REKLAMA
Pełna wersja
KRAJ Artykuł sponsorowany
2022.10.04 09:58 | aktualizacja: 2022.10.04 09:57

Co należy wiedzieć o ogrzewaniu podłogowym?

Każdy z nas w swoim domu musi mieć jakieś ogrzewanie. Niestety nie żyjemy w krajach, w których temperatura nie spada poniżej piętnastu stopni Celsjusza. Nie ma tak dobrze. W tym artykule chcemy się skupić na ogrzewaniu podłogowym. Zauważyliśmy na pewno wzrost popularności tym ogrzewaniem. Powiedzmy sobie o nim nieco więcej.
Co należy wiedzieć o ogrzewaniu podłogowym?

Czym jest ogrzewanie podłogowe?

Wiadomo, że najpopularniejszym rozwiązaniem ogrzewania są po prostu grzejniki ścienne. Mają one rzeczywiście sporo zalet, ale troszkę nie pasuje nam ich estetyka. Nie dziwi nas wcale to, że na rynku można się spotkać z wieloma ciekawymi alternatywami. Jedną z takich alternatyw jest ogrzewanie podłogowe.

Jest to metoda ogrzewania poszczególnych pomieszczeń, która polega na umieszczeniu w podłodze rur. Przez te rury właśnie przepływa woda z instalacji centralnego ogrzewania. Dzięki takiej instalacji ciepło się rozprowadza równiutko po całym pomieszczeniu. Takie rozwiązanie zapewnia nam niesamowity komfort termiczny. Tak naprawdę to podłoga jest samym w sobie grzejnikiem. Emituje nie tylko ciepło, ale także jest o wiele, wiele cieplejsza od posadzek niepodgrzewanych.

Jaka może być temperatura takiej podłogi? Może osiągać nawet 35 stopni Celsjusza. Ogrzewanie podłogowe może być zamontowane pod podłogą zarówno z płytek ceramicznych, jak i z paneli. Wszystko, co jest potrzebne do wykonania ogrzewania podłogowego, oferuje strona Hydrotermo.pl.

W jaki sposób działa ogrzewanie podłogowe?

Niektórym osobom dosyć trudno jest sobie wyobrazić działanie ogrzewania podłogowego. Dotyczy to głównie osób, które nie miały z nim nigdy wcześniej do czynienia. Musimy wiedzieć, że numerem jeden jest tutaj zjawisko samego promieniowania. Woda z instalacji jest rozprowadzona dzięki rurom. Wspomnijmy także, że rurki te są mocno elastyczne. Są one równomiernie rozprowadzone po powierzchni całej naszej podłogi. Na ogrzewanie podłogowe można się zdecydować jedynie w jednym pomieszczeniu, czy też w całym naszym domu lub mieszkaniu.

Woda, która krąży w rurach, pozwala na przekazywanie ciepła na zewnątrz. Właśnie dzięki temu podnosi się temperatura w całym pomieszczeniu. Efektem dodatkowym jest przyjemna oraz w zasadzie zawsze ciepła podłoga.

Jesteśmy jeszcze ciekawi, co w ogóle wchodzi w skład instalacji ogrzewania podłogowego. Jak to wygląda w rzeczywistości? Instalacja sama w sobie składa się z panelu kontrolnego, jak i rozdzielacza. Przy pomocy panelu kontrolnego regulowana jest temperatura, a do tego ilość wody przepływającej. Mamy tutaj do czynienia z tak samo praktycznym rodzajem ogrzewania, jak przy standardowych grzejnikach ściennych. Wcale nas nie dziwi to, że ogrzewanie podłogowe jest takie popularne.

Czy widzimy tutaj jakieś wady tego rozwiązania? Nie do końca. Niektórym osobom jedynie nie pasuje nieco długi czas, który jest potrzebny na nagrzanie się podłogi. My jednak tego nie rozpatrujemy jako wady. Na pewno będziemy z tego ogrzewania bardzo zadowoleni. Nie będziemy sobie wyobrażać żadnej innej opcji.

