REKLAMA
Pełna wersja
KRAJ Artykuł sponsorowany
2021.05.19 17:04 | aktualizacja: 2021.05.19 17:04

Upewnij się co do prognozy pogody!

Zbliża się upragnione lato. Wielu z nas zaczęło planować wakacje, które odbiegają trochę od poprzednich przez wzgląd na pandemię. Większa ilość osób zdecydowała się na urlop w naszym ojczystym kraju. Pobyt nad Morzem Bałtyckim kojarzy nam się z średnią pogodą, wiadomym jest, że po prostu potrzeba trafić na słoneczne, bezchmurne dni. Pogoda w telewizji się nie sprawdza? Sprawdź ją sam!
Upewnij się co do prognozy pogody!

Gdzie Polacy sprawdzają prognozę pogody?

Według niedawnych badań, większość naszych rodaków nadal liczy na prognozę pogody w telewizji. Niestety, te same badania potwierdzają, iż prognoza coraz częściej się nie sprawdza.

Na drugim miejscu są strony internetowe - ogromne polskie serwisy i portale internetowe. Tutaj procentowo sytuacja ma się lepiej niż w poprzednim przypadku, lecz też nie jest idealnie.

W obecnych czasach zjawiska pogodowe nie są aż tak proste do przewidzenia, ponieważ poprzez ocieplanie klimatu, są one bardziej burzliwe i gwałtowne. Meteorolodzy zalecają sprawdzanie pogody do maksymalnie trzech dni. Pogoda długoterminowa przeszła już do lamusa, ponieważ rzadko kiedy się sprawdza.

Narzędzia online - radar opadów. Co to jest?

Ostatnimi laty do łask internautów wchodzą technologiczne ciekawostki, takie jak na przykład radar opadów deszczu lub śniegu podczas zimy. Ale co to właściwie jest?

Radar pogodowy kojarzy nam się z wiedzą tajemną meteorologów, którzy na jego podstawie zapowiadają zjawiska pogodowe, temperaturę, wiatr czy ciśnienie atmosferyczne. Mało kto zdaje sobie sprawę, że sami możemy zostać "panią pogodynką" i przewidzieć w internecie pogodę.

Do wyboru mamy kilka radarów meteorologicznych. W tym wypadku pragniemy zademonstrować radar opadów, który jest dostępny na każdym urządzeniu posiadającym dostęp do internetu oraz przeglądarkę www. Jest to bardzo proste narzędzie, z którym poradzi sobie nawet dziecko.

Jak sprawdzić przyszłe opady?

Przechodząc na stronę z takim narzędziem widzimy mapę pogodową Polski jak również i Europy. Myszką lub palcem, wystarczy "namierzyć" region, który nas interesuje, a następnie sprawdzić znacznik. Poza znacznikiem, pomoże nam kolor danego obszaru, do którego to mamy legendę mapy. W ten sposób dowiemy się czy oraz ile deszczu spadnie w przyszłym czasie. Czyż to nie jest pomocne? Może warto upewnić się co do opadów, zanim opuścimy nasz ośrodek wczasowy i postanowimy zaszaleć bez parasola?

Red.
Red. dodany 19 maja 2021
 
Odsłon: 1736

Czytaj podobne

tagi: pogoda, opady

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
we wtorek, godzina 08:06 Panasówka
Spór o planowaną atrakcję turystyczną na Roztoczu
Roztoczański Park Narodowy planuje budowę wieży widokowej na Wzgórzu Polak w Panasówce. Projekt, który jest częścią szerszej rozbudowy bazy edukacyjno-turystycznej parku, budzi zarówno entuzjazm, jak i sprzeciw wśród lokalnej społeczności. Koszt całego przedsięwzięcia to 50 milionów złotych, z czego 16 milionów złotych przeznaczono na budowę samej wieży. Planowany termin zakończenia inwestycji to 2028 rok.
w niedzielę, godzina 14:20 Biłgoraj
Dziesięć miejscowości bez prądu, w tym Biłgoraj
w środę, godzina 13:20 Stary Lubliniec
Kierujący ciągnikiem poniesie konsekwencje
9 lipca 2024 Powiat
Znamy wyniki matur. Jak wypadli nasi uczniowie?
Wraz z końcem maja zakończył się też maturalny maraton. Uczniowie ostatnich klas szkół średnich właśnie poznali wyniki swojej pracy. Dane przekazała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie.
w sobotę, godzina 08:23 Wola Obszańska
Festyn na granicy województw
12 lipca 2024 Józefów
Wilki w józefowskich lasach
w piątek, godzina 18:04 Tarnowola
Zderzenie osobówek na drodze wojewódzkiej [AKTUALIZACJA]
W piątkowe popołudnie na drodze wojewódzkiej nr 853 miedzy Aleksandrowem a Józefowem doszło do zderzenia dwóch osobówek. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Podczas prowadzonych działań droga była zablokowana.
w niedzielę, godzina 19:15 Wola Obszańska
Zabawa na pograniczu Lubelszczyzny i Podkarpacia
w piątek, godzina 10:45 Harasiuki
121 km/h na liczniku w terenie zabudowanym
w czwartek, godzina 11:38 Biłgoraj
Milionerzy w powiecie
W 2023 roku w województwie lubelskim zmniejszyła się liczba osób deklarujących dochód powyżej miliona złotych. Liczba milionerów spadła o 87 osób, z 1357 w 2022 roku do 1270 w 2023 roku. Najwięcej milionerów wybrało deklarację PIT-36L (1119 osób), a popularny PIT-37 wybrało 75 milionerów. Ilu milionerów rozliczyło się w biłgorajskiej skarbówce?
w niedzielę, godzina 18:31 Biłgoraj
Piknik parafialny w Biłgoraju
w piątek, godzina 16:06 Józefów
Czerwona flaga nad zalewem
8 lipca 2024 Biłgoraj
Nowe bloki w Biłgoraju. Wybrano wykonawcę inwestycji
Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. rozstrzygnęło przetarg na budowę bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Inwestycja powstanie przy ulicy Ks. Stanisława Matrasia w Biłgoraju.
w sobotę, godzina 09:59 Biłgoraj
Mieszkaniec powiatu zatrzymany przez "łowców głów"
w piątek, godzina 12:33 Bukowina
Martyna Łuszczek wśród 50 najlepszych studentów na świecie
13 lipca 2024 Józefów
Nowa siedziba nadleśnictwa coraz bliżej
Leśnicy z Józefowa doczekają się nowej siedziby. W ostatnich dniach czerwca ogłoszono przetarg na budowę budynku administracyjnego Nadleśnictwa Józefów wraz z towarzyszącą infrastrukturą.
w niedzielę, godzina 09:12 Biłgoraj
Miejska ciepłownia wkracza w przyszłość
14 lipca 2024 Józefów
Gmina stawia na fotowoltaikę z magazynami energii
14 lipca 2024 Region
Przedstawiciele powiatu na odsłonięciu pomnika w Domostawie
W niedzielę 14 lipca w Domostawie odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika upamiętniającego ofiary rzezi wołyńskiej. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz powiatu biłgorajskiego, m.in. prezydium Rady Powiatu.
w czwartek, godzina 08:21 Frampol
Stan wodomierzy pod lupą ZGK
14 lipca 2024 Biszcza
Dzień Miodu i Pieroga 2024
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika