REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2022.01.25 14:27 | aktualizacja: 2022.01.25 14:31

Burmistrz z pozytywnym wynikiem na COVID-19. W swoim liście pisze o "zacofanych durniach"

Burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan przyznał, że otrzymał pozytywy wynik testu na COVID-19. - Jeśli sobie pomyślę, że mógłbym leżeć w szpitalu, modlić się o cud, albo pozbawiony świadomości leżeć pod respiratorem i to tylko z tego powodu, że dałem się przekonać jakiemuś zacofanemu durniowi do nieszczepienia się, to cieszę się, że podjąłem jedyną rozsądną decyzję - napisał do swoich odbiorców na portalu społecznościowym. Jak teraz czuje się włodarz?
Burmistrz z pozytywnym wynikiem na COVID-19. W swoim liście pisze o "zacofanych durniach"

Mimo, że od wprowadzenia szczepień przeciwko COVID-19 minął rok właśnie teraz trwa ożywiona dyskusja na ten temat, a to za sprawą próby uchwalenia zapisów de facto zobowiązujących do przyjęcia jednego z kilku dostępnych preparatów (tzw. ustawa Hoca). Do poddania się szczepieniom namawiał już burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan.

We wtorek 25 stycznia sam przyznał, że jest chory na COVID-19, diagnoza została potwierdzona pozytywnym wynikiem testu.

- W nocy z soboty na niedzielę poczułem się gorzej, miałem dreszcze i ból głowy, a temperatura ciała podwyższyła się do 37,8 kresek. Lekarz rodzinny dał mi skierowanie na wykonanie testu pod kątem wystąpienia u mnie Covid 19 i we wtorkowy ranek dowiedziałem się, że wynik jest pozytywny. Ktoś pewnie powie, albo przynajmniej pomyśli, że zachęcałem ludzi do szczepień, krytykowałem antyszczepionkowców, a tymczasem sam zachorowałem i przekonałem się o nieskuteczności szczepień. Otóż nic bardziej mylnego - napisał na portalu społecznościowym gospodarz Biłgoraja i dodał: - Tym bardziej zachęcam wszystkich niezaszczepionych do jak najszybszego zaszczepienia się. Dzisiaj, po dwóch dniach od momentu, kiedy poczułem się gorzej, temperatura doszła prawie do normy (36,8), ustąpił ból głowy, jestem tylko trochę osłabiony.

Jak teraz czuje się włodarz?

- Z racji nałożonej na mnie izolacji siedzę sobie w domu, nadrabiam zaległości w czytaniu, słucham sobie koncertów fortepianowych S. Rachmaninowa w wykonaniu niesamowitej pianistki Anny Fedorowej (są naprawdę przepiękne), piszę do Państwa ten list i cieszę się życiem. Od jutra zaczynam pracę zdalną, bo chcę być na bieżąco ze wszystkim, co się dzieje w mieście. Zwykłe przeziębienia, których doświadczamy niekiedy po kilka razy w roku, były o wiele bardziej dotkliwe, niż Covid 19. A tak lekki przebieg choroby zawdzięczam wyłącznie temu, że jestem zaszczepiony trzema dawkami. Jeśli sobie pomyślę, że mógłbym leżeć w szpitalu, modlić się o cud, albo pozbawiony świadomości leżeć pod respiratorem i to tylko z tego powodu, że dałem się przekonać jakiemuś zacofanemu durniowi do nieszczepienia się, to cieszę się, że podjąłem jedyną rozsądną decyzję - pisze dalej Roslan.

W swoim liście skierowanym do mieszkańców Biłgoraja stwierdził również: - Jeśli Państwo Polskie finansuje wszelkie koszty szczepień, a najznakomitsi polscy profesorowie doradzający do niedawna Panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu gwarantują mi, że szczepienia nie są eksperymentami medycznymi, to nie jestem w stanie pojąć, jak można ryzykować własne życie, głosić bzdurne teorie, nie szczepić się i jeszcze innych do tego samego namawiać. Od czterech lat szczepię się również przeciwko grypie. Lekarz rodzinny wyjaśnił mi, że szczepionka nie chroni w 100% przed zachorowaniem, ale przede wszystkim przed ciężkim przebiegiem choroby. Od tego czasu nie byłem ani jednego dnia na zwolnieniu lekarskim. Nawet jeśli jednego dnia pojawił się stan podgorączkowy, to po dwóch dniach, po wypiciu wody z miodem i cytryną, wszystko wracało do normy. Tak samo jest ze szczepionką przeciwko Covid 19. Nie gwarantuje ona 100 % ochrony przed zakażeniem, ale pozwala naszemu organizmowi szybko i skutecznie zwalczyć wirusa. Wiem, że nie przekonam do szczepień zagorzałych antyszczepionkowców, bo na głupotę nikt jeszcze ani lekarstwa, ani szczepionki nie wynalazł, ale jeśli ktokolwiek ma jeszcze wątpliwości i waha się, czy powinien się zaszczepić, albo nie znalazł do tej pory czasu by udać się na szczepienie, to może mój głos sprawi, że szybko podejmie właściwą decyzję.

red.
red. dodany 25 stycznia 2022
 
Odsłon: 14597

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (13)

Najwyżej oceniane komentarze
fala
Oceniano 98 razy  +50
Panie Burmistrzu jest Pan osobą publiczną i może jednak trzeba by było zbadać jeszcze raz temperaturę sprawdzić termometr czy się "rtęć" nie przerwała albo wymienić po prostu baterie. Wie Pan co Pan napisał? Nazwał Pan w dużej mierze swoich wyborców "zacofanymi durniami" troszkę nie ładnie ale w sumie myślę tak samo jak Pan są Durniami przez duże "D" bo głosowali na człowieka który SCALI miasto i mieszkańców. Kogoś kto dba o swoje społeczeństwo a nie człowieka który OCENIA ludzi i dzieli ich. A zna Pan biblie i nieraz ładnie cytuje więc i Mt 7 1-7 zaczyna się "Powściągliwość w sądzeniu. Obłuda Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni." i życie przed Panem mam nadzieje długie pozostało i należy pamiętać że szczepionka przeciw COVID nie jest gwarancją nieśmiertelności i przeżycia w zdrowiu. Nidy nikomu nawet wrogowi złego nie życzę i będę się modlił żeby wrócił ten inteligentny człowiek na którego być może część takich durniów jak ja głosowali. Może katar i gorączka są łagodne ale cóż ta szczepionka robi w głowach ludzi?
Dodatkowo bardzo dziwne jest że Pan nagle zmienił poglądy z lewicowych na prawicowe i że uwierzył Pan w PiS i Pana Mateusza Morawieckiego oraz dr. prof. hab. nadzwyczajnego Adama Niedzielskiego. Myślałem głosując że lubimy poglądy zbliżone do SLD i znów na durnia wychodzę.... nie wiem co o tym myśleć. Niech Pan wraca do zdrowia zrelaksuje się i pomyśli przy muzyce że są większe problemy w tym MIEŚCIE!
Grzegorz z Chetyna
Oceniano 69 razy  +47
Niewątpliwie ktoś tu jest "zacofanym durniem"... :(
george
Oceniano 51 razy  +27
burmistrz wywodzi sie z najbardziej postepowej marksistowskiej partii na swiecie, ma prawo nazywac reszte zacofanymi durniam, jako ten ktory zostal jedynym jej przedstawicielem na ziemi bilgorajskiej
Wszystkie komentarze
mors
Oceniano 3 razy  -1
Nie wiadomo czy ozdrowienie burmistrza wiąże się ze zdrowym umysłem bo z jego wypowiedzi to raczej nie
biznes
Oceniano 2 razy  0
Przepraszam wszystkich których obraziłem swoim komentarzem nie powinienem nikogo osądzać ani oceniać .Ta głupota kiedyś się skończy a ja nie chcę mieć tego na sumieniu.
biznes
Oceniano 33 razy  +15
Absolwent Germanistyki namawia na iniekcję preparatu genetycznego będącego warunkowo dopuszczonego do stosowania tzn będącego w fazie badań,nie zważając na skutki uboczne.Określa "durniami" swoich wyborców tu akurat trochę racji jak można wybierać komunistę w wyborach, po latach zbrodniczej komunistycznej niewoli narodu.Takiego wyboru zaiste dokonuję tylko skończony "DUREŃ"!!
JKlemens
Oceniano 43 razy  -19
Czuję się w obowiązku bronić Pana Burmistrza mimo tego, że w wielu sprawach się z nim nie zgadzam. Ale w tym przypadku jestem z nim zgodny. Durniów trzeba nazywać durniami. Bo to przecież nie inteligentni i wykształceniu ludzie napadają na Pana tylko PiS-owskie oszołomy którzy blokują uchwalenie ustaw antykowidowych. Przecież ci co popierają Rząd i ich samorządowych zauszników to jest motłoch o inteligencji szympansa z rezerwatu Ngoro-ngoro. Taki np Antek Macierewicz zwany przez wykształconych i mądrych Polaków Głupim Antkiem to on gdy był ministrem obrony /tak, tak mieliśmy takiego ministra/ to on powołał na rzecznika i szarą eminencję od spraw obronności faceta co był sprzedawcą w aptece. I jemu honory musieli oddawać generałowie czterogwiazdkowi!!! Wiec Panie Burmistrzu, nie przejmuj się Pan szczekaniem durniów i PiS-lamskich oszołomów. Niech Pana nie straszą ostatnią kadencją. Bo z kim miałby Pan przegrać? Z facetem co nigdy nie usiadł za biurkiem w urzędzie, nigdy nie miał do załatwienia spraw mieszkańców itd a co najwyżej może zajmować się skupem złomu i jego ważeniem. Alleluja i do przodu, pozbawić oszołomów wpływu jakiegokolwiek na cokolwiek.
Galun z Galicji
Oceniano 29 razy  +11
Żenujący D.pek. czy zdaje sobie sprawę, że obraził połowę mieszkańców Polski. Jeśli tak, to jeszcze gorzej o nim świadczy.
Janek-buc
Oceniano 48 razy  +26
Całe szczęście ostatnia kadencja na fotelu burmistrza. Widać przy tej okazji prawdziwe oblicze. Jak można tak oceniać ludzi i wyzywać ich od durni lub głupków? Jeszcze czekam na merytoryczny i wyczerpujący wpis odnośnie szkodliwości palenia papierosów - skoro mamy tu taką Krynicę wiedzy medycznej. Wstyd przede wszystkim dla ludzi, którzy oddali głos na takiego pyszałka.
george
Oceniano 51 razy  +27
burmistrz wywodzi sie z najbardziej postepowej marksistowskiej partii na swiecie, ma prawo nazywac reszte zacofanymi durniam, jako ten ktory zostal jedynym jej przedstawicielem na ziemi bilgorajskiej
Grzegorz z Chetyna
Oceniano 38 razy  +26
Całkowicie się zgadzam, ale lepiej pasuje to:
"Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo podobni jesteście do grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa. Tak i wy z zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości."
Mt 23, 27-28
Drakkar
Oceniano 38 razy  +4
Nic dodać nic ująć.
Krótko i na temat.
Jedna poprawka.
PIS to taka prawica jak z Adolfa i Stalina orędownicy pokoju na świecie.
fala
Oceniano 98 razy  +50
Panie Burmistrzu jest Pan osobą publiczną i może jednak trzeba by było zbadać jeszcze raz temperaturę sprawdzić termometr czy się "rtęć" nie przerwała albo wymienić po prostu baterie. Wie Pan co Pan napisał? Nazwał Pan w dużej mierze swoich wyborców "zacofanymi durniami" troszkę nie ładnie ale w sumie myślę tak samo jak Pan są Durniami przez duże "D" bo głosowali na człowieka który SCALI miasto i mieszkańców. Kogoś kto dba o swoje społeczeństwo a nie człowieka który OCENIA ludzi i dzieli ich. A zna Pan biblie i nieraz ładnie cytuje więc i Mt 7 1-7 zaczyna się "Powściągliwość w sądzeniu. Obłuda Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni." i życie przed Panem mam nadzieje długie pozostało i należy pamiętać że szczepionka przeciw COVID nie jest gwarancją nieśmiertelności i przeżycia w zdrowiu. Nidy nikomu nawet wrogowi złego nie życzę i będę się modlił żeby wrócił ten inteligentny człowiek na którego być może część takich durniów jak ja głosowali. Może katar i gorączka są łagodne ale cóż ta szczepionka robi w głowach ludzi?
Dodatkowo bardzo dziwne jest że Pan nagle zmienił poglądy z lewicowych na prawicowe i że uwierzył Pan w PiS i Pana Mateusza Morawieckiego oraz dr. prof. hab. nadzwyczajnego Adama Niedzielskiego. Myślałem głosując że lubimy poglądy zbliżone do SLD i znów na durnia wychodzę.... nie wiem co o tym myśleć. Niech Pan wraca do zdrowia zrelaksuje się i pomyśli przy muzyce że są większe problemy w tym MIEŚCIE!
JKlemens
Oceniano 28 razy  +10
To jest Pan na zwolnieniu lekarskim , czy pracuje Pan zdalnie? Czy sekretarka może Pana połączyć z interesantem jeśli on zadzwoni do Urzędu na nr 84 6869600? bo szkoda, żeby Pan marnował czas na czytanie książek w tym wieku. Czytanie bardzo pomaga w wieku 3-21 lat zrozumieć i poznać świat. W starszym pozwala tylko zabić nudę. A przede wszystkim zdrowia życzę i żeby Pan tego wirusa pognębił doszczętnie.
jackarr
Oceniano 20 razy  +16
Miód i cytryna z wódą lepiej grzeje, ale jak kto woli.
Grzegorz z Chetyna
Oceniano 69 razy  +47
Niewątpliwie ktoś tu jest "zacofanym durniem"... :(
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w niedzielę, godzina 09:26 Biłgoraj
Nowy dyrektor MDK poszukiwany
Zarząd Powiatu podjął decyzję o ogłoszeniu konkursu na dyrektora biłgorajskiego MDK. Jakie kryteria musi spełni kandydat ubiegający się o to stanowisko?
we wtorek, godzina 08:30 Biłgoraj
Wracają przymrozki, potem burze
we wtorek, godzina 08:47 Potok Górny
Nie będzie wody, ale tylko w dni robocze
w niedzielę, godzina 20:02 Aleksandrów
30-lecie gminy Aleksandrów
30 lat temu powstała gmina Aleksandrów. Uroczyste obchody jubileuszu z udziałem władz samorządowych, zaproszonych gości i mieszkańców gminy zorganizowano w niedzielne popołudnie 15 maja na Polanie Dąbrowa.
we wtorek, godzina 11:11 Radzięcin
Dzień Strażaka w gminie Frampol
w piątek, godzina 10:41 Babice
Zderzenie osobówki z ciągnikiem. Pasażerka zmarła w szpitalu
w niedzielę, godzina 17:35 Roztocze
Ultraroztocze 2022
Blisko 1000 zawodników z całego kraju wystartowało w tegorocznej, szóstej edycji "Ultraroztocza", która odbyła się w dniach 13-15 maja na terenie Roztocza Środkowego.
10 maja 2022 Powiat
Nawet 5 tys. zł kary dla niezarejestrowanych zbieraczy runa leśnego
dzisiaj, 15:50 Powiat
Oferta powiatu na Forum Eksportu 2022
6 maja 2022 Księżpol
Jubileusz "Biłgorajczyka" i koncert zespołu "Śląsk"
W piątkowe popołudnie 6 maja, w Majdanie Starym zorganizowano koncert znanego w całym kraju zespołu "Śląsk". Koncert odbył się w ramach obchodów jubileuszu 80-lecia Jana Kowala "Biłgorajczyka". Na wydarzenie zaprosili jubilat wspólnie z wójtem gminy Księżpol i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Księżpolu.
dzisiaj, 08:16 Obsza
Wystąpią na festiwalu w Kazimierzu
4 maja 2022 Biłgoraj
Podłożone ładunki wybuchowe
8 maja 2022 Górecko Kościelne
Pierwsza pielgrzymka samorządowców powiatu biłgorajskiego
Starosta biłgorajski Andrzej Szarlip i proboszcz parafii w Górecku Kościelnym ks. Jarosław Kędra zaprosili do Sanktuarium św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Górecku Kościelnym na I Pielgrzymkę Samorządowców i Sołtysów Powiatu Biłgorajskiego. Wydarzenie odbyło się w niedzielne południe 8 maja.
w sobotę, godzina 08:23 Biłgoraj
Leśna remiza w Leśnictwie Wola
dzisiaj, 09:17 Biłgoraj
Jubileusz 30-lecia Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju
4 maja 2022 Biłgoraj
Rusza maturalny maraton
Już dziś (4 maja) rozpoczynają się tegoroczne matury. Uczniowie ostatnich klas szkół średnich zmagania z egzaminem dojrzałości zaczęli tradycyjnie od testów z języka polskiego. Jutro czekaja ich przeprawa z matematyką.
dzisiaj, 10:54 Region
Pandemia się skończyła, co teraz ze świadczeniami postojowymi?
w poniedziałek, godzina 10:20 Biłgoraj
Pijany kierowca próbował wręczyć policjantom łapówkę
w poniedziałek, godzina 15:35 Biłgoraj
Przetarg na halę sportową przy SP 1 unieważniony
Na początku bieżącego miesiąca informowaliśmy o poszukiwaniach wykonawcy zadania polegającego na budowie infrastruktury sportowej przy dwóch szkołach podstawowych w Biłgoraju. W połowie maja władze miasta podjęły decyzję o unieważnieniu przetargu. Z jakiego powodu?
dzisiaj, 07:08 Biłgoraj
Zespół The FoxCats wystąpił w Biłgoraju
dzisiaj, 07:41 Biłgoraj
Uczniowie ONZ-etu finalistami Olimpiady Biologicznej
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika Biłgoraj