Red.
Red. dodany 4 października 2022
 
Odsłon: 843

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
17 listopada 2023 Gmina Biłgoraj
Beata Strzałka pełniącą obowiązki wójta gminy Biłgoraj
Z dniem 17 listopada Prezes Rady Ministrów wyznaczył Beatę Małgorzatę Strzałkę do pełnienia funkcji wójta gminy Biłgoraj do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego wójta
dzisiaj, 07:46 Biłgoraj
Biłgorajskie zapiekanki w Krakowie
we wtorek, godzina 17:14 Wola Duża
Zderzenie pojazdów na DW nr 858 [AKTUALIZACJA]
22 listopada 2023 Powiat
Maszt w centrum Biłgoraja. Nie było sprzeciwu?
W centrum Biłgoraja powstaje instalacja radiokomunikacyjna BT 12925 Biłgoraj Różnówka wraz z infrastrukturą towarzyszącą wieży typu BOT-H2/54 dla operatora Towerlink Poland Sp. z o.o. Pozwolenie na budowę wydało Starostwo Powiatowe. Nie było żadnych sprzeciwów wobec wykonania inwestycji?
dzisiaj, 10:21 Powiat
Atak zimy w powiecie. W ciągu doby doszło do 6 kolizji
dzisiaj, 13:52 Biłgoraj
Transformacja energetyczna regionu o krok bliżej
20 listopada 2023 Biłgoraj
Umowa na chodnik i ścieżkę rowerową podpisana... mimo protestów
Umowa na budowę chodnika i ścieżki w ciągu ul. Bagiennej w Biłgoraju została podpisana. Poinformował o tym samorząd powiatu biłgorajskiego. Inwestycja powstanie więc pomimo protestów ze strony części mieszkańców, który walczyli, by chodnik wybudować po drugiej stronie ulicy. Większość jednak popierała wykonanie inwestycji, tłumacząc to względami bezpieczeństwa.
dzisiaj, 12:17 Samsonówka
Nie będzie wody
we wtorek, godzina 08:18 Tarnogród
Osobówka w rowie. Kierująca trafiła do szpitala [AKTUALIZACJA]
dzisiaj, 09:23 Tereszpol
Nie żyje Ala, dziewczynka chora na miopatię
Niestety dziś rano dotarły bardzo smutne informacje. Zmarła Ala Rymarz, mała mieszkanka Tereszpola, która od urodzenia walczyła z ciężką i nieuleczalną chorobą, jaką jest miopatia. O jej odejściu poinformowali rodzice.
we wtorek, godzina 12:10 Sigła
Zderzenie osobówki i ciężarówki
w niedzielę, godzina 10:47 Biłgoraj
Tak wygląda nowy biurowiec Modela
w czwartek, godzina 17:48 Józefów
Leśnicy będą mieć nowa siedzibę
W czwartek 23 listopada w Józefowie odbyły się uroczystości związane z rozpoczęciem budowy nowej siedziby miejscowego nadleśnictwa.
w poniedziałek, godzina 07:53 Józefów
Ponad 2 mln zł za 2 km chodnika
w poniedziałek, godzina 08:44 Różaniec Pierwszy
22-latka dachowała volkswagenem
16 listopada 2023 Biłgoraj
Wygrana w Lotto w Biłgoraju
We wtorek 14 listopada w Biłgoraju padła wygrana w loterii liczbowej Totalizatora Sportowego. Która kolektura okazała się szczęśliwa?
19 listopada 2023 Biłgoraj
Wakaty w straży
w niedzielę, godzina 08:52 Biłgoraj
31 mln zł na wsparcie dla przedsiębiorców z Biłgoraja i okolic
w sobotę, godzina 11:08 Frampol
Uwaga mieszkańcy gminy Frampol
Na terenie gminy Frampol planowana jest przebudowa sieci wodociągowej. W związku z tym władze gminy zachęcają mieszkańców Teodorówki do udziału w spotkaniu, podczas którego będą omówione najważniejsze kwestie. Na kiedy zaplanowano takie spotkanie?
we wtorek, godzina 13:06 Biłgoraj
Są już pierwsze dary dla podopiecznych ZOL
w czwartek, godzina 08:17 Powiat
9 miejscowości bez prądu
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika