REKLAMA
Pełna wersja
KRAJ Artykuł sponsorowany
2022.10.04 09:58 | aktualizacja: 2022.10.04 09:57

Co należy wiedzieć o ogrzewaniu podłogowym?

Każdy z nas w swoim domu musi mieć jakieś ogrzewanie. Niestety nie żyjemy w krajach, w których temperatura nie spada poniżej piętnastu stopni Celsjusza. Nie ma tak dobrze. W tym artykule chcemy się skupić na ogrzewaniu podłogowym. Zauważyliśmy na pewno wzrost popularności tym ogrzewaniem. Powiedzmy sobie o nim nieco więcej.
Co należy wiedzieć o ogrzewaniu podłogowym?

Czym jest ogrzewanie podłogowe?

Wiadomo, że najpopularniejszym rozwiązaniem ogrzewania są po prostu grzejniki ścienne. Mają one rzeczywiście sporo zalet, ale troszkę nie pasuje nam ich estetyka. Nie dziwi nas wcale to, że na rynku można się spotkać z wieloma ciekawymi alternatywami. Jedną z takich alternatyw jest ogrzewanie podłogowe.

Jest to metoda ogrzewania poszczególnych pomieszczeń, która polega na umieszczeniu w podłodze rur. Przez te rury właśnie przepływa woda z instalacji centralnego ogrzewania. Dzięki takiej instalacji ciepło się rozprowadza równiutko po całym pomieszczeniu. Takie rozwiązanie zapewnia nam niesamowity komfort termiczny. Tak naprawdę to podłoga jest samym w sobie grzejnikiem. Emituje nie tylko ciepło, ale także jest o wiele, wiele cieplejsza od posadzek niepodgrzewanych.

Jaka może być temperatura takiej podłogi? Może osiągać nawet 35 stopni Celsjusza. Ogrzewanie podłogowe może być zamontowane pod podłogą zarówno z płytek ceramicznych, jak i z paneli. Wszystko, co jest potrzebne do wykonania ogrzewania podłogowego, oferuje strona Hydrotermo.pl.

W jaki sposób działa ogrzewanie podłogowe?

Niektórym osobom dosyć trudno jest sobie wyobrazić działanie ogrzewania podłogowego. Dotyczy to głównie osób, które nie miały z nim nigdy wcześniej do czynienia. Musimy wiedzieć, że numerem jeden jest tutaj zjawisko samego promieniowania. Woda z instalacji jest rozprowadzona dzięki rurom. Wspomnijmy także, że rurki te są mocno elastyczne. Są one równomiernie rozprowadzone po powierzchni całej naszej podłogi. Na ogrzewanie podłogowe można się zdecydować jedynie w jednym pomieszczeniu, czy też w całym naszym domu lub mieszkaniu.

Woda, która krąży w rurach, pozwala na przekazywanie ciepła na zewnątrz. Właśnie dzięki temu podnosi się temperatura w całym pomieszczeniu. Efektem dodatkowym jest przyjemna oraz w zasadzie zawsze ciepła podłoga.

Jesteśmy jeszcze ciekawi, co w ogóle wchodzi w skład instalacji ogrzewania podłogowego. Jak to wygląda w rzeczywistości? Instalacja sama w sobie składa się z panelu kontrolnego, jak i rozdzielacza. Przy pomocy panelu kontrolnego regulowana jest temperatura, a do tego ilość wody przepływającej. Mamy tutaj do czynienia z tak samo praktycznym rodzajem ogrzewania, jak przy standardowych grzejnikach ściennych. Wcale nas nie dziwi to, że ogrzewanie podłogowe jest takie popularne.

Czy widzimy tutaj jakieś wady tego rozwiązania? Nie do końca. Niektórym osobom jedynie nie pasuje nieco długi czas, który jest potrzebny na nagrzanie się podłogi. My jednak tego nie rozpatrujemy jako wady. Na pewno będziemy z tego ogrzewania bardzo zadowoleni. Nie będziemy sobie wyobrażać żadnej innej opcji.

Red.
Red. dodany 4 października 2022
 
Odsłon: 437

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
dzisiaj, 08:45 Biłgoraj
Znamy nazwiska radnych Młodzieżowej Rady Miasta
Burmistrz Biłgoraja ogłosił wyniki wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta w kadencji 2022-2024. W I kadencji w funkcję radnych pełnić będzie 18 uczniów biłgorajskich szkół.
dzisiaj, 09:55 Przymiarki
Samochód uderzył w przepust [AKTUALIZACJA]
w piątek, godzina 08:33 Sokołówka Kolonia
Pożar domu w gminie Frampol. 2 osoby trafiły do szpitala na obserwację [AKTUALIZACJA]
11 listopada 2022 Dereźnia
Patriotyczna biesiada w Dereźni [WYNIKI]
To już tradycja, że 11 listopada społeczność gminy Biłgoraj spotyka się podczas Jesiennej Biesiady Kulturalnej. Gospodarzem tegorocznej, XXV edycji wydarzenia była Dereźnia.
dzisiaj, 09:07 Biłgoraj
13-letni Miłosz w finale "Mam Talent!". Jego dziadkowie mieszkają w gminie Potok Górny
dzisiaj, 10:59 Lubelszczyzna
"Andrzejki" na drogach Lubelszczyzny
13 listopada 2022 Stary Bidaczów
25-lecie OSP Stary Bidaczów z udziałem wicepremiera
W niedzielę 13 listopada OSP Stary Bidaczów świętowała 25-lecie istnienia. Wydarzenie było okazją do przekazania druhom nowego samochodu ratowniczo-rozpoznawczego oraz zaprzysiężenia nowo powstałej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. W uroczystych obchodach uczestniczył wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
w czwartek, godzina 14:25 Lubelszczyzna
Ponad 40 zdarzeń drogowych w ciągu kilkunastu godzin
w czwartek, godzina 08:39 Długi Kąt
Zderzenie autobusu z ciężarówką
w niedzielę, godzina 10:59 Powiat
Ponad 500 zł na osobę w powiecie, 3,2 tys. w Biłgoraju
Czasopismo "Wspólnota" przygotowało ranking wykorzystania środków unijnych przez samorządy w latach 2014-2021. W czołówce wśród miast powiatowych znalazł się Biłgoraj. Jednak w naszym powiecie są gminy, które wydały więcej funduszy UE w przeliczeniu na mieszkańca. Szczegóły poniżej.
w czwartek, godzina 11:30 Lubelszczyzna
Komunikat drogowy na godz. 11. Najgorsza sytuacja m.in. w okolicach Biłgoraja
w środę, godzina 08:02 Biłgoraj
Przerwa w dostawie ciepła
15 listopada 2022 Lubelszczyzna
Wybuchy na Lubelszczyźnie. Associated Press mówi o rosyjskich rakietach
We wtorkowe popołudnie 15 listopada, na terenie Lubelszczyzny doszło do tragicznego zdarzenia. Zaledwie kilka km od granicy z Ukrainą zginęły dwie osoby. Agencja AP, powołująca się na źródła z amerykańskiego wywiadu podała, że na miejscowość Przewodów spadły dwie rosyjskie rakiety. Rząd nie zajął oficjalnego stanowiska. W trybie pilnym zwołano natomiast Komitet Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych.
dzisiaj, 08:14 Gmina Biłgoraj
Lali wosk w narodowym instytucie
14 listopada 2022 Hedwiżyn
Zderzenie dwóch aut w Hedwiżynie. Kierowca miał 1,5 promila [AKTUALIZACJA]
w czwartek, godzina 19:20 Biłgoraj
Święto honorowych krwiodawców [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W czwartkowe popołudnie 24 listopada, w siedzibie KP PSP w Biłgoraju zorganizowano spotkanie honorowych dawców krwi. Były podziękowania i odznaczenia dla najbardziej aktywnych. Organizatorem wydarzenia był biłgorajski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża.
w piątek, godzina 11:28 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
w poniedziałek, godzina 09:27 Księżpol
Od-Nowa ma już 5 lat. Huczny jubileusz w gminie Księżpol
w czwartek, godzina 11:17 Biłgoraj
Jest już nowy komendant straży pożarnej w Biłgoraju
Po wielu miesiącach przetasowań poznaliśmy w końcu nazwisko osoby, która pokieruje Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju. Dziś nowy szef odebrał nominację od komendanta wojewódzkiego.
w środę, godzina 15:36 Biłgoraj
Spadnie nawet 15 cm śniegu
w niedzielę, godzina 08:45 Kraj
Tańszy prąd pod warunkiem złożenia oświadczenia
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika