REKLAMA
Pełna wersja
KRAJ Artykuł sponsorowany
2022.06.30 21:56 | aktualizacja: 2022.06.30 21:55

Rower elektryczny - jaka prędkość?

W świecie rowerowym dużo rzeczy jest regulowanych przez prawo. Mamy zapisy jakie oświetlenie powinno znajdować się na naszym jednośladzie, czy jakie dodatki są nam niezbędne do codziennej jazdy. Rower elektryczny również podchodzi pod pewne regulacje, a jedną z nich jest rozwijana przez niego prędkość. Dowiedz się więcej, z jaką prędkością możesz poruszać się na rowerze elektrycznym i kiedy te ograniczenie nie obowiązuje.
Rower elektryczny - jaka prędkość?

Jaką prędkość może rozwinąć rower elektryczny?

Na drogach publicznych w Unii Europejskiej obowiązuje nas ograniczenie prędkości do 25 km/h. Do takiej prędkości jest odgórnie zablokowany każdy sprzedawany na jej terenie rower elektryczny. Modele rozwijające taką prędkość posiadają silnik o mocy nominalnej 250W, często jednak ich moc maksymalna jest znacznie wyższa. Przede wszystkim, rower elektryczny górski musi posiadać wyższą moc, by być w stanie wspierać użytkownika na trudnych podjazdach. Również modele o innym charakterze mogą posiadać wyższą moc, by całkowicie spełniać oczekiwania użytkowników i zapewniać im wymagane wsparcie na ciężkich trasach.

Kiedy nie dotyczy nas ograniczenie prędkości?

Jak już wspomnieliśmy, rower elektryczny może poruszać się z maksymalną prędkością 25 km/h na drogach publicznych. Poza nimi możemy bez problemu rozwijać wyższe prędkości. Na rynku znajdziemy jednoślady, które posiadają możliwość wyłączenia ograniczenia prędkości, dzięki czemu odblokujemy je do ich maksymalnych osiągów za pomocą ich własnego sterownika. Kupując rower elektryczny znanego i cenionego producenta musimy liczyć się z tym, że nie posiada on wbudowanego takiego rozwiązania. Są jednak akcesoria takie jak SpeedBox, które zostały przystosowane do stosowania z najpopularniejszymi jednostkami. Wybierając rower elektryczny z silnikiem Bosch, Yamaha, Shimano czy innego popularnego producenta możemy dobrać do niego właściwy model SpeedBoxa, dzięki czemu odblokujemy maksymalne możliwości również takich jednośladów.

Faktyczna maksymalna prędkość roweru elektrycznego

Większość rowerów elektrycznych dostępnych na rynku jest w stanie rozwinąć prędkość w zakresie od 30 do nawet 50 km/h. Wszystko zależy od zastosowanej w rowerze jednostki, jej mocy maksymalnej, a także możliwości, jakie daje nam SpeedBox.

Istnieje także wiele autorskich budów rowerów elektrycznych. Te ograniczone są już wyłącznie wyobraźnią użytkownika. Nie znajdziemy ich oczywiście w tradycyjnej sprzedaży, często projektem zajmuje się wyłącznie osoba, której zależy na rozwijaniu jeszcze wyższych prędkości.

My polecamy jednak sprawdzenie w pierwszej kolejności możliwości, jakie posiada nasz rower elektryczny. Często może okazać się, że prędkość 25 km/h jest dla nas zupełnie satysfakcjonująca, a my nie będziemy dzięki temu narażać się na żadne kłopoty. W przypadku stosowania rozwiązań podnoszących prędkość naszego roweru musimy pamiętać o tym, że odblokowane osiągi są legalne wyłącznie poza drogami publicznymi, a poruszając się na nich należy włączać oryginalną blokadę. Poruszając się nieprzepisowo na ogólnodostępnych drogach nie tylko narażamy siebie na problemy, ale możemy stanowić ogromne niebezpieczeństwo dla innych użytkowników drogi, o czym zawsze należy pamiętać.

Wybierając rower elektryczny warto kierować się nie tylko rozwijaną przez niego prędkością. Najważniejszy powinien być dla nas komfort jazdy, który będzie nam zapewniony przez wysokiej jakości model dobrany z odpowiednią wiedzą. Rower elektryczny Warszawa kupisz w placówkach BikeSalon przy ulicy Ostrobramskiej 38b i Wrocławskiej 25. Jeżeli chcesz kupić rower elektryczny online, sprawdź ofertę tego renomowanego sprzedawcy na stronie bikesalon.pl - z pewnością się nie zawiedziesz.

Red.
Red. dodany 30 czerwca 2022
 
Odsłon: 990

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
21 września 2023 Biłgoraj
Niszczenie i zasłanianie plakatów wyborczych. Wszystkie chwyty dozwolone?
Wybory parlamentarne odbędą się dokładnie za 23 dni. To ostatni chwile na przekonanie do siebie wyborców. A kandydaci robią to na różne sposoby. Niestety dochodzi też do sytuacji, które wykraczają poza dobre obyczaje, ale i przepisy prawa. Sami kandydaci informują o przypadkach niszczenia, czy zasłaniania plakatów wyborczych.
w poniedziałek, godzina 17:08 Korchów Pierwszy
Pomóżmy sprowadzić ciało Marka do domu
dzisiaj, 07:40 Biłgoraj
Plener malarski w Nadrzeczu
22 września 2023 Biłgoraj
To już 35 lat. Rozpoczęły się tegoroczne SzPŚiPA
W piątek 22 września ruszyły kolejne, 35. już Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorska. Sala widowiskowa Biłgorajskiego Centrum Kultury wypełniona była po brzegi. Na kolejny koncert zapraszamy już jutro.
dzisiaj, 07:49 Babice
OSP Babice ma nowy wóz
w poniedziałek, godzina 08:45 Biłgoraj
Inwestycja za ponad 10 mln zł gotowa
w niedzielę, godzina 18:25 Brodziaki
Co się wydarzyło w Brodziakach? [NOWE ZDJĘCIA]
Rekonstrukcja historyczna, przedstawiająca wysiedlenie Brodziaków i rozbicie posterunku w Łukowej to tylko część atrakcji, które przygotowano dla uczestników tegorocznej edycji Pikniku Historycznego. Wydarzenie odbyło się w niedzielę 1 października w Brodziakach.
w niedzielę, godzina 08:29 Biłgoraj
Ruch w sprawie przebudowy trasy wojewódzkiej nr 858
w poniedziałek, godzina 15:23 Biłgoraj
Leśnicy rozdają sadzonki
dzisiaj, 08:13 Tarnogród
Minister rolnictwa w Tarnogrodzie
- Musimy pójść w kierunku systemu holenderskiego. Tam rolnik ma udział w produkcji, przetwórstwie i handlu, ale najtrudniej zmienić mentalność - powiedział minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus podczas spotkania z rolnikami w Tarnogrodzie w województwie lubelskim.
w niedzielę, godzina 19:12 Gródki Pierwsze
W stawie znaleziono zwłoki mężczyzny
w niedzielę, godzina 14:10 Goraj
Muzyczna podróż ulicami Goraja i okolicznych miejscowości
w piątek, godzina 10:46 Biłgoraj
Akcja w lasach
Nadleśnictwo Biłgoraj poinformowało, że na terenie całego kraju jest prowadzona akcja, mająca charakter kontrolno - prewencyjny. Będzie ona trwać do 3 października.
w niedzielę, godzina 09:21 Biłgoraj
Wywiadówka w sukniach ślubnych
dzisiaj, 08:11 Markowicze
Inwestycja w bezpieczeństwo pieszych
dzisiaj, 08:10 Biłgoraj
Trzy medale dla karateków z Biłgoraja
Pod koniec września w Hali Sportowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie odbył się II Open Traditional Karate - Do World Cup. Wzięli w nim udział karatecy z Biłgoraja.
w poniedziałek, godzina 08:20 Goraj
23 pary świętowały Złote Gody
w piątek, godzina 14:12 Biłgoraj
Wkrótce otwarcie pierwszej jadłodzielni w Biłgoraju
w niedzielę, godzina 14:06 Biłgoraj
Biegiem do Nadrzecza [NOWE ZDJĘCIA]
W niedzielę 1 października Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju i LKS zaprosili na kolejną edycję imprezy biegowej, czyli XXXV Biegu Ulicznego 10. Po Ziemi Biłgorajskiej. W wydarzeniu znów wzięło udział kilkuset uczestników. Bieg główny odbył się na trasie Biłgoraj - Nadrzecze.
22 września 2023 Biłgoraj
Poszukiwania 31-latka zakończone
w piątek, godzina 12:18 Biłgoraj
Będzie kolejna inwestycja drogowa w Biłgoraju
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika