Józefów
Nowa atrakcja stanęła na rynku
w piątek, godzina 08:34 Szarajówka
Znalezisko sprzed 4 tys. lat w powiecie
20 listopada 2023 Biłgoraj
Umowa na chodnik i ścieżkę rowerową podpisana... mimo protestów
Umowa na budowę chodnika i ścieżki w ciągu ul. Bagiennej w Biłgoraju została podpisana. Poinformował o tym samorząd powiatu biłgorajskiego. Inwestycja powstanie więc pomimo protestów ze strony części mieszkańców, który walczyli, by chodnik wybudować po drugiej stronie ulicy. Większość jednak popierała wykonanie inwestycji, tłumacząc to względami bezpieczeństwa.
23 listopada 2023 Józefów
Leśnicy będą mieć nowa siedzibę
w sobotę, godzina 11:38 Biłgoraj
Psy zginęły w pożarze
w sobotę, godzina 10:54 Lubelszczyzna
Jaka jest sytuacja na drogach Lubelszczyzny?
Od rana obserwujemy intensywne opady śniegu, a to oznacza, że warunki do jazdy nie należą do najlepszych. W całym województwie na drogach pracuje sprzęt, który ma za zadanie ułatwić podróżowanie. Wszystkie drogi są przejezdne?
w sobotę, godzina 09:03 Księżpol
Społeczność szkoły pożegnała wieloletnią dyrektor
w niedzielę, godzina 16:11 Lubelszczyzna
Miniona doba nie należała do spokojnych
w poniedziałek, godzina 20:20 Biłgoraj
"Zima nas jednak zaskoczyła". Burmistrz przeprasza i prosi o wyrozumiałość
Po wyjątkowo obfitych opadach śniegu nie wszystkie drogi i chodniki w Biłgoraju są bezpieczne dla użytkowników. Wielu miejsc nie udało się należycie odśnieżyć. Przyczyny tłumaczy burmistrz miasta Janusz Rosłan.
w piątek, godzina 10:16 Region
Tragiczny wypadek w regionie. Zginęły 2 osoby, mieszkaniec powiatu trafił do szpitala
w sobotę, godzina 22:18 Biłgoraj
Legenda kick-boxingu w Biłgoraju
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika