REKLAMA
Pełna wersja
KRAJ Artykuł sponsorowany
2022.10.04 09:58 | aktualizacja: 2022.10.04 09:57

Co należy wiedzieć o ogrzewaniu podłogowym?

Każdy z nas w swoim domu musi mieć jakieś ogrzewanie. Niestety nie żyjemy w krajach, w których temperatura nie spada poniżej piętnastu stopni Celsjusza. Nie ma tak dobrze. W tym artykule chcemy się skupić na ogrzewaniu podłogowym. Zauważyliśmy na pewno wzrost popularności tym ogrzewaniem. Powiedzmy sobie o nim nieco więcej.
Co należy wiedzieć o ogrzewaniu podłogowym?

Czym jest ogrzewanie podłogowe?

Wiadomo, że najpopularniejszym rozwiązaniem ogrzewania są po prostu grzejniki ścienne. Mają one rzeczywiście sporo zalet, ale troszkę nie pasuje nam ich estetyka. Nie dziwi nas wcale to, że na rynku można się spotkać z wieloma ciekawymi alternatywami. Jedną z takich alternatyw jest ogrzewanie podłogowe.

Jest to metoda ogrzewania poszczególnych pomieszczeń, która polega na umieszczeniu w podłodze rur. Przez te rury właśnie przepływa woda z instalacji centralnego ogrzewania. Dzięki takiej instalacji ciepło się rozprowadza równiutko po całym pomieszczeniu. Takie rozwiązanie zapewnia nam niesamowity komfort termiczny. Tak naprawdę to podłoga jest samym w sobie grzejnikiem. Emituje nie tylko ciepło, ale także jest o wiele, wiele cieplejsza od posadzek niepodgrzewanych.

Jaka może być temperatura takiej podłogi? Może osiągać nawet 35 stopni Celsjusza. Ogrzewanie podłogowe może być zamontowane pod podłogą zarówno z płytek ceramicznych, jak i z paneli. Wszystko, co jest potrzebne do wykonania ogrzewania podłogowego, oferuje strona Hydrotermo.pl.

W jaki sposób działa ogrzewanie podłogowe?

Niektórym osobom dosyć trudno jest sobie wyobrazić działanie ogrzewania podłogowego. Dotyczy to głównie osób, które nie miały z nim nigdy wcześniej do czynienia. Musimy wiedzieć, że numerem jeden jest tutaj zjawisko samego promieniowania. Woda z instalacji jest rozprowadzona dzięki rurom. Wspomnijmy także, że rurki te są mocno elastyczne. Są one równomiernie rozprowadzone po powierzchni całej naszej podłogi. Na ogrzewanie podłogowe można się zdecydować jedynie w jednym pomieszczeniu, czy też w całym naszym domu lub mieszkaniu.

Woda, która krąży w rurach, pozwala na przekazywanie ciepła na zewnątrz. Właśnie dzięki temu podnosi się temperatura w całym pomieszczeniu. Efektem dodatkowym jest przyjemna oraz w zasadzie zawsze ciepła podłoga.

Jesteśmy jeszcze ciekawi, co w ogóle wchodzi w skład instalacji ogrzewania podłogowego. Jak to wygląda w rzeczywistości? Instalacja sama w sobie składa się z panelu kontrolnego, jak i rozdzielacza. Przy pomocy panelu kontrolnego regulowana jest temperatura, a do tego ilość wody przepływającej. Mamy tutaj do czynienia z tak samo praktycznym rodzajem ogrzewania, jak przy standardowych grzejnikach ściennych. Wcale nas nie dziwi to, że ogrzewanie podłogowe jest takie popularne.

Czy widzimy tutaj jakieś wady tego rozwiązania? Nie do końca. Niektórym osobom jedynie nie pasuje nieco długi czas, który jest potrzebny na nagrzanie się podłogi. My jednak tego nie rozpatrujemy jako wady. Na pewno będziemy z tego ogrzewania bardzo zadowoleni. Nie będziemy sobie wyobrażać żadnej innej opcji.

Red.
Red. dodany 4 października 2022
 
Odsłon: 998

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
6 maja 2024 Biłgoraj
Jest nowy Zarząd Powiatu
W poniedziałek 6 maja poznaliśmy nazwisko gospodarza powiatu biłgorajskiego. Podczas pierwszej w tej kadencji sesji radni wybrali również zastępcę starosty oraz członków zarządu.
5 maja 2024 Tereszpol
Zatwierdzono cenę za wywóz i utylizację osadów z przydomowych oczyszczalni
dzisiaj, 08:52 Powiat
Niebezpieczna pogoda w powiecie
6 maja 2024 Biłgoraj
Poznaliśmy przewodniczącego Rady Miasta Biłgoraja
Do Rady Miasta Biłgoraj wybrano 21 radnych, reprezentujących trzy komitety wyborcze. Podczas inauguracyjnej sesji Rady Miasta, która odbyła się w poniedziałek 6 maja, wybrano prezydium rady, czyli przewodniczącego i jego zastępców.
dzisiaj, 10:02 Tarnogród
2 stanowiska dyrektorskie do obsadzenia
11 maja 2024 Biłgoraj
Zarząd Powiatu podzielił się władzą
5 maja 2024 Sokołówka
Potrójny jubileusz jednostek OSP
W niedzielę 5 maja w Sokołówce odbyły się uroczystości jubileuszowe z okazji 100-lecia jednostek OSP Radzięcin, Sokołówka i Wola Radzięcka, połączone z obchodami Gminnego Dnia Strażaka. W święcie uczestniczyli druhowie strażacy z całej gminy Frampol, mieszkańcy oraz liczni zaproszeni goście.
w czwartek, godzina 15:47 Biłgoraj
Jest program Dni Biłgoraja
dzisiaj, 08:27 Karate
Karatecy na podium
8 maja 2024 Biłgoraj
Oficjalne otwarcie nowego basenu
Za kilka godzin, dokładnie od godz. 16.00, będzie można korzystać z nowej części basenu w Biłgoraju. Uroczyste otwarcie obiektu, z udziałem władz samorządowych, zorganizowano w środę 8 maja.
w sobotę, godzina 11:25 Biłgoraj
Mieszkanka powiatu biłgorajskiego poszkodowana w wypadku karetki
w czwartek, godzina 13:57 Gmina Biłgoraj
Edyta Sarzyńska zastępcą wójta gminy Biłgoraj
6 maja 2024 Księżpol
Większość radnych nie przyszła na inauguracyjną sesję
W poniedziałek 6 maja miała się odbyć inauguracyjna sesja Rady Gminy Księżpol. Do posiedzenia jednak nie doszło. Na sesji nie pojawiła się większość radnych. To prawdopodobnie pierwszy taki przypadek w Polsce.
w sobotę, godzina 18:57 Biłgoraj
Biłgorajska odsłona Nocy Muzeów
w piątek, godzina 16:33 Biłgoraj
Zlot food trucków w Biłgoraju
6 maja 2024 Biłgoraj
Wybrano prezydium Rady Powiatu
W poniedziałkowe przedpołudnie 6 maja odbyła się pierwsza w tej kadencji sesja Rady Powiatu w Biłgoraju. W programie obrad znalazł się wybór prezydium rady, czyli przewodniczącego oraz dwóch zastępców.
w czwartek, godzina 11:15 Biłgoraj
Mieszkanka Biłgoraja otrzymuje najniższą emeryturę w kraju
w piątek, godzina 09:35 Majdan Stary
Pożar stolarni. 38 strażaków w akcji
w sobotę, godzina 09:16 Goraj
Nowy sekretarz wybrany
Zakończono procedurę wyboru kandydata na stanowisko sekretarza gminy Goraj. Kto obejmie to jedno z najważniejszych stanowisk w Urzędzie Miejskim w Goraju?
10 maja 2024 Potok Górny
Sensacyjne znalezisko z połowy 3 tysiąclecia przed naszą erą
w środę, godzina 08:01 Rogale
Aneta przegrała walkę z chorobą
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika