REKLAMA
Pełna wersja
KRAJ
2013.05.09 22:03 | aktualizacja: 2013.05.10 14:42

Turystyka kulinarna ma znaczenie

Polacy co raz częściej jedzą na tak zwanym mieście. Nie jest to jednak prosty posiłek w fast food-ach, a co raz częściej wyrafinowany smak oryginalnych i świeżych dań. Poszukujemy co raz to nowych doznań kulinarnych i zwykły hamburger już nas nie zadowoli.
Turystyka kulinarna ma znaczenie

Kiedy w Polsce zaczęły niczym grzyby po deszczu powstawać co raz to nowe restauracje szybkiej obsługi, w naszym kraju zapanowała istna mania na ich odwiedzanie. Wraz z upływem czasu w naszych umysłach zapanowała jednak nowa moda, w związku z tym, iż co raz większą uwagę zwracamy na to co leży na naszym talerzu.

Jesteś tym co jesz
Ta stara i jakże trafna zasada, zaczęła trafiać pod polskie strzechy i do polskich umysłów. Jesteśmy co raz bardziej świadomi tego, że zdrowa kuchnia jest kluczem do sukcesu. Dlatego też poszukujemy co raz to nowych miejsc i nowych smaków, które muszą być oryginalne i kuszą nie tylko smakiem ale i wyglądem. Niezależnie od pogody w Biłgoraju wyruszamy na podbój restauracji, w których szef kuchni ma dla nas coś, czym zaskoczy nasze kubki smakowe. Musi być oryginalnie, kolorowo i smacznie. Liczy się również efekt wizualny lokalu, by było na czym oko zawiesić, kiedy człowiek oczekuje na wykwintny obiad przyrządzany specjalnie dla niego, na świeżo, bez mrożonek.

W taki sposób zwiedzamy nie tylko lokale ale i miejsca, w których się znajdują. Wymieniamy się opiniami i doświadczeniami. Nawzajem zachęcamy się do wizyt tu i tam. Wielu z nas, i mowa tu nie tylko o kobietach, próbuje później w domu odtworzyć smak potrwa. W tym przypadku obok często przeglądanych stron z zawartością "pogoda Biłgoraj", są te kulinarne, gdzie mamy nadzieję znaleźć właśnie ten jeden jedyny przepis, który tak nam smakował.

Próby odtworzenia smaku nie należą oczywiście do najprostszych, gdyż każdy szef regionalnej kuchni strzeże tajemnic swojego warsztatu. Inni z kolei chętnie dzielą się swoimi kulinarnymi sztuczkami, bo przecież wiadomym jest fakt, że nawet perfekcyjnie odtworzony w domu przepis, nie będzie smakować tak wspaniale, jak w okolicznościach przyrody, w których po raz pierwszy mięliśmy okazję go spróbować.

red.
red. dodany 9 maja 2013
 
Odsłon: 5674

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (2)

~ Halina KRUPA, Olsztyn
Oceniano 7 razy  +5
INFO KULINARNE / DIETA CIEKAWE KSIĄŻKI! *****
________________________________________________________________________________
ZOBACZ ZATEM: NISKIE WĘGLOWODANY. (NEWS)
Niezbędna, kreatywna energia.
DIETA DLA UKŁADU NERWOWEGO-IRL. BŁĘDY TABEL WG IG. *****
BH.548.
a._: http://www.kif.pl/forum/viewtopic.php?f=12&t=597497
________________________________________________________________________________
~ mielony
  0
ot,artykuł.Gdzie są te biłgorajskie restauracje z wykwintnymi daniami.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w piątek, godzina 16:49 Tarnogród
Napad na kantor w Tarnogrodzie
Nieznany mężczyzna sterroryzował kobietę pracującą w kantorze, ukradł pieniądze i uciekł. Teraz poszukuje go policja. Do tego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie 1 grudnia, w Tarnogrodzie.
w poniedziałek, godzina 08:50 Obsza
Nowa droga skróci podroż na Podkarpacie
w poniedziałek, godzina 16:08 Biłgoraj
Jak pozbyć się śniegu z posesji? Władze Biłgoraja mają rozwiązanie
w piątek, godzina 14:12 Biłgoraj
Arion nadal będzie prowadzić biłgorajski szpital?
W piątek 1 grudnia, na stronie Starostwa Powiatowego w Biłgoraju pojawiła się informacja dotycząca działań realizowanych przez Zarząd Powiatu w zakresie zapewnienia mieszkańcom dostępu do szpitalnej opieki zdrowotnej. Starosta wyjaśnił też jakie są możliwości wypowiedzenia umowy dzierżawy zawartej pomiędzy powiatem a spółką Arion. Okazuje się, że zamierzone cele wcale nie muszą zostać zrealizowane.
w poniedziałek, godzina 11:19 Biłgoraj
Zmarł ks. kan. Józef Godzisz
w poniedziałek, godzina 15:49 Biłgoraj
Uruchomiono telefon alarmowy dla mieszkańców
w czwartek, godzina 19:37 Biłgoraj
Biłgoraj na podium
Ogłoszono wyniki VII edycji Rankingu Gmin Lubelszczyzny. W zestawieniu miasto Biłgoraj zajęło odpowiednio 2. miejsce w kategorii "Gminy miejskie" oraz 1. miejsce w kategorii "Gmina - lider powiatu biłgorajskiego".
w poniedziałek, godzina 09:48 Rakówka
Zabawa andrzejkowa seniorów i pokaz mody
w poniedziałek, godzina 18:14 Biłgoraj
Biuro poselskie Marcina Romanowskiego otwarte
22 listopada 2023 Powiat
Maszt w centrum Biłgoraja. Nie było sprzeciwu?
W centrum Biłgoraja powstaje instalacja radiokomunikacyjna BT 12925 Biłgoraj Różnówka wraz z infrastrukturą towarzyszącą wieży typu BOT-H2/54 dla operatora Towerlink Poland Sp. z o.o. Pozwolenie na budowę wydało Starostwo Powiatowe. Nie było żadnych sprzeciwów wobec wykonania inwestycji?
w sobotę, godzina 08:41 Józefów
Nowa atrakcja stanęła na rynku
w piątek, godzina 08:34 Szarajówka
Znalezisko sprzed 4 tys. lat w powiecie
20 listopada 2023 Biłgoraj
Umowa na chodnik i ścieżkę rowerową podpisana... mimo protestów
Umowa na budowę chodnika i ścieżki w ciągu ul. Bagiennej w Biłgoraju została podpisana. Poinformował o tym samorząd powiatu biłgorajskiego. Inwestycja powstanie więc pomimo protestów ze strony części mieszkańców, który walczyli, by chodnik wybudować po drugiej stronie ulicy. Większość jednak popierała wykonanie inwestycji, tłumacząc to względami bezpieczeństwa.
23 listopada 2023 Józefów
Leśnicy będą mieć nowa siedzibę
w sobotę, godzina 11:38 Biłgoraj
Psy zginęły w pożarze
w sobotę, godzina 10:54 Lubelszczyzna
Jaka jest sytuacja na drogach Lubelszczyzny?
Od rana obserwujemy intensywne opady śniegu, a to oznacza, że warunki do jazdy nie należą do najlepszych. W całym województwie na drogach pracuje sprzęt, który ma za zadanie ułatwić podróżowanie. Wszystkie drogi są przejezdne?
w sobotę, godzina 09:03 Księżpol
Społeczność szkoły pożegnała wieloletnią dyrektor
w niedzielę, godzina 16:11 Lubelszczyzna
Miniona doba nie należała do spokojnych
w poniedziałek, godzina 20:20 Biłgoraj
"Zima nas jednak zaskoczyła". Burmistrz przeprasza i prosi o wyrozumiałość
Po wyjątkowo obfitych opadach śniegu nie wszystkie drogi i chodniki w Biłgoraju są bezpieczne dla użytkowników. Wielu miejsc nie udało się należycie odśnieżyć. Przyczyny tłumaczy burmistrz miasta Janusz Rosłan.
w piątek, godzina 10:16 Region
Tragiczny wypadek w regionie. Zginęły 2 osoby, mieszkaniec powiatu trafił do szpitala
w sobotę, godzina 22:18 Biłgoraj
Legenda kick-boxingu w Biłgoraju
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika