REKLAMA
Pełna wersja
KRAJ Artykuł sponsorowany
2022.10.04 09:58 | aktualizacja: 2022.10.04 09:57

Co należy wiedzieć o ogrzewaniu podłogowym?

Każdy z nas w swoim domu musi mieć jakieś ogrzewanie. Niestety nie żyjemy w krajach, w których temperatura nie spada poniżej piętnastu stopni Celsjusza. Nie ma tak dobrze. W tym artykule chcemy się skupić na ogrzewaniu podłogowym. Zauważyliśmy na pewno wzrost popularności tym ogrzewaniem. Powiedzmy sobie o nim nieco więcej.
Co należy wiedzieć o ogrzewaniu podłogowym?

Czym jest ogrzewanie podłogowe?

Wiadomo, że najpopularniejszym rozwiązaniem ogrzewania są po prostu grzejniki ścienne. Mają one rzeczywiście sporo zalet, ale troszkę nie pasuje nam ich estetyka. Nie dziwi nas wcale to, że na rynku można się spotkać z wieloma ciekawymi alternatywami. Jedną z takich alternatyw jest ogrzewanie podłogowe.

Jest to metoda ogrzewania poszczególnych pomieszczeń, która polega na umieszczeniu w podłodze rur. Przez te rury właśnie przepływa woda z instalacji centralnego ogrzewania. Dzięki takiej instalacji ciepło się rozprowadza równiutko po całym pomieszczeniu. Takie rozwiązanie zapewnia nam niesamowity komfort termiczny. Tak naprawdę to podłoga jest samym w sobie grzejnikiem. Emituje nie tylko ciepło, ale także jest o wiele, wiele cieplejsza od posadzek niepodgrzewanych.

Jaka może być temperatura takiej podłogi? Może osiągać nawet 35 stopni Celsjusza. Ogrzewanie podłogowe może być zamontowane pod podłogą zarówno z płytek ceramicznych, jak i z paneli. Wszystko, co jest potrzebne do wykonania ogrzewania podłogowego, oferuje strona Hydrotermo.pl.

W jaki sposób działa ogrzewanie podłogowe?

Niektórym osobom dosyć trudno jest sobie wyobrazić działanie ogrzewania podłogowego. Dotyczy to głównie osób, które nie miały z nim nigdy wcześniej do czynienia. Musimy wiedzieć, że numerem jeden jest tutaj zjawisko samego promieniowania. Woda z instalacji jest rozprowadzona dzięki rurom. Wspomnijmy także, że rurki te są mocno elastyczne. Są one równomiernie rozprowadzone po powierzchni całej naszej podłogi. Na ogrzewanie podłogowe można się zdecydować jedynie w jednym pomieszczeniu, czy też w całym naszym domu lub mieszkaniu.

Woda, która krąży w rurach, pozwala na przekazywanie ciepła na zewnątrz. Właśnie dzięki temu podnosi się temperatura w całym pomieszczeniu. Efektem dodatkowym jest przyjemna oraz w zasadzie zawsze ciepła podłoga.

Jesteśmy jeszcze ciekawi, co w ogóle wchodzi w skład instalacji ogrzewania podłogowego. Jak to wygląda w rzeczywistości? Instalacja sama w sobie składa się z panelu kontrolnego, jak i rozdzielacza. Przy pomocy panelu kontrolnego regulowana jest temperatura, a do tego ilość wody przepływającej. Mamy tutaj do czynienia z tak samo praktycznym rodzajem ogrzewania, jak przy standardowych grzejnikach ściennych. Wcale nas nie dziwi to, że ogrzewanie podłogowe jest takie popularne.

Czy widzimy tutaj jakieś wady tego rozwiązania? Nie do końca. Niektórym osobom jedynie nie pasuje nieco długi czas, który jest potrzebny na nagrzanie się podłogi. My jednak tego nie rozpatrujemy jako wady. Na pewno będziemy z tego ogrzewania bardzo zadowoleni. Nie będziemy sobie wyobrażać żadnej innej opcji.

Red.
Red. dodany 4 października 2022
 
Odsłon: 655

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
we wtorek, godzina 16:28 Biłgoraj
Biłgorajskie obchody Dnia Strażaka [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
We wtorek 30 maja, w Biłgorajskiej Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyły się uroczystości z okazji Dnia Strażaka. Były Odznaczenia i życzenia satysfakcji ze służby.
dzisiaj, 08:17 Biłgoraj
Plac zabaw w centrum miasta zmieni wygląd
w czwartek, godzina 10:21 Biłgoraj
39-latek aresztowany za groźby wobec sąsiadów
w sobotę, godzina 20:51 Biłgoraj
Dni Biłgoraja. Koncerty na scenie letniej BCK
W tym roku Dni Biłgoraja odbywają się pod hasłem "W krainie Słowian". Wydarzenie rozpoczęło się w sobotę 27 maja. Można było wziąć udział w jarmarku, a wieczorem rozpoczęły się koncerty. Na scenie BCK wystąpili Head Vision, Kuba Nizio, Diana Kotuła, czy Lubelska Federacja Bardów.
dzisiaj, 07:50 Biłgoraj
55 500 zł dla 12 grantobiorców
dzisiaj, 07:11 Zamch
Święto szkoły w Zamchu
24 maja 2023 Biłgoraj
Podatki w górę?
Podczas środowych obrad Rady Miasta Biłgoraja, po raz kolejny wrócono do tematu podwyżki stawek podatkowych od nieruchomości. Tym razem udało się uchwalić nowe kwoty?
w czwartek, godzina 08:28 Goraj
Dyrektor powołana na kolejną kadencję
we wtorek, godzina 09:36 Szyszków
Pijany kierowca forda wjechał w budynek
24 maja 2023 Biłgoraj
Głosowanie nad absolutorium i wotum zaufania dla burmistrza
Częścią środowych obrad Rady Miasta Biłgoraja (24 maja) było głosowanie w sprawie udzielenia burmistrzowi absolutorium, czyli stwierdzenia prawidłowości podjętych działań finansowych w poprzednim roku. Radni musieli też podjąć decyzję co do udzielenia włodarzowi wotum zaufania.
w czwartek, godzina 07:10 Osuchy
Inwestycja za 13 mln zł ruszyła pełna parą
w czwartek, godzina 15:28 Biłgoraj
Piąty Dzień Dziecka i Rodziny w Wiosce Dziecięcej SOS
w niedzielę, godzina 22:04 Biłgoraj
Dni Biłgoraja za nami
W drugi dzień świętowania organizatorzy zaprosili na plac przy BCK. Na scenie letniej zaprezentowały się lokalne zespoły, ale wystąpił tez teatr z Dąbrowicy. Na zakończenie wystąpiła zwyciężczyni Voice of Poland Ola Nizio.
w czwartek, godzina 08:53 Biłgoraj
Powstał w '82 roku. W sobotę jubileusz 40-lecia istnienia
we wtorek, godzina 10:19 Aleksandrów
Pożar domu w Aleksandrowie
w sobotę, godzina 11:47 Biłgoraj
Przyjaźń ponad granicami
Biłgoraj współpracuje z miastami partnerskimi od prawie 30 lat. To sposób na wsparcie i wymianę doświadczeń. Okazją do podsumowań są konferencje miast partnerskich, które odbywają się każdego roku przy okazji Dni Biłgoraja. Tegoroczne spotkanie miało miejsce w sobotnie przedpołudnie 27 maja i zorganizowane zostało w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. Podczas wydarzenia, z okazji 25-lecia współpracy odnowiono umowę z litewskim Kelme.
w środę, godzina 09:56 Józefów
Wybrano wykonawcę przebudowy dróg
w środę, godzina 14:21 Biłgoraj
"Dzielnicowy Roku" po pierwszym etapie
25 maja 2023 Biłgoraj
Będzie chodnik na ul. Bagiennej? Awantura na spotkaniu z mieszkańcami
W czwartkowe popołudnie 25 maja odbyło się spotkanie w sprawie przebudowy ul. Bagiennej. Władze miasta mają w planach wykonanie ciągu pieszego i drogi dla rowerzystów. Już na początku rozgorzała prawdziwa awantura.
w środę, godzina 14:43 Biłgoraj
Prezes KRUS w Biłgoraju
w czwartek, godzina 08:59 Biłgoraj
Ogromny sukces 8-latki
we wtorek, godzina 11:47 Biłgoraj
Międzygminne porozumienie podpisane
Partnerstwo "Gminy Powiatu Biłgorajskiego dla Rozwoju Gospodarczego" to projekt, który ma pomóc w rozwoju gmin. Porozumienie w tej sprawie zostało podpisane podczas spotkania, które odbyło się we wtorkowe przedpołudnie 30 maja, w Urzędzie Miasta w Biłgoraju. Zaprezentowano też projekt Strategii IIT.
19 maja 2023 Biłgoraj
Budynek zniknął
w środę, godzina 07:17 Biłgoraj
Złoty indeks dla Miłosza
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika